Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 16:50

@newrom

 

Trafiłeś w sedno sprawy "Jak na wodzie będzie tłok to nikt rozsądny nie będzie tak pływać.".

Trzeba mieć wyobraźnie i wiedzieć gdzie i kiedy można sobie pozwolić na odkręcenie manetki.  Odrobina instynktu samo-zachowawczego też wskazana i odjąć gazu przepływając koło innych łodzi żeby jak to koledzy wyżej opisywali nie marnować czasu na poszukiwanie oponiarza w najbliższej okolicy ;-).


Użytkownik lukson edytował ten post 10 marzec 2015 - 16:50


#1122 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 17:42

To ja zacytuję Korwina Mikke dla zamknięcia gdybania:)

Idzie kobieta ulica dookoła setka mężczyzn, każdy z nich ma przy sobie narzędzie gwałtu - gwałca?

#1123 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2015 - 19:54

Na rozsądek mało liczę. Niestety, zakazy i wysokie kary u nas tylko działają. Dotyczy to także rybostanu.

Cenię sobie ciszę i spokój. Ganianie po 100-200 ha wodzie 40-50 km na godzinę nie ma sensu dla wędkarzy. Nikogo minuta nie zbawi.

Co innego wielkie akweny i morze. Ewentulnie duże rzeki gdy mamy wiele kilometrów do przepłynięcia na miejscówkę.


  • staszek lubi to

#1124 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 20:50

Na rozsądek mało liczę. Niestety, zakazy i wysokie kary u nas tylko działają. Dotyczy to także rybostanu.

Cenię sobie ciszę i spokój. Ganianie po 100-200 ha wodzie 40-50 km na godzinę nie ma sensu dla wędkarzy. Nikogo minuta nie zbawi.

Co innego wielkie akweny i morze. Ewentulnie duże rzeki gdy mamy wiele kilometrów do przepłynięcia na miejscówkę.

 

Wysokie kary działają i zakazy  - jeżdzisz przepisowo  ( po mieście )bo ogólnie nie ma co się spieszyć, przezciez minuta nikogo nie zbawi?  Po miescie i osiedlowych uliczkach Fiat CC 700 z holenderskim gazem a  po trasie i pasach startowych BMW i Mercedesy??

 

Godski trochę więcej wiary w wędkarzy  bo myślę że to wiekszość kierowców łamie przepisy a większość wędkarzy je przestrzega....

 

Nie odbiegajmy od tematu  jakim jest " NASZE ŁODZIE"


Użytkownik womaly23 edytował ten post 10 marzec 2015 - 20:51

  • giaur27 lubi to

#1125 OFFLINE   grelo6

grelo6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaPZL
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2015 - 16:43

Kiedyś nad wodą widziałem takie coś . Facet z żoną sobie pływali na elektryku (strefa ciszy) no i zazdrościłem im wygody.

Załączony plik  DSC08339 - Kopia.JPG   99,46 KB   20 Ilość pobrań



#1126 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 12 marzec 2015 - 17:31

za cholerę nie wiem po co użyli przyczepy. Taniej, lepiej byłoby zbudować domek z kantówki i np OSB. Można by też docieplić. Przyczepa ma niewiele miejsca w środku i że względu na aerodynamikę nie jest optymalnie wysoka.

#1127 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 17:48

heheheh kozak - podoba mi się, to będzię pomysł na moja emeryturę jak dożyję ;)

 

To czy taniej to kwestia  za ile kupił niewiadowa i czy wkłada go czasami spowrotem na koła - mi się generalnie pomysł podoba


Użytkownik womaly23 edytował ten post 12 marzec 2015 - 17:53


#1128 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 12 marzec 2015 - 17:52

za cholerę nie wiem po co użyli przyczepy. Taniej, lepiej byłoby zbudować domek z kantówki i np OSB. Można by też docieplić. Przyczepa ma niewiele miejsca w środku i że względu na aerodynamikę nie jest optymalnie wysoka.

 

Bo po pływaniu odpina pływaki i nie przepakowując maneli jedzie sobie na weekend do lasu a nadbudówki z płyty OSB by nie zabrał


  • wobler129 i womaly23 lubią to

#1129 OFFLINE   grelo6

grelo6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaPZL
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 marzec 2015 - 18:57

Bo po pływaniu odpina pływaki i nie przepakowując maneli jedzie sobie na weekend do lasu a nadbudówki z płyty OSB by nie zabrał

Po co odpinać pływaki klient pakował to na  lawetę do przewożenia aut.



#1130 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 19:29

za cholerę nie wiem po co użyli przyczepy. Taniej, lepiej byłoby zbudować domek z kantówki i np OSB. Można by też docieplić. Przyczepa ma niewiele miejsca w środku i że względu na aerodynamikę nie jest optymalnie wysoka.

 

bo tak zwanego pierd....ia nie bylo duzo, ryp, cyk cyk i gotowe :) 


  • PiECIA i jani32 lubią to

#1131 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 23:00

Na rozsądek mało liczę. Niestety, zakazy i wysokie kary u nas tylko działają. Dotyczy to także rybostanu.
Cenię sobie ciszę i spokój. Ganianie po 100-200 ha wodzie 40-50 km na godzinę nie ma sensu dla wędkarzy. Nikogo minuta nie zbawi.
Co innego wielkie akweny i morze. Ewentulnie duże rzeki gdy mamy wiele kilometrów do przepłynięcia na miejscówkę.

To może podzielimy wody i na jednych korzystajmy z ciszy i kontemplujmy, a inne oddajmy tym co sobie chcą popływać. Póki co na z znakomitej większości jest strefa ciszy, wiec na tych 3 na krzyz pływa się sobie po plecach.

#1132 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 13 marzec 2015 - 21:49

Fajne macie łódki, nie to co moja :D

 

Załączony plik  IMAG0223.jpg   45,88 KB   35 Ilość pobrań


  • giaur27 lubi to

#1133 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 13 marzec 2015 - 22:12

Fajne macie łódki, nie to co moja :D

 

attachicon.gifIMAG0223.jpg

Perełka, nie to co mój River Fox ;) , super baza do prawdziwego kata sumów i sandaczy :D .

Tylko nie rób prób przed dostosowaniem, może się złamać pod ciężarem wciąganego suma :D .



#1134 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2015 - 08:41

Fajne macie łódki, nie to co moja :D

 

attachicon.gifIMAG0223.jpg

Zawiesisz 50tkę na pawęży i Cie kuźwa nikt nie dogoni :D :D B)



#1135 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 marzec 2015 - 20:09

Trochę żartowałem  ;)  , tzn. to faktycznie moja łódka ale foto sprzed miesiąca. Łupinka jest już po remoncie do którego zabierałem się bez mała 3 lata, aż ostatniej jesieni powiedziałem, że do niej nie wsiadam bo po pierwsze się brzydzę a po drugie bałem się przeokropnie że skończę z nią na dnie.

Po oskrobaniu, załataniu i pomalowaniu oraz przyklejeniu nowej gumy prezentuje się jakby lepiej:

Załączony plik  IMAG0227.jpg   54,56 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0279.jpg   42,24 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0300.jpg   33,6 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0301.jpg   40,35 KB   20 Ilość pobrań

 

 

A tak przy okazji odnośnie pawęży. Czy możecie mi powiedzieć jak konkretnie wpływa na stabilność i sterowność łódki używanie silnika ze zbyt długą stopą? Chodzi o to, że moja pawęż ma 40cm a silnik zakładam z długą stopą przez co płyta antykawitacyjna jest sporo pod wodą. Wg instrukcji silnika ma być 25mm pod dnem.

Łódka ma 3.1m na 1.45m i podczas pływania w jedną osobę doskonale widzę niebo ale nic co jest z przodu tak wysoko jest dziób, w dwójkę już całkiem spoko.

 

 



#1136 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 22:04

Na wstępie gratuluje uporu , jak widać jeśli się chce to można samemu - jeszcze raz gratuluje.

 

Poza niebem , ciężkim wejściem w ślizg o ile wogóle wejdzie w ślizg jednym z większych problemów jest podatnośc na uderzenie w przeszkody podwodne  szczególnie przy dobijaniu do brzegu, spalanie tez będzie większe...

Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem  (  poza zmianą silnika na krótką stopę ) było by  podniesienie pawęży i tym samym wzmocnienie jej , w tym celu trzeba by grubą blachę ( nie wspomne o nierdzewce) np. ryflowaną  odpowiednio wygiąc w  literkę C  lub wyspawać  i nałożyć na pawęż , przykleić ją np klejem do szyb ( ten czarny mocny), dodatkowo przyłapać nitami, śrubami  itp i  po problemie...

Taki myk robiłem z kolegą przy jego łódce z silnikiem 40konnym  i wszystko jest ok, nadal pływa patrząc przed siebie , niebo zostawił już w spokoju ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 14 marzec 2015 - 22:15

  • Wojtasz lubi to

#1137 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 marzec 2015 - 00:10

Poza niebem , ciężkim wejściem w ślizg o ile wogóle wejdzie w ślizg.... 

 

Właśnie o to mi chodzi. Womaly, czy chcesz powiedzieć, że podniesienie silnika do zalecanej wysokości wyeliminuje te dwa objawy o których wspomniałeś?

Od kilku dni wertuję fora ale 100 procentowej odpowiedzi nie znalazłem.  A może silnik za słaby? Mam yamahę 4hp.

 

Tak u mnie wygląda motorek zawieszony normalnie (w cholerę nisko):

 

Załączony plik  IMAG0294.jpg   44,96 KB   22 Ilość pobrań

 

A tak na zasymulowanej, podniesionej pawęży:

 

Załączony plik  IMAG0299.jpg   48,08 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0298.jpg   42,05 KB   21 Ilość pobrań

 

Podwyższenie już sobie przygotowałem (mniej więcej) ale zanim zamocuję to wolę zapytać Was czy to coś pomoże bo nie po to kleiłem wszystkie dziury w łódce żeby teraz wiercic od nowa na daremnie, rozumiecie... :)

 

Załączony plik  IMAG0307.jpg   26,23 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0309.jpg   38,5 KB   22 Ilość pobrań

 

PS. Ta osłona na silniku jest odkąd go kupiłem (ponad 3 lata) ale teraz ją zdejmę bo być może powoduje ona słabszy przepływ wody i śruba "mieli powietrze". Jak myślicie?


Użytkownik vBartek edytował ten post 15 marzec 2015 - 00:17


#1138 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 07:11

Silnik za mocny nie jest, ale tak czy siak musisz podnieśc go. To że widzisz niebo to wina tego ze silnik jest za bardzo pod łódka tzn zły kąt, trzeba go podnieść o zabek może dwa może trzy ale żeby cokolwiek zacząć robić musi być na odpowiedniej wysokości... Osłony śruby nie ściągaj ona niczemu winna nie jest..

#1139 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 marzec 2015 - 08:31

Ok, więc spróbuje go podnieść. Dzięki.



#1140 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 15 marzec 2015 - 17:38

 no widzisz a ja powinienem obnizyc o jakies  2-3 cm .Ciecie rufy i takie tam .....

I zastanawiam sie nad winda.