Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe Lowrance Elite-7 HDI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
971 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 10:53

Straci na tym tylko Lowrance bo ludzie beda kupowac w US tyle ze HB.

nie wiadomo tylko jakie echa ta blokada obejmie. bierjoza przywołuje HDSy, ale pierwsze wersje z USA sprowadzone do europy śmigają do dziś i geofencingu nie mają. blokada objęła echa sprzedawane w USA z softem od 3,5 (chyba, w każdym razie z softem wprowadzającym obsługę LSSa) w górę. 

 

ps. bierjoza: znasz rozwiązanie "ala" ipilot minnkoty (+HB +Lakemaster i trolling po izobacie) ale oparte o Lowrance'a i (najlepiej) lcmy? się rozmarzyłem....



#42 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2013 - 16:36

O ile mi wiadomo to geofencing uaktywnia się także w pierwszych modelach HDS gen1 właśnie po wprowadzeniu update oprogramowania do takiego co umożliwia obsługę LSSa. Była to właśnie chyba wersja 3,5 tak jak mówi nrt80 ale to w sumie mało istotne bo gen1 właściwie nie ma na rynku. Ja tam sie nie dziwię, że producent wprowadza zabezpieczenia regionalne. padała im dystrybucja na ogromnych rynkach takich jak np. RPA, Australia bo wszyscy ciągneli z USA. W USA musi być tanio bo wszystko jest tam tanie, więc producent musi zarabiać gdzieś indziej. Szkoda że akurat na nas ;)
Temat i-pilota jest mi znany tylko pobieżnie. Dokładnie interesuję sie tym z czym mam styczność a tkich wynalazków nie używam. Nie słyszałem o czymś podobnym współpracującym z Lowrance. Są autopiloty współpracujące z Lowrance ale nie z silnikami elektrycznymi. To sprzęt na duże łodzie i jachty motorowe a do tego dość drogi gips.
pozdrawiam



#43 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 18:56

O ile mi wiadomo to geofencing uaktywnia się także w pierwszych modelach HDS gen1 właśnie po wprowadzeniu update oprogramowania do takiego co umożliwia obsługę LSSa. Była to właśnie chyba wersja 3,5 tak jak mówi nrt80 ale to w sumie mało istotne bo gen1 właściwie nie ma na rynku. Ja tam sie nie dziwię, że producent wprowadza zabezpieczenia regionalne. padała im dystrybucja na ogromnych rynkach takich jak np. RPA, Australia bo wszyscy ciągneli z USA. W USA musi być tanio bo wszystko jest tam tanie, więc producent musi zarabiać gdzieś indziej. Szkoda że akurat na nas ;)

 

kłócić się nie będę, ale właśnie na jakimś forum z RPA/NZ/AUS czytałem o doświadczeniach z wczesnym geofencingiem. kluczową sprawą była wersja softu instalowanego fabrycznie, lowrance się nim chwalił na pudełkach. echa kupowane w tym samym czasie i upgradowane do 3,5 geofencingu nie miały, może dodano "obsługę" w kolejnych wersjach softu :)

 

propo ipilota link- dla mnie bomba. mały haczyk- brak map Lakemastera, czyli w naszych warunkach useless.

dla tych co nie w temacie: 


  • PiernikTorunski lubi to

#44 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 07 marzec 2013 - 11:07

Miłego oglądania

 



#45 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 marzec 2013 - 01:36

Moja Elite-7 HDI zostala dostarczona wczoraj i potwierdzam ze nie ma Geofencing-u :D

Witam, a długo czekałeś na nią ? bo ja już czekam na nią miesiąc i nie mogę się doczekać, syn mój mieszka w Liverpool i mi zamówił, najpierw próbował z USA, ale mu powiedzieli że wszystkie poszły a teraz nowa partia będzie po 22 marca, więc mi zamówił u siebie, dzisiaj dostał odpowiedź na e-maila że nie wiadomo kiedy będzie, czy mógł byś podać namiary gdzie zamawiałeś i jak długo czekałeś ? pozdrawiam miklas_64



#46 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 marzec 2013 - 01:57

Elite 7 HDI zakupiona, teraz tylko aby do maja :)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany na teraz zakupem echa, z chęcią, na priv, polecę sprzedawcę u którego wytargowałem najlepszą cenę (sprzedawca z warszawy).

 

Ogólnie, spodobało mi się również profesjonalne przygotowanie walizki do covera pod montaż dwóch akumulatorów. Wszystko na gotowo, ładowanie przez złącze w walizce.

Witam, jestem zainteresowany,proszę o namiary na priv. Pozdrawiam miklas_64



#47 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 10 marzec 2013 - 13:44

Witam, a długo czekałeś na nią ? bo ja już czekam na nią miesiąc i nie mogę się doczekać, syn mój mieszka w Liverpool i mi zamówił, najpierw próbował z USA, ale mu powiedzieli że wszystkie poszły a teraz nowa partia będzie po 22 marca, więc mi zamówił u siebie, dzisiaj dostał odpowiedź na e-maila że nie wiadomo kiedy będzie, czy mógł byś podać namiary gdzie zamawiałeś i jak długo czekałeś ? pozdrawiam miklas_64

Ja zamawialem z USA (ebayUS).Jestem w tej dobrej sytuacji ze podaje adres siostry i tam mi wysylaja a potem ona przywozi ;) (bez VATu,cla i kosztow przesylki) :D



#48 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 10 marzec 2013 - 18:55

Ja zamawialem z USA (ebayUS).Jestem w tej dobrej sytuacji ze podaje adres siostry i tam mi wysylaja a potem ona przywozi ;) (bez VATu,cla i kosztow przesylki) :D

 Witam, a to Ty masz dobrze...zazdroszczę, bo ja na nią muszę jeszcze czekać cierpliwie,  zamawiałem bez GPS-a, pozdrawiam miklas_64


Użytkownik miklas_64 edytował ten post 10 marzec 2013 - 18:56


#49 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 14:35

Gdzie dostanę instrukcję w j.polskim do Elite 7 HDI ?

 

Witam, przyszła dzisiaj do mnie nowa Elitka i mam instrukcję po polsku, ale za to nie ma menu po polsku, miało być 31 języków i w tym polski, a jest 13 i języka  polskiego nie ma :( , nie wiem czy jej nie reklamować bo, na stronie było podane inaczej i w rzeczywistości jest inaczej, pozdrawiam miklas_64



#50 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 kwiecień 2013 - 15:07

To kiszka troszkę z tym językiem. Zaczyna działać nowa polityka Lowrance i paczki językowe. Język polski tylko w paczce eastern europe (na stronie Lowrance podane jak byk że Polski w paczce języków standardowych, co jest błędem). Ja po zrobieniu update elite 7 hdi (kupionej w polsce, a plik ściągnąłem ze strony Lowrance) też doświadczyłem zniknięcia języka Polskiego. Oczywiście w pierwotnej wersji softu polski był. Kolego miklas_64, z tego co się orientuję możesz w ogóle nie dograć softu z jęz. polskim bo z poprzednich postów i naszej rozmowy na priv wnioskuję że kupiłeś wersję X czyli bez gps i slotu na karty pamięci oraz spoza polskiej dystrybucji. 

 

W mojej elite 7 Hdi soft z polską paczką językową mogę bez problemu dograć po tym felernym update, ale niestety wiąże się to z wysyłką echa do dystrybutora albo odwiedzenia dystrybutora osobiście. Parker polska nie chce wysyłać tego pliku z obawy przed rozpowszechnianiem, a wiadomo prywatny import to dla nich strata.

 

Reasumując: nowe produkty Lowrance z prywatnego importu=brak języka polskiego.


Użytkownik rower26 edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 15:09


#51 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 15:50

To kiszka troszkę z tym językiem. Zaczyna działać nowa polityka Lowrance i paczki językowe. Język polski tylko w paczce eastern europe (na stronie Lowrance podane jak byk że Polski w paczce języków standardowych, co jest błędem). Ja po zrobieniu update elite 7 hdi (kupionej w polsce, a plik ściągnąłem ze strony Lowrance) też doświadczyłem zniknięcia języka Polskiego. Oczywiście w pierwotnej wersji softu polski był. Kolego miklas_64, z tego co się orientuję możesz w ogóle nie dograć softu z jęz. polskim bo z poprzednich postów i naszej rozmowy na priv wnioskuję że kupiłeś wersję X czyli bez gps i slotu na karty pamięci oraz spoza polskiej dystrybucji. 

 

W mojej elite 7 Hdi soft z polską paczką językową mogę bez problemu dograć po tym felernym update, ale niestety wiąże się to z wysyłką echa do dystrybutora albo odwiedzenia dystrybutora osobiście. Parker polska nie chce wysyłać tego pliku z obawy przed rozpowszechnianiem, a wiadomo prywatny import to dla nich strata.

 

Reasumując: nowe produkty Lowrance z prywatnego importu=brak języka polskiego.

Sorki, kolego ale właśnie kupiłem ją u nas z http://www.best-sona...-echosonda.html i to dla kolegi i teraz nie wiem co robić, napisałem im e-maila, zobaczymy co odpowiedzą, a ja na swoją jeszcze czekam, ale z UK, pozdrawiam miklas_64



#52 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 19:46

Sorki, kolego ale właśnie kupiłem ją u nas z http://www.best-sona...-echosonda.html i to dla kolegi i teraz nie wiem co robić, napisałem im e-maila, zobaczymy co odpowiedzą, a ja na swoją jeszcze czekam, ale z UK, pozdrawiam miklas_64

 

kto gwarancje podbijał?

zdaje się (!), że to jedyny oficjalny dystrybutor na PL:

http://www.parker.com.pl/produkty/82



#53 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:16

kto gwarancje podbijał?

zdaje się (!), że to jedyny oficjalny dystrybutor na PL:

http://www.parker.com.pl/produkty/82

Witam,  gwarancja podbita przez firmę Sonar, a papier firmowy Parkera z nazwą importer i oficjalny dystrybutor , dostałem właśnie e-maila z firmy Sonar, że jutro będą wyjaśniać tą sprawę u dystrybutora tzn. u Parkera i mają oddzwonić, jak jutro będę coś wiedział, to szanownych kolegów powiadomię, bo po co mieć z takiej firmy za prawie  3100zł i to menu po angielsku, jak lepiej ściągnąć z za oceanu za 2100zł i tyle właśnie będzie mnie kosztowała jak przyjdzie dla mnie, kolega się dzisiaj strasznie zbulwersował jak usłyszał że nie jest w języku polskim, pobawiłem się na sucho i powiem że jest całkiem ok, myślę że będzie dużo lepsza od mojej poprzedniczki którą miałem, tzn. był to Humminbird Matrix 473D, nie był zły, ale w końcu trzeba iść trochę z postępem techniki ;) pozdrawiam miklas_64


Użytkownik miklas_64 edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 21:31


#54 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:52

Witam,  gwarancja podbita przez firmę Sonar, a papier firmowy Parkera z nazwą importer i oficjalny dystrybutor , dostałem właśnie e-maila z firmy Sonar, że jutro będą wyjaśniać tą sprawę u dystrybutora tzn. u Parkera i mają oddzwonić, jak jutro będę coś wiedział, to szanownych kolegów powiadomię, bo po co mieć z takiej firmy za prawie  3100zł i to menu po angielsku, jak lepiej ściągnąć z za oceanu za 2100zł i tyle właśnie będzie mnie kosztowała jak przyjdzie dla mnie, kolega się dzisiaj strasznie zbulwersował jak usłyszał że nie jest w języku polskim, pobawiłem się na sucho i powiem że jest całkiem ok, myślę że będzie dużo lepsza od mojej poprzedniczki którą miałem, tzn. był to Humminbird Matrix 473D, nie był zły, ale w końcu trzeba iść trochę z postępem techniki ;) pozdrawiam miklas_64

Mogłbyś podać mi dokladne wymiary samego ekranu, bez obudowy?



#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:57

A jak ma sie ta Elitka 7 do HDS-a 5 2 gen? Wiadomo, większy ekran. Ale jakie minusy w stosunku do HDS-a? A może ich brak. Bo cena podobna.



#56 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 22:12

Mogłbyś podać mi dokladne wymiary samego ekranu, bez obudowy?

Szer. - 154mm X  wys. 92mm



#57 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 22:18

A jak ma sie ta Elitka 7 do HDS-a 5 2 gen? Wiadomo, większy ekran. Ale jakie minusy w stosunku do HDS-a? A może ich brak. Bo cena podobna.

 

Jak po testuję na wodzie, to wtedy będę miał co porównywać, bo w zeszłym sezonie HDS-5 testowałem, bo innemu koledze doradzałem jaki ma model wybrać, w tym sezonie mam nadzieję że obydwie po testujemy i porównamy.



#58 OFFLINE   redrik

redrik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjakanada
  • Imię:Rafał

Napisano 09 kwiecień 2013 - 01:49

Tutaj powinien byc polski jezyk
ftp://software.lowrance.com/Elite7-1.8.0-22784-r1-Standard-1.zip
A tutaj instrukcja

http://www.lowrance....nstructions.pdf

#59 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2013 - 05:39

Tutaj powinien byc polski jezyk
ftp://software.lowrance.com/Elite7-1.8.0-22784-r1-Standard-1.zip
A tutaj instrukcja

http://www.lowrance....nstructions.pdf

Nie ma Polskiego..wgrywałem ten właśnie update. Na stronie jest błąd. Język polski wyłącznie w paczce Eastern Europe..dostępna u lokalnych dystrybutorów. Poza tym jest to update wyłącznie do elite 7 HDI czyli wersji z gps i slotem na karty pamięci. Do wersji elite7 x hdi nie ma możliwości wgrania.



#60 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 kwiecień 2013 - 10:27

Witam, dla informacji podaję, że dzisiaj kurier odebrał ode mnie sondę i jedzie prosto do Parkera i mają mi wgrać polski soft, zadziałali szybko, sam szef z Sonaru do mnie dzwonił, i mi potwierdził że te Elitki wszystkie mają menu po polsku, nie wie jakim cudem tak się stało że ta nie ma, ale nie ważne, ważne żeby zrobili, pozdrawiam miklas_64






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych