Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 09 marzec 2015 - 21:27

Michał a skąd to wiadomo ,że to było 67 km/h a nie np 27 ???  skoro na filmiku nie ma odczytu z żadnego pomiernika.


  • POGROMCA OKONI lubi to

#1102 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:59

Ciężki wynik do osiągnięcia ale kto wie i takie przypadki się zdarzają - mój znajomy ma łodkę 4 m jednopłaszczową , taka wąska,  silnik yamaha 9.9  2003 r nic nie kombinowana , ogólnie zestaw jakoś tak cały fajnie ze sobą zgrany - i czy sam czy we trzech 44-45 km/h MASAKRA ;)

 

Ale na tym filniku co kolega pisze że 67 km/h naprawde widać, że to pięknie pruje..... Wszystko gra szczegółów , wyskości zamocowania silnika, rodzaju śruby  jak i samej łodzi, może na paliwie odrzutowym pływa ;)

 

Muszę pomierzyć swoją w tym sezonie - po wymianie termostatu który był USZKODZONY w pozycji otwartej , może pójdzie z 1 km/h więcej  he ,  licze na deko mniejsze spalanie ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 09 marzec 2015 - 22:07


#1103 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 marzec 2015 - 22:03

Sam bym w to nie uwierzył gdybym nie zobaczył jak zostało to zmierzone. Ale jak widać dobrze dobrana śruba i można dać ognia

https://www.youtube....Hy1Vyytpao&t=90


Użytkownik Michał81 edytował ten post 09 marzec 2015 - 22:05


#1104 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2015 - 23:50

A po co na rybach 67 ,to wyścigi jakieś czy coś.Widzę że ten horn to wszystkie kategorie naj,brakuje jacuzzi,holu do narciarza i zaraz miejsca do łowienia zabraknie bo lodówka będzie.A i tak mój fiat 500 nie wejdzie.

#1105 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 marzec 2015 - 23:55

welpa1809 - zawsze lubisz wcinać się w czyjąś rozmowę ze swoimi mądrościami?

 

ja se lubię przycisnąć i widzę, że womaly też ;)

 

PS. jacuzzi w tym roku wstawiam sobie ale dla ryb, natomiast hol już mam od nowości oraz lodówkę też :D


Użytkownik Michał81 edytował ten post 10 marzec 2015 - 00:03


#1106 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 00:03

... i znowu monotematycznie  :(  :wacko: HHH!!!!! is the best , ja myślę , że wędkarze robią zawody wędkarskie kto złowi więcej , a nie kto " dojdzie szybciej " , choć nie twierdzę , że pewnie też bym chciał tak szybko pływać choć to nie jest priorytetem w wędkarstwie ( tak myślę), może jakieś forum motorowodne kolego ???


Użytkownik pabik edytował ten post 10 marzec 2015 - 00:12


#1107 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 marzec 2015 - 00:12

Jestem ciekawy czy kiedykolwiek w Polsce zniknie stereotyp wędkarza w gumofilcach... :huh:  i niektórzy zrozumieją, że dla niektórych wędkowanie to jest jedna z wielu przyjemności.. a dla innych sprzęt wędkarski to gadżet ... Mój znajomy kupił za prawie 200 tys bassa używanego... i ktoś by powiedział po co? bo lubi takie zabawki i ma na to kasę

 

Nawet Rosjanie patrząc na filmy zmieniają mentalność...

 

Wystarczy też popatrzeć na Szwedów co wieszają na małe łódeczki...

https://www.youtube....h?v=22UenLh-3GI

i po co?


Użytkownik Michał81 edytował ten post 10 marzec 2015 - 00:21


#1108 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 00:22

Jestem ciekawy czy kiedykolwiek w Polsce zniknie stereotyp wędkarza w gumofilcach... :huh:  i niektórzy zrozumieją, że dla niektórych wędkowanie to jest jedna z wielu przyjemności.. a dla innych sprzęt wędkarski to gadżet ... Mój znajomy kupił za prawie 200 tys bassa używanego... i ktoś by powiedział po co? bo lubi takie zabawki i ma na to ka

No to chyba rozumie kolega , że to forum wędkarskie dla których sprzęt wędkarski jest priorytetem , a nie tylko dodatkiem , więc jednak zapraszam na forum motorowodne .... 



#1109 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2015 - 00:26

Ja wolę łowić a nie przyciskać,wiesz na wielu wodach gdzie jeszcze trafiają się ryby nie ma potrzeby "przyciskania". Nawet powiem więcej nie jest to mile widziane przez innych użytkowników wody,nie tylko wędkarzy,i nie jest to zazdrość.Poza tym na rzece gdzie siedzi dużo ludzi też tak przyciskasz,pokazywanie swoich pieniędzy w ten sposób już dawno mi przeszło.Łowiłem parę razy na Zegrzu,zdarzyło się na mazurach i nic tak nie wku....wia jak tacy przyciskacze,słoma że wystaje to za mało napisać.I napiszę jeszcze że na wielu jeziorach jest tak że tubylcy nie lubią przyciskaczy i można mieć problem z zakupem na miejscu kompletu opon do auta.

#1110 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 marzec 2015 - 00:31

Po rzekach i komus po nosie nie pływam...

ale tu w tym roku się wybiorę na 100% (!!)

https://www.youtube....h?v=z65pRh-CHAI



#1111 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 00:52

...będziemy śledzić i czekamy za opisem wrażeń ...



#1112 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 07:03

Widzę , że zawsze komnetują użytkownicy łodzi z silnikami o mniejszej mocy użytkowników o większej mocy , czy widział ktoś żeby było na odwrót  ????

 

Wcisnąć lubię , pojeździć bokiem również dla mnie to zabawa i dodatek do ogólnego przeznaczenia środka transportu .. Komentujący jazdę bokiem również wyzywają , a jak mają okazję się przejechać i poczuć adrenaline wychodząc z samochodu  mają mokro w gaciach  czytaj orgazm:)

 

Skoro został założony wątek nasze łodzie i forumowicze piszą co mają i jak im to pływa  to nie rozumiem po co jakieś uszczypliwe komentarze....

 

Chyba temat ten służy też przyszłym nabywcom środków pływających  - jakiś pogląd ogólny jest co z czym się je ... ;p

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników łodzi z silnikami o mocy każdej - również wioślarzy ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 10 marzec 2015 - 07:09

  • Krzysiu lubi to

#1113 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 marzec 2015 - 09:09

Panowie toż to trzeba się cieszyć, że rodacy robią łodzie, z których możemy być dumni także za granicą a nawet przewyższają inne renomowane marki.

 

Jeden lubi wolno drugi szybko- woda to dobro wspólne każdego i mają na nim prawo poruszać się wszyscy użytkownicy i ci na wiosłach i ci z potfforami na pawęży- trzeba ze sobą współżyć i nie doszukiwać się dziury w całym. Pewnie każdy by chciał mieć suuuper boat, ale nie każdego stać- mnie też nie (ale nie narzekam z tego powodu na cały świat i nie patrzę z zawiścią na tych, których na nie stać)- takie życie B)

 

Panowie więcej uśmiechu i życzliwości na wiosnę :) - a kto żyw niech rusza do kolektur totalizatora- może fortuna się uśmiechnie , a potem nad wodę i ruuuurrrra  :D  :D  B)


  • PiECIA lubi to

#1114 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 marzec 2015 - 09:18

.....na wielu jeziorach jest tak że tubylcy nie lubią przyciskaczy i można mieć problem z zakupem na miejscu kompletu opon do auta.

 

 

To tak jak z dwoma sąsiadami co jeden miał 10 krów, a drugi 2... i Ten co miał 2 nie kombinował jak zrobić aby mieć 10 tylko jak zrobić aby tamten co ma 10 stracił je..

 

 

 

a złap coś większego .. to dopiero można nawet kosę w plecach się spodziewać


Użytkownik Michał81 edytował ten post 10 marzec 2015 - 09:32


#1115 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 marzec 2015 - 10:14

Wystarczy już tych 'uprzejmości'. Przypominam o temacie wątku!



#1116 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 10 marzec 2015 - 10:30

przecież łódka nie musi słuzyc wyłaćznie wedkarstwu - czasami fajnie zabrać znajomych czy ewentualnie żone i rekreacyjnie sobie poplywać bez napinania się na ryby:)


  • paawelek83 lubi to

#1117 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 15:44

Trochę odchodzimy od tematu...

 

Dla mnie komfortowe i szybkie pokonanie dystansu na łowisko a następnie spędzenie kilku godzin na łodzi jest przyjemnością. Im lepszym sprzętem dysponuje tym większą ;-). Samo podpatrywanie rozwiązań a następnie "upgrade" łodzi do swoich potrzeb jeszcze bardziej przyjemność tę potęguje. Bynajmniej czas jak tracę na pływanie z miejscówki na miejscówkę nie jest dla mnie stracony, jest także formą przyjemności. 

 

W ostatni weekend poleciałem ok 43km/h czy jest mi to potrzebne...?

odpowiem nie a czy daje przyjemność...TAK



#1118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2015 - 16:20

Trochę odchodzimy od tematu...

 

Dla mnie komfortowe i szybkie pokonanie dystansu na łowisko a następnie spędzenie kilku godzin na łodzi jest przyjemnością. Im lepszym sprzętem dysponuje tym większą ;-). Samo podpatrywanie rozwiązań a następnie "upgrade" łodzi do swoich potrzeb jeszcze bardziej przyjemność tę potęguje. Bynajmniej czas jak tracę na pływanie z miejscówki na miejscówkę nie jest dla mnie stracony, jest także formą przyjemności. 

 

W ostatni weekend poleciałem ok 43km/h czy jest mi to potrzebne...?

odpowiem nie a czy daje przyjemność...TAK

Wszystko dobrze, ale co będzie gdy na zbiorniku 200-300 ha zbierze się 20-30 takich jak Ty? Lecących ponad 40 dyszki . 



#1119 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 10 marzec 2015 - 16:30

Wszystkiego zakażmy bedzie najlepiej :)



#1120 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 10 marzec 2015 - 16:34

nie Siej demagogii. Jak na wodzie będzie tłok to nikt rozsądny nie będzie tak pływać. Równie dobrze byś mógł zapytać "a gdyby Twój syn, małoletni razem z całą klasą wpław przepływał? (sprawdzić czy nie ksiądz)