Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2022 - 22:11

Kusisz Pan hehe. W sumie widzę, że ten shimano też ma darmowy zwrot to może rzeczywiście go obczaję...

#782 OFFLINE   Novitzki90

Novitzki90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 czerwiec 2022 - 21:24

Cześć, poszukuję mocnej wędki travel na wakacyjne wypady żaglowe po morzu śródziemnym. Chciałbym łowić jakieś małe tuńczykowate, koryfeny lub inne w przedziale 1-10 kg. Z tego co wyczytałęm w grę wchodzi trolling, jigging, albo jakieś rzuty z jachtu w stronę mew, lub w zatoczce. Nie znam się wcale na takich wędkach "travel boat", z tego co zauważyłem, to nie mają podawanego CW, tylko moc w LBS.  Czy ktoś testował podobny temat?

Moją uwagę przykuły wędki:

PENN Squadron II Travel Boat 30 lbs akcja szybka

https://pennfishing....el-boat-1454295

PENN Regiment III Boat 20-30 lbs akcja średnio szybka

https://pennfishing....vel-rod-1560241

Jakieś podpowiedzi lub inne propozycje? Planuję założyć na to Daiwę BG lub Penn Slammer.



#783 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 czerwiec 2022 - 23:28

Nie pomoge ci z wyborem wedki na konkretne ryby, ale wiekszosc wedek opisanych jako "boat" to sa wedki ktore nie koniecznie nadaja sie do rzucania ( bo krotkie i sztywne. co nie znaczy, ze sie nie da i sam tego nie robie zwlaszcza na duze ryby albo ciezkie przynety). trolling jiging i rzucanie to troszke szerokie spektrum na 1 wedke i jest sporo zalezne od przynet i ryb.Co innego "jigging" 40g na 10-15m a co innego 500g na 100m.... Glebokosc lowiska sugeruje wielkosc kolowrotka wiec niejako i rodzaj wedki - nie podepniesz do wedeczki 10-30g mlynka co miesci 200m zylki 0.4... Proponuje na odwrot - popytaj/poczytaj/poogladaj jakimi przynetami sie te ryby lowi i na jaki sprzet. "Zwykle" spinningi w travelu tez da sie dostac - np STC od shimano (sa wersje z cw nawet bodaj 200g?). sa tez wedki "posrednie" (np wtf never crack) jak poszukasz znajdziesz je w niskich cenach (niska cena + szklak = mniejszy wkurf jak wedka niedopasowana) od 1.6m do bodaj 2.7m w wersjach o cw od kilkudziesieciu g do bodaj chyba 1000g.


  • Luckyguliver i olb lubią to

#784 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 czerwiec 2022 - 18:42

wft nie wtf ;P nie moglem edytowac..



#785 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 29 lipiec 2022 - 14:31

Witam! Szukam wędki spinningowej  travel pod okonie, rynek jest tak ograniczony w tym temacie że szukam 1.8-2.0m do 8g w budżecie do 500zł. Wypust Mikado na 2022 czyli Sensor-X Travel wygląda ciekawie i może to będzie to, ale zdaję się na uprzejmą pomoc i doświadczenie kolegów, może doradzicie coś lepszego. Nie wiem czy chcę inwestować więcej (widziałem fajne matagi u nas na giełdzie), bo wędka docelowo będzie jeździła ze mną na motocyklu na stałe (jeśli jest coś pod multik co jest również warte rozpatrzenia to chętnie się dowiem, bo docelowego kołowrotka pod to jeszcze nie mam, a baitcasting zawsze sprawiał mi sporo frajdy, zwłąszcza że bfs od ostatniego czasu się bardzo rozwinęło). Dziękuję za pomoc! :)

 

#786 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 lipiec 2022 - 15:11

Szczerze mówiąc to ten mikadowski travel pachnie na kilometr aliexpress. I tam bym poszukał odpowiednika, jeśli Ci się nie spieszy. A pewnie spieszy ;)

#787 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 10:16

 

Witam! Szukam wędki spinningowej  travel pod okonie,

 

 

Zaglądnij do sklepu Stepanow Fishing. Mam dwa travele Blue Bird 198 cm. Teraz widzę jeszcze lepszą wersję 230 cm.



#788 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2022 - 20:19

Moja Nomura Aichi Narita Spin 2,70 15-40 złamała się po kilku razach na rybach. Co prawda w najgłupszy możliwy sposób, czyli podczas "podziwiania ugięcia" przy ciągnięciu przynęty w stronę uchwytu, ale jednak niesmak pozostał...

Chyba nie ma tego złego, gdyż ostatecznie skończyłem z SG4 Travel 3,07 12-35, który wydaje się naprawdę spoko (mimo iż kij nie podoba mi się wizualnie i nie lubię tej marki :D). Sparowałem go z Penn Battle III 3000 i nie mogę się doczekać nocnego woblerowania na Wiśle żeby przetestować ten zestaw.

PS. Wie ktoś czy da się gdzieś dokupić pokrętło szpuli do kołowrotka? Konkretnie chodzi mi o klasycznego Zaubera 3000.

#789 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 sierpień 2022 - 01:34

 

Witam! Szukam wędki spinningowej  travel pod okonie, rynek jest tak ograniczony w tym temacie że szukam 1.8-2.0m do 8g w budżecie do 500zł. Wypust Mikado na 2022 czyli Sensor-X Travel wygląda ciekawie i może to będzie to, ale zdaję się na uprzejmą pomoc i doświadczenie kolegów, może doradzicie coś lepszego. Nie wiem czy chcę inwestować więcej (widziałem fajne matagi u nas na giełdzie), bo wędka docelowo będzie jeździła ze mną na motocyklu na stałe (jeśli jest coś pod multik co jest również warte rozpatrzenia to chętnie się dowiem, bo docelowego kołowrotka pod to jeszcze nie mam, a baitcasting zawsze sprawiał mi sporo frajdy, zwłąszcza że bfs od ostatniego czasu się bardzo rozwinęło). Dziękuję za pomoc! :)

 

 

Posiadam od niedawna wersję do 5g wspomnianego kijka - pytaj do woli, spróbuję pomóc.
Z innych modeli, to wspomniany już Blue Bird ukraińskiej Favorite, Konger Expedition Pocket (jeśli gdzieś jeszcze trafisz) oraz Spro Powercatcher Micro Jig do 10g. Kongera miałem - cw raczej zaniżone, bo przy 2-3 gramach było słabe czucie.



#790 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 02 sierpień 2022 - 05:32

Witam! Szukam wędki spinningowej  travel pod okonie, rynek jest tak ograniczony w tym temacie że szukam 1.8-2.0m do 8g w budżecie do 500zł. Wypust Mikado na 2022 czyli Sensor-X Travel wygląda ciekawie i może to będzie to, ale zdaję się na uprzejmą pomoc i doświadczenie kolegów, może doradzicie coś lepszego. Nie wiem czy chcę inwestować więcej (widziałem fajne matagi u nas na giełdzie), bo wędka docelowo będzie jeździła ze mną na motocyklu na stałe (jeśli jest coś pod multik co jest również warte rozpatrzenia to chętnie się dowiem, bo docelowego kołowrotka pod to jeszcze nie mam, a baitcasting zawsze sprawiał mi sporo frajdy, zwłąszcza że bfs od ostatniego czasu się bardzo rozwinęło). Dziękuję za pomoc! :)



Osobiście do motocyklowych wypraw mam Daiwa Presso Travel 7' UL 4pc Pso704ulfs
Nie jest obecnie łatwo ją dostać ale warto szukać.
CW realnie oceniam na 1-8g, choć i mikrojigami po 0,5g lowilem.
Fajne wykonanie, ładne ugięcie bez przesztywnień, kij nie boi się przyłowów - i nie mówię o szczupaczkach 50cm.
Nie jest wklejką co dla niektórych jest wadą, i nie jest to Ex-fast ani „elektryczna szpada”, ale daje niezłe czucie przynęty.
A co ważne ma fajny pokrowiec, i zmieści się nawet na małym moto.
  • drzejko i aslpg lubią to

#791 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 23:39

Hej Panowie
Szukam raczej uniwersalnego spinningu trawelowego o podanych niżej parametrach, który miałby służyć przede wszystkim do łowienia troci w morzu (raczej dobrze miotający przynęty) na spinning/spidolino i do rzecznego łowienia troci i łososi:
- ilość składów: ma się zmieścić do walizki lotniczej (najlepiej z zapasem);
- dł.: 2,90 - 3,20 m;
- cw: coś nie mniej niż 5 g i raczej nie więcej niż 50 g;
- akcja: srednioszybka lub szybka przechodząca w parabolę lub półparabolę;
- moc: ok. 10 kg lub większa.
Z tego, co się orientuję to w grę wchodzą modele Abu Diplomat X. Ciekawe jak rzucają i pracują przy zacięciu oraz na rybie.
Pozdrawiam Trawelowców :-)

Użytkownik STREMER edytował ten post 11 sierpień 2022 - 00:19


#792 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 05:23

Znalazłem również dłuższe niż 3,20 m ciekawe propozycje:
- Ron Thompson Travel XP 3,60 m, c.w. 10-35g;
- Ron Thompson Travel XP 3,60 m, c.w. 25-65 g;
- Abu Garcia Diplomat 1165ML 3,54 m, c.w.15-40g.
Ciekawe którym najdalej miotałoby się przynęty ok. 25 g (spidolino).
Czy ktoś porównywał te kije?

Użytkownik STREMER edytował ten post 11 sierpień 2022 - 05:25


#793 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2022 - 07:22

Aż tak długimi nie machałem, ale te nowe RT raczej nie robią zbyt dobrego wrażenia.

Sprawdź może Pezon & Michel EAUX VIVES SEA TROUT 360 8-32g. Wydaje się fajny kijek w rozsądnej cenie, o ile jego długość transportowa jest dla Ciebie akceptowalna i nie przeszkadza Ci 3-skład.

Ewentualnie ten mój SG4 Travel Shore Game 307cm 12-35g też teoretycznie jest kijem trociowym. Wczoraj testowałem go na nocnej Wiśle i uważam, że w końcu dobrze trafiłem :)
  • STREMER lubi to

#794 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 09:38

ja mam Ron Thompson Travel XP 3,60 m, c.w. 25-65 g

 

kij poprawnie opisany najlepiej dystansowo wypada pomiędzy 40 a 50 gram (realne 100 metrów w zasięgu) po przezbrojeniu więcej

 

akcja taka jak podałeś,

kij do trzymania pod pachą

 

przekazuje brania takich ryb jak strzępiel pisarz belonki czy dobijaki, kontakt z dnem spokojnie pokazuje od 20 gram na pełnym dystansie

 

w warunkach naszego Bałtyku kij najlepiej się spisze pod spidolino 40 50 gram lub abu toby 40 pilkerki 40-50 itp. oczywiscie jaxonem tabiasem i abu toby 20 gram też da się łowić jeśli nie ma się lżejszego kija w zapasie

 

kij ze względu na sześć skąłdów i możliwości rzutowe raczej nie ma konkurencji na rynku..

 

jeśli składy mogą być dłuższe to okuma epixor 3.45 10-35 jest ciekawym kijem (też mam jak potrzebne info)


  • STREMER lubi to

#795 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:49

Aż tak długimi nie machałem, ale te nowe RT raczej nie robią zbyt dobrego wrażenia.

Sprawdź może Pezon & Michel EAUX VIVES SEA TROUT 360 8-32g. Wydaje się fajny kijek w rozsądnej cenie, o ile jego długość transportowa jest dla Ciebie akceptowalna i nie przeszkadza Ci 3-skład.

Ewentualnie ten mój SG4 Travel Shore Game 307cm 12-35g też teoretycznie jest kijem trociowym. Wczoraj testowałem go na nocnej Wiśle i uważam, że w końcu dobrze trafiłem :)


Dzięki za odpowiedź
Myślałem że tak długich traveli jak ok. 3,50 m nikt nie robi, więc opcja się zmieniła i wejdę w te dłuższe ze względu na spidolino.
Warunkiem koniecznym jest długość transportowa. Musi zapewniać spakowanie do walizy.

#796 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:57

ja mam Ron Thompson Travel XP 3,60 m, c.w. 25-65 g

kij poprawnie opisany najlepiej dystansowo wypada pomiędzy 40 a 50 gram (realne 100 metrów w zasięgu) po przezbrojeniu więcej

akcja taka jak podałeś,
kij do trzymania pod pachą

przekazuje brania takich ryb jak strzępiel pisarz belonki czy dobijaki, kontakt z dnem spokojnie pokazuje od 20 gram na pełnym dystansie

w warunkach naszego Bałtyku kij najlepiej się spisze pod spidolino 40 50 gram lub abu toby 40 pilkerki 40-50 itp. oczywiscie jaxonem tabiasem i abu toby 20 gram też da się łowić jeśli nie ma się lżejszego kija w zapasie

kij ze względu na sześć skąłdów i możliwości rzutowe raczej nie ma konkurencji na rynku..

jeśli składy mogą być dłuższe to okuma epixor 3.45 10-35 jest ciekawym kijem (też mam jak potrzebne info)

Dzięki za odpowiedź
Czyli wychodzi na to, że optymalny cw. to po 15 g z każdej strony granicy dodać/odjąć i wychodzi przedział 40-50 g. To za dużo jak dla mnie, więc ten 10-35 g, o ile teoretycznie dodamy/odejmiemy po 10 g, wyszedlby 20-25 g i byłby idealny i na "gruchę" i na trociowe przynety spinnngowe.
Jeśli ta Okuma zmieści się do walizy to poproszę o Twoją ocenę. Z tego co wyczytałem z wcześniejszych wpisów to ten stary Abu 3,54 m w rzeczywistości jest krótszy niż podają w opisach, bo mierzona jest tuba a nie składy kija.

Użytkownik STREMER edytował ten post 11 sierpień 2022 - 10:59


#797 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 11 sierpień 2022 - 11:30

Jest jeszcze Team Dragon Voyager Salmon 4-cz. 2,9m 21-60g.
No ale krótszy i droższy od RT.
Fajna wędka. Szybki, czuły, dobrze wyważony. Dołem da się rzucić mniej niż 20g, górnego c.w. nie testowałem.

https://skleprybka.p...1-60g-28-70-289
  • STREMER lubi to

#798 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 11:33

okuma do walizy nie wejdzie, 90 pare cm składu, jakbyś wziął lżejszego ron thompsona to proszę o info bo tez się zastanawiam


  • STREMER lubi to

#799 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 11 sierpień 2022 - 11:35

Jest jeszcze Team Dragon Voyager Salmon 4-cz. 2,9m 21-60g.
No ale krótszy i droższy od RT.
Fajna wędka. Szybki, czuły, dobrze wyważony. Dołem da się rzucić mniej niż 20g, górnego c.w. nie testowałem.

https://skleprybka.p...1-60g-28-70-289

też mam ten kijek i generalnie polecam, ale tu akcja inna i możliwości rzutowe to tak z 60 metrów góra za to kij mega czuły..


  • STREMER lubi to

#800 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 sierpień 2022 - 11:36

Ktos uzywal wft xk bonefish albo podobna? Tak z cw powyzej 100g ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych