Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odczepiacze do przynęt i co robicie by zaczepów było mniej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
497 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 23 grudzień 2020 - 10:48

A jaką linkę polecacie Panowie do v-free ? Obecnie mam zwykły sznurek murarski, ale szybko nasiąka wodą i kilka razy mi pękł :( No i stawia dość duży opór w wodzie.

 

Używam plecionki Power Pro 65 lb. W zupełności wystarczy. 



#462 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 grudzień 2020 - 01:41

A jaką linkę polecacie Panowie do v-free ? Obecnie mam zwykły sznurek murarski, ale szybko nasiąka wodą i kilka razy mi pękł :( No i stawia dość duży opór w wodzie.

jak wyżej... tyle, że wytrzymałość plecionki dobierasz do mocy kotwic... przy pstrągowaniu zwykle wystarczy 30lb, na suma linka przyponowa 100kg:)



#463 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 01 maj 2021 - 19:45

Panowie pytanie: czy przypon nie jest problemem używając groma?



#464 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 01 maj 2021 - 20:28

w każdym odczepiaczu łapiącym za krętlik przypon będzie problemem... zwykle stanowi najsłabsze ogniwo... a jak będzie za słaby to urwiesz przypon zamiast wyprostować kotwice...

rozwiązanie: należałoby wytrzymałość przypony dopasować do linki odczepiacza a nie tej na którą łowimy... albo robić własne przypony z kretlikiem i agrafką tylko z jednej strony a z drugiej wiązane bezpośrednio do linki...



#465 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 02 maj 2021 - 17:11

w każdym odczepiaczu łapiącym za krętlik przypon będzie problemem... zwykle stanowi najsłabsze ogniwo... a jak będzie za słaby to urwiesz przypon zamiast wyprostować kotwice...
rozwiązanie: należałoby wytrzymałość przypony dopasować do linki odczepiacza a nie tej na którą łowimy... albo robić własne przypony z kretlikiem i agrafką tylko z jednej strony a z drugiej wiązane bezpośrednio do linki...


Dzięki! Tak chyba zrobię, własny przypon to jakieś rozwiązanie. Tam gdzie łowie jest masa zaczepów a oczywiście biorą najlepiej na te najdroższe przynęty…

#466 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 04 maj 2021 - 18:29

1. Popularna Baba Jaga( worek po cebuli)  bardzo pomocna do zdjęcia przynęty z krzaka .....120 g ołow kiedyś kamień czy co tam pod ręką ,

aby dobrze leciała Parsęta , Słupia.....mniejszy ciężarek nie dolatuje 

 

2. Odczepiacz ciężki 160g dochodzi do środka rzeki wędka uniesiona do góry 

    Metalowa rura (inox lub od kranu wylewka ) zalana ołowiem do tego drut spawalniczy lub szprycha 

zaczepy w dnie pod burtą ....

 

3 .Lekkie na mniejsze rzeki Brda Czernica....

a. ciężarek karpiowy i drut (90g)

b Kawałek rurki zalane ołowiem 60g

 

4. Żagielek super dochodzi nawet na drugą stronę (Parsęta buki) po kilku wprawach niezastąpiony

5. Znany 

6.Linka chyba budowlana  i jakaś pleciona

Używam takie od lat na jeziorach i rzekach . Nie wszystka da się odczepić . Przeżywalność przynęt się przedłuża.

To wszystko można zrobić w domu

 

 

 

Załączone pliki



#467 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 19 maj 2021 - 10:01

Hej! Na pewno niejeden z nas w czerwcu będzie szukał sandaczy w karczach. Macie jakieś sprawdzone sposoby aby w wodzie było mniej ołowiu a nasze portfele grubsze?

 

Pod koniec sezony próbowałem rozwiązania jak poniżej, zaczepów faktycznie było mniej, ale o skuteczności niestety nic nie powiem bo ryba nie była na braniu.

 

Załączony plik  karcze.jpg   43,29 KB   17 Ilość pobrań

 

Z odszczepiaczami nie mam za bardzo doświadczenia, ale z tego co kojarzę raczej nadają się na krótkie odległości?? Manewrowanie łodzią i podpływanie do zaczepu nie wchodzi w grę. No i łowię na samą agrafkę bez krętlika.

 

Próbowałem również haków offsetowych, ale miałem tylko takie gdzie trzeba podpiąć czeburaszkę i efekty były słabe.



#468 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 maj 2021 - 10:29

do użycia odczepiacza musiałbyś dołożyć krętlik, bez tego się nie da... odległość zależy głównie od głębokości na jakiej jest zaczep - a właściwie od kąta pod którym linka wchodzi do wody i stopnia jej naprężenia - odczepiacz musi po prostu jakoś zjechać do krętlika:) potestuj, drogie nie są: https://allegro.pl/o...0-gr-9665589006

no i haki wbrew nazwie się nie odczepiaja - rozginasz je...



#469 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 19 maj 2021 - 15:42

Używam odczepiacza gnoma dobre 15 lat, ale nie wpadłem na to że musi być krętlik, ja łowię na same agrafki bez krętlika i odczepiacz działa poprawnie, tzn odczepia przynęty. Być może te samoróbki z alledrogo wymagają krętlika :)

#470 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 19 maj 2021 - 19:27

Z jakiego dystansu max udaje się uratować przynęty?



#471 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 20 maj 2021 - 13:50

A ktoś testował taki odczepiasz? https://allegro.pl/o...50g-10624584530

Łapie same agrafki?



#472 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2021 - 14:55

A ktoś testował taki odczepiasz? https://allegro.pl/o...50g-10624584530

Łapie same agrafki?

 

popatrz na rysunki... do gum to raczej się nie nada - łapie za luźne kotwice, a gumkach ich zwykle nie ma... 

 

Używam odczepiacza gnoma dobre 15 lat, ale nie wpadłem na to że musi być krętlik, ja łowię na same agrafki bez krętlika i odczepiacz działa poprawnie, tzn odczepia przynęty. Być może te samoróbki z alledrogo wymagają krętlika :)

jak widać nie znam wszystkich odczepiaczy na rynku... ale te "samoróbki" wystarczająco sprawnie działają...



#473 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 maj 2021 - 14:55

Używam odczepiacza gnoma dobre 15 lat, ale nie wpadłem na to że musi być krętlik, ja łowię na same agrafki bez krętlika i odczepiacz działa poprawnie, tzn odczepia przynęty. Być może te samoróbki z alledrogo wymagają krętlika :)

Chyba używasz GROMA a nie gnoma, co do alledrogo to proponuje żebyś poszukał BABY JAGY ( napewno znajdziesz). Te samoróbki jak piszesz są o niebo lepsze niż twój firmowy gnom. Pozdrawiam



#474 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 20 maj 2021 - 15:53

Kupiłem dobre 15 lat temu odczepiacz, i nie pamiętam czy to grom czy gnom i szczerze dalej mnie to nie obchodzi.Ale dziękuję ci że bacznie czuwasz nad literówką i dzielnie poprawiasz moje błędy, to się ceni :D
Co do samoróbek to nie twierdzę że są złe, chodziło o ten konkretny model podany wcześniej i o łapanie krętlika. Oczywiście wrzuć wszystkie do jednego wora i napisz jeszcze raz tylko dużymi literami są o niebo lepsze itd. Grunt żeby spełniały swoje zadanie, reszta mnie nie interesuje.

Użytkownik mepps edytował ten post 20 maj 2021 - 15:55


#475 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 maj 2021 - 16:38

Jurek vel @jerrys zapomniałeś chyba o nr 1  z dawnych lat robionej specjalnie z rurki i kawałków drutu kotwicy dociążonej ołowiem. ;)



#476 ONLINE   maut

maut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaStarachowice

Napisano 20 maj 2021 - 20:24

A ktoś testował taki odczepiasz? https://allegro.pl/o...50g-10624584530

Łapie same agrafki?

Używałem go parę lat, nadaje się jedynie przy łowieniu z łódki. Opuszczany pionowo swoją masą zbija z zaczepu woblery, z gumami już jest gorzej.



#477 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 29 maj 2021 - 06:13

Jurek vel @jerrys zapomniałeś chyba o nr 1  z dawnych lat robionej specjalnie z rurki i kawałków drutu kotwicy dociążonej ołowiem. ;)

No , nie zapomniałem mam różne wynalazki w garażu .

Mam nawet kotwicę składaną  wyjętą z Parsęty na  ,,zimnym kolanie ''. 

Te  co zrobiłem wyciągają gumy , blachy czy woblery . Agrafki  bez krętlika zaczepiają się.   

Ma taki ostry  przód ( obok szpulki Titanium) by się zaczepiało , rozszerzony do korpusu , bo nieraz wskoczy na przynętę ,a zagięty dziobek by łatwiej , się zaczepiało.

Zachęcam do wykonania swoich wynalazków i testowania nad wodą , u każdego w plecaku są takie przynęty ,że żal je zerwać. 

Był to 79..może 80 zaczep, wyciąłem leszczynę ,obok leżała druga związałem je gmerałem ponad godzinę ,a i tak musiałem włazić do wody.

Teraz wygoda odczepiacze same lecą do przynęty .



#478 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 czerwiec 2021 - 10:01

(...)

Pod koniec sezony próbowałem rozwiązania jak poniżej, zaczepów faktycznie było mniej, ale o skuteczności niestety nic nie powiem bo ryba nie była na braniu.

 

attachicon.gif karcze.jpg

(...)

Zgadzam się, taki "antyzaczep" w znaczny sposób ogranicza skuteczność zacięcia.
 

(...)

Próbowałem również haków offsetowych, ale miałem tylko takie gdzie trzeba podpiąć czeburaszkę i efekty były słabe.

Sugerujesz, że gorsze brania są przy zastosowaniu czeburaszki, czy haka offsetowego?

 

Niestety, spinning to nie jest tania zabawa, trzeba się liczyć ze stratami, a im większe zagrożenie, tym skuteczniejsze połowy.bezradny.gif


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 czerwiec 2021 - 10:01


#479 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 11 czerwiec 2021 - 05:09

Jurek vel @jerrys mógł byś podać wymiary żagielka? Wymiary samej blachy i te wąsy po ile wystają od krawędzi blachy.

Dzięki



#480 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2440 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 11 czerwiec 2021 - 06:03

Tak wykonana część chwytająca w żagielku sprawdza mi się lepiej,zazwyczaj odczepiacz dochodzi do samej kotwiczki i chwyta za kółko łącznikowe przy kotwiczce.
Załączony plik  20210107_173810.jpg   58,69 KB   13 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych