Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2817 odpowiedzi w tym temacie

#2401 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 październik 2019 - 09:22

Tu masz na przykładzie Zilliona https://www.youtube....h?v=n-K7u4595JE . Chociaż i bez filmu sobie poradzisz. Bankowo nasz schemat w jakiej kolejności poskładać elementy :)


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 04 październik 2019 - 09:32

  • drag lubi to

#2402 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2019 - 09:25

Dla ciekawskich. Na Tatulę 200 HSL weszło równo 140 metrów linki Sunline PE 5 X8 80 LB :ph34r:

Teraz idę holować samochód  :) .

 

 

attachicon.gif IMG_20190904_143424.jpg

I ta sama linka na chyba najbogatszej odmianie Tatuli 200 czyli Daiwa Coastal TWS 200HSL.

7 łożysk CRBB, hamulec 7 kg i fajne piankowe knoby. I ten kolorek  :D .

 

Załączony plik  IMG_20191004_102345.jpg   53,52 KB   39 Ilość pobrań


  • SID lubi to

#2403 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 październik 2019 - 09:55

Tu masz na przykładzie Zilliona https://www.youtube....h?v=n-K7u4595JE . Chociaż i bez filmu sobie poradzisz. Bankowo nasz schemat w jakiej kolejności poskładać elementy :)

Hubert,oczywiście że mam.Tylko telepało mi się po głowie że coś do czegoś trzeba przykleić.Dlatego pytałem o manuala.



#2404 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 14 październik 2019 - 21:21



#2405 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 17:21

Daiwa Tatula HD 200HL LTD da rady na szkierach? Przynęty 50-150gr
Miałem kupić lexe 300 ale ostatecznie nie kupiłem nic. Wracam ponownie do tematu, muszę być gotowy na przyszły sezon

Użytkownik meps edytował ten post 17 listopad 2019 - 17:24


#2406 OFFLINE   kaczkapawlo

kaczkapawlo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2019 - 09:14

Witam Panowie co myślicie o nowości na rok 2020 Tatula Elite TAEL100HL  do twicha ?



#2407 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2019 - 11:26

Daiwa Tatula HD 200HL LTD da rady na szkierach? Przynęty 50-150gr
Miałem kupić lexe 300 ale ostatecznie nie kupiłem nic. Wracam ponownie do tematu, muszę być gotowy na przyszły sezon

Pytasz czy da radę na szkierach? A ile będziesz łowił na szkierach w roku? Jeden, dwa wypady, czy regularnie np 50 dni w sezonie? Krótki wypad każdy wytrzyma, później serwis i jest gotowy na następny wyjazd. Jak zostawisz po solance, po kilkudniowy intensywnym łowieniu, to tak pięknie działać już nie będzie. Moja ostatnia tatula 200 po około 10 wypadkach zaczęła lekko "chroboczeć" w środku a chodzi tylko pod przynętami do 70g.
Lexa300 to to samo co tatula tylko większą i mocniejsza ale jak nie przesmarujesz, nie dodasz kilku dodatkowych łożysk to po sezonie w solance też zacznie tracić na jakości pracy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 20 listopad 2019 - 11:28


#2408 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 15:39

Dzięki za odpowiedź. Szkiery 2 razy w roku, resztę sezonu u siebie za szczupakiem. Czy Tatulę trzeba smarować jak lexę zaraz po wyjęciu z pudełka? Czy można po prostu normalnie po sezonie

#2409 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2019 - 15:45

Dzięki za odpowiedź. Szkiery 2 razy w roku, resztę sezonu u siebie za szczupakiem. Czy Tatulę trzeba smarować jak lexę zaraz po wyjęciu z pudełka? Czy można po prostu normalnie po sezonie

Jak da mnie każdy multik czy kołowrotek dobrze jest przesmarować tuz po zakupie albo po kilku razowym użyciu.


  • Xiaou lubi to

#2410 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2019 - 16:10

Dzięki za odpowiedź. Szkiery 2 razy w roku, resztę sezonu u siebie za szczupakiem. Czy Tatulę trzeba smarować jak lexę zaraz po wyjęciu z pudełka? Czy można po prostu normalnie po sezonie

Ja smaruję po użytkowaniu, jak zaczynam odczuwać, że coś jest nie tak, albo na koniec sezonu. Nigdy nie rozkręcam nowych multików czy kołowrotków żeby dodać smaru. Wyjątkiem w moim przypadku była Lexa 300 gdzie od razu zamieniane były plastikowe tuleje na łożyska. Andrzej @godski dokładnie to opisał.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 20 listopad 2019 - 18:48


#2411 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 17:00

Jeśli w środku jest za mało smaru, a z mojego doświadczenia ma to miejsce często i w kołowrotkach o stałej szpuli i mutlikach to już pierwszym użytkowaniem na sucho można coś uszkodzić. Ja zawsze zaglądam do środka od razu po zakupie.



#2412 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2019 - 17:19

Jeśli w środku jest za mało smaru, a z mojego doświadczenia ma to miejsce często i w kołowrotkach o stałej szpuli i mutlikach to już pierwszym użytkowaniem na sucho można coś uszkodzić. Ja zawsze zaglądam do środka od razu po zakupie.

Od tego jest gwarancja.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 20 listopad 2019 - 17:19


#2413 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 18:25

Albo serwis we własnym zakresie, albo korzystanie z gwarancji. Ja serwisuję sam i świadomie rezygnuję z roszczeń gwarancyjnych. Nie widzę logiki w otwieraniu kołowrotka we własnym zakresie po pierwszym użyciu lub dopiero gdy zacznie gorzej pracować, bo wtedy może być już uszkodzony.



#2414 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 20 listopad 2019 - 18:47

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega suchość/zbyt słabe nasmarowanie? Wszystkie moje multiplikatory, które serwisuję nadmiar smaru wypluwają i zostaje go tyle, że wydaje się jakby go na trybach nie było.

Trochę trudno mi uwierzyć, żeby producent narażał się na naprawy gwarancyjne przekładni wynikające ze złego nasmarowania. 

Może jest na forum ktoś, kto zwrócił multiplikator na gwarancji, bo "zatarł" przekładnię i musiał oddać do naprawy?


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 20 listopad 2019 - 18:48


#2415 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 21:02

Ja po zakupie otwieram i jeśli tryby są suche to dokładam, następnie otwieram co kilka miesięcy, smar, który zbiera się w obudowie usuwam i dokładam znów na tryby, a raz na dwa, czasem trzy sezony, zależnie od częstotliwości użytkowania danego kołowrotka staram się usunąć smar całkowicie, umyć i nasmarować od nowa. Nie wiem co mają w głowach producenci, ale suche tryby w nowych kołowrotkach przynajmniej z mojego doświadczenia (może trochę częściej w stałoszpulowcach) to dość częsty przypadek.



#2416 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 listopad 2019 - 09:33

Prawda jest taka że czym więcej smaru tym więcej go na obudowie i tam gdzie nie powinien być:D wystarczy dosłownie kapka na każdy z elementów i się rozprowadzi po elementach.


  • HaDe lubi to

#2417 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 listopad 2019 - 09:53

Panowie,

Czyli co jak wydałem kupę kasy na multik do ul to i tak może jeszcze smaru brakować ?:P

#2418 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 21 listopad 2019 - 11:36

Panowie,

Czyli co jak wydałem kupę kasy na multik do ul to i tak może jeszcze smaru brakować ? :P

Kręci dobrze? więc się nie martw tylko łów.


  • HaDe i MarCinFin lubią to

#2419 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 listopad 2019 - 11:40

Jeśli kupiłeś z 2 ręki to może tak być albo może go być dużo za dużo. Zwlaszcza oliwki, a jak wiadomo oliwa w nadmiarze szkodzi 😂

#2420 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 listopad 2019 - 12:37

Jeśli kupiłeś z 2 ręki to może tak być albo może go być dużo za dużo. Zwlaszcza oliwki, a jak wiadomo oliwa w nadmiarze szkodzi 😂


Nowka sztuka ze sklepu Moritz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych