Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa vs Shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:00

No też miałem Arku o nich wspomnieć, tylko te rdzawe tematy nie bardzo umiałem odnieść do kołowrotków,- bo kto by chciał zardzewiały sprzęt a rude kobiałki maja wiele więcej zalet niż rude przekładnie w młynku,- nie chciałem ich skrzywdzić swoją seksistowską opinią ;)

 

PS

Po niemiecku to powiedzenie znam ale po polsku to chyba nie funkcjonuje choć jest zrozumiale ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 czerwiec 2013 - 21:19


#62 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:06

Jak widać dyskusja to wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Można napisać 1000 postów i do niczego się nie dojdzie. Powoli ten temat staje się bez sensu. Jedni wolą shimano inni daiwa. A jeszcze inni dragona.



#63 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:13

Tak czy siak, wychodzi ze najlepiej miec azjatke hehehe 



#64 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:14

Tak czy siak, wychodzi ze najlepiej miec azjatke hehehe 

Chyba bardziej JDM bo azjatyckie to chyba są wszystkie.



#65 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:23

Tja i znów zahaczamy o ideał typu metr pięćdziesiąt z płaską głową, żeby było wygodnie piwo odstawić :D



#66 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:24

Chyba bardziej JDM bo azjatyckie to chyba są wszystkie.

 

No nie do konca chodzilo mi o kolowrotki... :D



#67 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:28

Tja i znów zahaczamy o ideał typu metr pięćdziesiąt z płaską głową, żeby było wygodnie piwo odstawić :D

 

Moze male, ale 'skila' niewatpliwie maja duzo lepszego niz nasze i dupy tak nie truja  :D



#68 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:29

Panowie, Panowie. Mi chodziło o 2 konkretne modele a nie całą produkcję od lat 90. 2 modele stanęły do porównania a rozmowa zeszła na ogół firmy:)


  • krystiano1981r lubi to

#69 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:39

Panowie, Panowie. Mi chodziło o 2 konkretne modele a nie całą produkcję od lat 90. 2 modele stanęły do porównania a rozmowa zeszła na ogół firmy:)

Dla przypomnienia:

......Shimano Sustain 2500 FB oraz Daiwa Infinity -Q  2000....


Użytkownik popper edytował ten post 29 czerwiec 2013 - 21:39

  • Kuballa44 i Robertpl lubią to

#70 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:11

Jak juz przy Sustainach jesteśmy, to może ktoś się wypowie na temat 4000 FD (2003r.), tylko proszę nie porównywać go np. z TP 4000 FA, bo trochę mu brakuje.



#71 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:14

Jak juz przy Sustainach jesteśmy, to może ktoś się wypowie na temat 4000 FD (2003r.), tylko proszę nie porównywać go np. z TP 4000 FA, bo trochę mu brakuje.

Czego mu niby brakuje ? miales w ogole te dwa modele i je jednoczesnie rozbierales !??

Czy zaslyszales info z pod budki z piwem od znajomego znajomego ? i w przyplywie eufori zakupiles takowego i teraz oczekujesz, ze wszyscy pogratuluja Ci zakupu i poklepia po plecach, ze to jest top !?? he. eh..

To sa identyczne kolowrotki - pasuje w nich wszystko wymiennie, roznica poleega na desingu, nic wiecej.

Natomiast tym dwom brakuje  "troche" do japonskiego TP 4000HG 02` - bo to jest ich japonski pierwowzor..

 

a tak w ogole na temat.. to gdybym mial wybierac sustaina 2500FB a daiwe infinityQ2000 (zakladajac ze oba sa nowe ) wybral bym sustaina, nie dlatego ze to jakis szal, ale poprostu bardziej wizualnie mi sie sie widzi od daiwki.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 10:42


#72 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:49

Czego mu niby brakuje ? miales w ogole te dwa modele i je jednoczesnie rozbierales !??

Czy zaslyszales info z pod budki z piwem od znajomego znajomego ? i w przyplywie eufori zakupiles takowego i teraz oczekujesz, ze wszyscy pogratuluja Ci zakupu i poklepia po plecach, ze to jest top !?? he. eh..

To sa identyczne kolowrotki - pasuje w nich wszystko wymiennie, roznica poleega na desingu, nic wiecej.

Natomiast tym dwom brakuje  "troche" do japonskiego TP 4000HG 02` - bo to jest ich japonski pierwowzor..

 

a tak na w ogole na temat.. to gdybym mial wybierac sustaina 2500FB a daiwe infinityQ2000 (zakladajac ze oba sa nowe ) wybral bym sustaina, nie dlatego ze to jakis szal, ale poprostu bardziej wizualnie mi sie sie widzi od daiwki.

 Tak się składa, że posiadam obydwa i tylko wizualnie są takie same poza kolorem oczywiście. W środku, tak na szybko dwa łożyska mniej, więc?

Gratulować, czego? Daj spokój.



#73 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:52

Gdzie masz te dwa lozyska wiecej ? i w ktorym miejscu ?  mozesz zrobic zdjecie jednego i drugiego od srodka i wrzucic fotki z "serii znajdz dwie roznice" ??



#74 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:04

Jak juz przy Sustainach jesteśmy, to może ktoś się wypowie na temat 4000 FD (2003r.), tylko proszę nie porównywać go np. z TP 4000 FA, bo trochę mu brakuje.

Ja bym kolego powiedział że sustain jest nawet troszkę lepszy niż TP FA gdyż jest to odpowiednik TP  F więc pierwszej trwałej konstrukcji.



#75 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:09

Ja bym kolego powiedział że sustain jest nawet troszkę lepszy niż TP FA gdyż jest to odpowiednik TP  F więc pierwszej trwałej konstrukcji.

brando..   jaki model kokretnie sustaina masz na mysli ??!! FB czy FD ??  sustainfb=tpF a sustain fd = tp FA z pierwowzorem japonskim czyli TP4000HG juz ma sporo roznic.. inne materialy na glowne kolo, czesc czesci lepiej hartowane, lub lepsza jakosciowo stal ( ciemneijszy kolor np lozysk) no i lozyskowana szpulka ktorej nie maja wersje na usa i europe.

 

 

Czekam na fotki z tymi roznicami.. bo jakos nie pamietam aby TPFA roznil sie w srodku od sustainaFD, poki co na wpatrywanie na schemat nie chce mi sie, bo jestem tak pewny swego, ze az to wydaje mi sie smieszne..



#76 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:19

Gdzie masz te dwa lozyska wiecej ? i w ktorym miejscu ?  mozesz zrobic zdjecie jednego i drugiego od srodka i wrzucic fotki z "serii znajdz dwie roznice" ??

 Kołowrotków dziś specjalnie rozbierał nie będe, ale póżniej postaram się coś wrzucić.

Sustain ma 6+1, a TP 8+1.

Przełożenie, Sustain 5.7:1, a TP 5.2:1



#77 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:41

brando..   jaki model kokretnie sustaina masz na mysli ??!! FB czy FD ??  sustainfb=tpF a sustain fd = tp FA z pierwowzorem japonskim czyli TP4000HG juz ma sporo roznic.. inne materialy na glowne kolo, czesc czesci lepiej hartowane, lub lepsza jakosciowo stal ( ciemneijszy kolor np lozysk) no i lozyskowana szpulka ktorej nie maja wersje na usa i europe.

 

 

Czekam na fotki z tymi roznicami.. bo jakos nie pamietam aby TPFA roznil sie w srodku od sustainaFD, poki co na wpatrywanie na schemat nie chce mi sie, bo jestem tak pewny swego, ze az to wydaje mi sie smieszne..

Chodzi mi o sustaina FB oczywiście, o tego o ktorego pytałem w tym wątku.



#78 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:44

Hipolis wybacz, ale ja juz tych bzdur czytac nie moge .. wybacz.. TP FA ma takie samo przelozenie co sustain FD i TP 4000HG - ktorego CI szczerze poelcam.. czyli 5.7:1 bo to sa blizniacze konstrukcje..

Przez takich jak Ty powstaja jakies dziwne legendy i mity..


Użytkownik blackabyss edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 11:58


#79 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:56

Chodzi mi o sustaina FB oczywiście, o tego o ktorego pytałem w tym wątku.

.. sustain fb jest w zasadzie identyczny co TP F - jedyna roznica to desing.
Nie mialem sustaina FB.. ale wychodzi na to ze japonczycy do lat 98 wypuszczali na ameryke i europe rownorzedne modele co u siebie na rynku.. poza najwyzszym modelem jak stella.

Sytulacja w 2002 r. juz sie zmienila.. i tak TP 4000HG jest lepszym jakosciowo kolowrotkiem niz wypust na usa -sustain FD i europe TP FA. Roznice nie sa duze.. np glowne kolo w jdm jest pokryte czarna warstwa, ktora nadaje wyjatkowo plynny i miekki ruch, sa jeszcze roznice w kolorze zebatki, ktora pracuje miedzy pinionem i kreci walkiem, ale material byc moze jest taki sam..

oczywiscie ciemneijsze lozyska w TPHG i naturalnie szpula lozyskowana.. gdzie ani sustain, ani TP FA lozyska ni ma.

 

Nie zgodze sie z Toba brando ze te shimaniaki z lat 90 sa wyjatkowo trwale.. te kostrukcje TP i stellek z 98r. sa przyrostem troche formy nad trescia.. pisalem juz o tych moich spostrzezeniech w jakims watku, szczegolnei mam tu na mysli waska obudowe i zwiazane z tym kosekwencje - "dlugowiecznosci"

 

O ile daiwa w latach 90 robila wspanialy sprzet.. taak shimano jakby troszke odstawalo..

Natomiast dla mnie TOP shimano zaczyna sie od roku 2000r.. i w zasadzie konczy na 2006r..

Choc mam ochote na te nowa gwiazde sw 013, gdzie wrocono do koncepcji spowolnienia szpuli na wzor TP 02.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 15:09


#80 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:46

Hipolis wybacz, ale ja juz tych bzdur czytac nie moge .. wybacz.. TP FA ma takie samo przelozenie co sustain FD i TP 4000HG - ktorego CI szczerze poelcam.. czyli 5.7:1 bo to sa blizniacze konstrukcje..
Przez takich jak Ty powstaja jakies dziwne legendy i mity..

Co do przełożenia masz rację, pisałem z pamięci, co do reszty, niestety się mylisz. Wystarczy odkręcić tę zatyczkę? z drugiej strony korbki i w TP widać jest łożysko a w Sustainie taką białą zaślepkę? Foty jakieś wrzucę.

Użytkownik Hipolos edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 14:04





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych