Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2817 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 marzec 2024 - 23:39

Michałku, lepiej  Demczukowi doradź z ciężkim patykiem, bo chłopina znalazł się na rozdrożu w tej kwestii. A jak mamy się spotkać, to chyba na Twoich rubieżach wschodnich.



#2802 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 23 marzec 2024 - 09:15

Orientuje sie ktos jaka gramaturę obsłuży tatula 70sv. Nie chodzi mi dolem tylko jaki jest max gorą, spotkalem sie z opinia na hamerykanskich forach ze 20g to max.

#2803 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 marzec 2024 - 14:28

Myślę, iż z fabryczną szpulą pociągnie i 25 g. Więcej bym nie próbował.


  • Alexspin lubi to

#2804 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 marzec 2024 - 13:36

Piotrze, a jak Twoje doświadczenia z Tatulą 70? Napisz perę słów. :)



#2805 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 24 marzec 2024 - 14:17

Rzuca nieznacznie lepiej niż Curado 71 MGL. Ale zrobię jeszcze testy z lżejszą szpulą z Ray's Studio. Wtedy coś napiszę. I kultura pracy lepsza niż w Shimano.


  • Alexspin lubi to

#2806 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 kwiecień 2024 - 11:43

Moim rzężącym tatulom 200 pomogła wymiana piniona i przekładni głównej. Teraz chodzą jak nówki. O dziwo na starych częściach nie dostrzegłem jakichś śladów zużycia.



#2807 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 kwiecień 2024 - 15:28

Odebrałem właśnie 200 HD HL. Na razie na sucho wszystko oki. Testy w maju.


  • minecjusz i BOB lubią to

#2808 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 03 kwiecień 2024 - 16:11

Ale dlaczego czekać do maja? Nie masz przypadkiem kawałka łąki za chałupą. Nie uzbrojony w kotwy kotlet po trawie też fajnie pływa.... Ja bym nie wytrzymał. Patrzeć przez miech jak multik bezczynnie leży. To nie na moje nerwy. Dobrze że mam stawek testowy w robocie..... Pz

#2809 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 kwiecień 2024 - 17:03

Tomek, nie za a przed chałupą, (czyt. przedwojenną kamienicą) mam budynek, który jest siedzibą Prezydenta Łodzi. Mieszkam w samym centrum Łodzi na ul. Piotrkowskiej. Tam nie ma chałup. Ja sobie poczekam spokojnie do maja, mam co testować. Tatula będzie przypięta do wędki obsługującej gumy. Do Jerków mam inny multik. Przez ostatni kwartał kupiłem 3 multiki, więc Tatula musi odstać w kolejce. :D



#2810 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 03 kwiecień 2024 - 19:51

Bardzo dobra średnia - 3/kwartał. Tak trzymaj, nie odpuszczaj. Pz
Ps. Piotrkowska w Łodzi, piękna ulica, co nie zmienia faktu że dalej nie wiem jak tam kotletem wywalić 50m do przodu przed siebie. U nas na outbacku jakiś to prościej
  • bob74 lubi to

#2811 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 03 kwiecień 2024 - 20:46

Ale dlaczego czekać do maja? Nie masz przypadkiem kawałka łąki za chałupą. Nie uzbrojony w kotwy kotlet po trawie też fajnie pływa.... Ja bym nie wytrzymał. Patrzeć przez miech jak multik bezczynnie leży. To nie na moje nerwy. Dobrze że mam stawek testowy w robocie..... Pz

Ja tez bym nie wytrzymał :P  U nas w Gdańsku jest zakaz spiningowania na wodach nizinnych do końca kwietnia, jak chcę coś przetestować to jadę nad pobliską wodę i rzucam przynętami bez kotwic/haków, nieuzbrojona przynęta w świetle regulaminu nie jest przynętą, czyli ja nie dokonuję połowu, równie dobrze mogę do linki dowiązać ciężarek lub np patyk, dopiero uzbrojenie go w hak lub kotwicę zmienia wszystko. Sorki za offtop.


  • Alexspin lubi to

#2812 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 03 kwiecień 2024 - 21:33

A tak zupełnie spontanicznie spotkałem dzisiaj kumpla nad wodą. Łowić się nie dało za bardzo, to sobie chociaż po testowaliśmy różne wynalazki. Miałem okazję pokręcić T HD 200. Jak dla mnie to jest zajebiscie juzerfrendly multik. Czy celowo kupiłbym teraz taki, to nie wiem. Ale gdybym nie miał całych tych korbogodzin wykręconych z innymi multikami to jak najbardziej tak. Testowy egz. Miał już pewne oznaki zużycia, ale kręcił raźno. I trza będzie miech czekać jak hd wypada vs c201M. Piotrze jak chcesz to ja Ci tej łąki pożyczę na testy. Ba, nawet stawek mogę odstąpić. Pz

#2813 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 kwiecień 2024 - 21:46

Nie zaskoczyłeś mnie. C 201M również czeka na testy. Jeno gdzie ta Wola Batorska?



#2814 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 03 kwiecień 2024 - 21:57

Małopolska, powiat wielicki. Nie daleko jest takie małe miasteczko- Krakow. Z jednej strony wsi mamy Wisłę, z drugiej puszcze Niepołomicką. A za nią jest Raba. Ładnie, zielono. Płasko jak na stole. Nic tylko nap....... Kastami przed siebie.pz
  • Novis i S.N. lubią to

#2815 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 20 kwiecień 2024 - 15:13

Panowie, z góry dzięki za szybką poradę: rozbieram właśnie nową Tatulę 200HL TWS celem nasmarowania, mam schemat, obejrzałem jakiś przykładowy filmik z rozbiórki i ... jestem w kropce. Po odkręceniu 3 śrub, nakrętki docisku szpuli itd. za diabła nie jestem w stanie zdjąć obudowy. Próbowałem podważać kostką od gitary itp. ale nawet nie drgnie. Ostukiwałem gumowym trzonkiem śrubkrętu - bez efektów. Czy tam jest jakaś nieoczywista blokada / śrubka pod czymś schowana, czego nie byłoby widać na schemacie ? A może obudowę potraktowali loctitem ?



#2816 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2024 - 18:41

  Zobacz tu -  .



#2817 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 20 kwiecień 2024 - 20:52

Widziałem właśnie ten filmik, jak zresztą kilka innych. Sęk w tym, że u nich po odkręceniu śrub wystarczało dłońmi zdjąć pokrywę. U mnie ani drgnęła. Ostukiwanie, próby podważania itd. bez efektu. Po kilku podejściach poszło - mocniejsze łupanie połączone z wciskaniem klina w jedno miejsce. Nie mam pojęcia dlaczego to tak zabite było...



#2818 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2024 - 21:19

Napisałeś ,że maszyna nowa ,więc nic nie wyrobione . A może i kropla farby gdzieś trzymała. Czasem tak bywa ,zwłaszcza ze starszymi ,które nie były rozbierane latami .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych