Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St Croix na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 październik 2015 - 21:48

Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki.
Szukam opinii na temat najnowszej wędki st.c avid 213cm 17,5gr i kolejny do 14gr.
Główne przeznaczenie do opad i sporadycznie drop (ale nie koniecznie musi się nadać)
Łowie głównie z łódki na Odrze, na odcinku Szczecin - wały Chrobrego -> do zalewu Szczecińskiego.
Przede wszystkim nastawiamy się na sandacza, ale i za dużym okoniem z tym kijem będę biegał.
Kołowrotek do niego mam ryobi slam 2000.
Mieliście z tym modelem styczność?
Czy naprawdę mają taki zapas mocy ze 21-25gr z opadu nie robią na nich wrażenia? I nie traci się komfortu połowu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
I dobre rady.
Pozdrawiam Jarek.


Pytasz się który stc na sandacza po czym sugerujesz jeden model. Avid to taki średniaczek, ot zwykła wędka bez rewelacji. St croxy są raczej dobrze opisane, to co masz napisane na blanku plus 25% i masz optimum.

Ja szukając wędki na sandacza nie patrzyłbym na avida, po pierwsze szybkość i stabilność blanku, po drugie czułość...dla mnie wędka sandaczowa musi przenosić najdelikatniejsze drgania.

W tych pieniądzach szukałbym czegoś fajnego w pracowni, kilka blanków mhx by Ci podeszło, jakieś batsony rx7, możeee phenix. Ewentualnie z gotowców godne uwagi są fenwicki. Jeśli uparłeś się nw stc (i słusznie bo to świetne blanki) to udaj się do Silirusa, Wojtek napewno wszystko Ci wyjaśni i porównasz sobie kilka modeli stc.
  • Friko i Tomas81 lubią to

#22 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2015 - 21:54

..masz priv...



#23 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 14 październik 2015 - 22:05

 Avid to taki średniaczek, ot zwykła wędka bez rewelacji.

 

Żarty sobie stroisz? Ile średnich, zwykłych Avidów przerobiłeś?


  • wojciiech i kotwitz lubią to

#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 październik 2015 - 22:09

Nie ma kijów na sandacza, ani tym bardziej "pod sandacza".. Są do przynęt, technik i sposobów..Drop shot to drop shot, jig to jig jest!

Melanżyk - po co ?


  • patu lubi to

#25 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 14 październik 2015 - 23:27

 Avid to taki średniaczek, ot zwykła wędka bez rewelacji.

 

Większej bzdury dawno nie słyszałem na tym forum.

 

Łowiłeś kiedyś Avidem czy tak sobie mówisz, bo machnąłeś na sucho?

 

Avid wciąga MHXy i RX7 na szybko.

Oczywiście to nie ta klasa co SC V i SC IV, ale stwierdzenie, że avid to wędka bez rewelacji i polecenie RX7 albo Fenwicka to totalna pomyłka.

 

Miałem w tym sezonie okazję porównać spin bassa z RX7 z Avidem.

Mówiąc krótko. Nie ma czego porównywać. Avid to czuły, szybki i całkiem elektryczny kij(ładnie czuć pstryki, chociaż nie daje do łokcia pracy ogonka w gumie 2 calowej, jak to niektórzy wymagają), RX7 to taki sobie kołek, oczywiście lepszy niż chrust ze sklepu, ale bez szału.

Podobnie sprawa ma się z MagBassami MHXa. Fajne kije. Ale Avid bije je na głowę. Szybszy, bardziej czuły, ładniej pracujący, smuklejszy blank.

 

Nie jestem osamotniony w osądzie, wiem że wielu dobrych wędkarzy z tego forum łowi albo łowiło Avidami i jestem przekonany, że potwierdzą moją opinię.



#26 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 15 październik 2015 - 04:40

Dziękuję za tak liczny odzew.
Dzisiaj na spokojnie będę przeglądać wszystkie Wasze polecenia i propozycje.
Jak już się zdecyduje to oczywiście dam znać co wybrałem.
Pozdrawiam

#27 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 15 październik 2015 - 08:17

Pytasz się który stc na sandacza po czym sugerujesz jeden model. Avid to taki średniaczek, ot zwykła wędka bez rewelacji. St croxy są raczej dobrze opisane, to co masz napisane na blanku plus 25% i masz optimum.
Ja szukając wędki na sandacza nie patrzyłbym na avida, po pierwsze szybkość i stabilność blanku, po drugie czułość...dla mnie wędka sandaczowa musi przenosić najdelikatniejsze drgania.
W tych pieniądzach szukałbym czegoś fajnego w pracowni, kilka blanków mhx by Ci podeszło, jakieś batsony rx7, możeee phenix. Ewentualnie z gotowców godne uwagi są fenwicki. Jeśli uparłeś się nw stc (i słusznie bo to świetne blanki) to udaj się do Silirusa, Wojtek napewno wszystko Ci wyjaśni i porównasz sobie kilka modeli stc.


Kolego jeśli można wiedzieć jaki blank wybrałeś ty który godzi te cech które podałeś szybkość , stabilność, czułość itd. Pytam z ciekawości i niema w tym żadnego przekąsu odrazu zaznaczam poprostu jestem ciekaw i robie rozeznanie jeśli nie chcesz pisać tutaj możesz napisać do mnie na priv.
  • groch777 lubi to

#28 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1710 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 15 październik 2015 - 08:53

XSB 802.75 Fajny i tani blank bardzo podobny do 5C68MXF



#29 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 15 październik 2015 - 09:48

Nadal się zastanawiam, ostatecznie wybiorę to na pewno dam znać co i jak mnie najbardziej przekonało i będzie odpowiadać mojemu stylowi łowienia, bo zapewne każdy ma swój własny...
  • minecjusz lubi to

#30 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 październik 2015 - 17:06

Na początek zmień kołowrotek na mocniejszy. Slam 2000 to do wedki 8 lb pasuje a nie 12lb stc i podbijaniu gum na główkach 25g. Slam 4000 też niewiele waży a już powinien wytrzymać takie traktowanie

#31 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 październik 2015 - 17:30

Trochę źle mnie zrozumieliście, nie twierdzę że avid jest be. Ja po prostu nie wybrałbym go stricte pod sandacza. Czasami mamy tak że nie potrafimy łowić czymś co innj uważają za ideał. Dla mnie avidy są hm...jak by to powiedzieć, za ciepłe, mają za dużo mięsa. Przyjemniej te którymi miałem okazję łowić.

Kolego jeśli można wiedzieć jaki blank wybrałeś ty który godzi te cech które podałeś szybkość , stabilność, czułość itd. Pytam z ciekawości i niema w tym żadnego przekąsu odrazu zaznaczam poprostu jestem ciekaw i robie rozeznanie jeśli nie chcesz pisać tutaj możesz napisać do mnie na priv.


Oczywsiście, kiedyś łowiłem mhx mb 842-2...był okej i bardzo lubiłem nim łowić. Przechodząc na casting chciałem spróbować czegoś innego. Przemacałem kilkanaście różnych blanków od mhx przez batsony i blassy. Wybrałem blank sr croixa legend xtreme 2,13m 14lb 17,5g. Blank spinningowy ubrany w leciutki set przelotek oczywiście w spirali. Póki co nie śni mi się nawet zmieniać tego kija. To jest mój ideał sandsczowy. Podkreślam mój...nie wasz ;)
  • Friko i shavt lubią to

#32 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 15 październik 2015 - 18:32

Bo Twoj Xtreme to z pewnością jeden z najlepszych blankow pod sandacze.

Ale w Avidzie tez są świetne sandaczowki, np 68mxf, 70mhf, z dłuższych blankow np 86mhf2.
  • minecjusz lubi to

#33 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 15 październik 2015 - 19:36

Właśnie, nie lubię dużych i masywnych młynków... Nie stosuje się do typowych podbić gumy. Ze tak to ujme: mieszam style i dużo lepszy efekt uzyskuje od tradycyjnego podkrecania 2czy3 razy kolowrotkiem i czekam aż opadnie...
Stąd 2000 jest na miejscu (DLA MNIE)
Nie mam szablonów do prowadzenia przynęty, jak to często opserwuje po kilka godzin stoją "zawodnicy" i ten sam ruch... :/
  • koszka lubi to

#34 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 15 październik 2015 - 19:55

Obawiam się że nawet do wleczenia przynęty potrzebujesz mocniejszego kręciola. Jeśli podbijasz robisz to kijem ,wleczesz kołowrotkiem 



#35 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 15 październik 2015 - 20:04

Posiadam kołowrotki 3000/4000 kilka różnych modeli, ale ten mały bączek jest dobry dla mnie...

#36 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 15 październik 2015 - 20:15

Każdy łowi czym lubi i ja to szanuję .Sam łowiłem 15 lat stradikiem 1000 z 95 roku i do dzisiaj łowie nim pstrągi . Ale to był troszke inny sprzęcik.



#37 OFFLINE   groch777

groch777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Jarek

Napisano 16 październik 2015 - 04:40

Uważam że jest wystarczająco mocny,
do wychowolowania calkiej sporej rybki.
Tym bardziej że używam hamulca, jak należy...;)

#38 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 16 październik 2015 - 08:29

Problemem jest podbicie główki lub innej przynęty.Do wyciągnięcia ryby mocny kołowrotek potrzebny w krzakach.



#39 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2015 - 08:30

W żadnym wypadku nie polecałem zmieniać ze względu na rozmiar ryb tylko na opór przy prowadzeniu przynęty. Różnica w masie 2000 i 4000 to chyba 20 gramów wiec nie odczuwalna . Sam lubie lekkie młynki mam slama 2000 a do cięższego kijka rarenium 4000

#40 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 listopad 2015 - 02:26

Koniecznie sprawdź AVS70MF. Super kijek do lekkich i średnich jeziorowych zastosowań. Koguta też ogarnia, a ma wystarczający zapas na wycięcie grubasa z 6, nawet 8m wody.

jakie dolne cw obsługuje przy 3 calowej gumie ? Da rade 5-7 g główka?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych