Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Młodociany spiningista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 17:43

Ewentualnie młody może łowić na spinning, a ojciec obok na spławik. Jednak młody nie może się oddalać od dorosłego.

Artur, raczej nie ,jesli ktorys z nas lowi na spin. to drugi jest tylko obserwatorem ,jesli lowimy na splawik ,grunt to 2 wedki na nas 2 ,wszystko sie zmieni gdy wykupie mu legitymacje


Użytkownik Viking edytował ten post 27 styczeń 2023 - 17:46


#22 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 27 styczeń 2023 - 17:49

Arek raczej nie ,jesli ktorys z nas lowi na spin. to drugi jest tylko obserwatorem ,jesli lowimy na splawik ,grunt to 2 wedki na nas 2 ,wszystko sie zmieni gdy wykupie mu legitymacje

No to się pozmieniały przepisy. Co prawda nie wnikałem w taką sytuację z młodocianym spinningistą przez wiele lat, ale pamiętam jak ja zaczynałem ze spinem, to u nas wolno było spinningować u boku dorosłego. Dorosły na spławik, a młody na spina, ale tak , żeby się nie oddalał. Ja chyba miałem wykupione wpisowe i była legitymacja.



#23 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2023 - 19:08

Może syn na spinning i ojciec na spinning jeśli wiadomo ojciec ma wykupione opłaty ile .mozna to maglować podałem na początku linka gdzie jest to wyjaśnione
  • Alexspin lubi to

#24 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 21:08

Może syn na spinning i ojciec na spinning jeśli wiadomo ojciec ma wykupione opłaty ile .mozna to maglować podałem na początku linka gdzie jest to wyjaśnione

a zuwazyles z ktorego roku jest przytoczony przez ciebie artykuł?z 2020 , zacytuje siebie z wcześniejszego komentarza ....Zadzwon prosze do psr Siedlce 602 748158 i skarbnik kola 88 pzw wyszkow 602557908 ,zadzwon i pogadaj z nimi moze sie mylą ,ja nie mam argumentów zeby im powiedziec ze wprowadzaja ludzi w blad...... 



#25 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 27 styczeń 2023 - 22:56

To jak myślisz po co jest wprowadzony "członek uczestnik" w takim razie?

#26 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 28 styczeń 2023 - 00:56

zadzwon pod wyzej podane numery tel i zadaj im to pytanie nie mnie ,naprawde wollbym bym to ja sie mylil 



#27 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 30 styczeń 2023 - 07:41

Wy się kłócicie, a pewnie w każdym okręgu zapisy są inne. U mnie w kieleckim na 2023 zapis jest jasny:

 

"Wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień dziennego limitu osoby pełnoletniej dopuszcza się wędkowanie metodą spinningową lub muchową dla jednej osoby nie wykluczając wędkowania opiekuna."

 

Jak widać, tu zapis jest klarowny, dziecko może wędkować na spinning a opiekun z nim na drugą wędkę na spinning. Nie wiem jak u Was brzmią te zapisy, bo ten nasz raczej wyklucza możliwość jakiejkolwiek problematycznej interpretacji.



#28 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 30 styczeń 2023 - 08:37

Wy się kłócicie, a pewnie w każdym okręgu zapisy są inne. U mnie w kieleckim na 2023 zapis jest jasny:

 

"Wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień dziennego limitu osoby pełnoletniej dopuszcza się wędkowanie metodą spinningową lub muchową dla jednej osoby nie wykluczając wędkowania opiekuna."

 

Jak widać, tu zapis jest klarowny, dziecko może wędkować na spinning a opiekun z nim na drugą wędkę na spinning. Nie wiem jak u Was brzmią te zapisy, bo ten nasz raczej wyklucza możliwość jakiejkolwiek problematycznej interpretacji.

w ogóle nie ma zamiaru kłótni ,przecież mozna dyskutować merytorycznie moje zapytnie tyczylo sie ok.mazowieckiego  ogolnie  przepis powinien byc zapisem oglno krajowym nie okregowym dzieci sa takie same czy to woj.maz.czy podlaskie i w czasach ogolnie przyzwolonych przez rodzicow ,nie koniecznie dobrych, da tych lmlodych  pzw powinien propagować, zachecac wyjscie w teren,zabawę na powietrzu czyli w tym wypadku wedkarstwo ale niestety kasa musi sie zgadzac i mlody wedkarz dziecko czy to 5 letnie czy 15  musi placic w moim przypadku 130zl 


Użytkownik Viking edytował ten post 30 styczeń 2023 - 09:23


#29 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 30 styczeń 2023 - 15:08

U Was też nie widzę, żeby była mowa o braku możliwości wędkowania opiekuna na spinning.

 

"7.Pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską mają prawo wędkować jednocześnie dwie osoby do lat 14 wymienione w pkt. 5 i 6 na jedną wędkę każda, za wyjątkiem Wód Krainy Pstrąga i Lipienia. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom, wymienionym w pkt., 6 wyklucza wędkowanie opiekuna, natomiast ich udostępnienie jednej osobie nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę."

 

Jest zapis, że na wodach nizinnych nie wyklucza się wędkowania opiekuna na jedną wędkę. Nie ma tu żadnych odstępstw dotyczących spinningu itp. Jak dla mnie patrząc na przepisy, może łowić i dziecko i opiekun, a każdy kto twierdzi, że jest inaczej, nadinterpretuje w znany tylko sobie sposób przepisy...


  • JACOB01 i Alexspin lubią to

#30 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 luty 2023 - 23:58

          Prawa wędkującego na wodach PZW reguluje "Regulamin amatorskiego połowu ryb", który jest wspólny dla wszystkich Okręgów PZW. Punkt 4, 5, 6, 7 i 8 RAPR reguluje zasady wędkowania przez dzieci i młodzież do 14 roku życia.


  • Viking lubi to

#31 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 18 luty 2023 - 08:56

Ok koledzy reasumując  ,jestem po rozmowie z kilkoma posterunkami   PSR Warszawa (502-076-194)  ,Siedlce 602 748158 ,Ciechanów (23)672-50-63,PUŁTUSK 502-076-200,oraz skarbnik z mojego kola 602557908,  wszyscy,no prawie wszyscy  potwierdzają , ze  w tym samym czasie NIE mozemy   łowić na spining   ,jnne metody -tak  możemy, po jednej wędce w tym samym czasie oprócz żywca-młody ma zakaz  .Tak ze Pan z PSR PUŁTUSK  niech się doszkoli bo jedynie on (i kilku z Was koledzy ) wprowadzał mnie w błąd .Bysmy mogli lowic obaj na spining to  musze zaplacic daninę 130zl -nie sa to wielkie pieniazki ale uważam ze to jest chore , bo okazuje sie ze za pieniążki mozna ,a tak nie mozna ,heh PS. kilku panów z PSR powiedziało, ze gdyby nawet zaistniała taka sytuacja ze obaj łowilibyśmy w tym samym czasie na spining to do glowy by im nie przyszło żeby legitymować młodego i wogole nakładać jakieś kary .Także, jak ktoś chce wyjaśnić te sytuacje osobiscie  ,przekonać strażników, ze się mylą ,to #tel. podałem wyżej,dzwońcie i przytaczajcie swoje argumenty 



#32 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 luty 2023 - 22:14

No wlasnie. Od razu pisalem ;)
  • Viking lubi to

#33 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 luty 2023 - 23:32

Ok koledzy reasumując  ,jestem po rozmowie z kilkoma posterunkami   PSR Warszawa (502-076-194)  ,Siedlce 602 748158 ,Ciechanów (23)672-50-63,PUŁTUSK 502-076-200,oraz skarbnik z mojego kola 602557908,  wszyscy,no prawie wszyscy  potwierdzają , ze  w tym samym czasie NIE mozemy   łowić na spining   ,jnne metody -tak  możemy, po jednej wędce w tym samym czasie oprócz żywca-młody ma zakaz  .Tak ze Pan z PSR PUŁTUSK  niech się doszkoli bo jedynie on (i kilku z Was koledzy ) wprowadzał mnie w błąd .Bysmy mogli lowic obaj na spining to  musze zaplacic daninę 130zl -nie sa to wielkie pieniazki ale uważam ze to jest chore , bo okazuje sie ze za pieniążki mozna ,a tak nie mozna ,heh PS. kilku panów z PSR powiedziało, ze gdyby nawet zaistniała taka sytuacja ze obaj łowilibyśmy w tym samym czasie na spining to do glowy by im nie przyszło żeby legitymować młodego i wogole nakładać jakieś kary .Także, jak ktoś chce wyjaśnić te sytuacje osobiscie  ,przekonać strażników, ze się mylą ,to #tel. podałem wyżej,dzwońcie i przytaczajcie swoje argumenty 

Możesz podać przepis, który to wyklucza.


Użytkownik markir edytował ten post 18 luty 2023 - 23:33

  • Alexspin lubi to

#34 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 19 luty 2023 - 08:13

Możesz podać przepis, który to wyklucza.

 ja o to nie pytałem .ale wedle mojego rozumowania mówi o tym ten przepis

 

6.Wędkarz niezrzeszony w PZW w wieku do 14 lat, ma prawo wędkować wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską oraz zezwolenie uprawnionego do rybactwa, w ramach jego uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb, bez prawa połowu ryb na żywą i martwą rybkę. Osoba sprawująca opiekę w trakcie łowienia odpowiada za przestrzeganie przez ww. niezrzeszonego wszelkich uregulowań obowiązujących na danym łowisku. Wędkującemu, niezrzeszonemu do lat 7 ogranicza się prawo do wędkowania do jednej wędki, przy zachowaniu pozostałych ww. uregulowań.

 

jesli przepis mówi ze młodociany może łowić w ramach moich uprawnień to: moje uprawnienie zezwala na na łowienie tylko spiningiem bez możliwości np postawienia w tym samym czasie np wędki gruntowej czy  spławikowej .


Użytkownik Jano edytował ten post 27 luty 2023 - 10:55


#35 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 19 luty 2023 - 09:19

         W tym punkcie RAPR nie widzę żadnego ograniczenia dla niezrzeszonego wędkarza do lat 14 do łowienia na spinning (łowiącego pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską oraz zezwolenie uprawnionego do rybactwa, w ramach jego uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb).


  • Alexspin lubi to

#36 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 19 luty 2023 - 11:28

Kolega Jedlin wrzucił wcześniej link do artykułu z interpretacją tego przepisu, zamieszczoną bądź co bądź w oficjalnym czasopiśmie PZW :rolleyes:

 

a zuwazyles z ktorego roku jest przytoczony przez ciebie artykuł?z 2020 , zacytuje siebie z wcześniejszego komentarza ....Zadzwon prosze do psr Siedlce 602 748158 i skarbnik kola 88 pzw wyszkow 602557908 ,zadzwon i pogadaj z nimi moze sie mylą ,ja nie mam argumentów zeby im powiedziec ze wprowadzaja ludzi w blad...... 

Odnosząc się do tego postu, to obecny RAPR, widniejący na stronie PZW obowiązuje od 1.01.2020, więc ta interpretacja powinna być jak najbardziej aktualna, skoro nie opublikowano nowej.


  • Alexspin lubi to

#37 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 19 luty 2023 - 11:54

Kolega Jedlin wrzucił wcześniej link do artykułu z interpretacją tego przepisu, zamieszczoną bądź co bądź w oficjalnym czasopiśmie PZW :rolleyes:

 

Odnosząc się do tego postu, to obecny RAPR, widniejący na stronie PZW obowiązuje od 1.01.2020, więc ta interpretacja powinna być jak najbardziej aktualna, skoro nie opublikowano nowej.

przytoczony przeze mnie wyżej   punkt 6 wyjaśnia wszystko w temacie .



#38 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 20 luty 2023 - 07:40

Nie my Cię wprowadzaliśmy w błąd, tylko osoby z którymi się kontaktowałeś. Teraz przeczytałem interpretację z linku z WW, jest dokładnie wyjaśnione i zgadza się z tym, o czym pisaliśmy. Już jaśniej rozpisać się tego nie dało. Punkt 6 nie wyjaśnia wszystkiego, gdyż to punkt 7 precyzuje zapisy punktu 6 :)

Panowie strażnicy z PSR nie zawsze wszystko wiedzą, chociaż powinni. Ja bym sobie wydrukował taką interpretację w razie kontroli, a gdyby nie poskutkowało, wtedy trzeba walczyć w sądzie i już.


  • JACOB01 i Alexspin lubią to

#39 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 luty 2023 - 11:01

... i wszystko na ten temat!



#40 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 20 luty 2023 - 12:12

Kiedyś w trakcie zakupu u byłego strażnika wędkarskiego , opłaty na wody górskie.

Zapytałem o wymiar ochronny na tej wodzie dla pstrąga .

Nie widział , odpowiedział że jest to napisane w regulaminie .

Także ich wiedza bywa zawodna .

Są regulaminy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych