Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa vs Shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:59

A czym łowi nasz poeta  ;) ?????????

Daiwa. Tylko i wyłącznie. Za nic mam podobno wyższą kulturę pracy Shimano, bo od lat jej nie zaznałem. Od czasów czarnuchów. Potem już tylko Daiwa. Lubie Daiwę. Bo tak.


  • Rheinangler i spinnerman lubią to

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:15

W daiwie odstrasza mnie szczerze mówiąc "żabkowanie" 

 

" ząbkowanie" jest już nieco passe na forum, aktualnie bardziej trendy jest pisać, że daiwa "stuka" ;)



#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:20

aktualnie bardziej trendy jest pisać, że daiwa "stuka"

 

kiedy i w jakiej pozycji najchetniej?



#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:26

Oczywiście domowym zaciszu, wygodnym fotelu w którym głuchą nocą prawdziwy koneser kręci młynkiem  ( najlepiej nie przypinając go do kija żeby przypadkiem nie powstały mikro-ryski na stopce) i wyostrzonymi zmysłami chłonie każde drgnienie

 

Oj pitt, od razu widać że się nie znasz :P

 

EDIT: dodam jeszcze do poprzedniej wypowiedzi, że czasami można się zetknąć z nieprawidłowym użyciem nomenklatury, najczęściej w wykonaniu jakiegoś parweniusza usiłującego robić za znawcę tematu że niby daiwa "puka"  - otóż to jest Drodzy Państwo śmiech na sali i żenua gdyż jedyną poprawną formą jest to że daiwa "stuka", i tego się trzymajmy


  • Dagon, Zwierzu i xyzzvpc lubią to

#25 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:28

Teraz na poważnie: przy tym poziomie kołowrotków, nie zastanawiałbym się nad tym czy tamtym, tylko raczej nad prawidłowym doborem całego zestawu. Tzn. głównie kij, żyłka/plecionka i przynęta. Wczoraj siedziałem w małym pontonie ( napędzanym dziecinnymi wiosełkami ) na moim ulubionym rozlewisku. Niezwykle urocze miejsce. W łapie trzymałem ultralajta 2,9 m ( lubię długie kije na łódce; wbrew wszystkim obiegowym opiniom ) + Daiwa 2500 + plecionka 0,1 + miedziana obrotówka nr 2. Nagle gdzieś w odległości 30 - 40 metrów ( może trochę mniej ) zauważyłem dwa ataki okonia. Wyciąganie kotwicy i przestawianie się w pobliże na dziecinnych wiosełkach, trwało by zbyt długo. Rzucam więc ile sił w miejsce ataku i ... dupa blada. Blaszka ląduje piętnaście metrów za blisko. Wszystko przez delikatny wiaterek wiejący trochę z boku i lekko od przodu. Przekornie zatem i wbrew logice zapinam lżejszą jedynkę z chwościkiem i dawaj od nowa. Kijek jak na ultralajta przystało, ładuje się pięknie sam pod sobą i długość robi swoje. Dodatkowo jedynka stawia mały opór w powietrzu. Za trzecim rzutem go wyjąłem. Całkiem, całkiem okonek, panie... Potem jeszcze dołożyłem trzy inne, mniejsze niestety. Bardzo miłe było to popołudnie na małym pontoniku. W końcu siku wygoniło mnie na brzeg. Żadnego pustego peta nie miałem pod ręką a stanie w pontonie nie wchodziło w grę...  :)


  • popper lubi to

#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:29

eeee ... a ja myslalem, ze poznaliscie jakas daiwe, co to sie chetnie stuka :P 



#27 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:55

Panowie Dajwa już spokój z tym stukaniem  :D,pewne jest że jak ząbkuje to i stuka bardziej,no bo ząbkuje przecież :P

zauważcie że ,te metalowe korpusy stukają się bardziej,metal o metal bardziej dźwięczny niż metal o grafit  :)

zarówno i daiwe i shimano warto mieć,wyrobić sobie zdanie organoleptycznie.



#28 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:30

" ząbkowanie" jest już nieco passe na forum, aktualnie bardziej trendy jest pisać, że daiwa "stuka" ;)


Friko, a ja myślałem ze teraz daiwa poszła o krok dalej i wypuszcza maszynki które już nie tylko zabkuja ale i stukaja. Całkowicie mnie to odstraszylo. ;)

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 16:48

Witam,

 

Jednym stuka mniej, innym bardziej, ta Daiwa oczywiscie, takiej co chce sie stukac to trzeba bardziej poszukac ale moze miec chinski rodowod a to juz temat nie pewny jak wiadomo, zalezy jaki dzien mial pan Chan jak ja produkowal. 

 

Ja proponuje dorwac chociaz na chwile jedna z tych morskich Daiw i sie nia stuknac w glowe, tak mocno i dobitnie. Ilez mozna, ilez? 

 

Bujo


  • Mariano Mariano, Wojtek B., Baars i 1 inna osoba lubią to

#30 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 24 czerwiec 2013 - 16:59

A niech stuka i kalmoce ile chce ...... mi to nie przeszkadza. :P

Wole jak klamota ;)  niż miałbym szukać sprężynek z bebechów  po pokoju ;) jak to już tu jeden kolega szukał i nie znalazł :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 17:02

  • spinnerman lubi to

#31 OFFLINE   stg

stg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:23

dla mnie bez wątpienia wygrywa marka Shimano:D

 

Posiadam 3 kije i 3 kołowrotki tej marki i są dosłownie nie do zajechania:D:D:D::D zaś co do Daiwy słyszałem że po sezonie czasami lubia szwankować...  Definitywnie SHIMANO!!!!!



#32 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:28

@stg- handlujesz tylko shimano?


  • Guzu lubi to

#33 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:33

dla mnie bez wątpienia wygrywa marka Shimano:D

 

Posiadam 3 kije i 3 kołowrotki tej marki i są dosłownie nie do zajechania:D:D:D: :D zaś co do Daiwy słyszałem że po sezonie czasami lubia szwankować...  Definitywnie SHIMANO!!!!!

tak Kolego masz rację.alivio i catana to sprzęt nie do zajechania... ;) :D pzdr


  • Robertpl lubi to

#34 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:43

Kontynuując myśl Krystiana ..............bo nowy prosto ze sklepu nadaje się najlepiej do strącania gruszek z drzewa...........


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 20:43

  • krystiano1981r i spinnerman lubią to

#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:48

Ciszą stukać...

 

 

Gumo



#36 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:48

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie że w tej chwili na rynku królują dwie firmy - Daiwa i Shimano. Owszem, są Penny, Mikada, Okumy czy nawet Van Staale ale liczą się tylko Japończycy. Tak więc szukanie wyższości jednej firmy nad drugą przypomina mi trochę udowadnianie wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Tym bardziej że na tapecie porównawczej zawsze lądują topowe modele obu tych firm. Tak naprawdę kołowrotki nieomal doskonałe. Jedne i drugie mają swoich gorących zwolenników, ale wszelka dyskusja o wadach i zaletach to chyba troszkę bicie piany. Nieprawdaż?



#37 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:28

Tym bardziej że na tapecie porównawczej zawsze lądują topowe modele obu tych firm.

 

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie że w tej chwili na rynku królują dwie firmy - Daiwa i Shimano. Owszem, są Penny, Mikada, Okumy czy nawet Van Staale ale liczą się tylko Japończycy. Tak więc szukanie wyższości jednej firmy nad drugą przypomina mi trochę udowadnianie wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Tym bardziej że na tapecie porównawczej zawsze lądują topowe modele obu tych firm. Tak naprawdę kołowrotki nieomal doskonałe. Jedne i drugie mają swoich gorących zwolenników, ale wszelka dyskusja o wadach i zaletach to chyba troszkę bicie piany. Nieprawdaż?

A ile masz tych topowych siemano poza stelką ??? jeszcze stare tp coś sobą reprezentowały reszta to chłam  :angry: czasy czarnuchów gt i gtm nie wrócą. Z obexcnej Daiwy,  modeli na poziomie stelki masz kilka ;) 



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:37

Może jeszcze Vanquish. Tylko te topowe Daiwy może i są topowe ale ten olej magnetyczny mnie się nie podoba. Nie usmiecha mi się wysyłanie co rok czy dwa do serwisu w Japoni na przegląd.



#39 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:09

Ja w te nowe też póki co nie wchodzę ale raczej z racji tego, że łowię z brzegu i zwykle jest to sajgon z domieszką sahary :wacko:  :D ale jak mi wpadnie w błoto czy piach to od razu płuczę w rzece jak kałacha i gra muzyka  hej !



#40 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:19

A ja juz tylko zestawy bez kołowrotka...
wygodniej
nie zabkuje
nie lapie luzow
...
  • spinnerman lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych