Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 24 kwiecień 2022 - 18:54

To dla niedowiarków ;)

Załączone pliki



#62 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 25 kwiecień 2022 - 18:57

Okon powinien mieć okres ochronny.


Nie ujmuje nic łowcom ale nie podobają mi się takie zdjęcia wypchanych ikra ryb.

#63 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 25 kwiecień 2022 - 20:38

Okon powinien mieć okres ochronny.


Nie ujmuje nic łowcom ale nie podobają mi się takie zdjęcia wypchanych ikra ryb.

W niektórych okręgach już ma :)



#64 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 kwiecień 2022 - 17:47

W niektórych okręgach już ma :)

Chciałeś powiedzieć jeszcze ma. W moim miał, ale zostały tylko wspomnienia.



#65 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 kwiecień 2022 - 05:04

Chciałeś powiedzieć jeszcze ma. W moim miał, ale zostały tylko wspomnienia.


Znieśli od przyszłego roku? Bo w zeszłym i w tym mial od połowy marca do końca kwietnia.
  • jedin lubi to

#66 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2022 - 08:19

Witam chłopaki , moim zdaniem tak jak było żadnych uchwał, zmian nie wyszperałem na stronie PZW piła
  • cobrax i bartosz311287 lubią to

#67 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 kwiecień 2022 - 15:47

Witam chłopaki , moim zdaniem tak jak było żadnych uchwał, zmian nie wyszperałem na stronie PZW piła

Mogę się mylić, ale ta uchwała o ochronie okonia była na 2021r.



#68 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 kwiecień 2022 - 18:19

Taki skandynawskki stykowiec, co to zdążył się dać ponieść miłości pomiędzy zeszłą niedzielą a wczorajszym piątkiem. Już się wytarły i schudły :)

SsnrSWf.jpg


Użytkownik Dano. edytował ten post 30 kwiecień 2022 - 18:20


#69 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 01 maj 2022 - 20:39

Miejsce sprzed dwóch tygodni i dwa kolejne niczegowate okonie.  Czuć klimat lasu i przede wszystkim wiosny!

 

Załączony plik  02.jpg   99,2 KB   51 Ilość pobrań

 

Załączony plik  01.jpg   94,16 KB   52 Ilość pobrań

 



#70 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 03 maj 2022 - 21:41

U mnie dziś 14 m/s i nie do końca komfortowo się wędkowało :D

W sumie dzień na plus, ale mogłoby być nieco przyjemniej. 3 maja, a człowiek w kombi zimowe się wbija :D jak tylko wybije 16, bo słońce traci moc grzewczą.
Wyspy dziś miały branie

 

jyTqhKll.jpg
 
2rxVtTAl.jpg
 
CWtDflGl.jpg

Użytkownik Dano. edytował ten post 03 maj 2022 - 21:41


#71 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2022 - 12:18

Takie wypady lubię najbardziej, a tradycją juz chyba staje się, że trafiają się dobre bonusy

Wyjazd z narzeczoną od tak bez planów. Po prostu żeby nie siedzieć w domu :) Szybka decyzja, 2 wędki, pudełko gumek, łodka na hak i przed siebie Pogoda pełne słońce, delikatny wiaterek więc będzie relaks. Dodatkowo wybieramy mały zbiornik z właściwie zerową presją (nad wodą jesteśmy tylko my na łodzi i 2 stanowiska na brzegu).

Już w drugim rzucie mam branie i ciężką przyjemną rybę, która spada po kilku metrach. Później przerzucam mnóstwo małych szczupaków - rozmiarowo 40-55cm. Z jednej strony kusi popłynąć na okoniowe miejsca, z drugiej strony coś mnie trzyma tutaj z nadzieją na większego zębatego :D Większe przynęty nie dają żadnych rezultatów. Wystarczy zejść z rozmiarem na 6-8cm i woda ożywa. Na agrafce ląduje mocno pocięty, pokochany przez szczupaki twister od UpStream - chyba ostatni który został mi w pudełku. Po kilku kolejnych szczupakach ledwo trzyma się główki, aż nagle buum Meeega potężne branie, blisko łodzi. Początkowo hamulec pięknie zagrał, ale rybka idzie lekko więc uznałem, że jakiś mały narwany szczupaczek. Ale jak tylko podjechał do powierzchni, pokazał wielki otwarty pysk w którym nawet nie było widać przynęty, piękne paski i płetwy, wiedziałem, że wyjazd zostaje zaliczony jak mega udany :D Mega grzecznie daje podebrać się ręką i jeszcze grzeczniej pozuje do fotek. Ostatecznie miarka pokazała 42cm :)
Dzień skończył się na 29 szczupaczkach oraz jednym jedynym okoniu... Ale za to na tyle przyjemnym, że przyćmił pozostałe rybki.

Sprzętowo:
Qualia XPSJ642UL
Shimano Vanford 2500
Plecionka Sunline 62d3f544638cb859e0d8e8e0e5f7e250.jpg6c5890bd57666c248b2bf28bdd0bddc7.jpg

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                                :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 08 maj 2022 - 18:16


#72 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 maj 2022 - 16:18

Witam,

Takie planowane przyłowy z pstrągowego ciurka. Nie największe bo z tego dołka wyjechaly już rybki 39 i 40cm. Najpiękniej wybarwione pasiaki jakie udaje mi się łowic.

Załączone pliki


Użytkownik Predatorhunter edytował ten post 09 maj 2022 - 16:20


#73 OFFLINE   bert64

bert64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:O

Napisano 10 maj 2022 - 17:39

Nowy PB 43cm na rippera 12,5cm.

Załączony plik  IMG_20220508_082740.jpg   66,14 KB   43 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20220508_082734_1.jpg   72,23 KB   43 Ilość pobrań



#74 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 maj 2022 - 15:24

Test kija na blanku SKXF-665-1N 5lb kupiony od kolegi @lukanio. Mój pierwszy jednoskład w życiu. Trzeba przyznać że czucie na najwyższym poziomie. Do tego pięknie pracuje pod rybką. Udało się nawet coś złowić. Do kijka sparowany vaniek 2500s, pletka 0.6pe dragon invisible. Jestem mega zadowolony z kija, plus kolega Marcin przerobił mi uchwyt na taki jaki lubię Ryby stały na 3-5m obok stada uklei, które powoli szykują się do tarła.295f04224f8d5432c037d7e41511fb8a.jpg5abddd9a052ece93800139865f8afed2.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#75 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 19 maj 2022 - 01:34

Z żonką na rybach. Pogoda i okonie dopisały. Czego chcieć więcej?

Załączony plik  20220516_175906_compress47.jpg   78,75 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  received_561777862194155.jpeg   57,63 KB   39 Ilość pobrań

#76 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2022 - 10:12

Okonie zniknęły... Niestety są wrażliwe na rózne anomalie pogodowe czy zderzające się fronty, a ostatnie dwa dni to skoki cisnienia sięgające 26 hPa. 
Zresztą wpływa to tez na mnie, bo są momenty w ciągu dnia że robię się senny.  
Pływam po spotach regularnie, skaczę z miejsca na miejsce lecz jedyne efekty od dwóch dni to jakieś stykowe szczupaczki po 50-60 cm albo kilka małych zedzików o wyglądzie makreli czy karguleny.
Wiatr harce wyczynia niczym baletnica w szczycie formy. W ciągu dnia bywają porywy do 12 m/s z południa po to, aby godzinę później była flauta i po to aby kolejną godzinę później duło z zachodu ze stałą prędkością 7 m/s. 
Słońce - przynajmniej ono nie zawodzi i świeci namiętnie sprawiając, że dłonie wyglądają jak w szczycie lata, tylko nie wolno podwijać rękawów  :D 
Kolejny spot, gdzie wiem że bywają okonie. Czasem jest to stadko trzydziestaków, które dają sporo frajdy, ale są dni kiedy zagoszczą tam większe sztuki. Dziś mam dzień, kiedy mniejsze nie żerują, więc po cichu nadzieja że ta cisza, to nie zerowe żerowanie tylko nieco większe rozrabiają na rewirze.
Napływam na elektryku na adres bacznie wpatrując się w "telewizor" który milczy jak zaklęty. Poza nierównościami na dnie, których się spodziewałem zero oznak bytności ryb.
No cóż i tak sprawdzić trzeba. 
Kijaszek do 14 gramów, główka 5 gramów i 4 cale Cannibal Curtail tworzą zestaw pierwszego kontaktu.
Mozolne czesanie wody standardowo zaczynam od półmetrowego kanciku, który się ciągnie na klika metrów. Zaledwie półmetrowy uskok na dnie potrafił mnie mile zaskoczyć niejednokrotnie. 
Trzeci rzut - delikatne "pyk" opóźniam zacięcie, bo gumka jak na okonie z tak delikatnym pyk jest sporawa. I siedzi! Opór sensowny zdecydowanie, hol podobny do okoniowego zachowania więc już się zaczynam uśmiechać pod nosem, kiedy już w niedalekiej odległości ryba się spina. Jeszcze za szybko ciąłem i nie połknął zbyt głęboko. Peszek...
Szacowany solidny czterdzistak majestatycznie odpłynął w głąb dosyć ciemnej wody pokrytej korzuchem pyłu z sosny.
Prawie godzina na adresie niestety nie przynosi nawet jednego brania więcej. Przerzuciłem kilkanaście przynęt mniejszych i większych, na lekko i na ciężko ale bez efektów.
No nic. Może były, może poszły, może nieaktywne, może łowić nie umiem  a może duży szczupak się kręci w okolicy i na wszelki wypadek ryby sie oddaliły. 
Zawsze tych "może" jest wiele, czasem zbyt.
Zmiana adresu i typuję drzewo, które zalega na dnie jakieś 300 metrów dalej - niebezpieczne miejsce, ale zawsze kusi.
Kolejna godzina, dwie utracone przynęty i bez efektów.
No nic, przemieszczam się powoli w stronę jeszcze jednego spota, który sporadycznie bo sporadycznie, ale się czasami odpala.
Kilka rzutów i ręka rybą śmierdzi, ale dwa lekko ponad wymiarowe szczupaczki to też nie był cel. Na okoniówce juz trochę powojowały, co daje frajdę też.
Wracam z przynętą do Cannibala Curtaila na piątce i powoli penetruję kolejne metry spota. 
Podniósł się wiatr, woda zafalowała więc liczę że może to własnie ten moment.
No tym razem to nie było delikatne pyk tylko solidne "łup" które nie pozostawia wątpliwości że to rybi atak. Tnę w tempo zatem, bo skoro tak aktywnie uderzył to znaczy, że nie ma przyczajki.
Siedzi i pierwszą sekundę jakby nie dowierza, że trzeba uciekać. Odpala się pełną mocą, ale z racji kijka 10 LB i plecionki o tej samej mocy moge sobie pozwolić na nieco przepychanki. 
Ryba walczy do końca,  ale ten koniec gdy ląduje w podbieraku jest dosyć szybki w sumie.
Na twarzy radocha, bo widać że "odkurzacz" nie jest maluszkiem.
Szybki pomiar i po wygłaskaniu widzę na miarce 44 cm  - to lubię  :P 
Fotka i wraca do wody. Kondychy mu nie brak, bo wyjechał sprawnie to i sprawnie wrócił.
Już jest dobry dzień, pomimo że mało ryb to taka jedna sprawia, że dzień zaliczamy do udanych. Przynajmniej ja tak mam

Sprzętowo:
Kijaszek od Hearty Rise Rock‘n‘Force RF-702LL czyli taki badylek do 14 gramów, nie wklejka ale solid tip o mocy 10 lb
Shimano Ultegra 2500 
Plecionka Shimano Pit Bull w 4 splotach bo tak lubię

FD3sufQl.jpg
 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:


Ponoć fotki nie widać, to jeszcze dodam stanardowo

Załączony plik  20220515_165439.jpg   70,99 KB   44 Ilość pobrań


Użytkownik Dano. edytował ten post 19 maj 2022 - 11:07


#77 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 21 maj 2022 - 18:31

Pierwszy wypad na ponton i od razu całkiem fajny okoń.

Załączone pliki


Użytkownik cobrax edytował ten post 21 maj 2022 - 18:32


#78 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 maj 2022 - 09:42

Witam około 38 cm o słonecznym poranku0acaf2e86580c8c24b52fd52e0f77689.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#79 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 maj 2022 - 15:02

Pierwszy z ciekawszych w tym sezonie. Łowisko dopiero w ubiegłym roku zarybione ale fajne ryby się trafiają. Najważniejsze że no kill. Choć już się domagają zniesienia zakazu zabierania.

Załączone pliki


Użytkownik Andru77 edytował ten post 28 maj 2022 - 15:03


#80 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 maj 2022 - 17:51

W porównaniu do poprzednich zdjęć niby nie ma się czym chwalić, ale taki stykacz z malutkiej rzeczki mnie ucieszył bardzo.

 

Załączony plik  ok.jpg   112,67 KB   34 Ilość pobrań

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych