Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 maj 2017 - 07:13

Jeszcze niech se kolka z przodu zrobi będzie mógł startować w wyścigach "na byle czym"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • redix07 lubi to

#542 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:52

Rozważam zakup kajaka typu sot, niestety nie mogę sobie pozwolić na kajak typowo wędkarski. Bo pływać ze mną często będzie druga osoba ;) Raczej niewędkująca. Pływane miałoby być głównie po średniej wielkości jeziorach i łączących je rzeczkach.Ostatnio przyglądam się mocno konstrukcjom feelfree: corona i gemini.  Z waszego doświadczenia ma to sens ? Czy tego typu półśrodki nie spełnią oczekiwań ? A może są inne modele, które w miare komfortowo pomieszczą dwie osoby ? Fajnie gdyby kajak był dostępny na allegro.



#543 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:40

Mój Moken 10 LIte ma 3,10m i jak dla mnie jest akurat ;) nigdy nie pływałem większym kajakiem więc nie wiem jak takim się pływa? Wędkarski kajak to różni się tylko od zwykłego że ma uchwyty na wędki - które można sobie samemu kupić i zamontować :) Może być też inny typ siedzenia i to wszystko. Ja często pływam bez siedzenia latem , lubię podczas wędkowania siedzieć w poprzek kajaka i chłodzić nogi w wodzie :) A nie myślałeś o zwykłym kajaku turystycznym np, vista? ma ona duży otwarty pokład , więc pewnie też z niej się dobrze wędkuje? Oczywiście z sot jest lepiej bo siedzi się wyżej niż w tradycyjnym kajaku , dobrze jest też mieć wędki z krótkim dolnikiem. No i sot jest niezatapialny i łatwiej na niego wejść po wywrotce.


  • thug lubi to

#544 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:28

Rozważałem różne typy kajaków, ale jednak sot do wedkowania wydaje sie być najrozsądniejszym wyborem. Z powodu zalet, ktore właśnie wymieniłeś :-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#545 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:51

Rozważałem różne typy kajaków, ale jednak sot do wedkowania wydaje sie być najrozsądniejszym wyborem. Z powodu zalet, ktore właśnie wymieniłeś :-)

Polowisz z każdego :) ale nie będzie to tak samo komfortowe jak z wędkarskiego

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • thug lubi to

#546 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 18 lipiec 2017 - 18:54

jak dla 2 osob to zobacz to

a jak chcesz lapac sam to srodkowy modul zostawiasz w piwnicy :)

ja mam wersje 1 osobowa ale waze 85 kg dla wiekszej osoby moze byc ciasno
  • thug lubi to

#547 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:43

Rozważam zakup kajaka typu sot, niestety nie mogę sobie pozwolić na kajak typowo wędkarski. Bo pływać ze mną często będzie druga osoba ;) Raczej niewędkująca. Pływane miałoby być głównie po średniej wielkości jeziorach i łączących je rzeczkach.Ostatnio przyglądam się mocno konstrukcjom feelfree: corona i gemini. Z waszego doświadczenia ma to sens ? Czy tego typu półśrodki nie spełnią oczekiwań ? A może są inne modele, które w miare komfortowo pomieszczą dwie osoby ? Fajnie gdyby kajak był dostępny na allegro.


Pomyśl nad kanu, jest sporo wersji, także wedkarskich
  • thug lubi to

#548 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:04

Wędkarski kajak ma trochę inaczej ukształtowane dno. Pozwala na wędkowanie na stojąco bez wywrotki (bez przesady ofc).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#549 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 19 lipiec 2017 - 19:33

Kanu fajna sprawa , sam chciałem kupić ,  ale nie wiem jak by było z pływaniem samemu pod prąd rzeki? często pływam kajakiem bez siedzenia na stojąco , czy też na klęcząco - wtedy jestem trochę  wyżej i mogę obserwować co dzieje się w wodzie - z prądem nie ma problemu wiosłować jednym piórem a'la pagaj ale już pod prąd nie potrafię , muszę wiosłować dwoma piórami ( wiosło mam składane) Nie wiem może na kanu jest inaczej . 



#550 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 20:20

W Stanach jest sporo ciekawych pływadeł dla wędkarzy. Jednym z ciekawszych jest Nucanoe, połączenie kajaka, kanu i mini bassboata. Otwarty kokpit jak w kanu, dwa wysokie siedziska, szeroki pokład jak w kajaku sit on top umożliwiający stanie, otwory w dnie, pawęż na silnik i łatwość montarzu wielu akcesoriów. To wszystko na ok. 3,6m. Dla mnie ideał. Szkoda że u nas nie do kupienia

#551 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 lipiec 2017 - 18:50

Nucanoe bardzo fajny, 1600$. Zamienię może za rok mojego na taka dwójkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#552 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 25 lipiec 2017 - 23:11

W Stanach jest sporo ciekawych pływadeł dla wędkarzy. Jednym z ciekawszych jest Nucanoe, połączenie kajaka, kanu i mini bassboata. Otwarty kokpit jak w kanu, dwa wysokie siedziska, szeroki pokład jak w kajaku sit on top umożliwiający stanie, otwory w dnie, pawęż na silnik i łatwość montarzu wielu akcesoriów. To wszystko na ok. 3,6m. Dla mnie ideał. Szkoda że u nas nie do kupienia


Nucanoe ma przedstawiciela w Polsce.

#553 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 26 lipiec 2017 - 08:24

Nucanoe ma przedstawiciela w Polsce.

 

Możesz podać namiar. Z ich stron wynika, że najbliżej to Holandia i UK.



#554 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 26 lipiec 2017 - 21:30

To firma Waterdreamer z Piaseczna. Przedstawiali produkty Nucanoe na Rybomanii w Poznaniu zarówno w 2016 jak i 2017. W tym roku dysponowali basenem, dzięki któremu można było samodzielnie przetestować stabilność pływadeł podczas targów.

Użytkownik Rafał S. edytował ten post 26 lipiec 2017 - 21:33

  • Białek lubi to

#555 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 17:45

To firma Waterdreamer z Piaseczna. Przedstawiali produkty Nucanoe na Rybomanii w Poznaniu zarówno w 2016 jak i 2017. W tym roku dysponowali basenem, dzięki któremu można było samodzielnie przetestować stabilność pływadeł podczas targów.


Jakie ceny? Bo na stronie nie ma

#556 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 01 sierpień 2017 - 22:04

N prośbę kolegi thug z tego wątku http://jerkbait.pl/t...inie/?p=2196714

kilka słów o moim kajaku:

model Lure 11.5, nie miałem doświadczenia z kajakami dlatego długo zabrało mi wybranie modelu. Miałem dylemat czy dłuższy, węższy ale szybszy czy krótszy, stabilniejszy ale wolniejszy. Wybrałem ten drugi bo jako model ma dużo plusów (i kilka minusów), na YT pełno znajdziesz review. Dla mnie największy minus to właśnie prędkość. Na wodzie jest powolny pomimo w miarę normalnej wagi 34kg. Na  kapryśne i zimne morze się nie nadaje więc pomyślałem o silniczku jako pomocy w razie przemieszczania czy walki z prądami. Silnik się też może przydać do trolowania na jeziorach. Kółko w kajaku przydatne na twardej nawierzchni ale na piasku czy żwirze nie da rady bo za niskie i się zapada, robię sobie mały wózek. Siedzenie... wypas, niesamowicie wygodne nawet całodniową sesję wędkarską. Generalnie wygodny i bardzo stabilny* kajak na jeziora i rzeki, oczywiście jak nie dmucha 40km/h :). Tak naprawdę to jeszcze zbyt mało w nim posiedziałem, chciało by się więcej :)

 

*Stabilny ale można się zapomnieć i skąpać jak się podniesie siedzenie na full.


Użytkownik vBartek edytował ten post 01 sierpień 2017 - 22:06

  • thug lubi to

#557 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 23 wrzesień 2017 - 01:13

Kajak jest super i tyle.

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 01:13

  • Dano. lubi to

#558 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 23 wrzesień 2017 - 06:59

N prośbę kolegi thug z tego wątku http://jerkbait.pl/t...inie/?p=2196714

kilka słów o moim kajaku:

model Lure 11.5, nie miałem doświadczenia z kajakami dlatego długo zabrało mi wybranie modelu. Miałem dylemat czy dłuższy, węższy ale szybszy czy krótszy, stabilniejszy ale wolniejszy. Wybrałem ten drugi bo jako model ma dużo plusów (i kilka minusów), na YT pełno znajdziesz review. Dla mnie największy minus to właśnie prędkość. Na wodzie jest powolny pomimo w miarę normalnej wagi 34kg. Na  kapryśne i zimne morze się nie nadaje więc pomyślałem o silniczku jako pomocy w razie przemieszczania czy walki z prądami. Silnik się też może przydać do trolowania na jeziorach. Kółko w kajaku przydatne na twardej nawierzchni ale na piasku czy żwirze nie da rady bo za niskie i się zapada, robię sobie mały wózek. Siedzenie... wypas, niesamowicie wygodne nawet całodniową sesję wędkarską. Generalnie wygodny i bardzo stabilny* kajak na jeziora i rzeki, oczywiście jak nie dmucha 40km/h :). Tak naprawdę to jeszcze zbyt mało w nim posiedziałem, chciało by się więcej :)

 

*Stabilny ale można się zapomnieć i skąpać jak się podniesie siedzenie na full.

 

 

Rzeki oczywiście chodzi o spływ , jeszcze podwójny pokład woda fajnie odpływa.

Za tą cenę najlepszy wybór , można negocjować.;-)

Wiosło 250 cm minimum i gwarantowana zmiana sylwetki po 2  miesiącach pływania ( uwydatnione barki i wciągnięty brzuch) same plusy ;-)

Spokojnie łowisz w pozycji stojącej.


Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 07:00

  • thug lubi to

#559 OFFLINE   mazur 17

mazur 17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 listopad 2017 - 12:59

Witam , mam pytanie czy któryś z kolegów używa kolibri kajaku fish-n-go ? jakies opinie? zdaje egzamin na rzece czy tylko na jeziorach ? czy lepej mysleć o  mokeen 12,5 ? prosze o opinie



#560 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 listopad 2017 - 13:47

Zwróć uwagę na szerokość i kształt dna, czy można w miarę swobodnie na nim stanąć nie obawiając się kąpieli.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych