Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#2421 OFFLINE   Dragon25

Dragon25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:kuba
  • Nazwisko:kaczan

Napisano 20 listopad 2019 - 08:53

WYSOKO PÓŁKOWY MHX NA ZEDY
Kijek na blanku MHX z serii Elite pro nano  model NEPS78mlxf zbudowany stricte pod sandacze. Kijek szybki, czuły o idealnym szczytowym ugięciu (Bez tzw. martwych puntów, kolana ,czy przesztywnień). Idealna progresja przy szczytowym ugięciu. Jedna z ciekawszych propozycji pod sandacza w przyzwoitych pieniążkach. Kijek jest oczywiście w jednym kawałku o długości 1,98m , moc 15lb, realnie obsługuje główki w przedziale 8-20g+ guma 3-5'.
Kijek ten dostał dzieloną rękojeść z korka rivier, uchwyt SKSS 17 z insertem z drewna egzotycznego i przelotki Fuji Titanium Sic.


Powiedział byś jak rozłożyłeś wielkości przelotek..?
  • Streetart90 lubi to

#2422 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 listopad 2019 - 16:05

Powiedział byś jak rozłożyłeś wielkości przelotek..?

Nie pamietam. A spacingów nie zapisuję. Do każdego egzemplarza podchodzę indywidualnie w zależności od długości rękojeści. Proponuję samemu się wysilić i spróbować rozłożyć przelotki. Może nie wyjdzie od razu ale będzie z tych prób jakaś nauka.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 20 listopad 2019 - 16:08

  • popper i czarny1 lubią to

#2423 OFFLINE   Dragon25

Dragon25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:kuba
  • Nazwisko:kaczan

Napisano 20 listopad 2019 - 21:23

Nie pamietam. A spacingów nie zapisuję. Do każdego egzemplarza podchodzę indywidualnie w zależności od długości rękojeści. Proponuję samemu się wysilić i spróbować rozłożyć przelotki. Może nie wyjdzie od razu ale będzie z tych prób jakaś nauka.


Źle zadałem pytanie, chodziło mi o wielkości przelotek, czy np taki układ byłby dobry ? 20. 10. 6. 5,5. 4,5

#2424 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 listopad 2019 - 11:43

Źle zadałem pytanie, chodziło mi o wielkości przelotek, czy np taki układ byłby dobry ? 20. 10. 6. 5,5. 4,5

No faktycznie nie zajarzyłem o co chodzi. Ja użył bym 20H/10H/5,5M/4,5kb/4KTx4szt/ top 4 na odpowiedniej rurce



#2425 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 listopad 2019 - 18:12

ZESTAW SUZUKI RXXF 

Cała seria Suzuki RXXF pod łódkowe łowienie. Model 10lb super pod okonia na ciężej i sandacza na lekko, 14lb obsłuży szczupaka na mniejsze i średnie przynęty oraz sandałka na jigi do 20g. A model 18lb pod szczupakowe łowy na większe gumy, twicze do 13cm i złom. Równie dobrze ogarnie  sandacze na główki w okolicach 25g czy koguty do 30g. Czyli świetnie uzupełniający się zestaw, który ogarnie najczęściej łowione ryby na różne przynęty w różnych warunkach.

Załączone pliki



#2426 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 listopad 2019 - 18:17

A do wyżej opisanego kompletu jeszcze kijek pod jerki 30-80g na blanku Suzuki RXSJ-4oz-631 i zestaw kompletny ;)

Załączone pliki



#2427 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 listopad 2019 - 17:56

Kijek pod sandacze na blanku z F.A Kraag Elite, model SKXE6916-1N pomalowany na kolor basalt grey. Blank szybki ,czuły z delikatną szczytówką i mocnym dolnikiem ale nie pała o ładnym progresywnym ugięciu. Opisany jako 2,06cm, 16lb mocy, cw do 28g, myślę ,że prawidłowo opisany.

 Kijek ten dostał dzieloną rękojeść z twardej grafitowej pianki i korkogumy, przelotki Fuji Torzite T2, uchwyt Fuji SKSS 17. Czyli wszystko w szaro-grafitowej tonacji.

Załączone pliki



#2428 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 grudzień 2019 - 18:15

KRÓTKA PSTRĄGÓWKA NA SUZUKI

Kijek pod pstrąga i okonia na jedno składowym Suzuki RXF-6lb-601. Kijek o długości 1,82m , mocy 8lb, komfortowo współpracuje z przynętami 3-10g. Blank bardzo już znany więc kolejny raz nie będę się rozpisywał . 

Kijek został ubrany w przelotki Fuji Torzite, rękojeść dzieloną z korka Kaktus 2, wstawki z pomarańczowej pianki i korkogumy. Uchwyt SKSS 16 z insertem z drewienka egzotycznego.

Załączone pliki



#2429 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 grudzień 2019 - 18:24

UNIWERALNY JEDNOSKŁAD SUZUKI RXXF

Bardzo uniwersalny kijek łódkowy na blanku Suzuki RXXF-18lb-701 pro. 2,13m, 18lb mocy, ogarnia główki 25g +guma 4'. Kijek szybki, bardzo czuły, o pięknym progresywnym ugięciu. Ze względu na jego wyjątkowe właściwości czyli połączenie szybkości z mięsistością i mocniejszym dolniku niż w wersji RXF kijek ten świetnie obskakuje zarówno szczupaka jak i sandacza.

Kijek ten został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, uchwyt SKSS 17 z insertem z rurki woven, rękojeść dzieloną z korka burnt z dodatkiem korkogumy i cienkich pasków czerwonej pianki.

Załączone pliki



#2430 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:29

SZYBKI RZECZNY UNIWERSAŁ

Rzeczny szybki i uniwersalny kijek na blanku Kraag XF model SKXF-9611-2N. kijek ten obskoczy większość łowionych rybek na naszych rzekach. Klenia na większe przynęty, bolka na lżej, sandacza i szczupłego również. Kijek szybki, elektryczny, o dość szczytowej akcji i czułej szczytówce. Dolnik z małym zapasem mocy ale nie kołek . Progresywnie wchodzi w ugięcie wraz z przyrostem obciążenia z drugiej strony.

Kijek ten został uzbrojony w pełną rękojeść z korka tiger i kaktus 2 dzięki czemu kijek jest idealnie wyważony. Uchwyt Fuji SKSS 16 z insertem z korka kaktus 2, przelotki Fuji Sic Titanium.

Załączone pliki


  • malinabar, lenny i S.N. lubią to

#2431 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:46

W takim wydaniu :good: to i skss może być użyteczny :) 



#2432 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 15 grudzień 2019 - 19:03

Byłem wczoraj osobiście odebrać swoją Suzuki 601 6lb. Wykonanie pierwsza klasa👍 Zostawiłem jeszcze St.Croix do zbojenia. Ze strony Rafała pełna profeska. Teraz tylko czekać na początek sezonu pstrągowego. Dzięki Rafał.
  • popper, skalek-77 i bubas lubią to

#2433 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 19 grudzień 2019 - 11:02

Kijek na blanku Matagi z kategorii "na wszystko co w wodzie pływa". Mowa o blanku typu solid carbon model TR 60 Auriga Nuovo . Kijek został przedłużony do 1,98m, mocy ma 10lb ,c,w do 11g. To taki UL-L co ogarnia na prawdę duże przyłowy. Można tym kijkiem podłubać okonki na 3g główce jak i z powodzeniem połowić sandacze na główki 10g. I daje redę nawet tym większym egzemplarzom  ;) .

Kijek ten dostał pełną rękojeść z naturalnego korka , wstawka z drewna pod insert uchwytu Angle japan. Przelotki to ciemne Fuji Torzite T2.

Załączone pliki



#2434 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 19 grudzień 2019 - 11:06

I jeszcze jeden Matagi TR 60 Auriga Nuovo , również przedłużona do 1,98m w nie co innym wydaniu.

Sami zdecydujcie, który fajniejszy. :)

Załączone pliki



#2435 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2019 - 11:18

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jak dla mnie pierwszy ładniejszy :) .

No i chyba ma krótszy foregrip- zastanawiam się czemu te fore mają takie długie, przeca to nie trociowe czy szczupakowe wędki :D  :D .

Po mojemu, to długi fore zakłóca estetykę rękojeści w kiju, zwłaszcza w dość delikatnym, bo 10 lb.



#2436 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 grudzień 2019 - 11:24

Naprawdę  pierwszy z góry  , na pewno  uchwyt   Angle Japan  dodaje  wiele uroku .



#2437 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 grudzień 2019 - 11:26

Dla  mnie kolorystycznie i wizualnie drugi, z uwagą o fore jak @Jozi , też nie lubie jak w kijach klasy UL mam zbyt go dużo.

 

Jakby miał mniejszy i dać uchwyt z pierwszego to byłoby dla mnie cud miód i orzeszki :)


Użytkownik nyny edytował ten post 19 grudzień 2019 - 11:27

  • Jozi lubi to

#2438 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 19 grudzień 2019 - 12:51

Fore w pierwszej Auridze ma 4cm to jest czwarty kij ktory został zrobiony przez Rafała w tym samym uchwycie i długości fore jedynie długość dolnika się zmieniała w zależności od długości i mocy blanku.
Ja mam dość dużą rękę i nie lubie jak mi dłoń leży częściowo na blanku i fore.Zdecydownaie wygodniej mi jest jak cała dłonią chwytam fore i uchwyt bez żadnego progu :)

#2439 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 grudzień 2019 - 13:04

Długość foregripu, to kwestia gustu i chwytu. Mnie tam się podoba a i lubię mieć za co złapać, nawet jak to lekki badyl. Jozi! Czepiasz się :D  ;) 


  • skalek-77 lubi to

#2440 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2019 - 13:49

Długość foregripu, to kwestia gustu i chwytu. Mnie tam się podoba a i lubię mieć za co złapać, nawet jak to lekki badyl. Jozi! Czepiasz się :D  ;)

Ja wiem czy się czepiam, prosił o opinię więc moja jest taka :rolleyes: .

Nie jestem odosobniony, @Nyny też jest za krótszym foregripem, zwłaszcza przy lekkich kijach.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych