Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wkra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 maj 2021 - 21:37

Strasznie Cię dużo w tematach chyba każdej rzeki od Tatr po Bałtyk...

Niestety bardzo mało merytoryki...

Zapraszam na Wkrę i pokaz tego "nie wytrzymywania"...

Niestety polegniesz bo ryby cwane i  mocno wybredne. Nie wystarczy podać, ale trzeba równiez wiedzieć dokładnie gdzie i jak... Oraz właściwie poprowdzić, bo inaczej to co najwyżej jakiś maluch skubnie nóżkę piankowca...

Duże chrusty bardzo rzadko się sprawdzają, a i w przypadku Goddardów liczy się kolor sarny uzytej do zrobienia muchy...



#502 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 27 maj 2021 - 23:46

Kleń to nie lipień z sanu.  Nie zauważyłem by kolor muchy był istotny . Ważniejsza sprawa to ... zapach. Jak palisz papierochy to kleniury w ostatniej chwili potrafią zrezygnować z zassania muszki.  Na wkrze szukam miejsc gdzie jest płytko na tyle by się opłaciło większej rybie podnieść do muchy i by jej maluchy nie uprzedziły.



#503 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 28 maj 2021 - 07:33

Ważniejsza sprawa to ... zapach. Jak palisz papierochy to kleniury w ostatniej chwili potrafią zrezygnować z zassania muszki. 

Ja tam się może za wiele nie znam ale 99% złowionych przeze mnie kleni zassało muchę parę sekund po kontakcie muchy z powierzchnią wody ... Kiedy ten kleń "znalazł" by czas na powąchanie tej muchy ?
 


  • tlok i urasenty lubią to

#504 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 28 maj 2021 - 19:22

Kleń to nie lipień z sanu. Nie zauważyłem by kolor muchy był istotny . Ważniejsza sprawa to ... zapach. Jak palisz papierochy to kleniury w ostatniej chwili potrafią zrezygnować z zassania muszki. Na wkrze szukam miejsc gdzie jest płytko na tyle by się opłaciło większej rybie podnieść do muchy i by jej maluchy nie uprzedziły.


Pstrągi pałą trawę, a klenie koks wciągają...

Rozje...ałeś mnie chłopie! 🤣

Użytkownik drakmen edytował ten post 28 maj 2021 - 19:31


#505 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 28 maj 2021 - 20:14

Ciekawie się rozwinęło w wątku....hahaha...generalnie cel na 2021 to było przejście na muchę na wkrze, ale trochę "inne sprawy" się pokomplikowały i plany trzeba odłożyć bo nie ma extra funduszy, natomiast dzisiaj byłem drugi raz w maju...fakt godziny beznadziejne, ale w poprzednich latach można było chociaż zapunktować maluchem zakładając coś poniżej 1cm, dzisiaj ponad 3h machania bez brania. Kleni nie ma na przelewach, nie ma na rafach, nie ma na skraju nurtu, nie reagują na spławiane żuki...wybuchła mi bańka dzisiaj.
Fakt że poszło ryzyko i pojechałem w 100% nowe miejsce...ale ten rok póki co jest fatalny.

Pozdrawiam,
Malcz

Użytkownik malcz edytował ten post 28 maj 2021 - 20:15

  • Niusio99 lubi to

#506 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 29 maj 2021 - 10:18

generalnie cel na 2021 to było przejście na muchę na wkrze, ale trochę "inne sprawy" się pokomplikowały

Dziwię się wielce patrząc na Twoje wpisy, że nie zrobiłeś tego parę lat wcześniej  :D
 


  • malcz lubi to

#507 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 29 maj 2021 - 10:46

Dziwię się wielce patrząc na Twoje wpisy, że nie zrobiłeś tego parę lat wcześniej :D


Hahahaha why??

#508 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 29 maj 2021 - 10:55

Hahahaha why??

Bo w przypadku kleni to w sezonie letnim mucha jest mega skuteczna i nie ma tych frustracji gdy łowisz na spinning a klenie mają w ch**u wszystkie Twoje przynęty :lol:
 


  • malcz lubi to

#509 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2021 - 15:37

Nie ma co się przekomarzać co lepsze ...i jedni i drudzy daja sobie dobrze radę cały sezon...klika dni temu byłem ale poziom podniesiony z szybkim prądem...nimfy nie chciały a mokra przecinała wodę jak torpeda...zdecydowanie lepsza woda dla woblerowców...pozostało poćwiczyć refleks na turbo uklejach...trochę byłem jednak zawiedziony, że przy zabawie z mini red tagiem nie było przyłowu żadnego fajniejszego klenia czy jazia...f6c6a1767c7b3aec6fc779d7a636c151.jpg597ebea6385e8257fbd3ad619265586c.jpgd794f5dde06e92b6a654f2191aef7275.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
  • Pisarz.......ewski Piotr i zator lubią to

#510 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 30 maj 2021 - 12:34

Mamy koniec maja, a dla mnie ryby zachowują się jak w kwietniu. Byłem wczoraj, klenie są ale na miejscówkach gdzie zwykle stoją miesiąc wcześniej. Z uwagi na kontuzję i problem z przemieszczaniem odwiedziłem tylko bankówki bez łażenia... pół uroku mniej ma takie wyjście ale zawsze coś.

#511 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 maj 2021 - 15:01

Trafiłeś coś?
  • Areck lubi to

#512 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2021 - 15:49

Bo w przypadku kleni to w sezonie letnim mucha jest mega skuteczna i nie ma tych frustracji gdy łowisz na spinning a klenie mają w ch**u wszystkie Twoje przynęty

Latem z powodzeniem łowiłem klenie na Wkrze podając pływające owady bezsterowe za pomocą spina. Brań co nie miara...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 30 maj 2021 - 15:50


#513 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 30 maj 2021 - 19:53

Trafiłeś coś?

4 brania, 3 wyjęte rybki ok 30 do pod 40cm. Największy na foto.

Załączone pliki


  • Pisarz.......ewski Piotr, pawello i ODYSEUSZ lubią to

#514 OFFLINE   daniel.gajkowski

daniel.gajkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 03 czerwiec 2021 - 13:41

Byłem dzisiaj od 6 do 12 w Jońcu. Próbowałem wszystkich przynęt spinningowych jakie miałem (woblery, smużaki, gumy, Libra, na główce, czeburaszcze, carolina rig) w każdym możliwym miejscu (rafy, napływy, przemiały, rynny) głęboko jak i płytko. Zerowa aktywność kleni i co mnie niepokoi - w ogóle ich nie widać. O tej porze już w polaroidach można było obserwować kluski przemieszczające się na jasnym piasku. Na koniec w płytkiej odnodze znalazłem stadko ryb ok. 40 - 50 cm walące w drobnicę, ale okazało się, że to małe bolenie walące w jeszcze mniejsze bolenie. Woda trącona, już niska, na rafach w miarę przejrzysta. Widać pierwsze pędy rdestnicy. Trawy uginają się od jakichś pluskwiaków, widać trochę ślimaków. Na mokrych kamieniach widać larwy ważek, a latających świtezianek już od groma. Pokrzywy i trawy po jajca lub wyżej.

Spotkałem lokalesa, z którym już w zeszłym roku parę razy wymienialiśmy uprzejmości. Od 3 rano siedział ze spławikiem na popularnej mecie (kuku, biały i czerwony) i miał dosłownie ZERO brań. Zero płoci, zero klenia, zero jazia. Aż nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Albo to zanieczyszczenie było poważniejsze niż zakładałem albo woda się tak zmieniła, że zaczynam od nowa. Ale nie chce mi się wierzyć, że zmieniło się aż tak, że po 20 latach łowienia na Wkrze, kolejny już raz wracam na pusto. Przerzucam się na numizmatykę ewentualnie entomologię. dbba05514551696877b6483f77ee687b.jpg36621309aee9a6d9bd3e91e6ff2f6e1b.jpg88e2152a908ffb9d7166bff0125499fa.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Bartek MIKAS lubi to

#515 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 czerwiec 2021 - 22:00

Ja dziś na Wkrze od rana do 12 i powiedziałem dość...okolice Pomiechówka i wyżej do Kosewka...brania na muchę jedynie jakiejś drobnicy...dokladnie jak pisałeś...też jestem zdziwony bo warunki idealne choć woda trącona...o 12 poirytowany przejechałem nad Jeziorkę no i tu chociaż się pobawiłem...ciężko powiedzieć co jest bo ostatnio też robilem Joniec i Bolęcin i nie wierzyłem, że taka słaba aktywność...co więcej w połowie maja był tzw ciąg czyli mega dużo drobnicy w Bolęcinie i oprócz pojedynczych ataków bolków brakowało mi żerującego na niej wiosennego klenia...czas pokaże ale nie jest tak kolorowo jak sądziliśmy, że będzie po fajnej mroźnej zimie...rzeka wygląda jakby się dopiero budziła z letargu...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#516 OFFLINE   daniel.gajkowski

daniel.gajkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 18:52

Coś udało się odczarować. Kilka kleni na piankowce, do tego kilka brań i tych typowych chlapnięć obok. Widziałem sporo ryb w przedziale 40+. Woda dramatycznie niska, na rafach gdzieniegdzie środek rzeki suchy. Miło było popatrzeć jak się kajakarze męczą. Wydaje mi się, że odczyty z Borkowa są ,,zbugowane''. W niedzielę rano atakuję znowu; do końca czerwca pomęczę klenie, a od lipca znowu biegam za brzanami, których za cholerę w zeszłym roku nie mogłem skusić. 402ab839303da1f53fac806c158e8dc3.jpga14857e016a2f59977bbe1666260ed3f.jpg74718f2a81efb9a4bf765af07e143226.jpgea8b02f6d0f6b93a59e689d1314c9d76.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#517 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 czerwiec 2021 - 19:19

Daniel a wcześniej udawało się Baśki regularnie łowić?

#518 OFFLINE   daniel.gajkowski

daniel.gajkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 19:27

Daniel a wcześniej udawało się Baśki regularnie łowić?

Coś Ty. W zeszłym roku w lipcu jak już o 11 zaczęła się kajakostrada, usiadłem sobie zapalić i popatrzeć na wodę z dość wysokiej skarpy. Na odcinku 200 metrów naliczyłem 27 brzan, z czego najmniejsze ok. 50 cm, a największe grubości mojej nogi. Nie było to tarło, wyglądało jak typowe wędrówki żerowe. Co jakiś czas odchodziły od dna i tak błyskały bokiem, jakby zebrały coś spływającego z nurtem. Od lipca do października próbowałem wszystkimi metodami sztucznymi, którymi dysponowałem: woblery, gumy, obrotówki, libry, na agrafce, na carolina rigu - nic. Próbowałem też na nimfy: chrusty, kiełże, złoto główki, na krótko i na długo. Raz miałem jedną chwilę na wędce przy łowieniu kleni (kij St. Croix PS86LM2), także historia szybko się skończyła. Ale podejrzewam, że mogłem ją złapać za kapotę, dziwnie to wszystko wyglądało. Na grunt nie chcę łowić. Fakt, że nie próbowałem w nocy - w tym roku na pewno sprawdzę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#519 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 czerwiec 2021 - 19:35

Ja też miałem jedną na kiju przez tyle lat jeżdżenia...ale historia podobna, pletka 0.06, kijek do 10gram...15 sekund i było po wszystkim, tyle że to był maj, więc bez płaczu...co prawda nigdy się nie nastawiałem, ale ostatnio jak byłem trafiłem na dwie piękne rafy i kusi pojechać o świcie na początku lipca...

#520 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 10 czerwiec 2021 - 20:56

Różowe kiełże i bardzo mega bardzo szurające po dnie red tagi, z tym że nie red tylko różnej maści fluo, ale korpus z pawia unie robił robotę, co prawda rzeka podgórska, ale jeździłem jak po swoje... godzina łowienia, 3 baśki 70+ i jakieś świnki 40+... to były czasy...ledwie 3-4 lata temu... przed robotą, na godzinkę...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych