Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie na poppery - co i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 18 luty 2018 - 22:12

np. yo-zuri... zwykle się je stosuje do łowienia w ciepłych morzach... często powyżej 20cm...

Ja też używam Yo-Zuri. Fajne "chlapaki". Ściągnąłem ze Stanów, wyszły trochę taniej, ale i tak warto. Dobre wykonanie, ryby i dyndające kotwice  nie niszczą tak bardzo warstwy malowanej. A w tropikach raczej nie schodzi się poniżej z rozmiarem kotwicy od 3/0 wzwyż.



#122 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 19 luty 2018 - 09:57

A z tańszych?......ponad stówę za wobler to wbrew moim zasadom ;)

 

Kamatsu Reef Pop i GT Pop.



#123 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 28 luty 2018 - 11:28

U mnie popery na Wiśle to podstawa. Uwielbiają je jak coś po.....ala pod samą powierzchnia wody lub na niej. Nie oprą im się. A sam widok brania, nie da się opisać. Trzeba zobaczyć lub po prostu samemu spróbować. Pozdrawiam. Kriss.

Załączone pliki



#124 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 luty 2018 - 21:32

Na niedawnym spotkaniu forumowym na Dadaju, dostałem w prezencie od Adama (1500 ;)  :D ) poppera Duel . Lata to w kosmos dzięki systemowi dalekiego rzutu, jest grzechotka, chlapie lak klasyczny popper ale równocześnie można poprowadzić tak, że jedzie na boki jak jerk a jak się "krótko" podszarpuije to zachowuje się jak przynęta twitchingowa ;)  :)...polecam

attachicon.gif _IGP3521a.jpg

Dobra przynęta.Złowiłem na nie kilkanaście szczupaków.Mam ze 3szt w swoim pudle i jeszcze ze 3 szt nówki czekają sobie.Swietny powierzchniowec jest jeszcze Rover marki River2sea.Kosi strasznie


  • BOB lubi to

#125 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 21:41

Bardzo ciekawy, dla mnie szczególnie interesujący wątek. Z uwagi na to, że jakieś 80 % swojego czasu spędzonego nad wodą, poświęcam właśnie popkom, dołączę swoje kilka groszy. Po pierwsze, tam, gdzie łowię popy są skuteczne przez większość roku, a nie tylko latem. Mieszkam w UK i mogę łowić szczupaki cały rok, więc mam lekki przywilej :) a w zasadzie wielką satysfakcję.  Te, których używam, to zdecydowanie cięższa wersja, głównie pod casting. Są to niesamowicie skuteczne przynęty, a w zasadzie każde branie, nawet to nietrafione, jest mega widowiskowe i zostaje w pamięci na długo. Z resztą nie tylko popy robią robotę. Cała masa wszelkich przynęt powierzchniowych, jak kaczki SG, czy Westin, szczury, żaby i inne dziwactwa potrafią dostarczyć jednego dnia emocji na długie tygodnie. Jak wspomniałem wyżej, łowię na casting, więc moje popy są słusznej wagi, która zaczyna się od 30 gr pośród firmówek takich jak SG. Sakura, Storm, Rapala i inne. Własnoręcznie robione, strugam z solidniejszego kawła drewna, czyli jadę od 50 gr w górę. Jeśli mam polecić coś firmowego, coś z czym miałem długie doświadczenie, będzie to zdecydowanie SG. Robią świetne poppery, z wyjątkiem modelu "Panic Pop", który strasznie mnie zawiódł i nigdy nie złowiłem na niego szczupaka. Rapala generalnie jest ok, ale ich słynny Skitter Pop złowił mi tyle ryb, co Panic Pop od SG, czyli kompletnie nic, a moczyłem go w wodzie długie godziny. Sakura robi dobre popy, mam ich cztery w pudle i każdy jest już poważnie porysowany od szczupaczych zębów. To samo Storm, dobre, warte uwagi popy, Nigdy nie miałem do czynienia z popami Salmo, więc się nie wypowiem. Generalnie, moim zdaniem pop to przynęta uzależniająca. Wrzucam kilka moich "hand made". Niektóre z nich były już solidnie przetestowane, inne jeszcze nawet wody nie widziały.

 

Załączony plik  22193163_886896758142565_1300663594_n.jpg   72,14 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  24824406_918376751661232_677489388_n.jpg   74,54 KB   41 Ilość pobrań Załączony plik  popy 10 04 2018 a.jpg   70,22 KB   39 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 



#126 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 22:15

Żeby nie było, że nie łowię, krótki filmik wrzucę.... [media] [media]



#127 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 27 kwiecień 2018 - 15:40

 

Bardzo ciekawy, dla mnie szczególnie interesujący wątek. Z uwagi na to, że jakieś 80 % swojego czasu spędzonego nad wodą, poświęcam właśnie popkom, dołączę swoje kilka groszy. Po pierwsze, tam, gdzie łowię popy są skuteczne przez większość roku, a nie tylko latem. Mieszkam w UK i mogę łowić szczupaki cały rok, więc mam lekki przywilej :) a w zasadzie wielką satysfakcję.  Te, których używam, to zdecydowanie cięższa wersja, głównie pod casting. Są to niesamowicie skuteczne przynęty, a w zasadzie każde branie, nawet to nietrafione, jest mega widowiskowe i zostaje w pamięci na długo. Z resztą nie tylko popy robią robotę. Cała masa wszelkich przynęt powierzchniowych, jak kaczki SG, czy Westin, szczury, żaby i inne dziwactwa potrafią dostarczyć jednego dnia emocji na długie tygodnie. Jak wspomniałem wyżej, łowię na casting, więc moje popy są słusznej wagi, która zaczyna się od 30 gr pośród firmówek takich jak SG. Sakura, Storm, Rapala i inne. Własnoręcznie robione, strugam z solidniejszego kawła drewna, czyli jadę od 50 gr w górę. Jeśli mam polecić coś firmowego, coś z czym miałem długie doświadczenie, będzie to zdecydowanie SG. Robią świetne poppery, z wyjątkiem modelu "Panic Pop", który strasznie mnie zawiódł i nigdy nie złowiłem na niego szczupaka. Rapala generalnie jest ok, ale ich słynny Skitter Pop złowił mi tyle ryb, co Panic Pop od SG, czyli kompletnie nic, a moczyłem go w wodzie długie godziny. Sakura robi dobre popy, mam ich cztery w pudle i każdy jest już poważnie porysowany od szczupaczych zębów. To samo Storm, dobre, warte uwagi popy, Nigdy nie miałem do czynienia z popami Salmo, więc się nie wypowiem. Generalnie, moim zdaniem pop to przynęta uzależniająca. Wrzucam kilka moich "hand made". Niektóre z nich były już solidnie przetestowane, inne jeszcze nawet wody nie widziały.

 

attachicon.gif 22193163_886896758142565_1300663594_n.jpg attachicon.gif 24824406_918376751661232_677489388_n.jpg attachicon.gif popy 10 04 2018 a.jpg

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 

Bardzo mi się podoba zdanie: "Generalnie, moim zdaniem pop to przynęta uzależniająca"   Coś o tym wiem.... :)


  • grisza-78 lubi to

#128 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 28 kwiecień 2018 - 20:00

https://i.ytimg.com/...XRnhdxcuEh1JiDg

 


  • BOB lubi to

#129 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 kwiecień 2018 - 20:06

Jarku, nie działa :(


  • Alexspin lubi to

#130 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 28 kwiecień 2018 - 21:25

U mnie na średnie pajki sprawdza się Sebile Splasher. Dzisiaj padła na niego pierwsza rybka w sezonie i dwie inne sprowokowane nie trafiły (inni spiningiści ze zwykłymi wabikami na zero).



#131 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 kwiecień 2018 - 18:08

A mnie intryguje do jakiego stopnia fale, zarowno na morzu jak i na rzece czy jeziorze, wplywaja na skutecznosc lowienia popperem?



#132 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 29 kwiecień 2018 - 20:06

https://okoniowybart...na-poppera.html - o okoniach na poppery. ;) I nie jest to tekst o szczupakach, bo tam podejście do spraw szczególnie sprzętowych jest zgoła inne ;)


  • kostom63 i bert64 lubią to

#133 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:28

A mnie intryguje do jakiego stopnia fale, zarowno na morzu jak i na rzece czy jeziorze, wplywaja na skutecznosc lowienia popperem?

Cześć, według moich doświadczeń żeby łowić z powierzchni musi ona być gładka. Przy fali jest więcej nietrafionych ataków , one chyba źle widzą i pewnie nawet o tym wiedzą , że te ataki mogą być puste. Co nie znaczy , że czasem nie próbują. Niestety moja wiedza dotyczy tylko szczupaków. Innej ryby nie udało mi się złapać z powierzchni
Tomek

#134 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:48

A mi nie robi różnicy jaka pogoda. Ogólnie wolę wiatr, niż flautę. Łowię w Anglii, a tu jest bardzo wietrznie i nie zauważyłem, żeby fala na wodzie przeszkadzała w skuteczności zacięć. Są ataki nietrafione, zawsze będą, ale czy wiatr ma na to jakiś szczególny wpływ - trudno powiedzieć. Wiadomo, że lepiej jest, kiedy woda jest płaska, bo wtedy więcej widać, ale z drugiej strony, znam to z autopsji, największym błędem jest zacinanie w momencie, kiedy szczupak , czy inny zwierz, wyskakuje nad wodę w okolicy naszej przynęty. Zacinać powinno się wtedy, kiedy poczuje się to w dłoni, a nie wtedy, kiedy woda wokół poppera eksploduje. Sam się kiedyś motałem i każde chlapnięcie kwitowałem zacięciem. Efektem był co piąty zacięty pajk, a czasem co dziesiąty.


  • BOB, wicher_dziki_koń i wilczybilet lubią to

#135 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 19 maj 2018 - 22:14

Doszło parę nowych popków i po długim miesiącu przyjechały z Chin grzechotki, które będą w następnej serii moich przynęt.

Załączone pliki


  • Hubert_S i G_rzegorz lubią to

#136 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 maj 2018 - 17:20

https://okoniowybart...na-poppera.html - o okoniach na poppery. ;) I nie jest to tekst o szczupakach, bo tam podejście do spraw szczególnie sprzętowych jest zgoła inne ;)

 

Fajny artykuł. Zainspirowany między innymi nim kupiłem w zeszłym tygodniu SG 3d Pop Prey i z niecierpliwością czekałem na niedzielę. Po przybyciu nad wodę okazało się, że warunki są idealne: gładkie lustro wody z unoszącą się mgiełką i chlapiąca się niedaleko od brzegu drobnica. Brania były już w pierwszych rzutach! Radochę miałem nie do opisania przy takim łowieniu, kiedy okonie zasysały poperka z powierzchni, albo widziałem falkę od zbliżającej się do wabika ryby. Nie chciało mi się sięgać po przygotowanego pod gumki Tetona. Teraz wiem, że bez poperka już się nie będę ruszał na okonie. Przy okazji okazało, że kurzący się od dawna w piwnicy Gunki Bushi S-180L sprawdza się doskonale (i pomyśleć, że kilka razy wystawiałem go po taniości :)).

Łowiłem plecionką o wytrzymałości około 3,5 kg zakończoną przyponem z fluorocarbonu 0,26 mm.

Teraz rozglądam się za jakimś bardziej lotnym poperkiem na okonie, możecie coś polecić?


  • Luckyguliver i wilczybilet lubią to

#137 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 25 maj 2018 - 22:56

@ Grzegorz B. Wez sobie np takiego Yo Zuri Duel 3D Inshore Popper 70. Lowi ryby i lata jak rakieta :) Na ebay 35PLN z wysylka.

 

U mnie niestety na kanale okonie i szczupaki maja poppery w dupie. Zreszta zielska tyle ze trudno poprowadzic. Bedzie jeszcze okazja sprawdzic na rzece. Miejmy nadzieje ze tym razem beda na tak.


  • Grzegorz B. lubi to

#138 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 27 maj 2018 - 17:47

Dzięki za namiar. A już myślałem, że wszyscy w obawie o rybostan tkwią w zmowie milczenia na temat okoniowych popperów.

Dzisiaj miałem powtórkę z rozrywki. Tym razem oprócz popperka od SG miałem też Salmo Spittin Rover i od niego zacząłem łowienie. O świcie okonie pięknie ganiały drobnicę przy powierzchni. Pierwsze branie miałem w pierwszym rzucie, co już mnie nie zdziwiło. Ale jak ustało żerowanie okoni pod powierzchnią to już było trudniej, chociaż na gumki też nie był łatwo. Miny miejscowych wędkarzy kieyd robiłem te swoje "bulp" gluup" - bezcenne :)


  • grisza-78 lubi to

#139 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 17 czerwiec 2018 - 09:15

Ciekawi mnie czy miał ktoś wyniki przy łowieniu popperem sumów?

Ostatni taki przyszedł mi do głowy pomysł łowienie bardzo widowiskowe a w wykonaniu suma doznania mogły by być super.



#140 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 17 czerwiec 2018 - 10:01

...kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi... próbuj... pozdro  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych