Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12444 odpowiedzi w tym temacie

#10341 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 10:25

Możliwe, ze tak jest.
W sobotę w południe, z kolektora na wysokości EC Żerań, na opasce pod Grota, leciała jakaś żółta maź.

 

Czy dysponujesz może zdjęciem/filmem jak "toto" wypływa z kolektora? Udostępnione przez Ciebie zdjęcie wygląda jakby było robione z mostu Grota, więc wydaje mi się, że jeśli coś leciało to powyżej Żerania.

 

Jeśli chodzi o to co idzie teraz z bergla burakowskiego, to może to być inna skala i skład niż przed 2012 r... Słyszałem też o martwych wydrach na Pieńkowie...

 

Przy pierwszej awarii relatywizowałem sprawę trucia Wisły. Teraz zdecydowanie jestem od tego daleki.


Użytkownik minkof edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 10:45

  • TTT. lubi to

#10342 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 08 wrzesień 2020 - 10:45

Załączony plik  Duży boleń Warszawska Wisła z łódki min.jpg   66,61 KB   38 Ilość pobrań

Branie na cykadę z bystrej wody, ryba 77 cm. Jak ktoś ma ochotę zerknąć na branie i  hol to tutaj 


Użytkownik wojciech1919 edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 10:48


#10343 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 10:58

Film z tego zrzutu nagrany przez mojego brata.

  • minkof, Mariano Mariano i mekDa lubią to

#10344 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 08 wrzesień 2020 - 12:03

Hehe pamiętam jak w Bydgoszczy nie było oczyszczalni i całe szambo leciało kilkoma rurami prosto do rzeki. Na drzewach po powodzi wisiały zawieszki do kibla, podpaski, patyczki do uszu i wszystko inne co ląduje w klopie. Ryb było ze 100 razy więcej niż dzisiaj, więc również mam wrażenie że z tym śnięciem ryb to jakaś ściema i po prostu jakiś truciciel się podpina pod awarie i leje chemikalia do rzeki. Po prostu nie chce mi się wierzyć że ścieki puszczane latami nie powodowały jakichś gigantycznych katastrof, a tu nagle tydzień leci szambo i ryby zaczynają padać masowo.


i to jakie leszcze i jazie stały przy samym wypływie tego gówna. A co do podpasek w brdzie to dalej się trafiają
  • tomibdg, Alexspin i ShadowStalker lubią to

#10345 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 wrzesień 2020 - 12:05

Ponoć to ściema z tym śnięciem ryb. Mi tez sie to wydawało dziwne.

Użytkownik wujek edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 12:06

  • Alexspin lubi to

#10346 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 12:25

Ponoć to ściema z tym śnięciem ryb. Mi tez sie to wydawało dziwne.


Byłem dzisiaj poniżej mostu północnego, żadnej śniętej ryby nie widziałem, jedynie sporo piany płynęło i maź w wiadomo jakim kolorze. A ryby dopisały :)
  • malcz i Alexspin lubią to

#10347 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 wrzesień 2020 - 13:02

Skąd w takim razie telewizornie biorą obraz na żywo i widać na nim śnięte ryby ?



#10348 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 13:36

Z nagrań archiwalnych?? Był już redaktor rozrzucający śmieci, były zdjęcia sprzed kilku lat pokazywane jako aktualne. Nic mnie już nie zdziwi u łowców sensacji i manipulacji...



#10349 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:09

Skąd w takim razie telewizornie biorą obraz na żywo i widać na nim śnięte ryby ?

Manipulacje niektórych telewizorni.



#10350 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:15

Byłem dzisiaj poniżej mostu północnego, żadnej śniętej ryby nie widziałem, jedynie sporo piany płynęło i maź w wiadomo jakim kolorze. A ryby dopisały :)

 

Jazie?



#10351 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:50

Ongiś mówiło się "białe jazie". Takie antykoncepcyjne. Na Dewajtis pływały całe stada.

#10352 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 08 wrzesień 2020 - 17:43

Chyba jednak nie jest to manipulacja mediów:



#10353 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 08 wrzesień 2020 - 18:15

Hehe pamiętam jak w Bydgoszczy nie było oczyszczalni i całe szambo leciało kilkoma rurami prosto do rzeki. Na drzewach po powodzi wisiały zawieszki do kibla, podpaski, patyczki do uszu i wszystko inne co ląduje w klopie. Ryb było ze 100 razy więcej niż dzisiaj, więc również mam wrażenie że z tym śnięciem ryb to jakaś ściema i po prostu jakiś truciciel się podpina pod awarie i leje chemikalia do rzeki. Po prostu nie chce mi się wierzyć że ścieki puszczane latami nie powodowały jakichś gigantycznych katastrof, a tu nagle tydzień leci szambo i ryby zaczynają padać masowo.


Pamiętajmy jednak, że kiedyś głównym składnikiem ścieków bytowych (pomijam te z zakładów przemysłowych) był papier toaletowy oraz to, czego usuwaniu służył. Teraz sytuacja się zmieniła. Zerknijmy na to co mamy w szafce w kuchni i co wrzucamy do zmywarki, pralki, toalety, kuchenki itp., itd. Jeśli coś czyści bez czyszczenia i rozpuszcza bez szorowania, to w wodzie również zrobi pogrom wszelkiego życia. To tylko kwestia stężenia.

#10354 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:15

Pamiętajmy jednak, że kiedyś głównym składnikiem ścieków bytowych (pomijam te z zakładów przemysłowych) był papier toaletowy oraz to, czego usuwaniu służył. Teraz sytuacja się zmieniła. Zerknijmy na to co mamy w szafce w kuchni i co wrzucamy do zmywarki, pralki, toalety, kuchenki itp., itd. Jeśli coś czyści bez czyszczenia i rozpuszcza bez szorowania, to w wodzie również zrobi pogrom wszelkiego życia. To tylko kwestia stężenia.

To jest właśnie ta tragedia.
A na co dzień mamy nawozy, opryski, ... I to wszystko spływa do rzek. Jeszcze niedawno pamiętam stada chrabąszczy majowych w czerwcu ;-) a od kilku lat jak zobaczę chrabąszcza to szok.
Ciekawe czy u Was podobnie czy jednak lepiej?
Pamiętam też jak kupowałem Muggę w tamtym roku a wszyscy w kolejce kupowali oprysk, który na 2 miesiące zabija wszystkie owady na działce. Przecież to musi być mocarna trucizna. :-(
  • Krzysiek Rogalski i zator lubią to

#10355 OFFLINE   sener1986

sener1986

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:12

To jest właśnie ta tragedia.
A na co dzień mamy nawozy, opryski, ... I to wszystko spływa do rzek. Jeszcze niedawno pamiętam stada chrabąszczy majowych w czerwcu ;-) a od kilku lat jak zobaczę chrabąszcza to szok.
Ciekawe czy u Was podobnie czy jednak lepiej?
Pamiętam też jak kupowałem Muggę w tamtym roku a wszyscy w kolejce kupowali oprysk, który na 2 miesiące zabija wszystkie owady na działce. Przecież to musi być mocarna trucizna. :-(

W zeszlym roku chrabaszczy na zoliborzu bylo od cholery

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Użytkownik sener1986 edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 21:13


#10356 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 wrzesień 2020 - 05:13

Chyba jednak nie jest to manipulacja mediów:

(…)

Odnoszę wrażenie, że "ktoś" wykorzystał awarię kolektora i pozbył się toksycznych ścieków. Zrzut ścieków komunalnych, choćby nawet uwzględniać proszki do prania, kapsułki do zmywarek i inne domowe ustrojstwa, nie byłby w stanie spowodować takiego armagedonu i to aż 20km od miejsca awarii. Dla czego nie ma takich cmentarzysk wcześniej, tylko dopiero w Łomiankach?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 05:14

  • gregox i pitiki lubią to

#10357 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 09 wrzesień 2020 - 05:18

https://www.facebook...435879/?app=fbl
Nowy Dwór

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#10358 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:06

https://www.facebook...435879/?app=fbl
Nowy Dwór

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Syf za ta główką krąży zawsze, czy płyną ścieki czy nie. Poza tym byłem kilka dni temu na tej miejscówce i nie widziałem żadnych śniętych ryb. 


  • urasenty, pawello i Alexspin lubią to

#10359 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:25

Odnoszę wrażenie, że "ktoś" wykorzystał awarię kolektora i pozbył się toksycznych ścieków. Zrzut ścieków komunalnych, choćby nawet uwzględniać proszki do prania, kapsułki do zmywarek i inne domowe ustrojstwa, nie byłby w stanie spowodować takiego armagedonu i to aż 20km od miejsca awarii. Dla czego nie ma takich cmentarzysk wcześniej, tylko dopiero w Łomiankach?


Dokladnie!!!! Awaria jest sabotażem, czyim chyba wiadomo. Śnięte ryby pochodzą z nagrań archiwalnych albo je ktos na potrzeby nakręcenia filmiku propagandowego rozrzucił a zanieczyszczenia są dolewane z beczkowozów przez n/n sprawców nocą. BRAWO

#10360 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:36

I po co ten sarkazm? Nie polemizuję z nikim, nie bronię nikogo! Mam wątpliwości co do skali zatrucia w stosunku do skutków awarii. To tyle. Tylko krowa nie miewa wątpliwości.