Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 listopad 2017 - 09:11

Mam exage żyć mini 240 10-30 g. Daje radę, wyszedł w tym roku na niego zębaty około metra, a parę lat temu boleń 73 cm. Bardzo wygodny w transporcie pokrowiec ma miejsce na kołowrotek. To co jest na sklepach to już ostatnie egzemplarze bo seria już nie produkowana. Ewentualnie z krótkicb teleskopów DAM Shadowrun albo Dragon (chyba millenium). Oba nieźle się prezentują. Etherni popatrz na DAM Qadra Safari (czy tam Qadra Safar), są z większymi cw.
  • MichaEL i damian1986 lubią to

#302 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 listopad 2017 - 16:42

@Hesher, w necie widziałem, ale pomacać jest trudno. A opis na kiju nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością i oczekiwaniami. A pośpiechu nie mam z travelem klasy ciężkiej.

Dużo do myślenia dalo mi łowienie pożyczonym Beastmasterem AX, 2,40 ,cw chyba do 40g. Kij powszechnie chwalony, lubiany i niemal otoczony legendą. Dla mnie był niewygodny, nieporęczny, i męczący.

Co do teleskopów, to osobiście uważam taki spinning za lekką pomyłkę. Długość transportowa jest niewiele mniejsza niż czteroskładu. A praca pod obciążeniem, nawet najlepszego teleskopu, jest kiepska z racji fizyki. Natomiast kij w czterech kawałkach, w zakresie niższej-sredniej półki cenowej, przy dobrym pomyśle na złącza, nie odbiega od dwuskladu.

#303 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 listopad 2017 - 17:45

Dużo do myślenia dalo mi łowienie pożyczonym Beastmasterem AX, 2,40 ,cw chyba do 40g. Kij powszechnie chwalony, lubiany i niemal otoczony legendą. Dla mnie był niewygodny, nieporęczny, i męczący.


Chyba znam tego kolegę ;) Jesli myślimy o tym samym to to nie był AX tylko SBM czyli wersja przed AX. Zgadzam się, to słabo wyważony kijek, który szybko męczy rękę. Dlatego leży obecnie u Hubertusa i czeka na przezbrojenie ;) Nadal jednak uważam, że warto go mieć ze względu na pancerność, niezawodność oraz travelowe gabaryty transportowe.

#304 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 listopad 2017 - 18:06

Miałem beasta w travelu do 15g, poszedł do ludzi. Ten z pierwszej serii w trójskładzie kozacka armata, kolega ma i nie chce sprzedać :( Możesz też dać dwuskładnikowy do pocięcia, ja tak zrobiłem z połamaną magną silver.

#305 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 listopad 2017 - 20:45

Tyllo kij Grześka to klasyczny dwuskład. Może i SMB, on ma kilka beastów, ja się gubię.
Sam blank faktycznie "ma coś w sobie", choć wymaga przyzwyczajenia do pozornie flakowatej szczytówki. Stary styl rozkładania sztywności i progresji mocy blanku poprzez jego zbieżność i grubość ścianek, a nie jak współcześnie, poprzez użycie wielu rodzajów węgla (w sensie modułu) do budowy blanku na różnych odcinkach.

Odczucia z łowienia to sprawa bardzo indywidualna, co jednego zachwyci, to drugiego odrzuci.

#306 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 listopad 2017 - 21:03

Tyllo kij Grześka to klasyczny dwuskład. Może i SMB, on ma kilka beastów, ja się gubię.
Sam blank faktycznie "ma coś w sobie", choć wymaga przyzwyczajenia do pozornie flakowatej szczytówki. Stary styl rozkładania sztywności i progresji mocy blanku poprzez jego zbieżność i grubość ścianek, a nie jak współcześnie, poprzez użycie wielu rodzajów węgla (w sensie modułu) do budowy blanku na różnych odcinkach.
Odczucia z łowienia to sprawa bardzo indywidualna, co jednego zachwyci, to drugiego odrzuci.


A nie, to miałeś rację. Grzesiek jeśli mnie pamięć nie myli ma rzeczywiście AX'a. Myślałem, że o moim travelu piszesz ;) Machałeś nim wtedy kiedy próbowałeś Prorexa.

#307 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 listopad 2017 - 01:18

Tylko, że to teleskop ale co kto lubi...

Też wolałbym składaka ale przy takiej długości nie można wybrzydzać. 

Poza tym fajnie, że dolnik jest oddzielnie więc z powodzeniem mogę dorobić wersję na muchowy kręcioł i mieć 2w1 ! :)

Od razu zaznaczam, że ma to być super mini travel na zasadzie albo max 35cm albo nic. - Ciekawe kto by wybrał opcję drugą będąc nad wodą ;)  *a jeszcze mieć dwa dolniki i opcję albo lekki spinning albo lekka sucha muszka ehhhh...

 

Z muchówką w 6 kawałkach nie ma problemu:

https://www.ebay.com...819/bn_67351763

Spina o takich parametrach, można znaleźć na aliexpress. 5-6 części, i zazwyczaj krociak, 1,9-2,10m taka moda w Azji.

https://pl.aliexpres...1060060523.html

 

Ano właśnie chińczyki. Na ali patrzyłem ale boję się o jakość. Nie żebym potrzebował super finezji - wystarczy kij od szczotki ale żeby nie okazało się, że kijek wykonany z plastiku oklejony folią "carbon"

Poza tym po dłuższym grzebaniu w internetach te chińskie mają 40cm, a nie jak w wielu opisach 35cm, a czterdziestaka to już można ładnego wybrać i niestety nie mam tyle miejsca. (chyba, że ja ślepy i nie widzę to sorki)


Użytkownik aXon edytował ten post 06 listopad 2017 - 01:34


#308 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 listopad 2017 - 02:02

PS. Coś takiego mi się marzy i ma chyba 35cm w transporcie ale gdzie ja to dostane (i ponoć się łamie szybko..) 

https://www.youtube....h?v=29Y2vlS3EI8


Użytkownik aXon edytował ten post 06 listopad 2017 - 02:10


#309 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 listopad 2017 - 20:33

Czy znacie może travelka, który jest na prawdę extremalnie mały po złożeniu? Chodzi mi o coś do 35cm..
Przy 6 częściach można by było wyskubać nawet te 210cm, a to już przy takim kieszonkowcu byłoby super.
Wszystkie kijki w tym temacie jak i w sklepach mają powyżej 45cm.. i myślę, że podobnie ciężko będę miał z muchówką :(

- Właśnie przed chwilką znalazłem! sorki za zamieszanie - (exage bx stc mini tele spin)
Troszkę drogi jak na breloczek ale dobrze, że jest w ogóle coś tak małego :) zadowolony!

Spro mobile stick, 6-części

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#310 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 07 listopad 2017 - 00:56

Spro mobile stick, 6-części

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Stare modele skladaly sie z 6 czesci i ten 2.1m po zlozeniu mial 38 cm.

 

http://www.thepikesh...tick-70m-detail

 

Nowe natomiast skladaj sie juz tylko :) z 5 kawalkow. 

 

http://www.spro.eu/E...bile-stick.html

 

A tak na marginesie czy ktos machal tymi nowymi kijami?



#311 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 listopad 2017 - 10:28

@coma, twoim machało się już dużo lepiej. Chociaż jak sam widziałeś do cięższego lowienia wolę szybsze kijki. Natomiast taki beast 2,10-2,40, do 15g, w travelu jako kijek na pstrągowe włóczęgi to bym chętnie posiadł ;)
  • Bolesław i coma lubią to

#312 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 listopad 2017 - 20:05

Dynamiczny, dużo mocy, grube ścianki i dobrze opisany, a z tego, co niedawno szukałem to większość była przeszacowana

Bedzie pod gumy i twarde wabiki? Czy ktos ma wersje 2,40/10-45g?



#313 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2017 - 11:58

Taki kijek: DAM Quadra Safar 240, 15-45

http://www.sprzetwed...45-g-11371.html

 

Używał ktoś może? Na ile dobry opis c.w. Jaka akcja?



#314 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 30 listopad 2017 - 11:35

Bedzie pod gumy i twarde wabiki? Czy ktos ma wersje 2,40/10-45g?

Tak, bez problemu, można nawet od bidy z opadu nim łowić


  • Luckyguliver lubi to

#315 OFFLINE   stivimorales

stivimorales

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:35

śledzę ten topik od dłuższego czasu, bo szukam dobrego, ba.... idealnego travelka, jak każdy w tym wątku:) Mnie akurat interesuje na skałki typu wyspy kanaryjskie, czy inne oceaniczne/ lub śródziemnomorskie łowienie z brzegu lub jachtu.  Bardzo ciekawy ten topik i też w powiązaniu z przynajmniej dwoma innymi wątkami, to jeśli chodzi o moje kryteria; blank, wytrzymałość, pracę i wykonanie... , wytypowałem takich faworytów;

 

1.

Shimano Beast Master (ale najlepiej w wersjach BX - dziś nieosiągalnych raczej. Powszechnie dostępne nowsza seria DX/EX - opinie nie są już tak jednoznaczne. No i półka cenowa zdecydowanie minimum 500 pln i w góóóórę :)

 

2.

Ron Thompson - budżet grubo o ponad połowę mniejszy, można zamiast jednego shimano, za ta sama kasę kupić dwa spinningi(np. polecam wątek "chrustowy travel ... http://jerkbait.pl/b...0#commentsStart)

Tutaj laury zbiera starsza edycja; Ron Thompson Tyran Nano Series Travel, dzisiaj podobnie jak w przypadku serii Shimano BX - niedostępna/ lub trudno dostępna.

Tu jest dobry test dwuskładowego 2.70m na wiadro:)

https://www.youtube....h?v=6is4pkeZh8k

Kij jest obecnie dostępny w wersji NX-series travel od 237 pln. O tej aktualnej edycji mało jest informacji, ciekawi mnie czy ktoś ma doświadczenia z nimi?

https://spinn.pl/wed...-70-15-45g.html

 

 

3.

Abu Garcia Diplomat - tutaj jest niewątpliwie jeden baaardzo duży wyróżniający atut, jaki biorą użytkownicy pod uwagę mimo wszystko...., wypasiona tuba transportowa w cenie wędki, cenowo bardzo przystępny. O samym blanku opinii pozytywnych tez bardzo dużo.

 

4. 

Też dobra relacja cena/jakość TD Salmon travel w korku.... miałem w ręku. W zasadzie wszystko mi pasuje, 21-60 gr i 290 cm.

 

 

Jeszcze jako ciekawostkę dorzucam dobrze wypadający w opisach na zagranicznych forach  mocny travel Daiwa Procaster ....U nas się nie natknąłem. Obecnie w dostępny jest w edycji Daiwa Procaster II. 2.40 i 3.00 m, oba 20-80gr, waga 268gr, cena około 300 zł

https://www.pecheur....-ii-152480.html

https://www.youtube....h?v=VnCufI86FqY

 

 

To jest oczywiście moja subiektywna opinia, ale tak mi wychodzi, że powyższe kije zbierają po prostu najwięcej pozytywnych opisów na forum, no albo jak kto woli najmniej negatywów. Na ten moment na 99%  najbardziej mnie przekonuje na ocean Ron Thompson Tyran NX-series travel. Jeśli jeden kijek, to taki wypośrodkowany 2.70/15-45gr, albo dwa spinningi, które razem zamkną się w cenie poniżej 500zł,  2.40/10-30gr  i drugi mocniejszy 2.75-3.00/20-60gr. waga w zależności od długości 265/335 gr. Ten 1% zawahania w zasadzie z tego, że doskonałe opinie znam o jego wcześniejszej edycji, Ron Thompson Tyran Nano Series Travel, a o tym dostępnym na razie niewiele...

 

pozdrawiam

stivi


Użytkownik stivimorales edytował ten post 05 grudzień 2017 - 18:05

  • *Hektor* lubi to

#316 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:51

zobacz czym łowi hlehle 



#317 OFFLINE   stivimorales

stivimorales

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:28

Chrystusowy travel dobrze robi.

Trochę by trzeba poprawiać fabrykę, ale ujdzie jak za 40 Euro :D

Wersja cięższa - 45g i 2.7m to za to armata. Lubię te wędki, chociaż coraz rzadziej po korbę sięgam. 

 

z ciekawością przeczytałem cały twój wątek chrystusowy, kije z tej edycji są już niestety niedostępne raczej. Masz może jakieś doświadczenia z edycją obecną? 

https://spinn.pl/wed...-40-10-30g.html

 

pozdrawiam

 

stivi



#318 OFFLINE   stivimorales

stivimorales

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:32

zobacz czym łowi hlehle 

no też ciekawy pomysł ;) , poszukam jak z dostepnością i za wiela:)



#319 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:41

mam takie 2 , 9 i 12 i jeszcze króciaka 9 .... sprawdzają się



#320 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:12

z ciekawością przeczytałem cały twój wątek chrystusowy, kije z tej edycji są już niestety niedostępne raczej. Masz może jakieś doświadczenia z edycją obecną? 

https://spinn.pl/wed...-40-10-30g.html

 

pozdrawiam

 

stivi

Hej,

 

wydaje się mi że blank jest ten sam, zieniło się tylko wykończenie rękojeści. Używałem nowych modeli rok temu w hiszpanii i spisywały się znakomicie. Lubię chrusty i to jedne z moich ulubionych kiji - od łososi po bluefishe (modele 15-45 i 20-60g)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 1 anonimowych