Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 listopad 2017 - 19:54

Czemu najlepsze ? Pomijając jakość to 75ah to nie za dużo mocy..

Chyba, że 2 sztuki to jest prądu full.



#982 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 20:26

  Szukamy akumulatorów do silników elektrycznych, szukamy akumulatorów do aut. Często dyskutujemy który jest lepszy, a nie zawsze wiemy co kupiliśmy.

  Na ten filmik trafiłem przypadkowo. Mam nadzieję,że pomoże niektórym z nas i uchroni przed namoczeniem tyłka.

 

                                         https://youtu.be/-wXyyGBwhLo


  • M a r a s lubi to

#983 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 listopad 2017 - 20:48

Strach coś kupić  :angry:



#984 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 listopad 2017 - 21:53

Chyba, że 2 sztuki to jest prądu full.

to zalezy :P na jakim silniku plywasz i ile . w trolu na 12 V to i owszem. ale na bajorze z 1000ha to juz nie jest go wiele, aby skakc z miejcsa na miejsce



#985 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2017 - 21:59

Chyba, że 2 sztuki to jest prądu full.

Niestety, tak dobrze nie jest. Czasem trzy może być za mało gdy w letni wietrzny dzień pływasz pontonem w trollu .

30-40 km dziennie.



#986 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 01 grudzień 2017 - 10:37

Cześć koledzy. Jestem na forum od jakiegoś czasu chciałbym się przywitać, czytałem o powitalni, ale nie wiem gdzie ona się znajduje. Szukałem i nic, albo jestem tak nieudolny w sprawach informatycznych, albo naprawdę ciężko jest odszukać ten wątek. Tak czy inaczej mam na imię Mariusz mieszkam we Włocławku i tu też głównie wędkuję na królowej naszych rzek Wiśle jak również na pobliskich jeziorach. Ze względu na specyfikę dotychczasowej pracy wędkarstwo odeszło przez jakiś czas na dalszy plan, teraz zamierzam powrócić do dawnej pasji. Za tak późne przywitanie przepraszam, jeśli to komuś bardzo przeszkadza to niestety, ale czasu nie cofnę :(. Są różne fora i nie na wszystkich zagościłem na stałe, to jednak jest prawdziwą kopalnią wiedzy i chce tu pozostać. 

Pierwszy udany sezon po powrocie mam już za sobą, a dzięki informacją zawartym tutaj udało się poprawić kilka rekordów życiowych :)

Dalej nie będę zaśmiecał wątku pisze tutaj dlatego, że planuję zakup silnika wraz z bateriami i ładowarką.

Sprawa wygląda tak:

silnik

Haswing Osapian  55 Lb MAX

baterie 

2 x Akumulator 100Ah Zap Marine 86000 DC

2 x Akumulator 95Ah 780A ZAP AGM EXPEDITION PLUS 59501

ładowarka

SCHUMACHER SPI15 15A ŁADOWARKA PROSTOWNIK 12V

Jak to Waszym okiem wygląda, które baterie będą lepsze czy macie może jakieś inne sugestie? Będę głównie pływał na Wiśle pychówką dość dużą z punktu A do punktu B zasiadka weekendowa kilkakrotne rozstawienie żywca ewentualnie zmiana miejscówki i powrót. Wyskoczę czasem też na spining odwiedzę kilka miejsc i powrót.  

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc i informację.


Użytkownik aw3rs edytował ten post 01 grudzień 2017 - 10:39


#987 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:12

Na Wisłę bierz spalinę w czterosuwie 4-6 Hp i już. Szybciej, lżej i taniej.


  • szczupak1 lubi to

#988 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:24

Na Wisłę bierz spalinę w czterosuwie 4-6 Hp i już. Szybciej, lżej i taniej.

 

... albo zmień hobby, kasę włóż na do banku i i ciesz się że masz kupę wolnego czasu...

Uwielbiam takie "merytoryczne" rady nic nie wnoszące do tematu i za grosz nie pomagające człowiekowi podjąć decyzji - bądź co bądź  - w jasno sprecyzowanym problemie.

 

Jak ugotować rosół? zrób naleśniki bo będzie taniej i szybciej :)


Użytkownik kuko edytował ten post 01 grudzień 2017 - 11:27

  • Tresor lubi to

#989 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:32

Na Wisłę bierz spalinę w czterosuwie 4-6 Hp i już. Szybciej, lżej i taniej.


Na spaline wieksza zbieram ale w przyszlym roku mam sporo wydatkow myslalem aby kupic teraz elektryka ktory pozniej bedzie sluzyl jako zapas do spaliny.

#990 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:49

... albo zmień hobby, kasę włóż na do banku i i ciesz się że masz kupę wolnego czasu...

Uwielbiam takie "merytoryczne" rady nic nie wnoszące do tematu i za grosz nie pomagające człowiekowi podjąć decyzji - bądź co bądź  - w jasno sprecyzowanym problemie.

 

Jak ugotować rosół? zrób naleśniki bo będzie taniej i szybciej :)

Napisałem co bym zrobił  z doświadczenia.

Nie bulwersuj się.

 

 

Na spaline wieksza zbieram ale w przyszlym roku mam sporo wydatkow myslalem aby kupic teraz elektryka ktory pozniej bedzie sluzyl jako zapas do spaliny.

Na elektryka, aku i ładowarkę wydasz praktycznie tyle samo co za kilkuletnią używkę 4-6 KM i niewiele mniej niż za  nówkę 3,5 KM która i tak będzie wiele mocniejsza niż ten elektryk a waga i zasięg też ma znaczenie.

 

Na rzece z elektrykiem za bardzo nie powalczysz. Jak daleko zamierzasz pływać?

 

Jak już się upierasz to brałbym te AGM 95 Ah bo sam taki mam a trochę aku przerzuciłem.

Co do silnika to MK lepszy ale droższy sporo a na Osapianie też się da pływać.



#991 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 01 grudzień 2017 - 12:05

Daleko na pewno nie 2 3 km w jedną stronę max, a prędkość nie ma znaczenie abym tylko nie musiał wiosłować. Mała spalinę brałem pod uwagę tylko docelowo byłyby 2 spaliny jedna mała alarmowa i druga ta właściwa.Używanych spalin wolałbym nie kupować bo się na tym nie znam, a dobry starszy silnik to można kupić jak stary dobry samochód z Niemiec od staruszki. Baterie do oświetlenia i prostownik i tak będę musiał zakupić. Temat otwarty jest nie uparłem się na elektryka i wszelkie uwagi są mile widziane, może tak jak piszesz i kupić małego nową spalinę.
Dzięki za pomoc.
  • godski lubi to

#992 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 grudzień 2017 - 01:03

Daleko na pewno nie 2 3 km w jedną stronę max, a prędkość nie ma znaczenie abym tylko nie musiał wiosłować. Mała spalinę brałem pod uwagę tylko docelowo byłyby 2 spaliny jedna mała alarmowa i druga ta właściwa.Używanych spalin wolałbym nie kupować bo się na tym nie znam, a dobry starszy silnik to można kupić jak stary dobry samochód z Niemiec od staruszki. Baterie do oświetlenia i prostownik i tak będę musiał zakupić. Temat otwarty jest nie uparłem się na elektryka i wszelkie uwagi są mile widziane, może tak jak piszesz i kupić małego nową spalinę.
Dzięki za pomoc.

 

   Kolega godski ma rację. Mała spalina to jest to- będzie szybciej, lżej i taniej. Aby się o tym przekonać możesz na pierwsze wyprawy pożyczyć od kogoś elektryka. 

 



#993 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2017 - 08:02

Elektryk tylko na strefy ciszy, bądź jako manewrowy ...jesli nie plywasz tam gdzie jest zakaz spalin , to nie pchają się w elektryki. Cały komplet porządnych akumulatorow, silnika i ładowarki będzie równy spalinie... 


  • GregorS i trout master lubią to

#994 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 02 grudzień 2017 - 12:57

Pasowało by założyć nowy  temat  pt . 

Jaki polecasz akumulator i jaki akumulator odradzasz kupić . 

Krótki opis akumulatorów które mamy i które odradzamy kupić . Bez opiniowania postów innych ,  suche dane . 



#995 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2017 - 14:05

Pasowało by założyć nowy  temat  pt . 

Jaki polecasz akumulator i jaki akumulator odradzasz kupić . 

Krótki opis akumulatorów które mamy i które odradzamy kupić . Bez opiniowania postów innych ,  suche dane . 

Pasowało by nie iść owczym pędem, nie słuchać sprzedawców wychwalajacych pod niebiosa dany aku. Tylko wpierw wziąść kartę katalogowa przeczytać ja. Sprawdzić zastosowanie i dopiero podjąć decyzję o zakupie...marketing robi swoje...



#996 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 02 grudzień 2017 - 19:23

Ja też myślałem z tym elektrykiem jak nasz nowy Kolega. Sugerowałem się wydanymi pieniędzmi itp. Pisze że myślałem bo zrobiłem ten błąd i kupiłem najpierw tego elektryka. Nie kupiłem elektryka z górnej półki, aku też był i jest z tych ekonomicznych, a w ogólnym rozrachunku wychodzi ze za ta kasę kupiłbym używkę 4-5km w spalinie.
O błędzie zdałem sobie sprawę bardzo szybko jak pewnego listopadowego zimnego dnia popłynąłem z Tatą na Turawę w pogoni za zanderem. Utrzymywała się gęsta mgła i zarazem wiało. Powrót do brzegu był straszny. Bateria 100ah w zimnie już nie trzymała pojemności. Nie mogłem płynąc max prędkością bo już prądu brakło. Fala mnie spowalniała strasznie. W takich warunkach przepłynąć 3-4 kilometry to naprawdę wyzwanie. A Ty chcesz tak pływać.
Od roku mam spaline 8km a elektryka wieszam na pantografie.
Wisła to jednak rzeka i może wielkich fal nie będzie ale prąd jest który tez pewnie potrafi być rożny.
Przemyśl sobie tą sprawę bo szkoda stresu i nerwów.
  • Jozi i Miodzik lubią to

#997 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:24

Pasowało by założyć nowy  temat  pt . 

Jaki polecasz akumulator i jaki akumulator odradzasz kupić . 

Krótki opis akumulatorów które mamy i które odradzamy kupić . Bez opiniowania postów innych ,  suche dane . 

 

Pasowało by nie iść owczym pędem, nie słuchać sprzedawców wychwalajacych pod niebiosa dany aku. Tylko wpierw wziąść kartę katalogowa przeczytać ja. Sprawdzić zastosowanie i dopiero podjąć decyzję o zakupie...marketing robi swoje...

post wyżej #747 

 

http://jerkbait.pl/t...#entry2107666  



#998 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:05

Witam,

czy akumulator powerbloc dry 12 mfp 77 nadaje się do pływania na elektryku?



#999 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:07

Witam,
czy akumulator powerbloc dry 12 mfp 77 nadaje się do pływania na elektryku?


Nawet paluszki AAA nie alakaiczne sie nadaja...

#1000 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:45

A jak sprawdzić akumulator w jakiej jest kondycji?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych