Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test kołowrotka muchowego X-III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:01

Cześć!Problem leży w tym,że hobbyści opisujący swój sprzęt(i tak było też w wątku o kołowrotku sora)dość szybko sprowadzani są na ziemię.Kupiłeś za drogo,to co masz to to samo co inny ma za pół ceny,a najczęściej konkluzja ,że bez tego też można łowić,bo po co przepłacać.Szczerze mówiąc takie opinie powiewają mi maksymalnie,ale ogólnie nie sprzyjają opisowi nowości na forum.No bo po 3 postach opisujący okazuje się frajerem,lub-i nie wiem co gorsze-lanserem. :huh:

#42 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:13

Jest też i druga strona medalu.
Odejście od trendu, ze bez kręcioła za 2 tysie i wędki za 3 to w ogóle pojawienie się nad wodą to jakiś obciach i mission impossible. I w ogóle, kto to widział, takim shitowym chrustem łowić. I że coś kosztuje mniej niż tysia - to jest całkiem niezła cena, ogólnie - mega okazja. A ogólnie - to sprzęt jest topowy i zajebisty, bo kosztował 4 cyfry, z więcej niż jedynką z przodu.
Myślę ze dobrze by nam zrobiło odejście od egzaltacji sprzętowych.
I trzymanie się faktów. Na ile coś jest nie do zajebania to się okaże, za lat powiedzmy 5. Na razie jedynym uprawnionym poglądem jest to, ze robi dobre wrażenie i nieźle, solidnie wygląda, płynnie chodzi itd. Ale, to jak już pisałem, większość nawet najbardziej badziewiastych sprzętów chodzi nieźle zaraz po wyjęciu z pudełka.
Co i jak dalej, to zwykle pokazuje użytkowanie, w rożnych środowiskach i , niestety, brak serwisu. Bo, przy mega wychuchaniu i polerowaniu i smarowaniu po każdym łowieniu, to nie potrzebujemy kręcioła za 2 tysie, ten za 300 tez pochodzi nam lata...
Schody zaczynają się zwykle przy syfie, soli itp, to weryfikuje jakość sprzętu i to czy do zajebania jest, czy tez nie.

Ja w każdym razie jestem preciwny raz gruntowaniu poglądądów, ze tylko wypasiony, drogi sprzęt pozwala na spędzenie miło czasu nad wodą, a dwa, na uznaniu, ze coś fajnie wygląda, to i lat zylion będzie działać bez zająknięcia. Bardzo jestem co do tego sceptyczny, bo rzeczywistość pokazuje, ze czasy whiskerów i mercedesa w123 czy range rovera classic nieodmiennie przeminęły, a teraz mamy już tylko dużo, tanio, tesco, w wersji premium - z pozłotką...

#43 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:45

Zgadzam się z główymi tezami wywodu i zapytuję jak tam sprawuje się wedzisko Hardy Zane? :mellow:

#44 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:12

Zgadzam się z główymi tezami wywodu i zapytuję jak tam sprawuje się wedzisko Hardy Zane? :mellow:

O!kijek przecie nisko budżetowy :lol:


#45 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 wrzesień 2012 - 18:16

Młynek na tyle dobry, że po doświadczeniach z syberyjskimi rybami kilka sztuk pojechało do Mongolii. Może zobaczymy go na fotkach z okazami Tajmieni...

#46 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:35

Chiński, nie chiński - chyba nie ma to większego znaczenia w dzisiejszych czasach. Nawet firmy europejskie/amerykańskie szukając oszczędności potrafią sknocić dobre niegdyś rzeczy. Na młynku napisane jest FishingArt i myślę, że jest to pewien rodzaj gwarancji jakości - przynajmniej dla znających p.Zielińskiego. Po mojemu dla tych paru groszy nie ryzykowałby wypracowanej przez lata nazwy firmy/nazwiska sprzedając szemranej jakości sprzęty.
Sam pewnie nabędę vis-e bo jak wyżej napisał Andrzej, młynki wyglądają na solidne i takie co to się nie drapią pacnięte na kamienie a mnie się to zdarza notorycznie przy czarnych konstrukcjach.



@Kardi - dzięki za Gema :D podobasie

#47 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 wrzesień 2012 - 20:01

To jest mały problem. W kraju ostała się ostatnia sztuka. Zeszły jak ciepłe bułeczki, odbiorcami byli starzy klienci - wyjadacze. Część z nich już łowi w orientalnych wodach. No i patrzcie, my tu bijemy pianę a praktycy ciągną łosie... :lol: Co do zaufania i wiarygodności firmy K.Z. - całkowicie się z Tobą zgadzam. Mogę jedynie polecić. Ten drugi młynek na stronie Fishing Art też przeszedł swój test. Z tego co słyszałem jest w użyciu na testach prawie od dwóch sezonów i spisuje się dzielnie. Będę musiał zweryfikować swój pogląd co do chińskiej produkcji. Swoich Loop-ów nie zdradzę jeno jakiś mezalians się szykuje. W piątek będzie wszystko jasne...

#48 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 21:44

Chińczyk na CNC...


Tak sobie pomyslalem jak zobaczylem napis na pokretle od hamulca. To chyba powszechna praktyka teraz. W UK tez jest kilka sklepow wedkarskich, ktore wlasna nazwa firmuja sprzet robiony w Chinach. Jesli kolowrotek jest taki dobry jak piszecie, to pewnie warto sie skusic. Kuba ma calkowita racje z konserwacja sprzetu itd. Ja osobiscie nie mam czasu/nie lubie tracic czasu na pieszczenie kolowrotkow dlatego nie inwestuje w sprzet warty kilka tysiakow. Po lapaniu w slonej wodzie oplucze w zlewie i zostawie na parapecie do wyschniecia jesli pamietam. Niedlugo bede szukal czegos do kijka switchowego i ten kolowrotek wydaje sie byc dosyc atrakcyjny za ta cene.

#49 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 wrzesień 2012 - 23:28

Zgadzam się z główymi tezami wywodu i zapytuję jak tam sprawuje się wedzisko Hardy Zane? :mellow:

A dobrze, jak na kij za tysia, to nawet całkiem, całkiem. Biorąc pod uwagę, ze najbliższa konkurencja w tej klasie kosztowała za chrusta 150pln mniej to... znakomicie?
I gdzie szanowny jest teraz?


#50 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 wrzesień 2012 - 07:32

@lukomat - nie wiem czy Kuba ma rację co do dbania o sprzęt. Są różni ludzie i podejście w tym temacie, jeden wyglancuje buty na lustro inny przetrze o nogawki... Od bajtla miałem porządek i nie uważam tego za ujmę. Nawet jak sprzęt jest tani i niezbyt markowy też należy mu się poszanowanie. A tak zwykle po ludzku przyjemniej łowi się sprzętem czystym, zadbanym jak mającym gluty w przelotkach i kręcącym niczym żarna... My tu jednak same czyścioszki więc temat nas nie tyczy... :lol:


Pozdrawiam Serdecznie :D

PS
Szkoda, że nikt nie zdeklarował się na Puchar Głowatki, było by o czym podyskutować przy kufelku... No i gdzie te dobre czasy, zacni ludzie z logiem na polarze Jerkbaita, Landrovera...

#51 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:54

@lukomat - nie wiem czy Kuba ma rację co do dbania o sprzęt. Są różni ludzie i podejście w tym temacie, jeden wyglancuje buty na lustro inny przetrze o nogawki... Od bajtla miałem porządek i nie uważam tego za ujmę. Nawet jak sprzęt jest tani i niezbyt markowy też należy mu się poszanowanie. A tak zwykle po ludzku przyjemniej łowi się sprzętem czystym, zadbanym jak mającym gluty w przelotkach i kręcącym niczym żarna... My tu jednak same czyścioszki więc temat nas nie tyczy... :lol:


Pozdrawiam Serdecznie :D

PS
Szkoda, że nikt nie zdeklarował się na Puchar Głowatki, było by o czym podyskutować przy kufelku... No i gdzie te dobre czasy, zacni ludzie z logiem na polarze Jerkbaita, Landrovera...


CI ludzie sa daleko od tej glowatki. ale nic nie stoi na przeszkodzie bys sie zmobilizowal i przyjechal na salmo saltusy... :D nawet Ten od LAND ROVERa mysli czy nie wpasc na makrele z mikrowelle :mellow:

#52 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:40

@lukomat - nie wiem czy Kuba ma rację co do dbania o sprzęt. Są różni ludzie i podejście w tym temacie, jeden wyglancuje buty na lustro inny przetrze o nogawki... Od bajtla miałem porządek i nie uważam tego za ujmę. Nawet jak sprzęt jest tani i niezbyt markowy też należy mu się poszanowanie. A tak zwykle po ludzku przyjemniej łowi się sprzętem czystym, zadbanym jak mającym gluty w przelotkach i kręcącym niczym żarna... My tu jednak same czyścioszki więc temat nas nie tyczy... :lol:


Andrzej, albo ja sie nie precyzyjnie wyrazilem albo zostalem zle zrozumiany. Nie ma nic zlego w dbaniu o sprzet, wrecz przeciwnie. Ja mialem na mysli, ze nawet topowy sprzet moze nie przetrwac braku odpowiedniej konserwacji, a tanioszka dlugo posluzy jesli bedzie pucowana po kazdej wizycie nad woda. Poniewaz sam nie dbam za bardzo o sprzet, co raczej jest wada, nie inwestuje w drogie zabawki bo skoncza jak te tansze. Poza tym dochodza jeszcze moje dzieciaki, ktore roznosza sprzet po calej chacie itd...


#53 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:05

@lukomat - nie wiem czy Kuba ma rację co do dbania o sprzęt. Są różni ludzie i podejście w tym temacie, jeden wyglancuje buty na lustro inny przetrze o nogawki... Od bajtla miałem porządek i nie uważam tego za ujmę. Nawet jak sprzęt jest tani i niezbyt markowy też należy mu się poszanowanie. A tak zwykle po ludzku przyjemniej łowi się sprzętem czystym, zadbanym jak mającym gluty w przelotkach i kręcącym niczym żarna... My tu jednak same czyścioszki więc temat nas nie tyczy... :lol:


Pozdrawiam Serdecznie :D

PS
Szkoda, że nikt nie zdeklarował się na Puchar Głowatki, było by o czym podyskutować przy kufelku... No i gdzie te dobre czasy, zacni ludzie z logiem na polarze Jerkbaita, Landrovera...

Ja jestem z tą dbałością tak pośrodku.Po każdym łowieniu nie pucuje sprzętu,chyba że łowię w miejscówkach bardzo trudnych z wodą niezbyt czystą ale jak widzę że jest już nieco brudny owszem.Całkowite olewanie tej dobrej cechy kończy się nie miło bo to jedno drugie ciągnie.Na końcu jest syf na kolanach i śmierdzi spod pach.Nie piszę tego odnośnie kogokolwiek z forum a tak ogólnie.To się tak kończy,kwestia czasu.Od Andrzeja to sprzęt w ciemno kupuje jest jak nowy albo i lepszy bo konkretnie przesmarowany i to jest jeszcze jeden plus pedantyzmu Andrzeja.Sam tak nie robię-uczę się tej dyscypliny.Podoba mi się to.


#54 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 wrzesień 2012 - 13:25

No i gdzie te dobre czasy, zacni ludzie z logiem na polarze Jerkbaita, Landrovera...

Nie wrócą
Wina Tuska
:mellow:


#55 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 15:09

Wrócą,wrócą.To się jeszcze wszystko obróci na dobrą stronę.

#56 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 wrzesień 2012 - 16:29

@Kardi - dzięki za Gema :D podobasie


To fajnie,ciekawe jak Ci posłuży.Tylko dbaj proszę,bo to Hardy i może kiedyś ktoś będzie chciał kupić :lol: Pozdrawiam.


#57 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 wrzesień 2012 - 17:05

Całkowite olewanie tej dobrej cechy kończy się nie miło bo to jedno drugie ciągnie.Na końcu jest syf na kolanach i śmierdzi spod pach.Nie piszę tego odnośnie kogokolwiek z forum a tak ogólnie.To się tak kończy,kwestia czasu.


:lol: No tak zle to ze mna nie jest, ale wezme twoje spostrzezenia pod rozwage, choc osobiscie bylbym ostrozny w stawianiu tezy typu Nie pucujesz kolowrotkow? Za 10 lat bedzie ci smierdzialo spod pach... :lol: :lol: :lol:

Tu akurat z Kuba sie nie zgadzam. Przeciez pan premier wyraznie powiedzial, ze co zlego to nie my, tylko kaczory i juz druga kadencje z mozolem sprzata ten balagan :mellow:

#58 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 wrzesień 2012 - 17:13

Przyjdzie nowy będzie sprzątał po obecnym i tak nam życie zleci na pucowaniu. Piszcie lepiej o rybach albo dużych cyckach jak temat X-III wyczerpany, chociaż ten ostatni dziwnie mi się kojarzy z dużymi balonami... :mellow:

#59 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:41

Dzisiaj porównywałem go gabarytami z moim Loop-em.
Fotki między jedną a drugą frytką...




http://imageshack.us/a/img207/851/40836826.jpg

http://imageshack.us/a/img820/2629/77683567.jpg

http://imageshack.us/a/img705/1032/32628750.jpg

http://imageshack.us/a/img23/804/91592304.jpg

http://imageshack.us/a/img543/1092/74028177.jpg

http://imageshack.us/a/img42/5230/60199257.jpg

#60 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:49

A VIS-E nie ufociłeś przypadkiem? Jednak z takich zdjęć bez porównania lepiej jest oglądać/porównywać sprzęt niż z obrazków sklepowych.