Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

艁贸dka czy ponton


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 19:14

Za kilka dni stan臋 si臋 posiadaczem silniczka 5KN :mellow: i musz臋 do tego kupi膰 jak膮艣 艂ajbe i mam straszny dylemat.
W gr臋 wchodzi 艂贸dka 4,20 d艂 lub ponton http://www.kogutoman...man-p-2783.html 艂贸dka nie wiem konkretnie jakiego producenta.
Mam zamiar 艂owi膰 na S艂owacji i oczywi艣cie na naszych super 艂owiskach.
Z jednej strony chcia艂bym 艂贸dk臋 bo jest w niej wi臋cej miejsca i jest stabilniejsza od pontonu z drugiej strony to problem bo trzeba to ci膮gn膮膰 za autkiem a jak pojad臋 dalej to ju偶 koszmar .Kolejny problem to to 偶e czasem nie ma gdzie zwodowa膰 .
Ponton przewioz臋 w baga偶niku i w艂a艣ciwie wsz臋dzie mog臋 go zwodowa膰 ale znowu mniej miejsca i chyba mniejszy komfort 艂owienia. :unsure:
Dorad藕cie bo mi w tym miejscu sko艅czy艂a si臋 wyobra藕nia.


#2 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 19:24

Ja bym wybra艂 艂贸dk臋 tylko kr贸tsz膮 3,9m lub ostatecznie 3,6m co by stanowi艂o pewien kompromis B).Na przyczepie transport nie stanowi problemu a z wodowaniem mo偶na sobie poradzi膰 nawet przez wa艂.

#3 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 post贸w
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 19:52

Na pontonie sp臋dzi艂em 3 albo 4 sezony plusy to napewno 艂atwo艣膰 transportu i co by艂o u mnie najwa偶niejsze ponton nie p艂oszy ryb nic nie puka, nic nie stuka a na g艂eboko艣ci 50cm to jest niebywa艂膮 zalet膮 ale od nowego sezonu kupuje jaki膮艣 艂ajbe jest zdecydowanie bardziej komfortowa nawet za cene ogl膮dania si臋 do ty艂u rezygnuje z mi臋kkiego siedzenia cho膰 z 偶alem :(
Bierz 艂贸d偶 b臋dziesz bardziej zadowolony a jak jeszcze dysponujesz tak膮 kas膮 to 艂adny statek kupisz. ;)

P.S.Niestety nie mog臋 si臋 wypowiedzie膰 na temat wy偶ej wymienionego sprz臋tu za pi膮tke to mo偶e by膰 tak jak na 艂odzi :D

#4 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 20:26

Jak masz gdzie trzyma膰 to kup 艂贸d藕 , pontony s膮 dla ludzi kt贸rzy tak jak ja mieszkaj膮 w blokowisku .

#5 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 20:59

ja te偶 stawiam na 艂odz, sam mam tak膮 ponad 4 metry, a 偶e 艂owi艂em r贸wnie偶 z podobnej wielko艣ci pontonu to mam por贸wnanie jakie艣...Teraz jestem przekonany ze 艂odz, za np ok 3000 + przyczepa pod艂odziowa za ok 2000 i jeste艣 r贸wnie mobilny jak z pontonem.Oczywi艣cie jesli masz ten zestaw gdzie parkowa膰...

Polecam cos tego typu w tej cenie:

http://moto.allegro....le_aukcja_.html

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3661 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:01

Pontonu nie przewieziesz w baga偶niku, m贸wi o pontonach z twardym dnem, a tylko taki da Ci jako taki komfort 艂owienia. Bierz 艂ajb臋.

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:05

艁贸dka :D

#8 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:06

艁贸dek to ja pomieszcz臋 ca艂e stado :D .
Macie mo偶e namiar na jakie艣 sprawdzone okr臋ty.

#9 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3661 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:10

Masz namiar rados@aluminiowalodka.com bo nie pami臋tam adresu strony. 艁odzie z aluminium, leciutkie, stabilne, bardzo ma艂e zanurzenie i dobra cena :D

#10 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1900 post贸w
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imi臋:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:11

Zdecydowanie lajaba ,pontony sa O.K lowilem kilka razy .Lajba to zawsze lajba z czasem mozesz przerabiac ,montowac i rasowac a to cieszy .

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:23

Tylko 艂贸dka B)

Poza tym, tak jak wspomnieli koledzy, z czasem b臋dziesz m贸g艂 j膮 uzbraja膰 w dodatkowe elementy.



#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:30

W艂a艣nie to najbardziej do mnie przemawia .
Mini okr臋t trollingowy to jest to :mellow: ,do tego fajny fotelik obrotowy i mo偶na 艣miga膰 po Orawie :mellow: :D
Decyzja zapad艂a jednak 艂贸dka teraz musz臋 znale藕膰 odpowiedni model .
Prosz臋 o namiary :D i jakie艣 rady czym si臋 kierowa膰 przy zakupie 偶eby nie da膰 cia艂a.

#13 OFFLINE   S艂awek

S艂awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 post贸w
  • LokalizacjaPolska p贸艂nocna :)

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:31

艁ajby nie przedziurawi si臋 kotwic膮... :D

#14 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 21:45

ja ju偶 ci namiar da艂em w poprzedniej odpowiedzi ;)

nie p艂ywa艂em na tej lodzi , ale na pierwszy rzut oka wygl膮da bardzo solidnie, poza tym w tej cenie masz ju偶 relingi, uchwyty na wedki etc...no i wysok膮 burt臋 co wg mnie jest bardzo wazne na du偶ych zbiornikach.

Pozdrawiam

#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk

Napisano 04 grudzie艅 2007 - 23:21

Tomi na Orawie z pontonem to troche samobujstwo chyba 偶e wypasionego riba zdob臋dziesz, bo taki z baga偶nika to po 100he. mo偶esz 艣miga膰.Nie dam Ci namiaru bo rzadne nasze konstrukcje zabardzo mi si臋 nie podobaj膮.Ale dam Ci dobr膮 rade kup贸j tylko u producenta teraz maj膮 sezon og贸rkowy i naprawde mo偶esz co艣 fajnego znale藕膰 dla siebie i w pierwszej kolejnosci sugeruj si臋 swoimi zachciankami i wygod膮 a nie nie koleg贸w oni i tak b臋d膮 zadowoleni jak ich zaprosisz na ws贸ln膮 wyprawe i b臋dzie sympatycznie.Ponad to szukaj 艂odzi w w jaki艣 ciemniejszych kolorach bo bia艂e tylko w sklepie fajnie wyg艂adaj膮.Jak znajdziesz jakiego艣 producenta daj zna膰 a podpowiem Ci na co musisz zwr贸ci膰 uwag臋 aby艣 zamaskowanego szrota nie trafi艂.
Tornado

#16 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 grudzie艅 2007 - 08:23

Nie masz racji Tomcast, posiadam Kaimana 330 ze sztywn膮 pod艂og膮 i w bagazniku VW-ika spokojnie go przewo偶臋. Pakowany jest w dwie osobne torby, na ponton i pod艂og臋 p艂ytow膮. Nad zbiornik, na kt贸rym p艂ywamy jesieni膮 przyje偶d偶aj膮 w臋dkarze z pontonami nawet ponad 4 metrowymi, przewo偶膮 je r贸wnie偶 w baga偶nikach...

#17 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 grudzie艅 2007 - 11:30

Odnosnie bia艂ego laminatu - faktycznie - on nawet w sklepie fajnie nie wygl膮da, chyba Norton robi du偶o zielonych............

#18 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3661 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 05 grudzie艅 2007 - 20:41

Nie masz racji Tomcast, posiadam Kaimana 330 ze sztywn膮 pod艂og膮 i w bagazniku VW-ika spokojnie go przewo偶臋. Pakowany jest w dwie osobne torby, na ponton i pod艂og臋 p艂ytow膮. Nad zbiornik, na kt贸rym p艂ywamy jesieni膮 przyje偶d偶aj膮 w臋dkarze z pontonami nawet ponad 4 metrowymi, przewo偶膮 je r贸wnie偶 w baga偶nikach...


A i tak jestem zdania 偶e 艂ajba jest 100 razy lepsza i bardziej funkcjonalna, a na pewno trwalsza. Osoba do kt贸rej poda艂em kontakt, robi znakomite i lekkie 艂odzie aluminiowe, z krzese艂kami obrotowymi. Ja osobi艣cie nie zamieni艂bym tej 艂odzi na 偶aden ponton.

#19 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 grudzie艅 2007 - 21:39

@TomCast namiar dobry tylko nie maj膮 jeszcze stronki 偶eby dowiedzie膰 si臋 czego艣 wi臋cej :D .
@Tornado b臋d臋 ci臋 gn臋bi艂 w sprawie doradztwa technicznego a偶 co艣 wybior臋. :D

#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3661 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 05 grudzie艅 2007 - 21:42

@Tomi78 mieli stronk臋, ale chyba robi膮 now膮




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych