Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2819 odpowiedzi w tym temacie

#2761 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2024 - 12:52

Najnowsza Tatula TW 100 2024 już dostępna do zamówienia na azjatyckim rynku.
W całkiem zresztą przystępnej cenie.
Wziąłbym ją do kija do 50/60g. Czy ona temu podoła?
Martwi mnie oznaczenie „TW”

TW  to rodzaj wodzika który zmienia swoją pozycję do rzutu i do zwijania, sprawdź filmy na YT.  Użytkuję kilka Tatulek od kilku lat i nigdy nie było z tym żadnych problemów, a rzuty dzięki temu są dalsze i płynniejsze. Sprawdź filmy na YT.

Rozmiar 100 spokojnie podoła temu co podałeś, a nawet trochę więcej.



#2762 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 styczeń 2024 - 13:12

GroPerch, pomyliłeś TW z tv.


  • drChlubicz lubi to

#2763 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2024 - 13:41

Miałem wrażenie, że tego skrótu używali zawsze przy młynkach do lżejszych odmian castingu.
Z tego co czytam w katalogu Daiwy na 2024 to piszą, że sprawdzi się w przedziale 4-35g.
Trochę słabo.

W Tatuli 300 też jest system TW, także tym bym się nie przejmował, dziwne trochę z tym max cw, normalnie rozmiar 100 spokojnie obsługuje 60g,  jedyne co mi przychodzi do głowy to alu przekładnia, ale nie chce mi się w to wierzyć.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 12 styczeń 2024 - 13:43


#2764 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 styczeń 2024 - 14:12

W Tatuli 300 też jest system TW, także tym bym się nie przejmował, dziwne trochę z tym max cw, normalnie rozmiar 100 spokojnie obsługuje 60g, jedyne co mi przychodzi do głowy to alu przekładnia, ale nie chce mi się w to wierzyć.


No właśnie, tym bardziej, że nowa Tatula waży dokładnie tyle samo co stara, to czemu miałaby obsługiwać dwa razy mniej.

Opisy w katalogach Daiwy są robione dość często niechlujnie. Może i w tym wypadku tak jest.

#2765 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2024 - 14:57

Dawniej Tatula 100 to zawsze był ten sam rozmiar co 200. Ta sama rama i bebechy a co za tym idzie ta sama gramatura obsługiwana. Podstawowe różnice pomiędzy 100 a 200 to minimalnie większa średnica szpuli (a co za tym idzie jej pojemność) i większa korba.



#2766 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 styczeń 2024 - 17:12

Teraz Andrzejku jest trochę inaczej. Weszły Tatule ze szpulą SV. To coś w rodzaju jak MGL w Shimano. SV są płytsze i lepiej startują. Będę chciał wypróbować Tatulę SV 70. Na pewno lepiej rzuca od Shimano Curado 71 MGL i w zasadzie można ją ustawić w jednym szeregu wraz z nieprodukowanym już Shimano Curado 51E. Oczywiście na standardowych szpulach.


Użytkownik Novis edytował ten post 12 styczeń 2024 - 17:16

  • godski i Biesan lubią to

#2767 OFFLINE   AtomicBlonde_1

AtomicBlonde_1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2024 - 00:23

Witam wszystkich czytajacych. Jestem w posiadaniu multikow Tatula 200HSL HD (na jerku do 60g) oraz Tatula SV TW 103 (na twichu do 30g) i zastanawiam sie nad wymiana lozysk szpuli. Myslalem o https://www.hedgehog...jp/product/2543 do 200HSL HD oraz https://www.hedgehog....jp/product/432 do SV TW 103. Czy ktos z obecnych tutaj robil taki tunning i czy moglby sie podzielic doswiadczeniami, ew. komentarzem do tych wyborow ktore tu przedstawilem? Wszystkie sugestie mile widziane. Chcialbym sie rozniwez spytac czy to ze wodzik jest "luzny" to jest w tych multikach normalne? Mam tak w obydwu i nie wiem czy one tak maja czy sie tak zrobilo od uzywania i trzeba cos poprawic.


Użytkownik AtomicBlonde_1 edytował ten post 19 styczeń 2024 - 00:29


#2768 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 18:41

Która tatulke wybrać do twichow max 20-25gram?
Głównie to i tak będzie przedział 10-15g

#2769 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2024 - 19:26

Ja bym wziął 103 SV


  • Dziad Wodny lubi to

#2770 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 styczeń 2024 - 23:12

I wszystko w temacie👍

#2771 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2024 - 22:05

Nowość na 2024:

https://pl.aliexpres...You|query_from:



#2772 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 17 luty 2024 - 19:55

Nowość na 2024:
https://pl.aliexpres...You|query_from:


Już u mnie 😁
Lekki, zgrabny, płynny, czego chcieć więcej?
  • drChlubicz lubi to

#2773 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 17 luty 2024 - 20:30

 Tak czułem że nie odpuścisz :P



#2774 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2024 - 22:48

Już u mnie
Lekki, zgrabny, płynny, czego chcieć więcej?

Może A?, a może S? To tylko ze stajni Daiwy. ;)



#2775 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 10 marzec 2024 - 00:43

"Ząbkowanie" w tatulach świadczy o zużyciu głównej przekładni/piniona? A może, któregoś z innych elementów? Zajechałem już dwie sztuki i zanim zakupię cześci zamienne wolę się upewnić.  ;)



#2776 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 10 marzec 2024 - 10:22

Wczoraj rozebrałem swoją Cttr, bo grzechotała raźno. W środku syf z okładziny hamulca wszędzie w zebatkach, Smar czarny. Pinion zeszlifowany na okragło(nie wiem czy to tak ma być). Wyczyściłem co się da, posmarowałem na bogato. Chrupie jakby mniej..... Mam wrażenie że pinion ma luz w podparciu i gdzieś haczy. Chyba domorduje dziada do końca i kupię coś nowe, bo z ratowaniem trupów jest wieczna zabawa.Ten multik walczył wdzięcznie, syf z okładziny zaskoczeniem nie był dla mnie jak sobie przypomnę ile razy za duży sumek to ugotował w Wiślanym nurcie. Następna daiwa o ile będzie raczej będzie zilonem... Pz

#2777 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 10 marzec 2024 - 10:49

Wczoraj rozebrałem swoją Cttr, bo grzechotała raźno. W środku syf z okładziny hamulca wszędzie w zebatkach, Smar czarny. Pinion zeszlifowany na okragło(nie wiem czy to tak ma być). Wyczyściłem co się da, posmarowałem na bogato. Chrupie jakby mniej..... Mam wrażenie że pinion ma luz w podparciu i gdzieś haczy. Chyba domorduje dziada do końca i kupię coś nowe, bo z ratowaniem trupów jest wieczna zabawa.Ten multik walczył wdzięcznie, syf z okładziny zaskoczeniem nie był dla mnie jak sobie przypomnę ile razy za duży sumek to ugotował w Wiślanym nurcie. Następna daiwa o ile będzie raczej będzie zilonem... Pz

 

Moje były już czyszczone i zalewane tonami smaru, niewiele to pomaga. Za 40usd dostępne jest koło zębate i pinion, ale zanim kupię, chciałbym się upewnić czy na pewno tu tkwi problem. Trochę żal, wywalić dwie sztuki do śmietnika.

Mam 4 sztuki tatul 200, dwie zajechałem rzucając gumami ważącymi 50-80g. I to w jeden sezon, mój kumpel podobnie. Na moje nie jest to multik do takich zastosowań, choć producent w katalogu na 2024 wspomina o gumach 30cm obsługiwanych przez ten multik.


Użytkownik teetee edytował ten post 10 marzec 2024 - 10:49


#2778 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2024 - 13:10

Moje były już czyszczone i zalewane tonami smaru, niewiele to pomaga. Za 40usd dostępne jest koło zębate i pinion, ale zanim kupię, chciałbym się upewnić czy na pewno tu tkwi problem. Trochę żal, wywalić dwie sztuki do śmietnika.

Mam 4 sztuki tatul 200, dwie zajechałem rzucając gumami ważącymi 50-80g. I to w jeden sezon, mój kumpel podobnie. Na moje nie jest to multik do takich zastosowań, choć producent w katalogu na 2024 wspomina o gumach 30cm obsługiwanych przez ten multik.

Tatula 200 nie jest multikiem do ciężkich zastosowań, to multik o wielkości ramy, napędu i mocy Tatuli 100.  Czyli zastosowanie tak jak model 100 - max 60-80 g. 



#2779 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 10 marzec 2024 - 13:29

Tatula 200 nie jest multikiem do ciężkich zastosowań, to multik o wielkości ramy, napędu i mocy Tatuli 100.  Czyli zastosowanie tak jak model 100 - max 60-80 g. 

 

Napęd w 200 jest taki jak w 150, a w tatuli 100 jest inny. Te 60-80g to zdecydowanie zawyżona waga dla 200tki. Rok czasu i multik zajechany, dałbym mu max 50g.



#2780 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2024 - 15:48

Napęd w 200 jest taki jak w 150, a w tatuli 100 jest inny. Te 60-80g to zdecydowanie zawyżona waga dla 200tki. Rok czasu i multik zajechany, dałbym mu max 50g.

Mam 100 i 200 i różnią się tylko średnicą szpulki i korbą . Zaznaczam że piszę o pierwszej generacji. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

2 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    piotrekp, golsyl