Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3483 odpowiedzi w tym temacie

#2921 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 styczeń 2022 - 16:00

KLEŃ, JAŹ, BOLEŃ NA LEKKO

Kijek bolka na lekko, i grubsze klenie na blanku Blaas Slim  SLS8615-2N w długości 2,6m. Blank w świetnym kolorze black pearl w wersji matowej. 

Blanku opisywać nie musze bo już bardzo znane , lubiane i popularne. Dla mnie nr, 1 pod przynęty twarde. 

Kijek ubrany klasycznie i elegancko. Pełna rękojeść z korka naturalnego w najlepszym sorcie, uchwyt Fuji DPS 17 black , insert uchwytu i elementy wykańczające korek z drewienka stabilizowanego w najwyższej jakości ( czarny grab), oraz przelotki ciemne Fuji Torzite T2. Do tego wykończenia i omotki w czarnym kolorze. 

Pięknie to razem wyszło  ;) .

Załączone pliki



#2922 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 styczeń 2022 - 16:27

SUZUKI RXF-16LB-802. KIJEN NA WSZYSTKO CO PŁYWA W WODZIE

Bardzo uniwersalny kijek na blanku Suzuki RXF-16lb-802. 2,44m, 20lb , realnie do 35g. Kijek do łowienia praktycznie, każdą metodą i każdą przynętą oczywiście w swoim c,w. Świetny pod szczupaki, bolenie, sumka się nie boi. A i da się pojigować za sandałkiem jak ktoś lubi nie co wolniejsze podbicie.

Kijek dostał dzieloną rękojeść z korka kaktus + elementy z pianki EVA, bardzo wygodny uchwyt ALPS RPD 17 i przelotki Fuji Torzite.

A jak to wyszło ? Oceńcie sami. ;)

Załączone pliki



#2923 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 luty 2022 - 15:10

BATSON IMMORTAL NA DELFINIE

Kijkek na blanku Batson z serii Immortal. Model( w/g mnie najfajniejszy z oferty) IMMS610MXF. Smukła grubościenna sandaczówka do gumek na główkach  5-20g. Kijek szybki i elektryczny z fajnym progresywnym ugięciem.

Kijek został uzbrojony w uchwyt Delfin, zakończenie z korka kaktus i przelotki Fuji Sic Slim.

Załączone pliki



#2924 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 luty 2022 - 15:22

OKONIÓWKA NA PŁYWADEŁKO

Kijek zbudowany z myślą o wygodnym łowieniu okoni z pływadełka typu belly boat. Kijek powstał na kapitalnym blanku dwu częściowym Noctiss Nano SNT645-2N. Kijkek mega szybki i elektryczny z subtelną ale nie flakowatą szczytówką. Idealny pod jiga. Kijek opisany jako 5lb mocy i do 6g . W/g mnie jest minimalnie mocniejszy niż opis wskazuje i poradzi sobie z główkami 7g + gumka 3", z tym , że ze względu na subtelna szczytówką już fajnie będzie się łowiło z główką 1,5-2g

Kijek dostał bardzo krótką rękojeść z korka kaktus i drewienka stabilizowanego, uchwyt Fuji SKSS 16 z insertem z tego samego drewna + przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#2925 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2022 - 14:15

POD PAJA NA GRUBO 

Kijek zbudowany w castingu pod szczupaki na duże przynęty.

Kijek powstał na bardzo mało znanym ale świetnym blanku z Fishing Art o nazwie PIKE8042-2N. Dwu częściowy kijek o długości 2,44m , mocy 42lb i przynęt do 150g. Blank kapitalny. Nie jak większość blanków typu swimbait o charakterystyce sztywnego pręta z  40 cm miękką szczytówką . Ten blank na prawdę chce się zginać. Do tego wyjątkowo smukły ( szczyt 2,2 a w samym dole coś ok 13mm). To jest w/g mnie , aktualnie blank nr, 1 pod takie zastosowania.

Kijek dostał dość nietypową pełną rękojeść z kombinacji pianki i naturalnego korka , cięte na ukos. Uchwyt carbonowy AT Razor CCT, przelotki Fuji Sic Slim w układzie spiralnym.

 A najfajniejsze w tym kijku jest to , że to mój. :D  :D  :D  :D

Mam pytanie o ten blank. Macałem dzisiaj teoretycznie taki sam, tylko po pierwsze był szlifowany, więc już wygląd miał inny, a po drugie, ważniejsze, ten blank był w moim odczuciu dokładnie odwrotnością powyższego opisu - szybki, sztywny, z krótką częścią pracującą szczytówki i gwałtownym przyrostem mocy. Taki bardzo mocny x-fast bym powiedział. Do tego przez niewielką średnicę ciężki - środek ciężkości dość wysoko (sporo nawiniętej maty). Budzi to moje obawy, bo pan Krzysztof Zieliński twierdzi, że blank komfortowo rzuca od 40g, a kończy się na 140-150g. Boję się, że inaczej rozumiemy komfortowe rzucanie. Obawiam się, że będę musiał rzucać "z ręki" a wędka nie będzie się odpowiednio ładować i dotyczy to też cięższych przynęt niż te dolne 40g. Przy holowaniu też ryba 80 cm na takiej wędce może wyjechać w 2 sekundy - jeśli się nie "odbije". A umówmy się, w naszych wodach raczej rzadko będę miał styczność z rybami 1m+, a chciałbym przyjemnie spędzać czas nad wodą :) 

 

Chciałbym zbudować wędkę, która wygodnie rzuci Pig Shadem 20cm na wkrętce (50g), a maksymalnie te 140g mi wystarczy. Może macie propozycje innych blanków które mogłyby się nadać? Wstępnie się zajarałem powyższym, ale teraz mam sporo obaw. Może niesłusznych? Niestety koniecznie musi to być dwuskład. 



#2926 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 luty 2022 - 15:18

.

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 09 luty 2022 - 15:19


#2927 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 luty 2022 - 18:12

Mam pytanie o ten blank. Macałem dzisiaj teoretycznie taki sam, tylko po pierwsze był szlifowany, więc już wygląd miał inny, a po drugie, ważniejsze, ten blank był w moim odczuciu dokładnie odwrotnością powyższego opisu - szybki, sztywny, z krótką częścią pracującą szczytówki i gwałtownym przyrostem mocy. Taki bardzo mocny x-fast bym powiedział. Do tego przez niewielką średnicę ciężki - środek ciężkości dość wysoko (sporo nawiniętej maty). Budzi to moje obawy, bo pan Krzysztof Zieliński twierdzi, że blank komfortowo rzuca od 40g, a kończy się na 140-150g. Boję się, że inaczej rozumiemy komfortowe rzucanie. Obawiam się, że będę musiał rzucać "z ręki" a wędka nie będzie się odpowiednio ładować i dotyczy to też cięższych przynęt niż te dolne 40g. Przy holowaniu też ryba 80 cm na takiej wędce może wyjechać w 2 sekundy - jeśli się nie "odbije". A umówmy się, w naszych wodach raczej rzadko będę miał styczność z rybami 1m+, a chciałbym przyjemnie spędzać czas nad wodą :)

 

Chciałbym zbudować wędkę, która wygodnie rzuci Pig Shadem 20cm na wkrętce (50g), a maksymalnie te 140g mi wystarczy. Może macie propozycje innych blanków które mogłyby się nadać? Wstępnie się zajarałem powyższym, ale teraz mam sporo obaw. Może niesłusznych? Niestety koniecznie musi to być dwuskład. 

Nie wiem jaki blank widziałeś ale seria Pike występuje w wersji nie szlifowanej innych nie znam. Co do blanku w porównaniu z innymi znanymi mi tego typu blanków ( a mowa o blankach, które komfortowo rzucają 150g !) to jest blank, który na prawdę się gnie . Bez porównania do konkurencyjnych konstrukcji jeżeli chodzi o ugięcie.  Olbrzymia większość konstrukcji tego typu , czyli w zasadzie chodzi o blanki typu swimbait to kołki z miękką szczytówką a Pike gnie się prawie po rękojeść. 

Jest jeszcze opcja takiego blanku w wersji 8'7". Jest jeszcze fajniejszy i bardziej plastyczny



#2928 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2022 - 18:47

Ja rozumiem, że mówimy o mocnej konstrukcji, jednak to co miałem w rękach nie miało ugięcia zbliżonego do mod. Bardziej właśnie mocny fast. Ekspertem nie jestem, ale na sucho wydawało się, że nie ma szans na załadowanie tej wędki przynętą 50g. Tak, czy siak trochę mam mętlik. Pan Krzysztof informował mnie, że ten blank "obsluguje w komforcie od 40 do 130g, jeszcze 150g daje radę". Spróbuję wyjaśnić czy aby na pewno taki właśnie blank giąłem. Naklejka się zgadzała...

#2929 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 luty 2022 - 19:11

Ja rozumiem, że mówimy o mocnej konstrukcji, jednak to co miałem w rękach nie miało ugięcia zbliżonego do mod. Bardziej właśnie mocny fast. Ekspertem nie jestem, ale na sucho wydawało się, że nie ma szans na załadowanie tej wędki przynętą 50g. Tak, czy siak trochę mam mętlik. Pan Krzysztof informował mnie, że ten blank "obsluguje w komforcie od 40 do 130g, jeszcze 150g daje radę". Spróbuję wyjaśnić czy aby na pewno taki właśnie blank giąłem. Naklejka się zgadzała...


Wyginałeś blank czy wędkę?
  • Dąbek 111 lubi to

#2930 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2022 - 20:03

Wyginałem blank, chociaż myślę, że przy takiej mocy przykręcenie przelotek, które ważą max kilka g, niewiele zmienia. Jutro przekręcę do Krakowa i pogadam, może to nie jest taka sama konstrukcja, jakiś inny wypust itp, skoro ja miałem w ręku szlifowany blank, a Rafał pisze, że są one nieszlifowane (co też widać na zdjęciach w jego poście). Albo po prostu jest to na moje potrzeby blank za sztywny i uruchomi go dopiero coś sporo grubszego niż pig shad 20cm na wkrętce i mówienie o komforcie przy 40g to nieporozumienie, a szkoda, bo już miałem nadzieję, że znalazłem to czego szukałem ;) 



#2931 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 luty 2022 - 20:32

Wyginałem blank, chociaż myślę, że przy takiej mocy przykręcenie przelotek, które ważą max kilka g, niewiele zmienia. Jutro przekręcę do Krakowa i pogadam, może to nie jest taka sama konstrukcja, jakiś inny wypust itp, skoro ja miałem w ręku szlifowany blank, a Rafał pisze, że są one nieszlifowane (co też widać na zdjęciach w jego poście). Albo po prostu jest to na moje potrzeby blank za sztywny i uruchomi go dopiero coś sporo grubszego niż pig shad 20cm na wkrętce i mówienie o komforcie przy 40g to nieporozumienie, a szkoda, bo już miałem nadzieję, że znalazłem to czego szukałem ;)


Jak do mnie przyszedł blank to zastanawiałem się czy do skoku o tyczce się nada🙊, uzbrojony i z przynętą już był całkiem inny😂

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 09 luty 2022 - 21:21

  • psd27, Dąbek 111 i lefrajt lubią to

#2932 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 11 luty 2022 - 10:51

Wyginałem blank, chociaż myślę, że przy takiej mocy przykręcenie przelotek, które ważą max kilka g, niewiele zmienia. Jutro przekręcę do Krakowa i pogadam, może to nie jest taka sama konstrukcja, jakiś inny wypust itp, skoro ja miałem w ręku szlifowany blank, a Rafał pisze, że są one nieszlifowane (co też widać na zdjęciach w jego poście). Albo po prostu jest to na moje potrzeby blank za sztywny i uruchomi go dopiero coś sporo grubszego niż pig shad 20cm na wkrętce i mówienie o komforcie przy 40g to nieporozumienie, a szkoda, bo już miałem nadzieję, że znalazłem to czego szukałem ;)

A ja mam pytanie tego typu. Ile innych różnych blanków o tej samej długości i mocy porównałeś do tego Pike 8042-2N ?

 Jak znajdę chętnego do pomocy to porobię fotki ugięcia gotowego już kija na tym blanku.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 11 luty 2022 - 10:53

  • Dąbek 111 lubi to

#2933 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 11 luty 2022 - 11:38

No i tu przyzjanę bez bicia, że doświadczenia nie mam. Dlatego ciągle piszę, że mi się wydaje i że mam obawy, no i też jest to powodem, że zwracam się na forum do kogoś, kto ma dużo więcej do powiedzenia w temacie i prawdopodobnie taką wędką łowił. Miałem w rękach gotowe wędki opisane jako 40 LB. Wydawały się dużo bardziej spolegliwe, stąd moje wątpliwości.

 

Zapytam tak: czy wędka na tym blanku będzie się dobrze ładować i wygodnie rzucać gumą 50g? Bo, że miotnie bez zająknięcia 120-140g, to nie wątpię. No i pytanie, jak się zachowa pod rybą? Dzięki za podpowiedzi i pomoc :) 

 

PS. Blank, który miałem w ręku to ta sama konstrukcja, tylko na życzenie klienta został oszlifowany co, jak mówił mi pan Krzyszof, mogło odrobinę zdjąć mu mocy...



#2934 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 luty 2022 - 11:46

Nie można porównywać gotowej wędki do samego blanku szczególnie w takich mocach. Zawsze będzie tak ,że sam blank będzie sprawiał wrażenie sztywniejszego i mocniejszego niż gotowa wędka na tym blanku. Ja nią jeszcze nie łowiłem. Obrzucałem tylko przez chwile . Fakt , że nie zakładałem mniej niż 80 g. Ale stawiam , że z ciężarem 50g będzie już ok. 


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 17 luty 2022 - 11:46

  • lefrajt lubi to

#2935 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 luty 2022 - 18:06

Zdjęcia ugięcia kijka na blanku PIKE8042-2N

Załączone pliki



#2936 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 luty 2022 - 18:14

SANDACZOWY PHENIX

Kijek typowo pod sandaczowe jigowanie na blanku Phenix Black Chrome , model BCX88MH.  2,65m , 17lb mocy, do 35g , realnie od 8 do25g główka +4'guma. Kijek szybki i elektryczny mocny w dole ale nie typowa  pała. Blanku już dobrze znane i bardzo lubiane więc rozpisywał się nie będę.

Kijek ubrany w dzieloną rękojeść z korka burnt i drewna stabilizowanego ( czarny grab), Uchwyt Fuji DPS 18 black z insertem drewnianym, przelotki Fuji Torzite T2. Kijek ogólnie w ciemnej tonacji. Taki prawdziwy zbój  ;) .

Załączone pliki



#2937 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 luty 2022 - 18:24

WYKAŁACZKA NA OKONIE

Krótki dwu częściowy kijek na okonie. Typowa szpada okoniowa Noctiss Nano SNT645-2N. Ekstremalnie szybki i elektryczny o szczytowym ugięciu płynnie przechodzącym w dolnik. Typowa okoniówka pod gumki i inne jigi. Bardzo subtelna i ostra szczytówka to największy atut całej serii blanków Noctiss. Kijek  dzięki temu pozwala komfortowo łowić od główki 1g do 7g spokojnie.

Kijek ubrany subtelnie ale rasowo. Dzielona, szczątkowa rękojeść z genialnej jakości stabilizowanego klonu i korka Flot , uchwyt Fuji SKSS 16 z insertem również z drewna plus przelotki Fuji Torzite. Kijek na prawdę petarda.

Załączone pliki



#2938 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 luty 2022 - 21:05

Rafał, mam do Ciebie pytanie. Składałeś już kij na oczko mocniejszym Noctissie SNT678-2N? Jaki ma rzeczywisty zakres rzutowy?



#2939 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 17 luty 2022 - 22:35

Zdjęcia ugięcia kijka na blanku PIKE8042-2N

Dziękuję za te zdjęcia. Faktycznie ugięcie fajne, chociaż trzeba pewnie sporo siły do tego :)
  • MatB lubi to

#2940 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 luty 2022 - 10:23

Rafał, mam do Ciebie pytanie. Składałeś już kij na oczko mocniejszym Noctissie SNT678-2N? Jaki ma rzeczywisty zakres rzutowy?

W/g mnie to kijek do główek 3-12g +3' gumka.


  • pawello lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)