Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odczepiacze do przynęt i co robicie by zaczepów było mniej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
497 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 21:14

Panowie możecie polecić jakiś sprawdzony odczepiacz na rzekę?
Z góry dzięki.
Pozdro A

 

Używam od lat V-free z plecionką PP 65 lb, zdejmuję większość zaczepów, czasem rozleci się mała agrafka na pstrągach.  



#442 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 21:23

używał ktoś tego?
https://allegro.pl/o...170g-7128102038

Tak.Działają nawet nieźle-mam dwa podobne do odstąpienia :lżejszy i cięższy.
Na HMS Rapmaster można pomieniać.Machniom?

Użytkownik deridun edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 21:27

  • Mdah i spinnerman lubią to

#443 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 22:16

Używam tego groma 170gr już z 10 lat i potwierdzam jego skuteczność. Plus to jego waga, szybko schodzi i za pierwszym strzałem przeważnie już odczepia przynętę. Skuteczny również na dużych głębokościach
  • spinnerman lubi to

#444 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2020 - 23:22

Tak.Działają nawet nieźle-mam dwa podobne do odstąpienia :lżejszy i cięższy.
Na HMS Rapmaster można pomieniać.Machniom?

Masz tego 170 g?

 

Używam tego groma 170gr już z 10 lat i potwierdzam jego skuteczność. Plus to jego waga, szybko schodzi i za pierwszym strzałem przeważnie już odczepia przynętę. Skuteczny również na dużych głębokościach

 

Dzięki :highfive:



#445 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 czerwiec 2020 - 06:15

Panowie możecie polecić jakiś sprawdzony odczepiacz na rzekę?
Z góry dzięki.
Pozdro A

Od wielu lat nie wożę ze sobą żadnego odczepiacza, Jeśli zachodzi konieczność, robię odczepiacza na miejscu - witkę wierzbową, brzozową lub inny wiotki pęd krzewu splatam w rodzaj wianka i puszczam z prądem, gdy minie zaczep podszarpuję linkę i przeważnie udaje się odzyskać przynętę. Im silniejszy nurt, tym skuteczniejszy. Niestety nie działa w wodach stojących.


  • Zybi81 lubi to

#446 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 10 czerwiec 2020 - 13:53

Od wielu lat nie wożę ze sobą żadnego odczepiacza, Jeśli zachodzi konieczność, robię odczepiacza na miejscu - witkę wierzbową, brzozową lub inny wiotki pęd krzewu splatam w rodzaj wianka i puszczam z prądem, gdy minie zaczep podszarpuję linkę i przeważnie udaje się odzyskać przynętę. Im silniejszy nurt, tym skuteczniejszy. Niestety nie działa w wodach stojących.


I przy rzutach pod prąd (z mojej praktyki wynika że częściej przynoszących ryby) też tak jakby nie działa.
Czasem "wystarczy" kilkumetrowy drąg - zdarzyło mi się zabierać stary teleskop w charakterze odhaczajki- ale i tak najlepsze ustrojstwo jakie mam to zrobiony przez kolegę z 2 ciężarków gruntowych typu trumienka i szprychy. Łapie krętlik każdego rozmiaru i jeszcze mi się nie zdarzyło by nie działało. Jedyna wada to zasięg - lecz korzystając ze wspomnianego drąga ale w charakterze anteny podnoszącej linkę i zwiększającej kąt natarcia udało mi się odzyskać na stojącej wodzie jerka z zaczepu na jakieś 30m od brzegu. Normalnie bym tak nie kombinował, ale to był wabik od Melka 😨
  • Alexspin i bob74 lubią to

#447 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 10 czerwiec 2020 - 20:19

Łowie w Odrze, na moim  odcinku szczególnie podczas trollingu to jest sprzęt niezbędny. Używam najzwyklejszego wyczepiacza, Wygląda jak kawałek wygiętej szprychy rowerowej z doczepionym ołowiem. Inwestycja naprawdę się zwróciła. Jako przykrą ciekawostkę dodam że coraz częściej muszę go używać do uwalniania przynęt z nieoznakowanych siatek.



#448 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 11 czerwiec 2020 - 11:49

Od wielu lat nie wożę ze sobą żadnego odczepiacza, Jeśli zachodzi konieczność, robię odczepiacza na miejscu - witkę wierzbową, brzozową lub inny wiotki pęd krzewu splatam w rodzaj wianka i puszczam z prądem, gdy minie zaczep podszarpuję linkę i przeważnie udaje się odzyskać przynętę. Im silniejszy nurt, tym skuteczniejszy. Niestety nie działa w wodach stojących.

 

Zanim zapleciesz wianek, 2-3 razy użyjesz odczepiacza. 


  • popper, Biesan i Alexspin lubią to

#449 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 13 czerwiec 2020 - 14:34

10 minut w szopie przy imadle a z niejednego wypadu wracałem bez straty przynęty.
Ciężarek przelotowy i drut nierdzewka w spawalniczym kupiony. Koszt max 10pln + 10minut pracy.
Załączony plik  IMG_20200613_153056121.jpg   77,59 KB   16 Ilość pobrań
  • Artech, kasperek i jacek.hetflaisz lubią to

#450 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 13 czerwiec 2020 - 19:26

Zależy na jakich głębokościach się łowi i tak dobiera się odczepiacz. Ja łowiąc sandacze na zaporówce na 25m i głębiej nie miałem zbyt dobrej skuteczności odczepiaczem 100gr. Skutecznie opór wody go wychamowywał i kiedy dochodził w końcu do przynęty nie było już tego pierwszego uderzenia. Dopiero grom 170gr załatwił sprawę,i to czasami dopalam go jeszcze 30gr płaskim ciężarkiem.

#451 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 13 czerwiec 2020 - 19:54

Grom robi robotę



#452 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 06 grudzień 2020 - 09:34

Sezon spinningowy za pasem. Łowię w rzekach, często w miejscach trudnych, pełnych zaczepów i nie raz już pozbyłem się ulubionych przynęt, a szkoda. Łowię głównie gumami i woblerami. Mniej błystkami.

Chcę sobie sprawić jakiś odczepiacz i prosiłbym o poradę kolegów którzy maja w tym temacie doświadczenie i są w stanie doradzić, pomóc w wyborze.

Dzięki za pomoc.

#453 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 06 grudzień 2020 - 17:34

Witam

Trochę będę się powtarzał, gdyż już pisałem o tym odczepiaczu kilka miesięcy temu, używam go od wielu lat na rzekach trociowych i się mega sprawdza.

Załączony plik  20200401_170315.jpg   67,63 KB   55 Ilość pobrań

Waga w zależności od rzeki i poziomu wody 150-230 g ja używam 180g. Ważnym elementem do całości wyczepiacza jest mocna i cieńka linka, ja używam przyponu sumowego Dragon Giant Cat 8x25m 80 lbs, niestety częstym błędem jest zestawienie dobrego wyczepiacza i zbyt grubej linki - to nie będzie działać. 

 

W tym roku na 30 kilka dni na rzekach zerwałem może 5 przynęt, więc polecam zrobić można sobie samemu przy odrobinie technicznych umiejętności. 

 


  • Sławek77 lubi to

#454 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 07 grudzień 2020 - 15:33


Kawałek ołowiu jak powyżej i żagielek daje 200% skuteczności :D
  • cyprys19 lubi to

#455 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 grudzień 2020 - 07:25


Kawałek ołowiu jak powyżej i żagielek daje 200% skuteczności :D

Rewelacja, 200%, to znaczy, że odzyskuję swoją i czyjąś zagubioną... :D :D :D Muszę koniecznie wypróbować... :good: :good: :good: 


  • Tomasz Dyduch lubi to

#456 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 10:35

Witam

Trochę będę się powtarzał, gdyż już pisałem o tym odczepiaczu kilka miesięcy temu, używam go od wielu lat na rzekach trociowych i się mega sprawdza.

attachicon.gif 20200401_170315.jpg

 

Kupiłem kilka lat temu i powiem tka o ile początkowo wysoka skuteczność to teraz mam problem by doszedł do dna, zmieniałem linki itd. bezskutecznie .Miałem też akcje typu odczepiacz został z przynętą bo ani jednego ani drugiego wyciągnąć się nie dało. Nie wiem gdzie popełniam błędy i ciekawe jest to ,ze początkowo działał teraz nie. 



#457 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 14 grudzień 2020 - 11:54

Jak wlezie w kamienie to jest przeważnie po robocie

#458 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2020 - 12:53

Ja w tym roku w większości wachadłowek wymieniłem kotwice na pojedyńcze haki ustawione grotem w stronę wklęsłości blachy. A w pękatych lub małych woblerach rezygnuje z brzusznej kotwicy a tylną zamieniam na hak ustawiony grotem do góry.
Zaczepów od tej zmiany, praktycznie nie mam a ryby wcinają się jak dawniej.
Dodatkowym plusem jest to że pojedyńcze haki zazwyczaj są mocniejsze od kotwiczek podobnych rozmiarów, co pozwala komfortowo holować większe ryby na małe przynęty.

#459 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 15 grudzień 2020 - 11:51

Rewelacja, 200%, to znaczy, że odzyskuję swoją i czyjąś zagubioną... :D :D :D Muszę koniecznie wypróbować... :good: :good: :good:


Miałem tak z 3 razy ;)
  • Tomasz Dyduch i Alexspin lubią to

#460 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 23 grudzień 2020 - 08:28

A jaką linkę polecacie Panowie do v-free ? Obecnie mam zwykły sznurek murarski, ale szybko nasiąka wodą i kilka razy mi pękł :( No i stawia dość duży opór w wodzie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych