Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkówka Rozemeijer'a???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2005 - 21:12

@Urso,

trudno znaleźć rozsądny kijek np. do 2oz, który nadawałby się do jerkowania i spełniał twój warunek długości maksymalnej 6'.
Może jednak skusisz się na jakiś kij 6'6 lub 7'?
Z takich jest większy wybór na Cabela'sie. :D

#22 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 październik 2005 - 21:55

Rognis,

zdaje sobie z tego doskonale sprawę, ale już takie dziwne mam skrzywienie, że dłuższymi kijkami nie łowie. Powiem więcej kije 6' zaczynają mi pomału coraz bardziej mniej podchodzić. Teraz najczęściej łowię kijkami 5'6'' z bardzo krótki korkiem lub pistoletowym uchwytem. Lekkie, krótkie i korek nie wierci dziury w brzuchu to jest dla mnie prawdziwa finezja :D

#23 OFFLINE   at305

at305

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja Warszawa

Napisano 01 listopad 2005 - 20:23

Z moich doświadczeń wynika, że dowolnej długości tubę z wędkami przyjmują jako bagaż specjalny bez dodatkowych opłat. Po prostu prześwietlają, albo sprawdzają zawartość i pakują do luku bagażowego. Wystarczy zgłosić taki bagaż od razu na początku. Po diabła zabierać to na pokład, jeśli tuba jest wystarczająco sztywna. Generalnie w podróż samolotem należy zabierać wędki wyłącznie w tubie. Wydatek niewielki, a prostą tubę można za niewielkie pieniądze zamówić, albo samemu przyciąć i po kłopocie. Łażenie po pokładzie z przedmiotem przypominającym bazukę nie robi najlepszego wrażenia i trudno się ludziom dziwić. A wygoda w podróży ogromna. Obyśmy tylko mieli okazję jak najczęściej wybierać się samolotem na najwspanialsze łowiska. Pozdrowienia. Andrzej.

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2005 - 20:53

Ano tak oby takich okazji było jak najwięcej. W 2006r planowałem wyjazd do Szwecji właśnie samolotem ale ... kiedy przemyślałem ile tego wszystkiego muszę wziąć na taką wyprawę to chyba będę dalej nudził się na promie.

Pozdrawiam
Remek


#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2005 - 21:01

@Urso, zgadza się będzie trudno z wędką JERKOWĄ dłogości 6'. Większość dobrych wędek to 6'6. Pamiętaj również, że wędkarstwo jerkowe mało ma wspólnego z finezją rodu medium lub light casting. Wędkę długości 6' można sobie samemu zaprojektować np. w Fishing Center. Z oferty można by popatrzeć na st. croix PC60HMF 3/8 - 1 oz. 10-20 lb. (odpowiednia do sliderków 10cm), następnie AC60MHF. Oczwyiście trzeba dotknąć te wędki by sprawdzić jak będą pracowały pod przynętami, które wymieniłeś.

Pozdrawiam
Remek


#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 listopad 2005 - 06:22

... Z moich doświadczeń wynika, że dowolnej długości tubę z wędkami przyjmują jako bagaż specjalny bez dodatkowych opłat. Po prostu prześwietlają, albo sprawdzają zawartość i pakują do luku bagażowego. Wystarczy zgłosić taki bagaż od razu na początku. Po diabła zabierać to na pokład, jeśli tuba jest wystarczająco sztywna...

zakaz przewozenia tub w kabinie lotniczej, nie tylko tub, takze kolowrotkow z linka, hakow itd. obowiazuje od jesieni zeszlego roku, na wszystkich lotach europejskich i USA
dowolnej dlugosci bagazu sie nie przyjmuje, bo kontenery maja pewna okreslona dlugosc, wszystko ponad 2.5 metra nalezy zglosic wczesniej, inaczej przewoznik jest niezobowiazany do zabrania bagazu