Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowosci na rynku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
456 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:06

Ceny wielu modeli wędek już są absurdalne... 

Ten XO jest robiony na blankach Scotta. Podobno całkiem przyjemna wędka. 



#222 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:07

"Każda potwora znajdzie z czasem swego amatora". 

Wolny rynek znam takich którzy kupią w ciemno bo maja kasę i kochają visiona. Mój kolego co u Adasia w sklepie kupi wszystko  :D

Ja tylko mam nadzieję że w tych kijach poprawili jakość korka która w ostatnich wypustach visionowskich kijów była TRAGICZNA. 



#223 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:22

[quote name="Kacper.K" post="2065329" timestamp="1484676413"
Ten XO jest robiony na blankach Scotta.
[/quote]

To sprawdzona informacja? Bo może być tylko skojarzenie przez ten nieszlifowany blank, co jest charakterystyczne dla topowych scotów.

A vision juz wcześniej miał w ofercie kije na nieszlifowanych blankach np siks, podobno b. dobry DH.

#224 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:29

To sprawdzona informacja? Bo może być tylko skojarzenie przez ten nieszlifowany blank, co jest charakterystyczne dla topowych scotów.

A vision juz wcześniej miał w ofercie kije na nieszlifowanych blankach np siks, podobno b. dobry DH.

Cóż, 100% pewności nie mam, lecz taką informację otrzymał mój kolega na Vision FlyFishing Festiwal od Krzysztofa Więcława ;)



#225 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:52

Vision już kiedyś miał w ofercie wędziska na blankach Scott-a. Seria ,chyba LPG(trójskłady). Handlowali też wędziskami Scott-a (Eclipse/G/STS).

Kołowrotki ATH tez mieli w ofercie.

Marian.



#226 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 styczeń 2017 - 14:50

Zgadza sie.
Seria LPG była na blanku Scott Eclipse. Miałem taki, sprzedałem za 600 PLN i właściciel chyba dalej go ma, choć widziałem że próbował sprzedać. :)

#227 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 10:58

Wysoką półką pachnie w tym wątku...

 

A tymczasem, z nowości na rynku muchowym w Polsce:

- wysypały się wędki Scierra jak z rękawa

- Shakespeare zrezygnował w nowych wersjach Agility XPS z dodatkowego uchwytu walki na blanku i nowe wersje mają już tylko standardowy uchwyt FW

- ogromny wybór nowych muchówek Agility i Sigma Supra, wiele modeli 10 stopowych w klasach 6, 7 i 8 (troć w solance, szczupak, boleń - można testować)

- śpiochy Leeda w Hariusie w relatywnie dobrej jak na Polskę cenie

- świeże linki Airflo Bass / Muskie u Guzdka - ciekawa propozycja na szczupaka, jak dla mnie standardowo #7

- u Gawlika nowe serie słynnej linki Cortland Fairplay, nie jak zawsze w kolorze pomarańczowym, ale także zielonym

- warte odnotowania są też linki z krótką głowicą do rzutów kotwiczonych w niskich klasach (maks. #6) od Ego

- Jaxon Arcadia Fly - tania i budżetowa kompozytowa muchówka na krzaki i szczupaki, następczyni Cantary, choć już nie tak miękka, ale jednak medium



#228 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 31 styczeń 2017 - 13:24

Co do Shakespeare zgodzić się nie mogę. Dopalacz był w #10 i w wersji XPS 2 pozostał
https://www.anglinga...k3MYaAuE18P8HAQ
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#229 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 02 luty 2017 - 09:21

Nowości 2017 ze stajni ORVIS


  • lukomat i marckus lubią to

#230 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 05 luty 2017 - 16:11

Z większości filmików o nowych wędkach muchowych, mających być rzekomymi opisami produktów nic na ogół nie wynika. Oglądałem przed chwilą kilka filmików na YouTube z nowościami różnych firm. I wszędzie to samo. Trzymanie wędki na sucho na jakiś targach, gadanie o przelotkach, lakierze, korku, mocowaniu kołowrotka i insercie. Czasami przewinie się jakaś wzmianka o akcji. Ale prawie żaden producent nie nagrał filmu w zwolnionym tempie na kontrastowym tle jak pracuje wędka podczas rzutu ani prawie żaden nie pokazał z profilu ugięcia kija podczas holu lub obciążeniem. To jest trochę tak, jak rosyjska ruletka.

 

Czy ktoś zna jakiś sklep, że można sobie gruntownie przetestować wędkę muchową bez sapania sprzedawcy?


  • eRKa lubi to

#231 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 luty 2017 - 16:18

Z większości filmików o nowych wędkach muchowych, mających być rzekomymi opisami produktów nic na ogół nie wynika. Oglądałem przed chwilą kilka filmików na YouTube z nowościami różnych firm. I wszędzie to samo. Trzymanie wędki na sucho na jakiś targach, gadanie o przelotkach, lakierze, korku, mocowaniu kołowrotka i insercie. Czasami przewinie się jakaś wzmianka o akcji. Ale prawie żaden producent nie nagrał filmu w zwolnionym tempie na kontrastowym tle jak pracuje wędka podczas rzutu ani prawie żaden nie pokazał z profilu ugięcia kija podczas holu lub obciążeniem. To jest trochę tak, jak rosyjska ruletka.

 

Czy ktoś zna jakiś sklep, że można sobie gruntownie przetestować wędkę muchową bez sapania sprzedawcy?

 

Vision Kraków - miałem przyjemność, obsługa pierwsza klasa. Łowię sprzętem innych firm, chłopcy z Krakowa są OK.



#232 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 05 luty 2017 - 16:24

A jak wygląda obsługa stacjonarnego sklepu Fishing-Mart w Bielsku i Katowicach? Chodzi mi po prostu o to, że szukam miękkich wędek... wiem, że Shakespeare Agility 2 odpada, bo widziałem przed chwilą nowe Agility pod pstrągiem tęczowym 1 kg pana Robinsa na YouTube i kij w 1/3 w ogóle się zgina... :blink: Nie lubię sztywno, nie lubię drogo, a Cantara ma tylko 2 części.



#233 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 luty 2017 - 17:20

A jak wygląda obsługa stacjonarnego sklepu Fishing-Mart w Bielsku i Katowicach? Chodzi mi po prostu o to, że szukam miękkich wędek... wiem, że Shakespeare Agility 2 odpada, bo widziałem przed chwilą nowe Agility pod pstrągiem tęczowym 1 kg pana Robinsa na YouTube i kij w 1/3 w ogóle się zgina... :blink: Nie lubię sztywno, nie lubię drogo, a Cantara ma tylko 2 części.

 

W Katowicach masz kije ustawione w stojakach, możesz pomachać na sucho. Panowie z obsługi są mili, starają się pomóc w ramach swoich możliwości. Kraków - przeciągasz linkę i przed sklepem...


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#234 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 05 luty 2017 - 19:39

(...)Chodzi mi po prostu o to, że szukam miękkich wędek... (...) Nie lubię sztywno, nie lubię drogo, a Cantara ma tylko 2 części.

 Szklak, 8', #5/6, 3 składy, piankowa rękojeść, plastikowy uchwyt kołowrotka, cenowo wyjdzie poniżej 100 pln, tylko trzeba na przesyłkę kolo 1 miesiąca czekać. Zainteresowany?



#235 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 luty 2017 - 20:03

Kurde Krzysiek.

 

A takie fajne miękkie patyki sprzedałem. DAM, Carlson. Grafit niskiej generacji, kompozyty szklano-węglowe.

Jakiegoś Jaxona Genessis czy coś takiego w 2-skł kumpel jeszcze ma. Mam Jaxona Oriona #4 w 2-skł. za grosze (u mnie 100PLN to grosze .... niestety:( ).

 

Jak coś to wal na priv z pytaniami i funduszem jaki możesz wyłożyć na "bata". ;)



#236 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 marzec 2017 - 00:53

Traper Fly- do obejrzenie na targach w Sosnowcu:

https://issuu.com/ma.../docs/flystream

 

Aż szkoda,że ja niemal wszystko mam do muchy...



#237 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 marzec 2017 - 10:09

Traper Fly- do obejrzenie na targach w Sosnowcu:

https://issuu.com/ma.../docs/flystream

 

Aż szkoda,że ja niemal wszystko mam do muchy...

Mają gdzieś podane ceny sprzętu ? Niektóre pozycje bardzo fajne. 



#238 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 marzec 2017 - 11:54

Jakieś info kiedy ten sprzęt od Trapera będzie dostępny i w jakich cenach? :)



#239 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 marzec 2017 - 22:06

Będą w tych sklepach muchowych co były na targach i ... Nie wiem czy mogę pisać.Rozmawiałem kilka razy z szefem tej firmy,ale chyba lepiej niech wypowie się ktoś z Trapera.



#240 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 27 marzec 2017 - 17:44

Poprosiłem Bartka Rapieja żeby się zalogował na forum i szerzej opisał temat "Trapera" i dostępności sprzętu w sklepach. Obiecał spełnić prośbę.


  • Janusz Wałaszewski, Kacper.K i marckus lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych