Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 styczeń 2023 - 18:25

Hyper Bull cormorana, ma chyba nawet 6 składów, ale znaleźć już ciężko.

Znalezc linka na int do tej wedki rowniez ... :)



#842 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 styczeń 2023 - 21:27

Bo to oldschool, kolega na poprzedniej stronie pisał, że ma. Sądzę, że do dogadania.

#843 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 31 styczeń 2023 - 17:26

Czy składał ktoś wędkę na blanku muchowym MHX F912-4? Nada się to do spinningu?



#844 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 31 styczeń 2023 - 21:01

Serwus travelarze.
Czy kojarzycie walizkowca 9'6/20lb/50g w 5 składach?
Budżet 1k PLN.

Wędka Shimano STC Spining - 2,70m 15-40g- 5cio skład- dość blisko do podanych parametrów
Kupiłem taką wędkę, byłem z nią na Bornholmie. Średnia, ale o epokę lepsza niż opisywany w wątku Cormoran, którego też miałem.

W pełni zadowolony jestem natomiast z SG4 travel, ale to tylko czteroskład.

Ponieważ jednak do samolotowego podręcznego dzisiaj i tak już nie można wziąć żadnej wędki, więc kilka centymetrów więcej nie jest dla mnie aż tak istotne, dlatego kupiłem SG4. Mam też travela Apisa z FA, ale to już tylko 3 części i mniejsza długość wędki, jednak już zdecydowanie warta polecenia.
Czyli wychodzi na to, że im mniej składów tym jednak lepiej 🤔

Użytkownik MichaEL edytował ten post 31 styczeń 2023 - 21:03

  • jersey i Luckyguliver lubią to

#845 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2023 - 21:36

Wędka Shimano STC Spining - 2,70m 15-40g- 5cio skład- dość blisko do podanych parametrów
Kupiłem taką wędkę, byłem z nią na Bornholmie. Średnia, ale o epokę lepsza niż opisywany w wątku Cormoran, którego też miałem.

W pełni zadowolony jestem natomiast z SG4 travel, ale to tylko czteroskład.

Ponieważ jednak do samolotowego podręcznego dzisiaj i tak już nie można wziąć żadnej wędki, więc kilka centymetrów więcej nie jest dla mnie aż tak istotne, dlatego kupiłem SG4. Mam też travela Apisa z FA, ale to już tylko 3 części i mniejsza długość wędki, jednak już zdecydowanie warta polecenia.
Czyli wychodzi na to, że im mniej składów tym jednak lepiej

 

Ja do 5 skladow tez troche podchodze jak do jeza... :) Wiekszosc moich traveli to 4 sklady. Przygladalem sie kiedys temu travelowi SG4 ale ten blank w zielonej panierce wyglada przeohydnie  :unsure: Ten travel Apisa jakiej dlugosci jest? 



#846 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2023 - 13:17

Czy składał ktoś wędkę na blanku muchowym MHX F912-4? Nada się to do spinningu?

Przy obecnej dostępności zarówno blankow jak i gotowych spiningow w wersji travel uważam ten pomysł za mało sensowny. Blank muchowy przede wszystkim nie jest tworzony z myślą o rzucaniu cięższymi przynętami - tam masz linkę (ciężar głowicy) i muchę co nic nie waży. Rzut muchą to tez mniejsza dynamika niz spinningiem. A już krzywa ugięcia muchówki vs spining to zupełnie róże planety - spining zawsze ma więcej mięsa w dolniku niz muchówka, która musi pracować po całości aby wykonać rzut. W muchowce ponadto zacinasz brania sznurem a w spiningu kijem.


Użytkownik gladki edytował ten post 02 luty 2023 - 13:18

  • jersey i Luckyguliver lubią to

#847 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 02 luty 2023 - 13:56

Serwus travelarze.
Czy kojarzycie walizkowca 9'6/20lb/50g w 5 składach?
Budżet 1k PLN.


Wez zerknij na Shimano freegame xt. Nie pamietam czy taka dlugosc jest w 5 czy w 6 skladach… ale chyba 6. Krotsze modele sa 5 czesciowe. Budzetowo zmieścisz sie w 1k razem z oplatami celnymi.
  • jersey lubi to

#848 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 02 luty 2023 - 14:19

@Luckyguliver napisał:

Wiekszosc moich traveli to 4 sklady. Przygladalem sie kiedys temu travelowi SG4 ale ten blank w zielonej panierce wyglada przeohydnie :unsure: Ten travel Apisa jakiej dlugosci jest?

Apis Sat 8015-3N
A mnie zielony SG się podoba, taki bojowy look.

Użytkownik MichaEL edytował ten post 02 luty 2023 - 14:20


#849 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2023 - 15:07

@Luckyguliver napisał:

Wiekszosc moich traveli to 4 sklady. Przygladalem sie kiedys temu travelowi SG4 ale ten blank w zielonej panierce wyglada przeohydnie :unsure: Ten travel Apisa jakiej dlugosci jest?

Apis Sat 8015-3N
A mnie zielony SG się podoba, taki bojowy look.

Kolor kolorem (tez nie lubię acz kupiłem) ale użytkowo seria SG4 jest jak najbardziej ok, szybkie i mocne blanki - zupełnie inne wędki niż seria SG2 czy Parabellum. Wszystko zależy od tego czego szukamy.


Użytkownik gladki edytował ten post 03 luty 2023 - 15:17

  • jersey lubi to

#850 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2023 - 15:17

Bo to oldschool, kolega na poprzedniej stronie pisał, że ma. Sądzę, że do dogadania

 

Znalezc linka na int do tej wedki rowniez ... :)

 

Mam tego Cormorana i przetrwał sporo wypraw. Udany kij ale parząc na dzisiejsze standardy to konieczne byłoby wymienienie przelotek na lżejsze i będzie super wedka na kolejne lata bo blank naprawdę mocny i niezawodny a o to przecież chodzi w wędkach do walizki ;-) Przy okazji kogo byście polecili żeby wymienił przelotki w tym kiju bo zamierzam to zrobić.



#851 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 luty 2023 - 20:44

@pablo1988

#852 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 luty 2023 - 23:10

Kolor kolorem (tez nie lubię acz kupiłem) ale użytkowo seria SG4 jest jak najbardziej ok, szybkie i mocne blanki - zupełnie inne wędki niż seria SG2 czy Parabellum. Wszystko zależy od tego czego szukamy.

 

Poczekam cierpliwie na nowa wersje :) Zadko sie czepiam walorow estetycznych ale ta wyglada wyjatkowo pskudnie w moich oczach  :rolleyes:


  • jersey i gooral lubią to

#853 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 luty 2023 - 15:29

Gratka dla miłośników traveli w Rodhouse wjechało 53 modele traveli od NFC, jakiś kosmos co do ilości :D

#854 ONLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 06 luty 2023 - 19:56

Czy składał ktoś wędkę na blanku muchowym MHX F912-4? Nada się to do spinningu?


Zależy do czego Ci tan kij ma służyć, sandaczy raczej nie połowisz. Mam kij wykonany na blanku TFO TiCr X #14 i jest to podstawowy kij na duże salmonidy kiedy spining do dodatek do wyjazdu chodziło oto by posłać lekki wobler łososiowy a jednocześnie był na tyle mocny by metrową rybę bezpiecznie wyjąć i do tego sprawdza się wyśmienicie.

#855 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 08 luty 2023 - 10:17

ja mam Ron Thompson Travel XP 3,60 m, c.w. 25-65 g

 

kij poprawnie opisany najlepiej dystansowo wypada pomiędzy 40 a 50 gram (realne 100 metrów w zasięgu) po przezbrojeniu więcej .......................

Posiadam. Po wielu poszukiwaniach, wreszcie znalazłem  :) 
Kij bardzo dynamiczny ale i paraboliczny oraz świetnie się ładuje nawet przy bombardzie 25 g - podczas rzutu "zrywa opuszek palca" przy plećce 0,12 mm, więc trzeba uważać  :lol:



#856 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 luty 2023 - 12:55

Posiadam. Po wielu poszukiwaniach, wreszcie znalazłem :)
Kij bardzo dynamiczny ale i paraboliczny oraz świetnie się ładuje nawet przy bombardzie 25 g - podczas rzutu "zrywa opuszek palca" przy plećce 0,12 mm, więc trzeba uważać :lol:


Oj mam tego kija i potwierdzam. Miota bardzo ładnie. Można i porzucać dużym sporym popperem typu panic pray a można i połowić z gruntu. Jak na 6-ścio skład to ładuje się.....

Załączone pliki


  • STREMER lubi to

#857 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 luty 2023 - 03:02

Jest sporo wędek na Ali typu travel. Wystarczy wpisać "travel rod 6pcs" i wyskoczą oferty. Ja chciałem brać tego, pewnie prędzej czy później wezmę Kestrella, ale cena poszybowała tak w górę, że dałem sobie spokój na razie. Warto spojrzeć na ofertę Sogayilang, bo mają tanio przyzwoity sprzęt. Mam dwie gruntówki (tak mam gruntówki, używam ze dwa razy w roku) w sześciu składach bodajże. CW to przeszacowany na bank, ale w plecak elegancko wchodzą. Jeszcze jest Hi-whale z przyjemnym blankiem, ale też chyba podrożeli, bo ja za to płaciłem coś około 100-120pln. Teraz używam Black Rocka 2 głównie i patrzę ostatnio czy kij jest na włóknach Toray, bo to robi różnicę. Chyba ten Kestrell jest.

Kestrell
316,92 zł 39%OFF | Wspólne Kestrel wędka podróżna przędzenia odlewania Fuji przewodnik morze ultralekki węgla 1.8/1.98/2.1m wędka
https://a.aliexpress.com/_EvQo93b

Hi whale
131,41 zł 58%OFF | Cześć. Wieloryb nowy wędka węglowa 2.28 m Fuji Acces7 sekcje wędka wędka spinningowa i przynęta Casting Pole akcja szybka wędka
https://a.aliexpress.com/_EQZZmoh
  • STREMER lubi to

#858 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 10 luty 2023 - 09:17

@Hesher, z kijami z Ali jest kilka problemów, które obecnie po ogromnych podwyżkach dla mnie dyskwalifikują ten kierunek zakupów:
- kompletna niepowtarzalność jakości w obrębie tego samego modelu. Sam doświadczyłem po złamaniu jednego travelka z Ali. Był na tyle tani i fajny, że kupiłem ponownie ten sam. Teoretycznie. Dostałem kij różniący się o dwie klasy w dół jakością wykonania, z krzywymi przelotkami, omotkami zalanymi toną lakieru.
- opisy CW rzadko mają coś wspólnego z rzeczywistością. Inny kijek - 3 kawałki, cast opisany jako 5-25g. W rzeczywistości kij zaczynał „gadać” od 15-17g. Wykonanie fajne ale zupełnie nie tego oczekiwałem. Nb. Służy koledze do kogutów i ciężkich gum z łódki na głębokiej zaporówce, kolega zachwycony. To chyba sporo mówi o realności opisu, skoro koguty 30g to taki środek pracy kija. Oczywiście, wiele wędzisk firmowych tez ma źle podane CW, ale kupiony w kraju kijek można łatwo zwrócić. Natomiast Chińczyk nie przyjmie reklamacji na takiej podstawie. Nie wspominając już o ewentualnym czasie dostaw i zwrotów pieniędzy.
- niekoniecznie uczciwy serwis. Przygoda kolegi: kupił travelka, zresztą Daiwa i na 99% oryginał. Kij strzelił na drugim składzie przy wyrzucie 3g. Sprzedawca odmówił reklamacji. Kasa w błoto. Oglądaliśmy dokładnie miejsce złamania i blank był fabrycznie wadliwy.
  • Luckyguliver lubi to

#859 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 18 luty 2023 - 14:18

Koledzy, może ktoś mi wyjaśnić różnice między wędkami muchowymi a spinningowymi w kwestii ilości składów. Pewnie z 90% dostępnych wędek muchowych na rynku jest w czteroskładach i odwrotnie w przypadku spinningu  - 90% dwuskład (procenty tak pi razy drzwi, ale to nie do końca mają znaczenie dokładne procenty). Kiedyś próbowałem o tym się gdzieś doczytać i o muchówka pisze się głównie, że łatwe w transporcie (nie chodzi mi tu o samolot)... No tak ale tak samo jak z wędkami muchowymi jeździmy na ryby ze spinningiem, i co dla spinningu to już lepszy dwuskład??

Sorry jeżeli to brzmi ironicznie, ale nie taki ma cel :)

Proszę podzielcie swoimi doświadczeniami czy bardzo różni się praca wędki dwu od czteroskładowej, jak na jej pracę/ wytrzymałość wpływa ilość składów? Sam osobiście oprócz wielu dwuskładowych spinningów ma jedną muchówkę i też w dwuskładzie i właśnie poszukuję jakiegoś spinningu travelera na zbliżające się wakacje. 



#860 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 luty 2023 - 14:33

Wiesz, komfort użytkowania to chyba bardziej zależy od jakości blanku i jego akcji. Ja tych traveli trochę przerzuciłem, nie podobały mi się tzw. krowie ogony chociaż nie gubiły ryb. Wytrzymałość to tak jak napisałem, kwestia zależna od jakości blanku. Mi w zeszłym roku wyszedł zakleszczony spigot w nie tym składzie,co powinien. Klejony był pewnie przez Chińczyków na ślinę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych