Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik spalinowy do 5 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 16 luty 2017 - 22:27

No nie mogę się powstrzymać


Lepiej założyć nowy temat?

#142 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 marzec 2017 - 16:59

Panowie decyzja zapadła. Kupuję silnik taki max 5 kucyków o ile budżet wytrzyma, a przewiduje na ten cel około 4 tys. Jaki polecacie i dlaczego ?



#143 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 07 marzec 2017 - 19:19

Yamaha F4BMHS  chyba dobra cena bo 3999zł dostałem katalog jak kupiłem oleje i filtry w Aqua Sport Olsztyn mają promocję.



#144 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 marzec 2017 - 21:17

i to jest dobra odpowiedź



#145 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 08 marzec 2017 - 08:18

Poszukajcie uzywanej 6-tki stosunkowo mlodej max kilka lat, oczywiscie w 4suwie I bedzie zapas mocy, I waga ta sama co 4km a mocniejszy, chyba najlepsze rozwiazanie!:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

#146 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 marzec 2017 - 18:35

Yamaha F4BMHS  chyba dobra cena bo 3999zł dostałem katalog jak kupiłem oleje i filtry w Aqua Sport Olsztyn mają promocję.

To jest stara cena z 2016 r.  W tym roku wszystkie silniki podrożały o 400 -500zł. Obecnie cena promocyjna to 4400 ( krótka stopa) 4.500 (długa stopa) . Obecnie sam mocno monitoruje rynek w tym przedziale cenowym więc wiem. Niestety sprzedawcy nie są skorzy do obniżania ceny, ale targować się warto, bo można wyrwać np. pierwszy darmowy przegląd po 20 motogodzinach który jest obowiązkowy, ewentualnie jakiś gratis w postaci licznika lub innego gadżetu.  W 4 tysięcznym budżecie najrozsądniejszą opcją wydaje się 3.5 KM mercurego za 3790 . Oczywiście mówimy tu o nówkach z salonu.



#147 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 21:02

Witam !!!

Przyjaciół wędkarzy wodniaków zapaleńców w tym temacie itp.

Temat silników przeglądam od paru miesięcy. Poprzednia cena F4 ze stopa S to 4100 zł obecna to 4400 zł. Tak serio to za 4000 zł powinno się  kupić. Jak nie da rady to kupuję Tohatsu w tej cenie 6hp i po sprawie. Mam Yamahę F60 ten jako pomocniczy miałby być.



#148 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 09:54

Tak serio to jak znajdziesz dilera który zejdzie 400 zł na tak małym silniku to daj znać. Chętnie poznam tego dobrodzieja ...



#149 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 10:33

W zeszłym roku w grudniu kupiłem za 4900PLN pięciokonny Suzuki (DF5AL), kosztował wtedy 5300 (obecnie 5500) ..... u warszawskiego dealera Suzuki.

Jak się chce, to można ....



#150 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 11:59

Gratuluje . Im droższy silnik tym większe możliwości negocjacji. Z tymi do 4 tys.tak łatwo już nie jest. .Poza tym grudzień to magiczny czas właściwie już po sezonie , a Suzuki i Yamaha w tym roku wprowadziły nowy model i pewnie dlatego wietrzenie magazynów było łatwiejsze. Tak czy inaczej teraz też coś urwać można.

#151 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 12:31

Akurat mój Suzuki DF5AL to nowy model :), zatem wietrzenie było tylko i wyłacznie ze względu na "posezon" a nie schodzący typ silnika ....

 

sprawdziłem z ciekawości katalog Yamahy ... o jakim nowym modelu piszesz (rozmawiamy o silnikach 4-6 KM) ? Ja widzę cały czas te same ....


Użytkownik bankroot edytował ten post 09 marzec 2017 - 12:49


#152 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 14:40

Na pewno 2.5 KM to nowy model  ( nawet kształt jest inny ) https://www.yamaha-m...aturestechspecs . Czy w 4 -6 KM coś kombinowali nie dopytywałem się tak bardzo. Widziałem tylko czapę w innej kolorystyce dlatego wywnioskowałem, że to również nowy model , ale być może to to samo. http://twinpower.com.pl/yamaha-silnik-zaburtowy-f4bmhs/   https://www.yamaha-motor.eu/pl/products/marine-engines/portables/f4.aspx?view=featurestechspecs 



#153 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 15:16

Patrzcie czy w tych małych silnikach do 6 KM jest wyjście na linie paliwową i wsteczny. To istotna sprawa. Można bez tego żyć , ale... .



#154 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 09 marzec 2017 - 15:24

Patrzcie czy w tych małych silnikach do 6 KM jest wyjście na linie paliwową i wsteczny. To istotna sprawa. Można bez tego żyć , ale... .

 

ale co to za życie...



#155 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 09 marzec 2017 - 20:29

W silnikach 4/5/6hp wejścia na linie bywają, ale wstecznego to chyba tylko te ~2-3hp nie mają.



#156 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 21:26

Yamaha F4 do F6 ma wsteczny i wyjście na zewnętrzny zbiornik paliwa . F4 do  F6 to ta sama pojemność silnika. Rożnica dla F6  to inny moduł zapłonowy cdi i większa dysza paliwa. Tohatsu 4 koniki i 6 też to to samo mała przeróbka i ma 6 w tej samej kasie. Wracając do trwałości to Yamaha dla cywili daje 5 lat gwarancji z plastikowym wałkiem rozrządu.Ten wałek to taki kiepski nie jest ( nie sprawdzałem). Jadę do Warszawy 16-19 03 na Wiat i Woda i jakiś motorekdo 6 kucy  wybiorę.


Użytkownik Davson edytował ten post 10 marzec 2017 - 21:57


#157 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 04 wrzesień 2018 - 19:27

Podepnę się pod obecny temat , mowa jest o silniku MARINER  6 . Podczas ostatniego pływania trochę zaszwankował , tak jak zawsze silnik na pawęż , paliwko , ssanie i odpalenie bez problemu , pochodził jakiś czas no i start , przepłynąłem jakieś dwieście do trzystu metrów i uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu stop . Wyglądało to tak jak by niedostawał odpowiedniej dawki paliwa , po napompowaniu gruchą paliwa odpala za pierwszym razem ale po przepłynięciu jakiegoś odcinka znowu gaśnie , na ssaniu przy niskich obrotach mogę pływać ale to tylko męka dla silnika , czy to może być zapchany gaźnik ? mam nadzieję zę to tylko gaźnik , może jakieś rady 



#158 OFFLINE   ramzesso

ramzesso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2018 - 21:21

Odpowietrzenie?



#159 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 05 wrzesień 2018 - 06:52

Może brudne paliwo zatankowałeś? Wystarczy małą drobina, która przesłoni dyszę i już maż tego typu problem. Wykręć dysze w gaźniku, przedmuchaj, zamontuj na swoje miejsce.



#160 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 05 wrzesień 2018 - 22:58

Pytanie laika, ale może mnie zrozumiecie i wybór stanie się łatwiejszy :). Przymierzam się od jakiegoś czasu do zakupu spaliny. Jestem połowicznie zdecydowany na takie opcje jak: Merkury 3.5km, który waży 17kg, lub Merkury 4km który jest cięższy o całe 8kg. Spalinki zamierzam używać na skorupkach wypożyczanych na Zegrzu, a w przyszłości na własnej gumie długości 300cm - 330cm. Nie zależy mi na osiągach, ślizgu itp, itd. Generalnie chciałbym popływać sobie po zalewie, ale w razie potrzeby skorzystać z takiego zestawu na Wiśle. Tutaj też nie mówię o "pływaniu", a mam raczej na myśli powolne przemieszczanie się pod prąd. Wiadomo, że 4km z gumą 300cm i jedną osobą da radę na Wiśle. Jednak to jest 8kg więcej. Tutaj mam właśnie problem. Pytania jest następujące...

Czy spalina 3.5km z gumowcem trzy metrowym lub 330cm, będzie w stanie się poruszać jako tako pod prąd? Większe i mniejsze silniki mnie w ogóle nie interesują, więc proszę o wypowiedz osób, które wiedzą co z czym się je ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych