Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 05 czerwiec 2022 - 11:07

Dzięki, na razie zobaczymy co odpiszą. Jakby same koszty transportu były sensowne to ewentualnie znajdę kogoś z paypalem lub założę swojego. Co do vatu to szczerze mówiąc nie wiem jak to jest bo np. aliexpress chyba teraz dolicza podatek adekwatny do kraju klienta.

#762 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4561 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 czerwiec 2022 - 11:20

Pierwsze słyszę o płaceniu 1/4 kwoty za przewalutowanie kupując w platt ... Kurs jena ustali bank z jakiego będziesz płacić i najkorzystniejszy w Polsce to on raczej nie będzie, ale na pewno nie 1/4 towaru ... Za to niemal na pewno czyli na jakieś 99 % zapłacisz podatki w kwocie około 25 % zakupu. Choć krążą zdania, że niektórzy mają farta i udaje im się dopłat uniknąć.

#763 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 06 czerwiec 2022 - 08:46

Black Bull Hyper 6 skadów , świetna wędka.Uzywam od jakiś 10-ciu lat.



#764 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 07 czerwiec 2022 - 10:30

Witam,

 

czy ktoś może powiedzieć więcej o tej wędce DAM Effzett TRV G2 2,45m 20-60g(realny zakres cw,akcja itp.) lub Abu Garcia Diplomat Spinning - 2,43m 10-25g?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.



#765 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 czerwiec 2022 - 13:17

Abu Diplomat 2,43 10-25 mam od dawna.
Akcja medium, ugięcie półparabola, CW zawyżone - dość trudno określić realne przy miękkiej szczytówce, żywiołem tego kija są woblery 6-10cm, obrotówki 2-4, wahadełka. O podbijaniu gumy nie ma co myśleć. Natomiast sprowadzanie z nurtem gumek w pstragowych rzekach jak najbardziej ogarnia.
Na pewno 25g to już za dużo dla niego, wyrzuci taki ciężar ale poprowadzenie takiej przynęty będzie wleczeniem.
Ciężko i bardzo po staremu uzbrojony kijek, długi dolnik, blank „mięso”.
Mój oddałem do przezbrojenia i oskrobania - zyskał na szybkości nie tracąc mięsa.
Używałem go na klenie i pstrągi, miałem przyłów z wąsami 120cm. Ani kropek 30 nie spadnie z tego kija, ani metrowy sum go nie połamie. Niegłupi uniwersał, który ogarnie i szczupaki na wirówki, i pstrąga na woblera.

#766 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 07 czerwiec 2022 - 13:22

Etherni, a kojarzysz może wersje 274 12-30 lub 305 15-35? Dziwi mnie trochę fakt, że przy tych parametrach pierwszy z nich waży 231g, a drugi 240g.

#767 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 czerwiec 2022 - 13:23

Niestety nie miałem w rękach żadnego Diplomata poza 243cm

#768 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 07 czerwiec 2022 - 15:26

Cześć wszystkim,
potrzebuje trawelka 2-2.30m cw 10-20g typowa sandaczówka x-fast 3-4 składy,raczej seryjniak ,coś polecicie?

#769 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 08 czerwiec 2022 - 09:14

Panowie, dostałem odpowiedź z plat.co.jp.
Przesyłka do Lublina kosztuje 3700 jenów Fedexem lub 3300 jenów dhlem (po przeliczeniu niecałe 110 zł za tańszą opcję). Wędka MC CRX-964ML kosztuje 14850 jenów, czyli niecałe 600 zł już z wysyłką. To jeszcze nawet nawet, ale z tego co mówicie lepiej od razu doliczyć podatek ok. 25% i robi się z tego ok. 750 zł za ciekawego, ale bądź co bądź - kota w worku...

#770 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 czerwiec 2022 - 14:54

Spodobały mi się o dziwo Abu Garcia Tormentor do 28g

Napisz co Cie sie spodobalo w tym kiju. Szukam dawcy blanku pod travel casta.



#771 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 08 czerwiec 2022 - 15:05

Jestem amatorem więc opiszę to prostymi słowami: kij wydaje się ciepły, niezbyt suchy (pewnie ze wzgledu na węgiel niskiej klasy). Jak na tą cenę to jest prawie, że mięsisty. Co więcej ma regularne ugięcie i przy zwiększaniu oporu widać jak najpierw ugina się szczytówka, dopiero potem część środkowa itp. Na końcu przyjmuje równy kształt lekko paraboliczny. Wydaje się również dobrze opisany jeżeli chodzi o cw.
  • Luckyguliver lubi to

#772 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 09 czerwiec 2022 - 04:56

@telep, do zakupów z JP doliczają cło i VAT - sam się tak zrobiłem w konia, kołowrotek kupiłem - tanio w sklepie, na miejscu wyszło tak jak wyższy model po wszystkich dopłatach.
Trochę to pachnie urzędowym zbójnictwem, jeśli przydatny zakup pojedynczej sztuki sprzętu sportowego jest obciążany haraczem.

#773 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2022 - 06:47

Dzięki za rady, raczej przez to wszystko odpuszczę ten temat chociaż kuszą mnie te Majorcrafty... A co do zbójnictwa to szkoda gadać, wolności mamy mniej niż pod zaborami. Nie dość, że łupią Cię na każdym kroku, to jeszcze strach głośno prawdę mówić. Państwo w rozkładzie, ale nie wchodźmy lepiej w politykę ;)

#774 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2022 - 09:18

Przyszła do mnie Nomura Aichi Narita Spin 270 15-40 i się grubo zastanawiam czy jej nie zostawić... Porządnie wykonana, składa się prawie do długości dolnika bo to teleskop, ale dodatkowo w systemie 1+1. Niby mogłaby być ciut delikatniejsza, ale z drugiej strony w ogrodowych testach na sucho całkiem sprawnie rzuca 8cm Rapala Original, który z lotności raczej nie słynie. Jest dość szybka, ale nie trzeba ogromnej siły żeby przeszła w półparabolę.

Oprócz niej z głównych kandydatów został mi tak naprawdę Dam Iconic Travel XP Spin 270 7-28, który też wydaje się ciekawy, ale nie mam go gdzie pomacać na żywo i nie ma darmowego zwrotu. Chyba zaryzykuję 2 dychy żebym mógł porównać te wędki na ogrodzie.

#775 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 czerwiec 2022 - 13:11

Spawdź sobie na Ali spiningi 2.28 marki HiWhale (tak wiem, Cześć Wielorybie). Naprawdę fajne kije za grosze. Też teleskop plus dolnik.

#776 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2022 - 13:15

Wierzę w to, że na Ali można trafić perełki, ale niestety tym razem szukam kija 270-300cm, co mi dość mocno zawęża wybór.

#777 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 czerwiec 2022 - 13:16

Shimano STC

#778 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 czerwiec 2022 - 13:17

Mini tele :)

#779 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2022 - 13:22

Sporo droższy plus jakieś opinie o łamliwości... Ogólnie nie upieram się na teleskop, chętnie przytulę 4sec,ale nie mogę znaleźć takiej wędki, która by mi odpowiadała. Czy mam rozumieć, że z jakichś powodów odradzasz tą Nomurę? :)

#780 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 czerwiec 2022 - 17:18

Nomurę jedną mam, spigot wyszedł w drugą stronę po zamoknięciu, to wiesz :) . Ja już tele i traveli przerobiłem od groma. Jak coś nie jest na dobrym blanku, to Ty nic dobrego nie znajdziesz. Bo nie ma. Poleciłem jakieś dwa lata temu shimano w travelu koledze, do tej pory jest zadowolony. Multi lenght bodajże. SG coś tam ma ale nie miałem tego w rękach. Jak chcesz krótki skład i c.a. 300cm to shimano.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych