Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 17:44

Ja sie swojego czasu przygladalem blankowi trzy czesciowemu SLF7310-3N ktory kosztuje 730 pln i jest ciut tanszy od wyzej wspomnianego. Wyszlo mi na koniec, ze bez zadnych wodotryskow zaplace ok 1.5000 PLN. Pomachalem wiec lapka na pozegnanie tej mojej "fanaberii" i zaczalem przeszukiwac japonskie strony z wedkami:)



#262 OFFLINE   Bartek1978

Bartek1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 18:26

Zamawiałem kilka wędek na raz i nie wiem ile ta kosztowała. Ale też nie ma tytanów i wodotrysków. Mam Nfc im dwusklad 8,6ft do 28g i 17lbs i Blaas bardziej mi leży. Nfc jest mniej czuły.

#263 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:20

Mam Nfc im dwusklad 8,6ft do 28g i 17lbs i Blaas bardziej mi leży. Nfc jest mniej czuły.

 

Zostaniesz zlinczoway za ta herezje  :lol:  :lol:  :lol:



#264 OFFLINE   100icki

100icki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaIpswich / Tomaszów Maz.
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:12

Witam ponownie

przyszedł dziś ten Diplomat ABU i moje pytanie:

jest napisane na nim made in China,

czy wszystko jest ok z tą wędką?

tak powinno być?



#265 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:22

Witam ponownie

przyszedł dziś ten Diplomat ABU i moje pytanie:

jest napisane na nim made in China,

czy wszystko jest ok z tą wędką?

tak powinno być?

 

Jak na wiekszosci ;) Jakbys kupil megaforce to pewnie tez z Chin.


  • 100icki lubi to

#266 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:36

Nawet na pewno z Chin.
Diplomat jako seria i nazwa, faktycznie pochodzi jeszcze z czasów "Made in Sweeden". Ale już od bardzo dawna, ABU produkuje w Chinach 95% sprzętu. Chociaż, akurat Diplomat wygląda jak przeniesiony w czasie z lat 90' i z europejskiej fabryki.
  • 100icki lubi to

#267 OFFLINE   100icki

100icki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaIpswich / Tomaszów Maz.
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:46

Dziękuję za wyjaśnienie, nie wędkowałem 6/7 lat, jest to jednak długi okres, sporo się zmieniło.
Etherni twój opis (8 strona w tym temacie) przesądził o kupnie tego diplomata. 
Pozdrawiam i dziękuję.

  • Bolesław lubi to

#268 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:35

Podpowiem jeszcze, że Diplomat nieźle sprawdza się jako lekki kijek trollingowy na sandacze (z ręki oczywiście i bez szału z gabarytem przynęt), bo dzięki "mięsu" nie ma spadów, nawet okonie wiszą pewnie i bez rozrywania pyska.
  • 100icki lubi to

#269 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 23:42

Ja sie swojego czasu przygladalem blankowi trzy czesciowemu SLF7310-3N ktory kosztuje 730 pln i jest ciut tanszy od wyzej wspomnianego. Wyszlo mi na koniec, ze bez zadnych wodotryskow zaplace ok 1.5000 PLN. Pomachalem wiec lapka na pozegnanie tej mojej "fanaberii" i zaczalem przeszukiwac japonskie strony z wedkami:)

Myślisz o SLF7310-3N czy SLXF7310-3N?



#270 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 00:12

Myślisz o SLF7310-3N czy SLXF7310-3N?

 

Kurcze juz sam nie pamietam. Drugim powodem odstapienia od projektu, chyba nie mniej waznym niz cena byl fakt, ze to sa 3 sklady a 3 sklady to dla mnie zaden travel. Fishing Art produkuje wedki 4 czesciowe ale juz o wiekszym CW a te mnie akurat nie interesowaly. 

 

 

A tu nowe czteroskladowe travelki Major Craft Light Game :) Jak ktos zakupi niech da znac. Ja wyczerpalem juz wszystkie srodki z budzetu na wedki i kolowrotki  w 2017. Moge sie wiec tylko obejsc smakiem. Przynajmniej na razie :) 

 

http://www.majorcraf...em/8801?lang=en

 

Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 00:22


#271 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 01:32

Też chciałem 4-części ale cw. dla mnie również za wysokie dlatego wybrałem 3-części dł.transportowa 78cm zmieściły się w bagażu podst. i mam ją obecnie w USA.



#272 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 01:48

Ryanair daje Ci tylko 55cm  :D Oprocz tego tak do 60cm wedka wchodzi mi ladnie do plecaka i nie musze sie martwic, ze o cos lub kogos zaczepie. 



#273 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 01:55

Ryanair daje Ci tylko 55cm  :D Oprocz tego tak do 60cm wedka wchodzi mi ladnie do plecaka i nie musze sie martwic, ze o cos lub kogos zaczepie. 

Mówisz o bagażu podręcznym ?


Użytkownik januszz edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 02:06


#274 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 02:25

Tak 55cm to max dlugosci podrecznego. Jak latam Ryanair'em to zwylke tylko z podrecznym. Wiadomo dalsze podroze to drugi, bardziej pojemny bagaz ale tez bez szalenstwa. Natomiast kiedy szwedam sie po kraju transportem miejskim (metro, autobus, pociag czy tuk tuk) to wole zeby wedka nie wystawala poza plecak bo w takim wypadku caly czas musze sie pilnowac. Licho przeciez nie spi :) Oprocz tego wkurza mnie jak musze pilnowac wystajacego "ogona" kiedy wchodze do malenkiego sklepiku bo kazdy obrot moze spowodowac ze cos sciagne z polki. W ubieglym roku bylem np w Kornwalii i po rybach przeszedlem sie po starowce z malutkimi sklepikami gdzie mozna bylo kupic pamiatki i takie tam. Duzo ceramiki i ludzi wokolo. Po 5 min wedka powedrowala do reki... :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 02:25


#275 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2017 - 05:39

Wg regulaminu nie wolno przewozić wędek w bagażu podręcznym - nie robili Ci nigdy problemów?



#276 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 06:51

Nie nikt sie nie burzyl jak do tej pory nawet kiedy wedka wystawala z torby :) Niemniej jednak bralem pod uwage, ze cos komus sie nie spodoba i wedka czy kolowrotki z pletka (tego tez chyba nie wolno wozic w podrecznym) zostanie na bramce. Kiedy lece z Rzeszowa to moj brat zawsze czeka az przejde przez kontrole bagazu. Bo cholera wie do czego sie moga przyczepic.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 06:52


#277 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:10

No przy wylocie z Polski bez problemu gorzej na jakie służby się trafi przy powrocie. W Hiszpanii czy Grecji to mają raczej wywalone i można wszystko przewieźć, ale ostatnio jak mi w Vaxjo przegląd bagażu zrobili to chyba bym już do Szwecji nie zabrał wędki w podręcznym. No chyba, że to tylko tam, bo małe lotnisko to się nudzą ;)



#278 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:24

No właśnie różne są opinie. Jedni tu twierdzą że nie wolno do podręcznego kijów i kołowrotków z linkami, a inni że nie ma problemu. Ja przez ten brak ujednolicenia nie decyduje się na podręczny bo szkoda byłoby mi wyrzucić sprzęt za conajmniej kilka stówek.

#279 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 08 wrzesień 2017 - 09:01

Wg regulaminu nie wolno przewozić wędek w bagażu podręcznym - nie robili Ci nigdy problemów?

 

Obecnie przewoźnicy niskokosztowi chętnie pakują podręczny do luku bagażowego i można to zrobić bezpłatnie na odprawie bagażowej.

Minus to trzeba stać w kolejce z nadającymi bagaż rejestrowany i odebrać z taśmy, plus taki, że przechodzimy odprawę bezpieczeństwa bez przedmiotów mogących budzić wątpliwości inspektorów.


  • Bolesław lubi to

#280 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 09:20

 

Dziękuję za wyjaśnienie, nie wędkowałem 6/7 lat, jest to jednak długi okres, sporo się zmieniło.
Etherni twój opis (8 strona w tym temacie) przesądził o kupnie tego diplomata. 
Pozdrawiam i dziękuję.

 

 

Diplomat daje rade :)  Swojego kupilem jako tzw 'panic buy' dzien przed wyjazdem, ale cos tam sie nim dalo wyholowac ;)

 

PBH_FNG_008.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych