Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Help - Shimano Sustain vs Biomaster 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 sierpień 2013 - 22:08

Witam!

Wożę się z nowym kręciołkiem i sam już nie wiem. Biomster to następca legendy, a Sustain jest już dwa lata na rynku. Pytanie czy warto do niego dorzucić? Czym łowię: wirówki do 4 (głównie 3), woblery i wahadła od 4 do 25g. Czasem jakaś guma wpadnie ;-)

 

Obie maszynki są tu: Biomaster i Sustain

 

Miał ktoś z Was okazję porównać oba?



#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 sierpień 2013 - 23:20

Dozbieraj parę stówek i zamów u Mefista Twin Powera JDM. Nie będziesz miał dylematów ;)



#3 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 23:24

Czy tylko te "nowsze" konstrukcje wchodzą w grę?



#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 sierpień 2013 - 05:20

Czy tylko te "nowsze" konstrukcje wchodzą w grę?

Nie tylko, ale warto posłuchać Tpe, są lepsze i lepsziejsze :) .

TP jest lepsziejszy od tych co proponujesz - jeszcze do tego JDM, bo stelle są do d...y :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 30 sierpień 2013 - 05:21


#5 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 sierpień 2013 - 08:55

Biomster to następca legendy, a Sustain jest już dwa lata na rynku.

Nie wiem co to jest Biomaster ale ciężko mi się zgodzić że Sustain jest 2 lata na rynku, kupiłem ten kołowrotek w 1988. Ma trochę luzów - korbka się trochę wygła bo wlazłem na niego ale działa. Do spina przestałem go używać jakiś 3-4 lata temu (bo się korbka wygła) ale do spławika jak najbardziej. Jako osoba upośledzona technicznie nie miałem sumienia go rozkręcać bo więcej niż pewne że zostałoby sporo części po skręceniu więc na 10 rocznicę użytkowania oddałem do smarowania komuś kto wie jak to zrobić, ponoć był brudny :-(( 



#6 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:27

A nie da sie nic zrobic zeby sie korbka odgla? Moze by jeszcze przy spinie posluzyl :)



#7 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 sierpień 2013 - 09:41

Dozbieraj parę stówek i zamów u Mefista Twin Powera JDM. Nie będziesz miał dylematów ;)

@tpe dobrze gada, szkoda tyle kasy za Malezję. Jeśli już to albo Rarenium CI4 malezyjskie, można na All wyrwać za ok. 700 stów a bebechy ma od droższych modeli. Albo dozbieraj parę stówek i bierz TP JDM model  2011, mam taki w rozmiarze 3000 praca i wykonanie masełko. 



#8 OFFLINE   bacio

bacio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:11

Dozbieraj parę stówek i zamów u Mefista Twin Powera JDM. Nie będziesz miał dylematów ;)

 

Też bym tak zrobił - posiadam wcześniejszy model TP od sześciu lat i chodzi jak nowy, słonej wody też się nie boi.



#9 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 sierpień 2013 - 12:47

A nie da sie nic zrobic zeby sie korbka odgla? Moze by jeszcze przy spinie posluzyl :)

Kupiłem Daiwę Caldię i Okumę Salinę II. 



#10 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 sierpień 2013 - 14:14

A nie da sie nic zrobic zeby sie korbka odgla? Moze by jeszcze przy spinie posluzyl :)

Niech przydepta z drugiej strony, może wtedy się odgnie. Swoją drogą kołowrotek musi być znakomity, skoro działa bezawaryjnie przez dziesięć lat bez serwisu i smarowania i tylko mu się korbka wygła. Zresztą nie z winy kołowrotka przecież. Nie żartuję, świetna maszynka.



#11 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 sierpień 2013 - 14:40

Niech przydepta z drugiej strony, może wtedy się odgnie. Swoją drogą kołowrotek musi być znakomity, skoro działa bezawaryjnie przez dziesięć lat bez serwisu i smarowania i tylko mu się korbka wygła. Zresztą nie z winy kołowrotka przecież. Nie żartuję, świetna maszynka.

Ograniczyłem spożycie na rybach więc nie przydeptam  :) Mam jeszcze kupiony tego samego dnia roku pamiętnego 1988 Aero i też działa, używam go do lekkiego spina. Faktem jest że ani jeden ani drugi nie przeszły jakieś orki specjalnej na ciężkich główkach czy nie wiadomo jakich holi. Obydwa mają na stopce "made in Japan" bo wtedy nikomu do głowy nie przyszło robić cokolwiek w CHRL-D, Malezji czy Tajlandii.Teraz kołowrotek z Japonii swoją cenę ma o czym wszyscy wiemy, wtedy też zresztą miał. Były to jedne z droższych modeli w sklepie, do dziś pamiętam że rodzina u której byłem stwierdziła że mnie poj..... ło bo za jakieś bzdurne kołowrotki dałem coś ok. 250$. Jeśli ktoś pamięta jak wyglądał sklep wędkarski w tamtych latach w Polsce to zrozumie że musiałem kupić te Shimano , siła wyższa.



#12 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 sierpień 2013 - 18:44

 Albo dozbieraj parę stówek i bierz TP JDM model  2011, mam taki w rozmiarze 3000 praca i wykonanie masełko. 

A co takiego maja w sobie te Twinki z 11 roku że je tak wszyscy zachwalają?  Myślałem że Shimano zresztą jak i Daiwa najlepsze czasy ma już za sobą i nie warto inwestować w ich ostatnie wyroby.



#13 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:42

A co takiego maja w sobie te Twinki z 11 roku że je tak wszyscy zachwalają?  Myślałem że Shimano zresztą jak i Daiwa najlepsze czasy ma już za sobą i nie warto inwestować w ich ostatnie wyroby.

Wszystkie wielkie firmy mają swoje najlepsze lata za sobą. Exemplum Mercedes, Bosch czy Sony. Teraz liczy się ekonomia. Produkt ma się w miarę szybko zużyć a klient powinien kupić nowy. Co nie zmienia faktu że wyroby tanie są jeszcze bardziej szmatławe. Tu rodzi się pytanie w co inwestować? Nawet Stelle jak wiadomo są do d....



#14 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 sierpień 2013 - 21:27

Kupiłem Biomastera 3000SFB. Szczerze, to nie zagłębiam się Wasze problemy, bo jest po polsku, czyli - nie mam, nie wiem, nigdy nie miałem przyjemności, a mam najwięcej do powiedzenia na temat.



#15 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 31 sierpień 2013 - 08:31

A co takiego maja w sobie te Twinki z 11 roku że je tak wszyscy zachwalają?  Myślałem że Shimano zresztą jak i Daiwa najlepsze czasy ma już za sobą i nie warto inwestować w ich ostatnie wyroby.

 

Ktoś wcześniej napisał że czasy świetności mają za sobą i to jest prawda. W czasach świetności podstawowe kołowrotki jak Aero GT i GTM to były świetne maszynki które obrosły legendą.Teraz to pojęcie jest zarezerwowane dla TP i Vańków, czyli najdroższych modeli. nie licząc Stelli która jest wiadomo do czego. Myślę że trzeba zakończyć temat gdyż kolega jak widać już dokonał zakupu.


Użytkownik pawello edytował ten post 31 sierpień 2013 - 08:33


#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 sierpień 2013 - 09:58

Kupiłem Biomastera 3000SFB. Szczerze, to nie zagłębiam się Wasze problemy, bo jest po polsku, czyli - nie mam, nie wiem, nigdy nie miałem przyjemności, a mam najwięcej do powiedzenia na temat.

 

Pytałeś o kołowrotek 4000 do dość ciężkich przynęt, kupiłeś wielkość 3000, czyli tak naprawdę 2500 z płytszą szpulą...Po co było zakładać w ogóle ten temat, jeżeli z góry wiedziałeś co kupisz?



#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 sierpień 2013 - 11:01

Pytałeś o kołowrotek 4000 do dość ciężkich przynęt, kupiłeś wielkość 3000, czyli tak naprawdę 2500 z płytszą szpulą...Po co było zakładać w ogóle ten temat, jeżeli z góry wiedziałeś co kupisz?

Tomek wypada poprostu olewać porady, widać klient pyta a i tak kupuje to co zamierzał przed napisaniem postu :P .



#18 OFFLINE   Zebon

Zebon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 31 sierpień 2013 - 11:13

Najpierw kupił a później się pytał czy dobrze zrobił. Typowe:)



#19 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 sierpień 2013 - 12:05

Kupiłem 3000, bo tylko taki przyjechał do sklepu :) Dziś go testowałem i radzi sobie świetnie przy wirowkach 4. A Pytałem o kwestie techniczne.Tylko na starcie musiałem założyć jedna z czterech podkładek regulujących. Więcej napisze później.

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 12:39

chcialem kupic spaxy 4.5X16 ale nie przywiezli, wiec poszedlem do warzywniaka obok i kupilem troche zieleniny ... wiecej napisze jak cos ugotuje
  • krzychun i kotwitz lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych