Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Raba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 17 lipiec 2019 - 13:13

Zależy czy masz śpiochy, kiedyś można było iść w dół kilka kilometrów w woderach, teraz przegłębiło odcinek i już się nie da, więc tam dalej nie doszedłem przez te chaszcze. A poniżej Stradomki jak byłem 2 tygodnie temu to.. bez kontaktu.

#62 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 16:43

Dziwne nawet kontaktu wzrokowego z rybami niemiałes?Dziwne przeciez to nokill ale pewnie tylko z nazwy ,sam jestem ciekaw jak z rybami na tym odcinku tylko niewiem jak z wpisem bo ponoć obowiązuje tarnowski rejestr.Czy na pełnej Krakowskiej też mogę wędkować bez takiego rejestru?

#63 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 17 lipiec 2019 - 17:18

Możesz tylko trzeba wydrukować rejestr i pozwolenie że strony PZW Kraków. Darmowe, ale trzeba mieć. Wzrokowy miałem, trochę drobnicy, patrolujący boleń ok. 50cm, i kilka zbiórek z powierzchni, jednak smużakami zainteresowania brak, brzan w rynnach też nie upolowałem.

#64 OFFLINE   Esioslaw

Esioslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacja500m od Szreni
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 lipiec 2019 - 20:07

Witam. Planuje się tam wybrać za pstragiem jak na Krakowski i Tarnowski odcinek. Szczupły fajnie że się trafia, osobiscie nie miałem na kiju Ale widziałem te ryby.

#65 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 20:08

Czyli jak na rabie poniżej zapory.Bardzo ubogi o rybi drobiazg ale cos jeszcze pływa.Na dodatek najgorsza ta zimna woda brrrrrr. A te ryby takie odretwiałe.

#66 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 22 lipiec 2019 - 11:54

Kilka ostatnich wypadów nad Rabę nie zakończyło się rybami "do zdjęcia", ale poczyniłem trochę obserwacji, które mam nadzieję zaprocentują.

 

Namierzyłem, m.in, stado świnek lub brzan, nie mam pewności. Ryby żerują w stadzie na końcówce płani, na głębokości około 80 cm. Widać je w polaroidach, bo ładnie "lusterkują" od czasu do czasu. Zauważyłem, że szczególnie wieczorem, jakby zbierały z powierzchni wody owady, mimo , że nic nie płynie. Wygląda to tak jakby, odrywały się od dna i z cichym chlupotem zbierały coś spod samej powierzchni wody. To chlapnięcie nie jest tak agresywne, jak kleni, ale bardziej przypomina żer lipienia. Takie ciche chlupnięcie. Od czasu do czasu, pokazują, też grzbiet, bez ataku na owad. Może one jednak, nie żerują, tylko tak się chlapią. Próbowałem na suchą, na emergera, na mokrą i nic.

 

Nie ma ryb, to choć dwa zdjęcia. Pierwsze z mostu w Marszowicach. Oprócz małych kleni nic nie było widać. Drugie to Raba w Bochni. 

 

 

Załączone pliki



#67 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:42

Smutno się czyta o Rabie i tego co w niej zostało wychowałem się w Bochni a na Rabie stawiałem pierwsze kroki z wędkom było to jakieś 20 lat temu wtedy takich ryb jak klenie brzany i świnki były wszędzie
  • jerzy6 lubi to

#68 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2019 - 18:58

Rabą popłynęła kawa z mlekiem.
Byłem na chwilę na Wiśle. Woda niska, do łowienia. Glonów w toni prawie nie ma, trochę się czepia jak przejechać głęboko chodzącym wobkiem po kamieniach. Namierzyłem stadko kleni i złowiłem 2 sztuki. Bez zdjęć, bo takie po 35 cm. Patrolował też bolo, ale drewna nie chciał.



#69 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 25 lipiec 2019 - 07:40

Wczoraj zajechałem nad Rabę w Bochni. Woda jeszcze ciut trącona, ale jak najbardziej do łowienia. Mimo kapryśnej pogody zaobserwowałem kilka zbiórek w nurcie pod nawisami drzew. Szkoda, że nie miałem wędki przy sobie ;). Nadrobię innym razem :D .



#70 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 25 lipiec 2019 - 20:55

Panowie, muchówka w reke i ponizej Dobczyc piekne klocki siadają ale tak jak pisze, tylko mucha.

#71 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 27 lipiec 2019 - 20:45

Czy którys z kolegów był dzisiaj na rabie ponizej dobczyc i wie jak wyglada raba kolor i stan?

#72 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 27 lipiec 2019 - 23:51

Ja byłem na OS spinningowy. Tracona, ale łowić się da ;)

#73 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 28 lipiec 2019 - 15:28

Woda jest super. Niska ale lekko zmacona, co ulatwia troche podejscie ryby. Bylem dzis 2 godzinki. Pierwszy raz od szkoly na... rowerze. Tuba rzepami do ramy, w plecaku spiochy i buty. W sakwie kolowrotek, przynety. Tak testowo, chcialem czegos sprobowac. Troche nie wyszlo, ale kilka kleni na parkinsona siadlo.

#74 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 03 sierpień 2019 - 11:17

Cześć

Wie ktoś jaki kolor ma Raba po opadach? Jest do łowienia? ;) 



#75 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 03 sierpień 2019 - 17:19

Jak najbardziej do łowienia. W piątek w południe trochę ją zmąciło i woda skoczyła ze 20 cm, ale dało sie brodzić i ryby jakby mniej czujne. Wieczorem już się czyściła.

Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 03 sierpień 2019 - 17:20


#76 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 03 sierpień 2019 - 19:37

Jak najbardziej do łowienia. W piątek w południe trochę ją zmąciło i woda skoczyła ze 20 cm, ale dało sie brodzić i ryby jakby mniej czujne. Wieczorem już się czyściła.

A jak wyniki? ;)

#77 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 16:59

Był dzis ktos na rabie i jak wyniki?

#78 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 04 sierpień 2019 - 19:30

Poniżej ujścia Stradomki kilka kleni złowiłem na mokra muchę. Woda tracona, ale do łowienia ;)

#79 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 20:33

Panowie czy jest ktos kto czyta i wie jak mocno popadało w okolicach Dobczyc i Gdowa oraz w rejonie przez który dopływa krzyworzeka ,i jakiego stanu i przede wszystkim koloru sie spodziewac na jutrzejszy poranek bo bardzo słabo ogólnie w tym watku.Ludzie niełowia czy raczej niechca sie dzielic informacjami,bo przeciez na spiningowym odcinku sporo osób zaglada by połowic.Tylko te ryby jakies ospałe czesto sa chyba przez ta wode która jest zimna jak w zimie ale deszcz moze cos poprawi.

#80 OFFLINE   Kruszyna

Kruszyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaokolice Brzeska i Bochni
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:28

Dołączam się do pytania kolegi @Bolen30. Jutro po południu miałem atakować Rabę w Bochni i jakby ktoś miał info o opadach czy kolorze wody, to byłbym wdzięczy za odpowiedź.
Pozdrawiam
Bartłomiej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych