Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

koleiny producent przenosi się do chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:14

Dzieki za info. Zapisałem się na blank z następnej dostawy i otrzymam zapewne produkt z pierwszej, eksperymentalnej serii z Chin, @$#(*^#%@!
Z chińskich Batsonów jestem bardzo zadowolony, ale chciałem sobie zrobić jakieś urozmaicenie :lol:



#22 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:16

Zewu, no to chyba przyroda... :lol:

#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:20

@pablom
penn bez zarzutu. Co prawda jesze zadna ryba porzadnie w kosc mu nie dala, ale woblerow w slusznym rozmiarze troche obsluzyl w tym sezonie, tudziez innych zastosowan. Sprawuje sie jak nowka. jestem bardzo zadowolony z markowych produktow made in china.

@guzu
radziłbym sie nie przywiazywac tak do etykietek. Bo dla chinczykow to zaden problem zrobic produkt z wytłoczeniem made in japan :lol:

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:24

Racja Friko,

Najlepsze rozwiazanie to kupowac MALO (rachunek prawdopodobienstwa) - ciezej trafic na podrobke :D

Guzu



#25 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:25

@guzu
radziłbym sie nie przywiazywac tak do etykietek. Bo dla chinczykow to zaden problem zrobic produkt z wytłoczeniem made in japan :lol:


No, ostatnio dostałem taką piękną maczuge (bez przesady, ale tylko do obrony się nadaje) z napisem Daiwa i dopiskiem made in japan

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:27

no i jak tu nie lubic tych Chinoli - z takim poczuciem hu :lol: moru

#27 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:31

no i jak tu nie lubic tych Chinoli - z takim poczuciem hu :lol: moru


Lubić to ich się da, ttylko niech z tym humorem nie przeginają :mellow: .
A tak poważnie to jeśli Zewu się nie wycofa to mamy już testera Compositów made in china :mellow: , pozostaje czekać.

#28 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:33

[quote]

@guzu
radziłbym sie nie przywiazywac tak do etykietek. Bo dla chinczykow to zaden problem zrobic produkt z wytłoczeniem made in japan :lol:
[/quote]

No, ostatnio dostałem taką piękną maczuge (bez przesady, ale tylko do obrony się nadaje) z napisem Daiwa i dopiskiem made in japan
[/quote]

@ pablom

Myśle, że cena będzie wyznacznikiem. Na moim Steez'ie nikt nie ukrywał - made in Malesia, a cena pozostała ta sama.
:D


#29 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:43

jak to mówią - cena czyni cuda- ta daiwa to rzeczywiście cenowo stała bardzo nisko, choć i tak za drogo <_< .
Tak sobie pomyślałem, że to może być początek małej rewolucji (jak ja nie lubie tego słowa). Jeśli ceny producentów klasowych dzięki temu obniżą ceny, przy zachowaniu jakości, to wszystkie te wynalazki typu Jaxon,mikado - przestaną mieć racje bytu. Wydaje mi się że powoli, acz z pewną taką nieśmiałością, odchodzi do lamusa tandeta. Odchodzą też powoli w zapomnienie normalne sklepy.

#30 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:50

Panowie, zróbmy raport - co jeszcze nie jest produkowane w Chinach jeśli idzie o blanki i wędziska. Według mojego stanu wiedzy jeszcze nie przeniosło tam produkcji St.Croix od Avida w górę oraz Talon. Natomiast Batson i teraz CD są już w objęciach żółtych rączek. Piszę tylko o tych czterech firmach ponieważ ich blanki są najszerzej dostępne w naszym kraju. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam.

Witam, wtrącę tutaj jeszcze CTS, który jest produkowany w Nowej Zelandii. Jak wynika z niektórych opinii, nie wiadomo czy to dobrze? :unsure:
Krzysztof

#31 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:53

A tak poważnie to jeśli Zewu się nie wycofa to mamy już testera Compositów made in china :mellow: , pozostaje czekać.

Raczej skuszę się już teraz na ostatnie sztuki z NZ, by w razie co miec w przyszłości materiał porównawczy z blankami made in China. Choć z drugiej strony, do ostatniej serii też mogli podejść lightowo, te maszyny przecież takie wysłużone i ludzie prace tracą :D




#32 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:56

Nie, no chyba tak nie pojechali, za długo pracowali na swoją pozycje. Poza tym jest gwarancja - 5 at to szmat czasu.
A tak z ciekawości to co sobie upatrzyłeś?

#33 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 11:29

Żartuję przeca Kupię jednak blank (Sunrise BLSWM2112ML) już teraz, bardziej ze względu na termin realizacji zamówienia.





#34 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4821 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 grudzień 2007 - 12:44

Nie ma o co bić piany. Ręce robotnika są wszędzie takie samo (no może poza kolorem) a i tak większość robią maszyny. Jeżeli kontrola jakości będzie w porządku, to i taki będzie produkt finalny. To ona najwięcej kosztuje, bo po prostu część produkcji trzeba zutylizować (czytaj profesjonalnie zniszczyć). Ja akurat nie pamiętam tych czasów, ale z tego co wiem to był okres kiedy wyroby z Japonii były uważane za największe g.... Być może niektórych to zdziwi, ale jest to fakt ( nieco wstydliwy i często zapominany).

Pozdrawiam

Paweł

#35 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 19 grudzień 2007 - 17:11

Witam,

Nie pozostaje nic innego niz zaczekac na gotowe blanki Made in China, porownac do Made in N.Z. i dopiero potem wysnuc jakies wnioski.

Przy Batsonach nie ma zadnej roznicy i o ile wlasciciel fabryki bedzie produkowal tylko i wylacznie dla CD, przy ich technologiach i kontroli jakosci to blanki powinny byc takie same.



Bujo


#36 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 grudzień 2007 - 17:16

o ile wlasciciel fabryki bedzie produkowal tylko i wylacznie dla CD...

Mysle ze lepiej poczekac i niech inni sprawdza jakie one (blanki) beda.
Bez dobudowywania jakis takich historii jak powyzej

Guzu

p.s. z Batsonow sie wypisalem w 2006 roku, wiec nie moge porownywac Chinczykow do Niechinczykow.

#37 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:31

Jestem użytkownikiem szczesliwym RX7 made china i jestem bardzo zadowolony. Swoją drogą jestem ciekaw czy przeniesienie CD do panśtwa środka czyli co za tym idzie obniżenia kosztów produkcji bedzie się wiązało obniżeniem cen detalicznych ????

#38 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:40

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:57


#39 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:45

Jeśli firma (CD) obniży koszty produkcji, to nie widze powdu aby krajowy diler nie zrobił tego samego, marża ta sama tylko naliczana od innej kwoty

#40 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:58

Jeśli firma (CD) obniży koszty produkcji, to nie widze powdu aby krajowy diler nie zrobił tego samego, marża ta sama tylko naliczana od innej kwoty


@Pablom,

Zauważ ,że mimo gigantycznego spadku wartości dolara ceny na naszym monopolistycznym rynku amerykanskich blanków i wędek nie spadły :(

Miejmy nadzeję ,że w tym wypadku sprzedawcy nie będą chcieli wyssać z nas każdego grosza :wacko: