Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1290 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecień 2013 - 11:28

Witam,

 

Panowie , jak montujecie przetwornik echosondy na dwupłaszczowych łodziach  z grubymi burtami ?

Widziałem jakieś uchwyty na przyssawce ,ale boje się ,że zgubie przetwornik przy szybszym pływaniu :huh:

 

pozdro.

M.


  • DP Fishing lubi to

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:15

przyssawke standardową sobie odpusc. najprostsza droga i najpewniejsza to zakup uchwytu do noszenia szyb - posiada dwie ssawki - tniesz na pol + pol godziny na przystosowanie i masz z glowy

 

UWAGA: trzyma na gladkiej powierzchni!!!!!! 


  • piter731 lubi to

#3 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:24

To jeden patent już mamy, dzięki @mifek :)

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?



#4 OFFLINE   pi_ter

pi_ter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:34

PL-AES220 (jest też jego dłuższa wersja)  nie wiem dokładnie ile obejmie, ale myślę ze te kilkanaście na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za mało). Mogę wieczorem podać w cm


Użytkownik pi_ter edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 12:35


#5 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:52

Czytałem gdzieś o smarowaniu przyssawki kremem Corega do protez. Po aplikacji tego kremu/kleju przyssawka jest ponoć nie do oderwania i trzyma się tez na mniej gładkich powierzchniach. Sam tego nie testowałem.



#6 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:56

Oprócz tego ,że burta ma te kilkanaście cm to jeszcze od wewnątrz jest duży skos ,więc zwykłe uchwyty raczej odpadają, ale dzięki :)

PL-AES220 (jest też jego dłuższa wersja)  nie wiem dokładnie ile obejmie, ale myślę ze te kilkanaście na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za mało). Mogę wieczorem podać w cm


  • Sandre lubi to

#7 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2013 - 13:34

PL-AES220 (jest też jego dłuższa wersja)  nie wiem dokładnie ile obejmie, ale myślę ze te kilkanaście na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za mało). Mogę wieczorem podać w cm

mam ten uchwyt i mocowanie wyłącznie do pawęży. Jakbyś chciał zamocować na burcie to przetwornik będzie prostopadle do łodzi. Mocowanie do burty odpada.



#8 OFFLINE   pi_ter

pi_ter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2013 - 14:11

mam ten uchwyt i mocowanie wyłącznie do pawęży. Jakbyś chciał zamocować na burcie to przetwornik będzie prostopadle do łodzi. Mocowanie do burty odpada.

 

też mam ten uchwyt, a ponieważ kilka dni temu rozebrałem go na czynniki pierwsze wydaje mi się że da się. W zasadzie to po rozebraniu go zauważyłem, że przekładając dolną część w jedną lub w drugą stronę uzyskuje się uchwyt do burty (bo tak go chyba opisuje producent). Swoją drogą to robiąc przymiarki odniosłem wrażenie że ten uchwyt mocowany do pawęzy jest jakby odwrotnie (ten element do montażu przetwornika) - wg mnie gdyby był odwrotnie byłoby to bardziej naturalnie. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że on bardziej pasuje na burty i dziób niż na rufę - ale może się nie znam.

Generalnie jeśli o mnie chodzi, to trochę go skróciłem, trochę podkleiłem i przetwornik na pontonie trzymał przetwornik tak jak książka pisze, przy montażu na stałe do łódki ;-)


  • Ostlander lubi to

#9 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2013 - 14:22

też mam ten uchwyt, a ponieważ kilka dni temu rozebrałem go na czynniki pierwsze wydaje mi się że da się. W zasadzie to po rozebraniu go zauważyłem, że przekładając dolną część w jedną lub w drugą stronę uzyskuje się uchwyt do burty (bo tak go chyba opisuje producent). Swoją drogą to robiąc przymiarki odniosłem wrażenie że ten uchwyt mocowany do pawęzy jest jakby odwrotnie (ten element do montażu przetwornika) - wg mnie gdyby był odwrotnie byłoby to bardziej naturalnie. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że on bardziej pasuje na burty i dziób niż na rufę - ale może się nie znam.

Generalnie jeśli o mnie chodzi, to trochę go skróciłem, trochę podkleiłem i przetwornik na pontonie trzymał przetwornik tak jak książka pisze, przy montażu na stałe do łódki ;-)

 

Fakt nie próbowałem przekładać tej dolnej części aż sprawdzę w domu czy to da się :) Fabrycznie zrobiony był pod montaż do pawęży.



#10 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:24

Ja pływałem w zeszłym sezonie z przyssawką i na palcach jednej ręki policzyłbym ilość razy kiedy mi odpadła. Zamocowanie na sznureczku sprawia, że wskakuje do łódki ;). Dodam, że trzyma przy prędkości 35km/h, a nie jakimś pyrkaniu.
Kupiłem oryginał Lowrance i nie ma problemów.

#11 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 11:34

jeżeli masz skos na pawęży od wewnątrz, przy dokręcaniu śruby przy tym uchwycie będzie ci zjeżdżał , zastosowałem prosty patent- w miejscu gdzie  styka się śruba dociskowa uchwytu z pawężą przykręciłem nakrętkę od pepsi. To bardzo ważne żeby była od pepsi ;)



#12 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 luty 2014 - 10:06

przyssawke standardową sobie odpusc. najprostsza droga i najpewniejsza to zakup uchwytu do noszenia szyb - posiada dwie ssawki - tniesz na pol + pol godziny na przystosowanie i masz z glowy

 

UWAGA: trzyma na gladkiej powierzchni!!!!!! 

 

Cześć mifek,

Czy mógłbyś wrzucić fotki z uchwytem jaki opisałeś? Ewentualnie napisać jak zaimprowizowałeś sam uchwyt na transcuder w swojej konstrukcji? Zamierzam zrobić coś podobnego i chciałbym zobaczyć jak to u Ciebie wygląda.

 

Pozdrawiam.



#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 luty 2014 - 11:23

A ja to przerabiałem ponad 12lat temu z uchwytem do szyb i jest kicha . Jak masz nową łódź z pięknym lśniącym żelkotem jest ok a jak trafisz na malowaną albo stara jest kicha i nie trzyma a przy odpadaniu bardzo łatwo uszkodzić kwarc w środku i pozamiatane z takim patentem. Misiek ma piękny żelkot i się nie martwi skorupami retro jakich 90% jest na przystaniach .



#14 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 luty 2014 - 12:18

A ja to przerabiałem ponad 12lat temu z uchwytem do szyb i jest kicha . Jak masz nową łódź z pięknym lśniącym żelkotem jest ok a jak trafisz na malowaną albo stara jest kicha i nie trzyma a przy odpadaniu bardzo łatwo uszkodzić kwarc w środku i pozamiatane z takim patentem. Misiek ma piękny żelkot i się nie martwi skorupami retro jakich 90% jest na przystaniach .

Przystaniowe skorupy też mnie nie martwią ;) Moja łódka jest z gładkiego laminatu dlatego myślę, że powinno się trzymać i będę wdzięczny za instrukcje jak zaadoptować taki uchwyt do szyb ;)



#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 19:01

Wedlug moich dotychczasowych spostrzezen.....jakby nie patrzyl biorac pod uwage rozliczne sytuacje zwiazane z wedkowaniem, jak bumerang powraca pomysl przykrecanego imadlem do pawezy/burty wysiegnika.

Ze wszystkimi jego zaletami i minusami...jezeli sie nie da przykrecic normalnie imadlem w poprzek burty, co daje ta przewage, ze mozna go 1 ruchem podniesc (jest caly szereg syt., ze z przetwornikiem nie da sie plywac szybko wzglednie nie bardzo jest po co)...to zawsze mozna go zlapac pionowo, zaczepiajac za wystajacy kolnierz burty (raczej odpada wowczas numer z podnoszeniem i trzeba go (k.. mac) caly czas odkrecac (w tym m-cu podziekowania dla konstrukcji z tak "szerokimi" burtami/ pawezami, ze nie lapie go imadlo))

Jest 1 warunek - uchwyt przetwornika musi byc wykonany z dobrych materialow....a najczesciej widuje sie jeden model - z plastikowymi elementami zaciskajacymi rurke - jak dla mnie 1 razowy...

 

Tutaj jest metalowy (znaczy co potrza jest metalowe ;) ):http://sklep.thymall...rnika_echosondy

 

Gumo



#16 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 12 luty 2014 - 20:50

Posiadam i chwale sobie ten uchwyt.Mocny,dobra jakość i możliwość podnoszenia o 90o

bf92c4b660c33c94med.jpg



#17 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 luty 2014 - 21:13

Z nieba mi spadliscie :D Zamawiam ! Nie mialem przekonania do tych plastykowych imadelek, a uchwyt jakis do wiosny kupic musze.



#18 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 luty 2014 - 22:01

Dziękuję za odpowiedzi, chyba też pójdę jednak w stronę tego uchwytu. Korzystając z okazji - zamierzam dokupić też akumulator i torbę ze skrzynką pod aku do echa Lowrance Mark 5x Pro. Czy standardowy zestaw tego typu będzie okej?
http://allegro.pl/ze...3933423361.html



#19 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:17

Raczej tak, choć nie wiadomo dlaczego ktoś wymyślił takie otwieranie covera, by klapa po otwarciu była skierowana do dołu a nie do góry... 


Użytkownik n15 edytował ten post 12 luty 2014 - 22:17


#20 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 luty 2014 - 22:42

Dziękuję za odpowiedzi, chyba też pójdę jednak w stronę tego uchwytu. Korzystając z okazji - zamierzam dokupić też akumulator i torbę ze skrzynką pod aku do echa Lowrance Mark 5x Pro. Czy standardowy zestaw tego typu będzie okej?
http://allegro.pl/ze...3933423361.html

Pomyśl o tej :

http://www.sklepsumo...dor-p-1805.html

Jest o niej trochę na forum.

http://jerkbait.pl/t...-torba-na-echo/


Użytkownik makamba edytował ten post 12 luty 2014 - 22:43

  • Darek eszczupak lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych