Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2461 OFFLINE   Jim Lahey

Jim Lahey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaSunnyvale

Napisano 15 grudzień 2021 - 18:17

Nic nie podpowiem. Nigdy nie rozkręciłem multika (zawsze odsyłam do mojego ulubionego serwisu) Tutaj wiele osób ci doradzi jakie, ale musisz znać rozmiar.



Daj namiar na serwis :-)

#2462 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2021 - 18:48

masz priv



#2463 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2021 - 21:14

 

Trochę mnie zmartwiłeś tą długością kija. Ja głównie łowie z brzegu, często też brodząc. Myślałem że 221 cm i tak będzie krótko. Na razie popróbuję, najwyżej kijek trafi na giełdę. Przełożenie 7,1:1 tego Johna Coo będzie ok? 

do brodzenia każdy kij będzie za długi... do normalnego łowienia optimum to zwykle 180 -190cm, no chyba że masz ponad 2 metry wzrostu:) u mnie wędka 1,98m wymuszała stanięcie na ławce pontonu i dopiero było dobrze...

7.1 będzie super:)



#2464 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 20:28

do brodzenia każdy kij będzie za długi... do normalnego łowienia optimum to zwykle 180 -190cm, no chyba że masz ponad 2 metry wzrostu:) u mnie wędka 1,98m wymuszała stanięcie na ławce pontonu i dopiero było dobrze...
7.1 będzie super:)

Dokładnie, nawet ostatnio zakładałem o tym temat, łowiłem kijem 195cm i brodząc trzeba było kombinować z prowadzeniem jerka podciągając wędziskiem do boku. Po kilku godzinach ściągałem spodniobuty i szukałem jak najwyższej skarpy na brzegu.Zmieniłem na 180cm cm, niby tylko 15cm krócej ale już jest przyjemniej. Niestety nic krótszego w produkcji seryjnej nie znalazłem.Na pontonie jest w sam raz

#2465 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 grudzień 2021 - 22:42

Są fabryczne kijaszki krótsze aniżeli 180 cm.
  • Biesan i Alexspin lubią to

#2466 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 maj 2022 - 20:29

Dzisiaj kupiłem zestawik SG 4 power game trigger 221cm 40-80g+ do reform Abu García Revo4 SX-L :D jestem ciekawy pierwszych rzutów takim zestawem

#2467 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 czerwiec 2022 - 13:46

Panowie.
Proszę Podpowiedzcie mi jak to jest z plecionka na multik.
Stałem się posiadaczem multika abu pro max i nie wiem czy dawać jakiś podkład, kupować 200m plecionki etc. Chcę kupić jakąś grubsza pletke pod szczupaka aby też nie tracić przynet i nie wiem jaka grubość wziąć i ile metrów, czasami robią mi się brody i na tej co mam już widać, że się przedziera

#2468 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 czerwiec 2022 - 13:47

Panowie.
Proszę Podpowiedzcie mi jak to jest z plecionka na multik.
Stałem się posiadaczem multika abu pro max i nie wiem czy dawać jakiś podkład, kupować 200m plecionki etc. Chcę kupić jakąś grubsza pletke pod szczupaka aby też nie tracić przynet i nie wiem jaka grubość wziąć i ile metrów, czasami robią mi się brody i na tej co mam już widać, że się przedziera

#2469 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 02 czerwiec 2022 - 20:42

Jakie cw kija?
jakie przynęty?
Jaką plecionkę masz teraz?

#2470 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 03 czerwiec 2022 - 08:33

Kij 15-45 multik Pro max przynęty 20-45g teraz mam spidera chyba 0.20

#2471 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 03 czerwiec 2022 - 09:37

To grubiej nie ma co, a nawet zszedł bym na 0,16 4 splotowa. Przykręć ciut hamulec żeby się brody nie robiły i po problemie.
  • Alexspin lubi to

#2472 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 03 czerwiec 2022 - 10:20

Czemu 4 sploty nie 8?
Niby wędka od 15g ale jak rzucam przynętami po 15-20g to często mi się robią brody, hamulec niby dobrze ustawiony.
Czy to może być wina tego, że jest za mało plecionki na szpuli?

#2473 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 03 czerwiec 2022 - 10:31

Dokręć trochę luz poprzeczny na szpuli i próbuj do skutku . Mała ilość plecionki raczej nie ma na to większego wpływu.Mozesz dołożyć trochę podkladu i będzie git.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#2474 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 03 czerwiec 2022 - 11:57

Mysle, ze tutaj błąd jest nie w grubości oraz w ilościach splotów plecionki, a w technice rzutu, ustawieniu hamulca i ewentualnego ładowania wędziska. Wędzisko oznaczone od 20 gram wcale nie oznacza, ze będzie się fantastycznie ładować pod taka przynęta, tym bardziej jeśli odpuszczasz kciuk za późno. Wtedy przyneta szybko ląduje w wodzie, a rozpędzona szpula powoduje powstawanie bród. Wiem to z własnego frycowego z początku castingu. Powinieneś dokręcić hamulec docisku szpuli nieco mocniej i wcześniej odpuszczać kciuk. Odnośnie plecionki Lepiej tutaj mieć grubsza niż cieńsza plecionkę i tak jak kolega napisał, 4 splotowa, która nie wcina się tak pomiędzy zwoje. Ponadto Zobacz jak wedka Ci się laduje przy 20 gramowej przynęcie i staraj się oddawać rzuty jak najbardziej płynne.

#2475 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 czerwiec 2022 - 12:29

lepsza plecionka za gruba niz za cienka... dobierz tak, żebyś przy zablokowaniu plecionki nie miał odstrzału i weź pod uwagę, że starsza plecionka traci na wytrzymałości... grubsza linka prawie nie wpływa na zasięg rzutu, może utrudniać natomiast głębokie prowadzenie przynęty, a na szpuli mieści się jej raczej mało... o podkładzie zapomnij, nie ma zastosowania w multiplikatorach, a przynajmniej ja go nie znam:) nie musisz mieć pełnej szpuli, to tylko dodatkowa masa która przeszkadza w rzutach... 

 

i jak pisali koledzy, ustaw docisk szpuli:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 03 czerwiec 2022 - 12:30

  • Alexspin lubi to

#2476 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 czerwiec 2022 - 12:36

Czemu 4 sploty nie 8?
Niby wędka od 15g ale jak rzucam przynętami po 15-20g to często mi się robią brody, hamulec niby dobrze ustawiony.
Czy to może być wina tego, że jest za mało plecionki na szpuli?


Napisz jak konkretnie ten hamulec jest ustawiony bo określenie niby dobrze za wiele nie mówi.

#2477 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 03 czerwiec 2022 - 20:24

Dokładnie, nawet ostatnio zakładałem o tym temat, łowiłem kijem 195cm i brodząc trzeba było kombinować z prowadzeniem jerka podciągając wędziskiem do boku. Po kilku godzinach ściągałem spodniobuty i szukałem jak najwyższej skarpy na brzegu.Zmieniłem na 180cm cm, niby tylko 15cm krócej ale już jest przyjemniej. Niestety nic krótszego w produkcji seryjnej nie znalazłem.Na pontonie jest w sam raz

A jak bedzie wygladala sytuacja kiedy lowimy w sredniej, powiedzmy 30m +, szybko plynacej rzece? Nadal kij ponizej 2m to dobry pomysl?



#2478 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 05 czerwiec 2022 - 17:55

hamulec ustawiam zaleznie od przynety, jak jest ciezsza to dokrecam odrobine ale tak aby przyneta w miare swobodnie opadala przy a przy lzejszych troche odkrecam, to chyba wina wedki niby opisana 15-45 abu pro max ale jak rzucam woblerkami po 15g na plytko to czesto sa brody, nie mowię juz o tym, ze pod wiatr to niewykonalne ;/ 



#2479 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2022 - 19:10

Woblery i obrotówki to ogólnie nieloty, zwłaszcza z dolnego zakresu cw, także nic dziwnego że robią się brody, a pod wiatr to już expert level żeby rzucać swobodnie, ale to nie tym młynkiem raczej. Osobiście casta używam jedynie do jerków i większych kotletów, nie lubię się męczyć i walczyć ze sprzętem.
  • Alexspin lubi to

#2480 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 czerwiec 2022 - 15:58

hamulec ustawiam zaleznie od przynety, jak jest ciezsza to dokrecam odrobine ale tak aby przyneta w miare swobodnie opadala przy a przy lzejszych troche odkrecam, to chyba wina wedki niby opisana 15-45 abu pro max ale jak rzucam woblerkami po 15g na plytko to czesto sa brody, nie mowię juz o tym, ze pod wiatr to niewykonalne ;/ 

Mi to po prostu wygląda na koniec możliwości sprzętowych...na szpuli kokon bo kij nie ładuje,a w multiku szpula nie wyrabia.


  • BOB lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych