Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:32

jade rano

#82 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 21 sierpień 2019 - 07:41

Woda do lowienia. Lekko podniesiona zielona. Zimno wiatr ryby nie biorą.

#83 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 08:59

Zdadzam sie z toba edwardzie u mnie to samo.Woda jakies 15-20cm podniesiona kolor fajny do łowienia ,ryby niechetne do współpracy zero spławu chociaz dwa pstragi wyskoczyły nad wode pewnie by pizbyc sie pijawek.Ale wiatr niemiłosierny i zzaraz po 9zdecydowałem sie wracac.Zaliczyłem trzy wyjscia w tym jedno teczaka chyba z 4razy i dwa potoków.Jeden spadł i jednego wyjołem.Warunki bardzo ciezkie i niesprzyjajace przez ten wiatr.Mowa o odcinku okolice Marszowic.

#84 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 23 sierpień 2019 - 07:57

Wasze relacje nie napawały mnie optymizmem przed zaplanowaną wizytą nad Rabą po południu 21.08. Ale wybrałem się. Tylko nie ze spinningiem, a poćwiczyć przepływankę. I powiem Wam, że zdziwiłem się bardzo jak fajnie połowiłem i zaobserwowałem żerowanie drapieżników. Po wrzuceniu kuli zanętowej na granicę szybkiego nurtu zebrały się ukleje, a za nimi przyszedł boleń! Ale miał wyżerkę. Nie wiem czy był jeden czy więcej, ale zrobiłem niezłą stołówkę. Woda się gotowała. Także jak chcecie iść za boleniem, to oprócz woblerów weźcie trochę zanęty dla uklejek :lol:. Poza tym siadło kilka kleni, w tym taki 40+ i certa. Oczywiście wszystkie rybki pływają dalej i rosną rosną ;).

Pozdrawiam

Bartłomiej


  • Paweł R. i Kankar lubią to

#85 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 21:36

Spining i łowienie stacjonarne to dwie rózne metody i tutaj rzeczywiscie potrafi byc wielka rozbieznosc w ilosci łowionej ryby.Oraz tez czas w którym sie wedkuje.Blizej gdowa raczej rzadko bywa bolen ale sie zdarza,razem z Edziem bylismy z rana i warunki dla ryb mogły zatem byc gorsze do zerowania niz np twoje w puzniejszej porze.I metoda bardziej odpowiednia ,tylko zalezy kto jak lubi łowic.

#86 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 25 sierpień 2019 - 20:47

Dziś godzinka do zmroku na bocheńskim berglu. Śmierdziało niemiłosiernie. Co ciekawe jak jestem rano to zawsze płynie woda, a wieczorem gówno. Z drugiej strony w miejscu gdzie to gówno wpada, stoi ryba na rybie. Kilka brań, wyjęty okoń i kleń. Interesujace było latające stado nietoperzy nad głową. Woda super.


Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 25 sierpień 2019 - 20:48


#87 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 16:38

Wie ktos jaki kolor i stan raby ponizej Dobczyc po wczorajszej ulewie?

#88 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 11:36

Na zakonczenie sezonu trafił sie taki oto 40staczek.Woda bardzo niska i czysta jak mineralna.Warunki bardzo trudne ale muszkarze dzis by połowili i to ładnie.Pstragi objadały sie w najlepsze owadami i niespecjalnie ruszały sie zdecydowanie do innych wabików.Były jeszcze trzy ale niałapały sie do fotki.

Załączone pliki



#89 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 sierpień 2019 - 16:36

Wizytowałem ostatnio Rabę przejazdem (OS koło Dobczyc) - jeden pstrążek około 30 cm + parę kleni średniaków.

 

To co mnei zszokowało to że na prawym brzegu do rzeki RABY, jakieś 500 m poniżej nowego mostu w Dobczycach, wpadają nieoczyszczone ścieki.

 

Czy w tych czasach można wpuszczać do rzeki zupełnie nieczyszczone ścieki? Napisałem do PZW i WIOŚ prosząc o zamknięcie tego wstydliwego cieku. (bardzo dawno czegoś takeigo nei widziałem) Wygląda strasznie, jak się widzi fekalia,  pampersy i podpaski płynące prosto do łowiska specjalnego.



#90 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 30 sierpień 2019 - 19:29

Wizytowałem ostatnio Rabę przejazdem (OS koło Dobczyc) - jeden pstrążek około 30 cm + parę kleni średniaków.

 

To co mnei zszokowało to że na prawym brzegu do rzeki RABY, jakieś 500 m poniżej nowego mostu w Dobczycach, wpadają nieoczyszczone ścieki.

 

Czy w tych czasach można wpuszczać do rzeki zupełnie nieczyszczone ścieki? Napisałem do PZW i WIOŚ prosząc o zamknięcie tego wstydliwego cieku. (bardzo dawno czegoś takeigo nei widziałem) Wygląda strasznie, jak się widzi fekalia,  pampersy i podpaski płynące prosto do łowiska specjalnego.

kiedy to dokładnie było???



#91 OFFLINE   GBP

GBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaZabierzów
  • Imię:G
  • Nazwisko:B

Napisano 30 sierpień 2019 - 19:59

To płynie z oczyszczalni.

#92 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 22:52

od razu trzeba było policję wezwać.

Oni mają obowiązek i przyjeżdżają od razu- wiem z autopsji... :)

Bo to sku... trzeba zwalczać.

A swoją drogą ciekaw jestem kiedy i co Ci odpiszą z PZW.

Bo u nas w Polsce to tak jest , ze póki nie ma śnięcia ryb to nic się nie dzieje :Dzwłaszcza w/g niektórych obywateli...


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 30 sierpień 2019 - 23:09


#93 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 07:00

Oby tylko pospiechu i reakcji niebyło tak szybkiej jak po awari oczyszczalni w Warszawie.Jednym słowem,, dramat".Ciekawe jak sie z tego wywina.

#94 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 31 sierpień 2019 - 19:48

Dzisiaj cep sprzątający kiosk ujecia wody dla stalproduktu poniźej mostu w proszówkach wyrzucał śmieci w reklamówkach prosto do Raby. Przed budynkuem miał kubeł. Niestety nie zdążyłem nagrać huja.

#95 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 21:08

Do takich kretynów powinno byc wolno strzelac.Najgorsze to ze jest to plaga widzi sie to dosc niestety czesto.

#96 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 sierpień 2019 - 22:18

kiedy to dokładnie było???

 

W poprzedni czwartek - 22.08 (fot nie robiłem bo myślałem że taki standard tam jest).


Użytkownik analityk edytował ten post 31 sierpień 2019 - 22:18


#97 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 01 wrzesień 2019 - 19:25

I koniec wakacji nad Rabą. Trochę drobiazgu w ten weekend. Na muche jelce, klenie. Na spin okonie. Odszukane dwa woblery urwane w tym miesiącu wiec na plus.

Załączone pliki



#98 OFFLINE   Ruki

Ruki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 wrzesień 2019 - 21:22

W poprzedni czwartek - 22.08 (fot nie robiłem bo myślałem że taki standard tam jest).

Oczyszczalnia w Dobczycach jest na cenzurowanym od 2017 roku. PZW Kraków za ówczesna serię zatruć poszło do sądu i sprawę wygrało. Tamtejsza policja i urzędy dobrze wiedzą co robić, trzeba tylko dzwonić. Szkoda tylko, że wszyscy magicznie wiedzą kiedy było zarybiane, gdzie są ryby i na co biorą. Ale jak trzeba gdzieś zadzwonić czy poinformować to nagle jak dzieci po omacku.

To samo tyczy się szabrowników żwiru, śmieciarzy i kłusowników....


  • jerzy6 lubi to

#99 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:06

Do czeggoś sie forum przyda - następnym razem (zamiast wysyłąc email) od razu zadzwonię. Pozdrawiam i dziękuję za waszą robotę dla dobra rzeki.



#100 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 02 wrzesień 2019 - 11:19

A Przyjaciele Raby to istnieją jeszcze? Pamiętam stronę, forum a teraz wszystko jakby nieaktualne, nie działa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych