Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najbardziej zaawansowane układy hamulców - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 grudzień 2005 - 16:13

Bardzo fajnie, że Kuzyn przybliżył nam ten artykuł. Czy tekst jest trudny?. Nie wiem. To zależy chyba od profesji kolegów. Mimo powierzchniowego potraktowania tematu widać dużą fachowość w tak trafnym skondensowaniu problemu. Można dodać, że bardziej trafnym określeniem może by była prędkość obwodowa kamieni hamulcowych, a nie sama prędkość szpuli.
Dobrze zauważył Remek, że w ocenie Sonady na czoło nie wysuwa się rozwiązanie teoretycznie wiodące ale rozwiązanie empiryczne. Z Shimano po prostu rzuca się łatwiej.
Nie mogę się doczekać jak Remek powiększy kolekcję o kołowrotek z elektronicznym hamulcem rozbiegu szpuli - DC. To będzie się dopiero działo.

pozdrawiam


#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 grudzień 2005 - 16:20

Thymallus, już bardzo blisko. Po prostu moja nowa wędka aż prosi się o DC. Na pewno będzie i na pewno na początku roku :mellow: Wtedy zobaczymy w czym diabeł pogrzebany :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2005 - 17:22

No to się będzie działo.. oj będzie... <_<

#24 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 11 grudzień 2005 - 08:53

@Andrzeju!

Myślę, że z tego tłumaczenia wynika, że na Polskie warunki, gdzie najważniejsza jest odległość... najlepszy będzie DC. Też mnie męczy 101DC na bolki B) ale najpierw obejrzałbym Remkowego

#25 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 grudzień 2005 - 10:08

Robercie

Rozumię taką atmosferę oczekiwania. Ja latem tego roku już prawie kupowałem właśnie DC101. Mój młodszy kolega Pike powiedział, żebym nie skakał po dwa szczebelki na drabinie tylko posówał się normalnie do przodu. Chodziło o to, żeby najpierw postarać wycisnąć z odległości co się da na tradycyjnej konstrukcji. Posłuchałem go i kupiłem Antaresa. Dziś wiem, że miał rację. To jednak nie przekreśla DC w przyszłości. Szczególnie, że ostatnio gdzieniegdzie staniał około 100$.
Będąc na Zlocie miałem okazję testować najnowszą Okumę niskoprofilową. Kołowrotez z zupełnie innej półki. Po lekkim dodarciu łożysk uzyskiwane odległości zaczeły pozytywnie mnie przerażać. Z tego leci naprawdę daleko. Widziało to nawet kilku kolegów na zlocie. Obecnie czekam na egzemplarz już z serii produkcyjnej.
Jak będziesz już miał DC to powinniśmy gdzieś razem połowić. Może będę mógł sobie z tego cuda trochę porzuucać.....

pozdrawiam

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2005 - 21:49

@Andrzej,

...Po lekkim dodarciu łożysk uzyskiwane odległości zaczeły pozytywnie mnie przerażać. Z tego leci naprawdę daleko. Widziało to nawet kilku kolegów na zlocie...

- wiem coś o tym :D Pamiętam jak plusnęła obok mnie przynęta, którą rzuciłeś z tego niskoprofilowca. :D

#27 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 grudzień 2005 - 22:13

W zasadzie Sebastianie to nie powinienem tego robić. To mogło być niebezpieczne! Jednak takie stwierdzenie użytkowe nie ma praktycznie znaczenia. Dla wielu potencjalnych użytkowników liczy się logo firmy na obudowie. To jest najważniejsze, a nie zasięg rzutu. Jakby napis sam rzucał przynęty. Weryfikacja sprzętu przez parametry użytkowe to jeszcze długa droga.
Ale miło, że pamiętasz.

pozdrawiam serdecznie

#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 grudzień 2005 - 08:28

@Thymallus jakybs tylko poznał jakieś konkretne konkrety w sprawie pojawienia się Tej okumy na naszym rynku to ja bym był bardzo wdzięczny za podizelenie się nimi. Nie ukrywam, że rozpatruję możliwość nabycia takowej maszynki jako zabawka rezerwowa lub do zadań specjalnych (tam gdzie metanium bedzie szkoda). Tym bardziej, że cena tej zabawki, jeśli faktycznie będzie na poziomie o którym mówiłeś... Już sie nie mogę doczekać... Nie bez znaczenia jest też dodatkowo szpula w zestawie. Dla mnie BOMBA!!!!

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 grudzień 2005 - 08:32

No właśnie mifek, kołowrotek był fajny ale mnie najbardziej ucieszyła ta druga (!!!) szpula. Teraz szukam dodatkowej do mojego low. Moim zdaniem to baaaardzo miły bonus, zwłaszcza dla nas, którzy kupują 2 kołowrotki i starają się pokryć cały zakres ryb i przynęt. W Japonii albo US pewnie wogóle się tym nie przejmują tylko kupują kolejny kręciołek.

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 grudzień 2005 - 09:34

W Japonii albo US pewnie wogóle się tym nie przejmują tylko kupują kolejny kręciołek.

czyzby kolejny aspekt przemawiający za tym, że zostął on po części przygotowany pod kątem specyfiki naszego rynku / zapotrzebowań?????

#31 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2005 - 11:47

@Andrzej,

pewnie, że pamiętam. Do tej pory jestem pod wrażeniem celności i odległości rzutu wykonanego tą Okumą :D i nawet troszkę się przestraszyłem... :mellow:

Szczerze powiedziawszy też jestem zainteresowany dalszym rozwojem tego multika na naszym rynku. Znasz już jakieś konkrety?

#32 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 grudzień 2005 - 13:00

Chłopaki

Będę się starał jeszcze przed nowym rokiem odwiedzić f. Dragon. Czym pojadę później tym będę miał więcej wiadomo.ci. tak sądzę. Na pewno się z wami podzielę nowinkami na temat tego kręcioła. Ze wstempnych , ogólnych ustaleń wiem, że pilotarzowa partia ma dotrzeć w styczniu. Jednak takie terminy należy chyba traktować z lekkim luzem. jest wiele czynników tam, po drodze i tutaj, że termin często staje się płynny. Ale nie traćmy nadzieji.

pozdrawiam

#33 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2005 - 14:30

@Andrzej, dzięki za informację. :D

#34 OFFLINE   jarsat

jarsat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 styczeń 2006 - 22:35

cześć,
dziękuję Kuzynie. Myślę prywatnie, że różnica między rzucaniem najgorszym a najlepszym multikiem (z tych opisywanych) jest taka jak między kręciołkiem 4 a 12 łożyskowym ale bardzo lubię wiedzieć jak TO działa i dlaczego jest tak a nie inaczej. Poza tym nawet jeśli są to subtelności to chciałbym dokonywać świadomych wyborów.
Więcej takich artykułów! Dziękuję.
Objaśnij mi jeszcze tylko co to jest ten VBS Shimano.
Jeśli można, naturalnie....


#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2006 - 23:01

Witaj,
VBS (Variable Brake System) to po prostu hamulec odśrodkowy stosowany w multiplikatorach Shimano:

http://www.tackletour.com/images/picchronarchvbs.jpg

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych