Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Parsęta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:00

Dziwna dla mnie jest opłata okresowa na 30 dni, jest droższa niż do końca roku. Brakuje mi też górnego wymiaru ochronnego dla troci.



#42 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:14

Nawet 7 dniowe jest tańsze tylko 15 zł od całorocznego. :huh:


Użytkownik tom3 edytował ten post 20 lipiec 2016 - 20:16

  • klekot lubi to

#43 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:20

Zapewne opłata okresowa za 30 dni pozostanie bez zmian, ale ile wyniesie opłata całoroczna dowiemy się przed końcem roku zapewne. Co do troci, faktycznie powinny być "widełki", myślę że od 80 cm. Nie podoba mi się tez zakaz połowu ze środków pływających, powinny być jakieś ograniczenia ale nie całkowity zakaz. Takie np. łowienie na muchę z łódki czy pontonu miałoby sens, szczególnie teraz, gdzie brzegi są mocno zarośnięte a brodzenie trudne lub niemożliwe. Wbrew pozorom uciąg wody jest znaczny a luźne dno powoduje, że najzwyczajniej grunt się spod nóg usuwa. Po niespełna minucie zagłębiamy się w dno powyżej kostek.



#44 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2016 - 21:03

Masz rację Janusz, nie pomyślałem, że to przecież tylko kawałek roku zawarty w 105 zł.  :rolleyes:

Co do pływania, też dużo racji, brodzi się ciężko i bywa niebezpiecznie miejscami. Może warto przemyśleć zgodę na łowienie ze środków pływających o długości do 4 metrów z silnikami elektrycznymi, wyłącznie na sztuczne przynęty metodą muchową i spinningową?.


  • maykel123 lubi to

#45 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 lipiec 2016 - 22:23

Co do łowienia ze środków pływających też tak uważam, tym bardziej, ze kajaków na Parsęcie nie brakuje. Całkowity zakaz pływania powinien obowiązywać w "górze" rzeki, natomiast niżej, nie widzę powodu dla zakazu łowienia z pontonu czy łódki na silniku elektrycznym. Można by z tego czerpać dodatkowe korzyści z opłat, czy nawet z działalności "przewodników", nie ma co prawda lipienia takiego jak kiedyś, ale jest bardzo ładny jaź w dolnym odcinku. Lipienia też można szybko odbudować, w latach 70' sztuki dwukilowe nie były rzadkością  :) , mimo, ze rekord Polski w tym czasie wynosił niespełna 1 kg  ;)



#46 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2016 - 22:31

Cholera, nie bardzo mam pojęcie jak duży może być dwukilowy lipień. Ileż to centów, 45, 50, 60? Miałem przyjemność łowić w Rosji ogromne lipienie na obrotówki, miały nawet 55-60 cm, ile mogły ważyć?



#47 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2016 - 00:54

Blisko 60 cm, to też zależy pewnie od wody, na niektórych łowiskach pewnie nigdy nie dorosną do takich rozmiarów. Ale na żyznych wodach, a taka jest Parsęta, czemu nie ? W swoich "zbiorach" mam starą fotkę z takim 47 cm, do 2 kg oczywiście sporo mu brakowało  ;)  W tamtych zamierzchłych czasach rzadko zabierałem ryby, a na zdjęcie mogły liczyć raczej tylko te zabrane. Nikt, no może prawie nikt, wtedy z aparatem nad woda nie latał, największy lipień jakiego złowiłem na Parsęcie miał 56 cm ile ważył, tego nie wiem, bo go wypuściłem, ale sporo  ;)  A widziałem kilka większych złowionych na Parsęcie, byli wtedy "specjaliści" którzy łowili na ikrę i największe sztuki trafiali jesienią, nawet w grudniu. Największy jakiego widziałem miał 62 cm na takiej śmiesznej sprężynowej wadze (marki Tokoz) pokazało ponad 2 kg. Wyskalowana była do 6kg z podziałką co pół  :P więc nie wiem czy to było 2350 czy ile, ale ponad dwa było na bank.


  • bartsiedlce lubi to

#48 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 lipiec 2016 - 04:58

Doczytałem.Opłata 105 zł jest do końca roku a nie za cały rok.Czyli za cały rok pewnie będzie coś około 500 zł.

#49 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 21 lipiec 2016 - 05:38

Doczytałem.Opłata 105 zł jest do końca roku a nie za cały rok.Czyli za cały rok pewnie będzie coś około 500 zł.


Jezli za prawie 6 miesięcy jest 105 zł, to z jakich działań matematycznych wynikło Ci 500 zł za 12 miesięcy?
  • Alexspin lubi to

#50 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 lipiec 2016 - 05:48

Nie robiłem żadnych obliczeń matematycznych, to taki strzał w ciemno.Ale jak 125 zł za 30 dni to może z tym 500+- trafiłem.Poczekamy, zobaczymy.

#51 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2016 - 09:27

Jeśli policzyć to tak, że do końca roku zostało 163 dni to 105 zł dzielone przez 163 i pomnożone przez 365 daje 235,12 zł. Zatem nie spodziewam się wyższej opłaty, ale jak to będzie, zobaczymy. 


  • jerrys i Alexspin lubią to

#52 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:08

Tak wygląda zezwolenie, w sumie nic specjalnego  ;)

 

 

Załączony plik  Zezwolenie.png   177,47 KB   21 Ilość pobrań

  

 

   



#53 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:15

Wow! dopiero co się pojawiły zezwolenia i już nr 33 :)

czyli zainteresowanie jest, dobrze ma taki Janusz co może być na wodą codziennie...

 

PS. spoko, nie przewidują że zezwoleń będzie więcej niż 9999 :lol:


Użytkownik Jano edytował ten post 21 lipiec 2016 - 10:15


#54 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:24

Co dziennie, chciałby, ale jednak nie może  ;) Za to prawie codziennie jest gdzie indziej, na bardziej kameralnym łowisku, które ma dwa oblicza;

 

Pierwsze;

 

Załączony plik  20160718_173957.jpg   46,84 KB   15 Ilość pobrań

 

i drugie

 

Załączony plik  Moja rzeczka.jpg   122,05 KB   15 Ilość pobrań

 

 


  • Kuballa44 i Bednar14 lubią to

#55 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Zawłocki

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:51

Opłata roczna za wędkowanie wynosić będzie +- 250 złotych.



#56 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:05

Było za darmochę  , niektórym to przeszkadzało  ,tłumów nad rzeką nie widziałem. Z reguły ciągle Ci sami , ale jakby inni pomarszczeni....

Fakt byłem kilkanaście razy za tą darmochę i co z tego (nr zez 430)

Za kasę ,  jeżdżę od  197,,,  teraz mam (nr 27) i tak samo myślę jak inni rozsądni , że 250+_  jest to realne do strawienia. Jak będzie za wysoko pojadą na inne rzeki trociowe .

No  wędkarze od klawiatury coś wymyślą , opłaty nie takie , za ciemne okulary , wędka składana , żyła za gruba itd........

Dlatego nad rzekę , więcej Nas kłusoli mniej  


  • zino1978 lubi to

#57 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:20

Dokładnie tak, nie ma co filozofować, opłatę i tak bardzo szybko zweryfikuje życie. Pieniądze z opłat jeśli zostaną odpowiednio wykorzystane będą się same mnożyły. Jeśli nie, nikt zezwoleń nie będzie kupował. Uważam, że do końca przyszłego roku będzie wiadomo co faktycznie zamierza nowy dzierżawca.

 

Ja wiem co sam bym zrobił będąc na miejscu Związku, otóż utrzymałbym do końca roku ważność zezwoleń wydanych przez RZGW, dla nie posiadających zezwoleń wprowadziłbym opłaty takie j/w. I co najważniejsze - zorganizował kontrole, które egzekwowałby opłaty i obowiązujące przepisy dotyczące połowu ryb na Parsęcie.

 

A jak będzie to zobaczymy ...


  • dzerwys lubi to

#58 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:36

Tak wygląda zezwolenie, w sumie nic specjalnego  ;)

 

 

attachicon.gifZezwolenie.png

 

Nie wysilili się, łatwo podrobić.Może na przyszły sezon będą inne/



#59 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Zawłocki

Napisano 22 lipiec 2016 - 19:35

Od nowego sezonu będą inne zezwolenia. Będzie też najprawdopodobniej aplikacja na smartfona umożliwiająca opłacenie licencji i ułatwiająca strażnikom kontrolę. 
Będą też jeszcze zmiany w regulaminie, wprowadzane sukcesywnie i uwzględniające echa z wędkarskiego środowiska.


  • bartsiedlce lubi to

#60 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 21:05

Nie wysilili się, łatwo podrobić.Może na przyszły sezon będą inne/

 

Nie do końca. Wystarczy, że kontrola będzie miała aktualną listę (imię i nazwisko, numer zezwolenia) w smartfonie czy na kartce (paręset pozycji drobnym drukiem wejdzie na kartkę bez problemu) i do tego dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość i wystarczy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych