Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

A jednak sta艂o si臋 ... CASTINGOWA KAFEJKA :)


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
7253 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 30 listopad 2012 - 23:40

Witam

Zapiera艂em si臋 r臋kami i nogami a jednak sta艂o si臋 ... od nowego sezonu chc臋 zacz膮膰 zabawe z multikami . Wiem ze pewnie by艂a tu masa takich temat贸w ale wierz臋 w wasz膮 cierpliwo艣膰 i wyrozumia艂o艣膰 . Wydawa艂o si臋 to proste - wywalasz zestawy spiningowe na alledrogo czy do dzia艂u sprzedam ale pojawi艂y si臋 w膮tpliwo艣ci i pytania :

- Jak dobra膰 odpowiedzni zestaw dla mnie ? (d艂ugo艣膰 kija , wielko艣膰 m艂ynka , kszta艂t itp)
- Jak stawia膰 pierwsze kroki - nikt z moich znajomych si臋 w to nie bawi (sama teoria to za ma艂o)
- Sam multik to dla mnie maszyna o stopniu zaawansowania technicznego na poziomie promu kosmicznego (jakie艣 ustawienia , dociski , hamulce itp)
- Ile wyda膰 na sprz臋t (nie chce kupi膰 jakiego艣 g贸w... , a z drugiej strony jak wydam kupe sa艂aty i mi si臋 to nie spodoba albo si臋 nie odnajde? )
- Plecionka czy 偶y艂ka do takiego m艂ynka

Ja bawi臋 si臋 w kleniowanie na ma艂ej rzece , nie potzrebuje d艂ugo艣ci rzutu potrzebuje mega opanowania i precyzji w podawaniu woblera pod r贸偶nego rodzaju nawisy , zwalone do wody drzewa i takie tam tematy . Przyn臋ty to g艂贸wnie woblery od 3 do 10 cm wagowo powiedzmy od 3 do 15 g - u mnie wobler 20 g to juz cegla i zadko kiedy mi sie zdarza takim 艂owi膰 . Brzeg to czesto pokrzywy i wszelakie zielstwo po same jaja wiec kij kr贸tki ulatwia dotarcie do 艂owiska ale za to d艂ugi u艂atwia 偶yci臋 podczas prowadzenia wiec sam nie wiem jakie by艂o by optimum :) Panowie licz臋 na wasz膮 pomoc w koncu to wy mnie do tego przekonali艣cie ( odrazu m贸wie ze mimo wszystko bardziej podobaj膮 mi si臋 multiki okr膮g艂e) Z g贸ry dzi臋kuje ka偶demu za pomoc i licz臋 na ciekaw膮 wymiane zda艅 :)

Pozdrawiam Rafa艂 - niegdy艣 ortodoksyjny spiningista maniak teraz ateista bez okre艣lonej metody powoli daj膮cy si臋 omami膰 baitcastingowi :D


U偶ytkownik Rafa艂Wroc艂aw edytowa艂 ten post 11 wrzesie艅 2013 - 22:54

  • zander78, krzysiek g偶ybek, fajnymaniek i 1 inna osoba lubi膮 to

#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 06:23

No nauki to bym nie zaczyna艂 Rafale od precyzyjnych rzut贸w pod nawisy.Na pocz膮tek to jeden multik przychodzi mi do g艂owy np.Chronarch 51E z zestawem avail.Szpula ta najp艂ytsza i najl偶ejsza.Zdecydowanie plecionka na pocz膮tek np.Power Pro 3lb bia艂a.Mekamil ostatnio mi sprowadzi艂 z USA i jest naprawd臋 艣wietna.Jak ju偶 musi by膰 round to Calcutta Conquest 51 bez literki "S" na ko艅cu i do niej system Avail.W臋dka m贸g艂by by膰 np.CTS ELR 2,60m 6-20g skoro d艂ugo艣膰 u艂atwi Ci 偶ycie.Mam ten patyk i 艂owi臋 nim Klenie,Jazie.艁aduje si臋 w miar臋 od 4g szczyt贸wk臋 ma w miar臋 podatn膮 co u艂atwia rzuty spod kija-cho膰 do tego to by by艂 lepszy kr贸tszy patyk-no i obs艂u偶y zakres przyn臋t kt贸re poda艂e艣.Ca艂e to ustawianie multika to demonizowanie tematu.Ustawiasz hamulec Availa i jedziesz z koksem,p艂ytka szpula o b.niskiej wadze i bezw艂adno艣ci ogranicza niemi艂e niespodzianki {brody itp.}

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 10:21

Witaj na forum. Ja te偶 zapiera艂em si臋...o wiele d艂u偶ej ni偶 Ty masz lat i teraz mam pierwszy sezon z castem za sob膮. (Tylko 偶a艂uj臋 偶e zdecydowa艂em si臋 tak p贸藕no) Ostrzegam - ten wirus bywa NIEULECZALNY! Tym bardziej rozumiem twoje dylematy. Jestem pewien 偶 bardziej do艣wiadczeni koledzy udziel膮 Ci sensownych i praktycznych rad. Ja moge zaoferowa膰 praktycznie nowy (gwarancja) Team Dragon 2,3 5-18g
Mi艂ej zabawy ;)
  • woblerek48 i Alexspin lubi膮 to

#4 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 post贸w
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 13:03

witam!!! z czasem przekonasz sie do tej metody i nie bedziesz chcial odwrotu,pozdrawiam!!! :D

#5 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 22:27

Pad艂o na Shimano Calcutta Conquest 51 co o nim my艣licie ? jak dobrac do niego kij ? z czasem chce kupic jeszcze Availa


U偶ytkownik Rafa艂Wroc艂aw edytowa艂 ten post 29 maj 2013 - 22:22


#6 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 23:30

Je艣li zdecydowa艂e艣 si臋 na 艂owienie kleni na ma艂ej zakrzaczonej rzeczce przy u偶yciu casta, powiniene艣 zbudowa膰 zestaw w w膮skim zakresie rzutowym, i zapomnie膰 o szerokich mo偶liwo艣ciach rzutu woblerem od 3 do 10cm w zakresie od 3 do 15gr. Powiniene艣 ustali膰 mo偶liwie najw臋偶szy zakres wagowy i rodzajowy przyn臋t jakich u偶ywasz. My艣l臋, 偶e warto by艂oby aby艣 zarysowa艂 jak 艂owisz, jak trudne technicznie s膮 miejsca kt贸re ob艂awiasz, jakimi przyn臋tami, jakich odleg艂o艣ci rzutu oczekujesz w przypadku casta UL to ma znaczenie.

#7 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 01 grudzie艅 2012 - 23:45

jak rzuce na 20 m to juz cud zazwyczaj wale woba z jednego brzegu pod nawisy na drugim 10-15 m zadko zdaza mi sie rzucac na 30 m mniejsze woby moge z pradem puszczac mysle ze optimum u mnie to 5-15 g woblery , zadko gumy 5 cm na glowkach 7 g

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 06:39

Moim zdaniem jednym patykiem bez problemu ogarniesz ten temat.Co do CC51 mia艂em z Availem i jest to dobry wyb贸r choc s膮 lepsze alternatywy.
Za艂膮czony plik  PICT0439.JPG   84,09 KB   331 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  PICT0440.JPG   92,13 KB   349 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  PICT0445.JPG   87,86 KB   334 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  PICT0447.JPG   74,35 KB   296 Ilo艣膰 pobra艅

U偶ytkownik Tomy edytowa艂 ten post 02 grudzie艅 2012 - 06:44


#9 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 15:58

Wrzuce pare migawek z mojej rzeki :

Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika

#10 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 16:09

Fajna rzeka, mam te偶 podobn膮 ;) Celowa艂bym w kij 2,5-2,7m, na 10-12 funtowym blanku o akcji mod-fast, tutaj kr贸tkim kijem w maju-czerwcu chyba si臋 nie uda.

#11 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 17:14

Za takie widoki lubie ma艂e rzeki nienawidze Odry ... masakra

#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 17:23

Jak mo偶na nienawidzi膰 Odry :huh: ? Przecie偶 to cud, mi贸d, malina rzeka.

#13 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzie艅 2012 - 17:25

Jak masz 艂贸dke i mocna yamahe z brzegu raczej nie przepadam ...

#14 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 10:58

mozna wiedziec co to za rzeczka ;p ?
  • Maciej W. lubi to

#15 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 post贸w
  • LokalizacjaKie艂cz贸w

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 11:13

mozna wiedziec co to za rzeczka ;p ?


Taka jedna :)

Ja wlasnie zmienilem casta na ul spin przy takich rzeczkach.

#16 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 11:27

Tam masz warunki extra na casta.Spokojnie 2,60m mo偶e oczko ni偶ej 3-15g.Pi臋kna rzeczka.Kurcze Rafa艂 troch臋 daleko ale na wiosn臋 dla tej rzeczki to zastanawiam si臋 czy nie podjecha膰 do Ciebie w celach przeszkolenia co do rzut贸w.Zabior臋 wspomagacze.Zobaczysz jak g艂adko Ci po nich p贸jdzie.Tylko kierowca nam b臋dzie potrzebny hehe :)

U偶ytkownik Tomy edytowa艂 ten post 03 grudzie艅 2012 - 11:31

  • Tomek_N lubi to

#17 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 17:21

Jak co艣 to zapraszam :D ja po pijaku 艣wietnie prowadze na czysto si臋 boje :D

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 17:33

Po pijaku mo偶e i tak. :)

#19 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 19:58

U mnie Tomku oregano pod dostatkiem :D

#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2012 - 20:27

No to b臋d臋 na 100% Za艂膮czony plik  112.gif   1,41 KB   61 Ilo艣膰 pobra艅




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych