Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

koleiny producent przenosi się do chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 grudzień 2007 - 21:33

Nie tak dawno dotarły do moich uszu wieści o przeniesieniu produkcji przez Composite Developments do państwa środka. Jakoś nie chciało mi się w to wierzyć, więc postanowiłem sprawdzić to u źródła. Oto część odpowiedzi:

Yes we are closing the factory for manufacture in New Zealand but retaining the research and development and repairs for the domestic market here in New Zealand.
We do have the factory being built now and will open in Jan 2008 all going well, the factory is going to be run by our production manager whom is Chinese and has been working for C.D here in New Zealand for the past 5 years, we can guarantee that the product will be better than we have made here due to the fact that the machinery is all brand new, the machinery here at C.D. is now 26 years old, big difference indeed.


#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 grudzień 2007 - 22:59

no skośnookie mają nowsze maszyny,więc cuż Taki rynek sie opyla im to why not.mniejmy nadzieję ze zapewnienia o nistraceniu na jakości a wręcz zyskaniu potwierdzą się :D

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2007 - 23:21

:wacko:


News robi wrazenie.

Ciekawe co na to ceny...

Guzu

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 06:37

nowe maszyny guzu, wiec pewnie http://boerse.bluewin.ch/img/up.gif ;)

#5 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 18 grudzień 2007 - 10:11

Panowie, zróbmy raport - co jeszcze nie jest produkowane w Chinach jeśli idzie o blanki i wędziska. Według mojego stanu wiedzy jeszcze nie przeniosło tam produkcji St.Croix od Avida w górę oraz Talon. Natomiast Batson i teraz CD są już w objęciach żółtych rączek. Piszę tylko o tych czterech firmach ponieważ ich blanki są najszerzej dostępne w naszym kraju. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam.

#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 10:21

Batson rx 7+i 8+ są produkowane w USA, Lamiglass chyba też, Gatti u Makaroni :mellow: , Shakiri - pytanie do Łukasza, Loomis-pytanie do Normarka, ale jeśli jeszcze w Stanach, to kwestia czasu gdy będą to Chiny

#7 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 grudzień 2007 - 11:02

Witam

Blanki ATC byłe shikari są w 100% projektowane i produkowane w USA . Jeżeli kiedyś dojdzie do przeniesienia produkcji do innego kraju, będę miał tę informację z paromiesięcznym wyprzedzeniem . Jak na razie według właścicieli nie zanosi się na to . Jednak jeżeli by się coś takiego zdarzyło nie omieszkam zamieścić takiej informacji na forach internetowych. Uważam ,że ukrywanie tego typu wiadomości może wzbudzić tylko utratę zaufania ze strony potencjalnych jak i stałych klientów . Jak na razie blanki są robione na trzpieniach Loomis Golf oraz Cascade -shikari , cześć według projektów shikari , reszta według nowych . Dokumenty celne oraz fv posiadają rubrykę taką jak kraj pochodzenia . Przy gotowych wędkach można ją obejść przy blankach zawsze wiadomo gdzie zostały wyprodukowane.

Pozdrawiam Łukasz


#8 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:09

Witam,
Sam jestem ciekawy, jak to będzie z jakością. Marty Johanson zapewnia o jeszcze wyższej jakości blanków. Mam nadzieję, że będzie to tak jak z blankami Batsona. Obecne są o niebo lepsze jak produkowane wcześniej w Cascade Composite. Co do cen jeszcze nie mam informacji. Zamówioną partię blanków na początek lutego dostanę dopiero pod koniec marca.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:14

Fakt, Batsonom trzeba oddać że mimo produkcji w chinach, są naprawde świetne. Przynajmniej mi pasują bardziej niż Talony :huh:

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:40

Dla mnie oznacza to, ze przestaje sie interesowac tymi produktami.
Moze jestem staroswiecki, ale mam swoje kryteria przy wydawaniu pieniedzy.

Znowu czlowiek nie buduje wedek NON stop (przynajmniej ja), wiec tez z dzis na jutro sie wiele nie zmieni. Ot jedna firma mniej do ogladania oferty.

Guzu

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 18:03

Dla mnie oznacza to, ze przestaje sie interesowac tymi produktami.
Moze jestem staroswiecki, ale mam swoje kryteria przy wydawaniu pieniedzy.

Znowu czlowiek nie buduje wedek NON stop (przynajmniej ja), wiec tez z dzis na jutro sie wiele nie zmieni. Ot jedna firma mniej do ogladania oferty.

Guzu


Guzu,

Jeszcze pare lat i nie bedziesz mial jakiej wedki zamowic :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

Pozdrawiam z deszczowego Londynu,

Bujo

#12 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:09

Witam
Ja może tez jestem staroświecki ale bardziej ufam produktom robionym w US. Jak dotąd nie widzę profitów przeniesienia produkcji do krajów dalekiego wschodu . Jeżeli firma jest duża i produkuje różne przedmioty tubular : maszty ,strzały, kije do golfa to wiadomo ,że te produkty –sprzedawane w dużej ilości i masowo robi się tanio. –one przynoszą duży obrót. Blanki to inna kwestia to produkt dla pasjonatów i muszą być wykonane przez takie osoby. Przeniesienie produkcji zabija też moim zdaniem indywidualne projekty blanków . A takich rynek polski potrzebuje . Nie ma co się oszukiwać ale gotowe blanki katalogowe są jedynie na siłę dostosowywane do potrzeb panujących w naszym kraju. Jak na razie trzymając blank z grafitu standardowego zrobiony w USA wiem ,że mogę go przeciwstawić produktom chińskim czy koreańskim z pseudo IM7 lub wyżej i wyjść obronną ręka jeżeli chodzi o parametry i wartość użytkową .
Jeżeli produkcja na dalekim wschodzie jest na tak wysokim poziomie to poco pośrednicy . Dla marki dodatkowych kosztów ?–może lepiej zamawiać bezpośrednio u producenta…

Pozdrawiam Łukasz


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:31

Guzu,

Jeszcze pare lat i nie bedziesz mial jakiej wedki zamowic

Dzieki Bujo za troske.

Mysle ze tak zle nie bedzie.
Producentow MADE IN USA jest sporo, wielu nieznanych w Polsce. Ale Polska, to za przeproszeniem, zaden punkt odniesienia czy obiekt zainteresowania dla wielu firm na swiecie.
Znajdzie sie cos jak zaistnieje potrzeba.

Pozdrawiam z wyjatkowo chlodnej Barcelony

Guzu

#14 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:36

Witam,
Ja nie jestem staroświecki.Widzę profity z przeniesienia produkcji do krajów dalekiego wschodu. W przypadku klasowych producentów nie zabija się indywidualnych projektów tylko się je realizuje-szybko, starannie i tanio. Co innego, jak porównamy produkcję masową. Tu nie ma porównania. Wracając do CD. Wytwórnię będzie prowadził Xin Wu, który pracował w CD przez ostatnie 5 lat. Reasumując: Ten sam materiał na blanki, ten sam mandrel, ta sama technologia, ta sama osoba nadzorująca produkcję, całkowicie nowe maszyny. Nie wyprzedzajmy faktów.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:34

No to ja powiem, dla uzupelnienia palety pogladow, ze nie moge sie doczekac przeniesienia produkcji CD do kraju o tanszej sile roboczej. Licze na to ze dostane nie gorszy produkt, za mniejsze pieniadze. Jezeli blanki bedzie projektował Dmitry, to z pewnoscia beda one dostosowane rowniez do naszych potrzeb. A raczej, scilej rzecz ujmujac - gustów

#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:53

Licze na to ze dostane nie gorszy produkt, za mniejsze pieniadze

To zebys sie Friko nie przeliczyl :lol:

Guzu

#17 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:10

Jeśli zostanie ta sama jakość - a są przesłnki ku temu- to ja zostaje CD maniakiem <_< , ale poczekamy i zobaczymy, narazie jest to gdybanie.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:12

No właśnie, takie rzeczy rozstrzygnie czas. Może będzie tak że się przeliczę. Ale wolę być w życiu optymistą B)

#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:14

Ja rowniez jestem z zalozenia optymista.
Ale od napisu MADE IN CHINA wole MADE IN JAPAN albo MADE IN USA.
I to wspiera moj optymizm :D


Guzu

p.s. Na tym etapie to gdybanie co i jak bedzie. Ale jak mowi powiedzenie lepsze jest wrogiem dobrego.



#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:14

Paweł a tak przy okazji, jak tam Penn made in china, rok chyba już upłynął




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych