Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa vs Shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:49

Sugerujesz, ze w sustainie nie ma lozyska po prawej stronie korby czy jak ?? bo juz nie wiem o co Ci kaman..

To co napisales wczesniej i pewnie napiszesz za chwilke kupy sie nie trzyma, ja juz wylanczam sie z tej dyskusji. A Ty glos swoje herezje gdzie chcesz..



#82 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:03

Dwa pytania do @blackabyss, i prośba o wyjaśnienie:

1."Inne materialy na glowne kolo, czesc czesci lepiej hartowane, lub lepsza jakosciowo stal ( ciemneijszy kolor np lozysk)"

Skad to wiesz? Dlaczego ciemna stal jest lepsza od jaśniejszej?

 

2. "np glowne kolo w jdm jest pokryte czarna warstwa, ktora nadaje wyjatkowo plynny i miekki ruch"

Skad wiesz, że to "czarna warstwa"nadaje wyjątkowo plynny i miekki ruch? Co to jest ta czarna warstwa?

 

Będę wdzięczny za wyjaśnienie.


  • Wojtek B. lubi to

#83 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:19

Dwa pytania do @blackabyss, i prośba o wyjaśnienie:

1."Inne materialy na glowne kolo, czesc czesci lepiej hartowane, lub lepsza jakosciowo stal ( ciemneijszy kolor np lozysk)"

Skad to wiesz? Dlaczego ciemna stal jest lepsza od jaśniejszej?

 

2. "np glowne kolo w jdm jest pokryte czarna warstwa, ktora nadaje wyjatkowo plynny i miekki ruch"

Skad wiesz, że to "czarna warstwa"nadaje wyjątkowo plynny i miekki ruch? Co to jest ta czarna warstwa?

 

Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Ano dlatego, ze wersja TP 4000 HG kreci sie sporo lzej i plynniej niz TP FA czy sustainem FD.. poza tym uwazasz, ze japonce na swoj rynek zrobili gorszy jakosciowo sprzet !!???

Czarna powloka w shimano byla zastosowana pierwszy raz w stelli 98 jdm. w wersji europejskiej nie bylo tej powloki.. shimano taka powloke wrzucalo na kazdy wyzszy model jak stelle, TP, sephie na swoj rynek az do roku 2006r.

Kolejne generacje najwyzszych modeli to zupelnie inne konstrukcje i materialy.. aa pozniej jeszcze w srednich modelach byla taka powloka np w stradikach Ci4, i reranium.

Skad wiem.. ze ta powloka jest cool ?? eh.. z wlasnej autopsji kilkunastu kolowrotkow.

Daiwa w latach 90 pierwsza stosowala takie powloki w swoich najwyzsyzch modelach jak np: tournament Z generacji it, lub TD sw - tu moze wiecej cos zorro napisac, bo mnie bardziej interesuje shimano.. byla to nieco inna powloka niz u shimano, jakby ciensza, zreszta materialy poszczegolnych czesci tych firm to poprostu ich tajemnica.

Dlaczego takiej powloki nie dala na np: emblemki ?? i inne masci TD przeznaczone na hameryke ? jak myslisz ??

 

Co to za powloka ochronna ? z tego co pamietam to zorro pisal gdzies ze to zwykle oksydowanie..

wedlug mnie moze to byc ( w przypadku shimano anodownie ) ale fachowiec materialowy ze mnie zaden.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 15:30


#84 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:01

To musisz wiedzieć kolego, że to cale oksydowanie/anodowanie i co tam sobie jeszcze wrzucisz na powierzchnie to w najlepszy przypadku nie pogorszy pracy.

O "czarnej stali" i hartowaniu zapominamy.

 

A ciśnie się na usta:

[...]wybacz, ale ja juz tych bzdur czytac nie moge .. wybacz.. [...]

 

EOT



#85 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:24

To musisz wiedzieć kolego, że to cale oksydowanie/anodowanie i co tam sobie jeszcze wrzucisz na powierzchnie to w najlepszy przypadku nie pogorszy pracy.

O "czarnej stali" i hartowaniu zapominamy.

 

A ciśnie się na usta:

 

EOT

Czarna stal - to juz sa Twoje slowa i dorabianie ideologi na wlasny zaklamany uzytek..

Napisalem Ci uczciwie, jakie roznice widzialem na wlasne oczy przy rozbieraniu omawianych modeli, nie napisalem ze w jdm kazda czesc jest lepsza od sprzetu na usa czy europe.. choc znaczna czesc zapewne jest.

Pracowalem troche w firmie alu-metal i wiem, ze z dwochkawalkow stali, w ktorych sklad chemiczny jest identyczny mozna poprzez m.in. hartowanie uzyskac rozne wlasciwosci detalu - zmieniajac w nim strukture i czesto odcien.

Ogolnie  spostrzezenia mam takowe, ze topowe modele shimano ktore posiadaly te warste ochronna krecily bardzo miekko, gladko, cicho, w porownaniu nawet z tymi najnowszymi.

 

Takie pytanie do Ciebie.

Kreciles Tp 4000HG 02  i pozniej TP FA lub sustainem FD ??



#86 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:26

Witam.

Czarna powłoka była po raz pierwszy zastosowana w Stelli 95 jdm, a nie 98 jdm. To tak dla wyjaśnienia. Być może  jeszcze wcześniej, tego nie wiem.

 

Wracając do podstawowego pytania, to jeżeli sustain fb to to samo co tp f - brałbym infinity q. Dlaczego?

1. Infinty - całkowicie metalowy, sustain hybryda korpusu, rotor grafitowy.

2 .Infinity-  9 łożysk +1, sustain 5 +1,

3. Infinity-  lżejszy, większa szpulka przy tej samej wielkości.

 

Te parametry w kołowrotkach są dla mnie najważniejsze.

 

Ząbkowanie (lekkie) infinity daje się złagodzić odpowiednim smarowaniem, a tak w ogóle wcale mi to nie przeszkadzało. Daiwę sprzedałem bo mi się znudziła trwałością no i jest niezbyt urodziwa. (kwestia gustu) ;) .

 

A tak naprawdę to brałbym Stellę, nawet używana, czy starszy model i tak jest lepsza niż nowe tp, sustainy, biomastery itp

 

Ale to tylko moje zdanie, wyrobione po ponad 35 latach nad wodą, prawdziwą wodą. :P


  • Robertpl lubi to

#87 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:38

Witam.

Czarna powłoka była po raz pierwszy zastosowana w Stelli 95 jdm, a nie 98 jdm. To tak dla wyjaśnienia. Być może  jeszcze wcześniej, tego nie wiem...

 

..A tak naprawdę to brałbym Stellę, nawet używana, czy starszy model i tak jest lepsza niż nowe tp, sustainy, biomastery itp..

ad 1 Dzieki za sprostowanie. Gwiazda z 92 miala juz ta powloke ?

ad 2 nick zobowiazuje ;]



#88 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:41

Sugerujesz, ze w sustainie nie ma lozyska po prawej stronie korby czy jak ?? bo juz nie wiem o co Ci kaman..

To co napisales wczesniej i pewnie napiszesz za chwilke kupy sie nie trzyma, ja juz wylanczam sie z tej dyskusji. A Ty glos swoje herezje gdzie chcesz..

 Właśnie tak sugeruję

 Załączony plik  20130630_120819.jpg   30,44 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  20130630_120650.jpg   36,62 KB   23 Ilość pobrań


Użytkownik Hipolos edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 16:42

  • Wojtek B. lubi to

#89 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:47

ad 1 Dzieki za sprostowanie. Gwiazda z 92 miala juz ta powloke ?

ad 2 nick zobowiazuje ;]

Tego własnie nie wiem, stelka 92 była kiedyś moim marzeniem i na tyle się skończyło. Ze Stellkami zaczynałem od modeli 95.

 

Pozdrawiam użytkowników Stellek :)



#90 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:49

Hipolos.. jestes w bledzie. Nie rozbierales nigdy sustaina FD, nie zerkles nawet na schemat..



#91 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:03

Panowie.

Na schemacie przy wielkości 5000 fd  po prawej stronie widnieje tuleja... :huh:



#92 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:13

Hipolos.. jestes w bledzie. Nie rozbierales nigdy sustaina FD, nie zerkles nawet na schemat..

 Daj już spokój, nawet na pudełkach jest podana ilośc łożysk, a schemat przez przypadek zostawiłem w sklepie, odbierze się.

Dodam tylko że ten Sustain już tak płynnie nie chodzi pod obciążeniem. Idę na ryby, żeby nie było z sustaInem O.



#93 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:42

Zabawne ze w tym modelu sustaina 5000 FD jest tulejka.. teraz spojrzlaem na schemat..

Nie zmienia to faktu, ze w modelu sustain 4000FD - ktory zreszta jest omawiany, jest lozysko



#94 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:47

Z całym szacunkiem do wątku, autora i uczestników.

 

Zabawne jest Twoje podejście i ton @blackabyss- górnolotny i lekceważący (i nie ważne czyja racja jest czyjsza...) -_-


  • biosteron, Robas i Robertpl lubią to

#95 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:28

Wojtek B.

A wedlug Ciebie mam przytaknac wypisywanym tu niektorym glupot ?

W ten sposob sami sobie tworzymy zaklamany obraz rzeczywistosci.


  • krzychun lubi to

#96 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:32

Nie zrozumiałeś mnie. Można wyrazić swoje zdanie, czy podważyć czyjeś nie robiąc przy tym z siebie mądrali :)

 

Cytując mojego ulubieńca: "To najtrudniejsze zawsze jest, powiedzieć nie, gdy mówią tak".

 

Pozdrawiam!


  • biosteron i Hipolos lubią to

#97 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:37

Dajcie spokój chłopaki z tą kłótnią. Przecież i tak wszyscy mądrzy ludzie wiedzą że najlepsza jest Daiwa. Doprawdy nie ma o co kopii kruszyć.

 

A teraz wszyscy razem:

 

DAIWA! DAIWA! DAIWA!

O le! O le o le o le! 

Daiwa tak, Shimano nie!

 

:)



#98 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:42

Chłopaki wiem, że pogoda jest ch..... :) .Napijcie browara i oby tylko w życiu byłytylko problemy typu wyższości shimano nad daiwą czy odwrotnie :) .



#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:43

Dajcie spokój chłopaki z tą kłótnią. Przecież i tak wszyscy mądrzy ludzie wiedzą że najlepsza jest Daiwa. Doprawdy nie ma o co kopii kruszyć.

 

A teraz wszyscy razem:

 

DAIWA! DAIWA! DAIWA!

O le! O le o le o le! 

Daiwa tak, Shimano nie!

 

:)

No,no z tą daiwą nie przesadzaj ^_^ .

Wszak to ząbkujący badziew :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 



#100 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:46

Wojtek B.

Rozni ludzie w roznych sytulacjach roznie reaguja :) dyplomata ze mnia zaden, bo predzej bym dal w morde, gdybym mial probowac bronic slowami swojej moralnej racji ;)

 

Ja uwazam za zabawne  to, ze czesc z nas ocenia cos - wczesniej nie poznajac tego.. noo nie pamietam jak takie cos nazwac po imieniu - bo znowu wytkniesz, ze sie madrze.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 30 czerwiec 2013 - 18:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych