Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Informacje o Rożnowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 lipiec 2008 - 15:26

Załączone pliki



#22 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 lipiec 2008 - 15:30

Załączone pliki



#23 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 11 lipiec 2008 - 15:33

Załączone pliki



#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 lipiec 2008 - 12:38

Kilka lat w podstawówce jeździłem na rożnów i jest to miejsce gdzie złowiłem pierwsze ryby. Wtedy jak zeglowaliśmy to dość duże zdziwienie budziły śnięte sandacze pływające w dużych ilościach (takie króciaki) i już wtedy ('94) mówiono o tasiemcach itd. Następny kontakt z tą wodą miałem ok 2000 roku - po sporej powodzi jaka nawiedziła małopolskę doskonale się łowiło pod zaporą - szczególnie o świcie, bo od 19 zasuawała dużą woda, tak samo rano od 8. Ryb było wtedy w rzece mnóstwo - jak tęczakó na łowisku specjalnym - no ale dali im radę i rok później już trudno było cokolwiek złapać. Ryby były łowione nawet całkiem spore, szczególnie przez brodzących dość daleko wędkarzy, ja z brzegu złapałem kilka średniaków i maluchów. Pojaiwały się też wtedy pstrągi. Piękne jezioro i rzeka poniżej, niestety obecnie zdemolowane i wyrżnięte do dna jak słyszałem (z czchowem ponoć jest podobnie)

#25 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 12 lipiec 2008 - 13:42

Tak jeśli chodzi o tasiemca to podobno bardzo dużo ryb go ma.
Po powodzi o której piszesz ryba wyniosła się właśnie pod tamę,ale teraz zbiornik ustabilizował się i widać że ryba jest w wielu miejscach.
Dobrym znakiem jest bardzo duża ilość uklei która dorasta do niezłych rozmiarów a co za tym idzie zwiększa się populacja sandacza i bolenia. Niestety szczupaka w tej wodzie jest jak na lekarstwo, i do tego zarybiają wodę karpiem co nie wróży dla zbiornika nic dobrego.
Dunajec poniżej zapory jest naprawdę urokliwy ,ale wędkarzy tam nie widziałem więc o jego rybności nic nie mogę powiedzieć.

#26 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 18:46

Witam
z chęcią odświeżę wątek, w związku z tym ze zamierzam tam popływać w wakacje proszę kolegów o jakieś informacje na temat tego łowiska, jakie rybki można tam połowic ( nie ukrywam że interesuje mnie okoń i sandacz)

Wiem że w zeszłym roku zbiornik został spuszczony - czy to nie spowodowało jakiegoś dramatu z rybą.

Bardzo dziękuje
Pozdrawiam
Danek


#27 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 lipiec 2012 - 19:22

Witam
z chęcią odświeżę wątek, w związku z tym ze zamierzam tam popływać w wakacje proszę kolegów o jakieś informacje na temat tego łowiska, jakie rybki można tam połowic ( nie ukrywam że interesuje mnie okoń i sandacz)

Wiem że w zeszłym roku zbiornik został spuszczony - czy to nie spowodowało jakiegoś dramatu z rybą.

Bardzo dziękuje
Pozdrawiam
Danek

Ostatnio byłem tam 3 lata temu i okoni można było nałapać do woli, sandacze też się trafiają i to często.
Ale dla mnie króluje tam inna ryba.
O spuszczeniu zbiornika nic nie słyszałem tu musieli by wypowiedzieć się Ci którzy tam wędkują.

#28 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 lipiec 2012 - 07:08

Już nie kroluje. Bolki szlag trafił.
@Danek jak tam jeździłem na ryby to poznałem gościa co przyjeżdżał na sandacze. Łowił pod filarami mostu drogowego tam gdzie Dunajec wpada do jeziora. Szału nie było ale coś tam łowił(beretował więc można było stwierdzić).
A miejscowi rzucają za sandaczem po lewej stronie zbiornika jak płyniesz od cofki w kierunku wyspy. Szczególnie dużo widziałem, że łowią koło letniej bazy krakowskiego AWFu.

#29 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 09 lipiec 2012 - 08:14

Na Rożnów z racji tego że wychowałem się w Gorlicach nie miałem daleko i całe szczenięce lata tam spędzałem. Pamiętam piekne leszcze sandacze i rekordowe bolenie. W 97 przyszła duża woda i wszystko zaczęło sie zmieniać. w zeszłym roku przy okazji pobytu u rodziców postanowiłem zajechać i popróbowac złowić jakiegoś bolka. nad zalew jechałem 35 min , nad zalewem spędziłem minut 20 i uciekłem. to co tam zobaczyłem przeraziło mnie. smród brud i martwe ryby, śmietnisko jedno wielkie do okoła tragedia (byłem w Siennej).
po powrocie do domu wziąłem bata, białe, zrobiłem zanete i poszedłem pod dom na świnki, na Rożnów prędko nie wróce.

Załączone pliki



#30 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 09 lipiec 2012 - 18:22

Już nie kroluje. Bolki szlag trafił.
@Danek jak tam jeździłem na ryby to poznałem gościa co przyjeżdżał na sandacze. Łowił pod filarami mostu drogowego tam gdzie Dunajec wpada do jeziora. Szału nie było ale coś tam łowił(beretował więc można było stwierdzić).
A miejscowi rzucają za sandaczem po lewej stronie zbiornika jak płyniesz od cofki w kierunku wyspy. Szczególnie dużo widziałem, że łowią koło letniej bazy krakowskiego AWFu.

No to bomba :angry: następny zbiornik szlag trafił.
  • seba77 lubi to

#31 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:55

[quote]
Już nie kroluje. Bolki szlag trafił.
@Danek jak tam jeździłem na ryby to poznałem gościa co przyjeżdżał na sandacze. Łowił pod filarami mostu drogowego tam gdzie Dunajec wpada do jeziora. Szału nie było ale coś tam łowił(beretował więc można było stwierdzić).
A miejscowi rzucają za sandaczem po lewej stronie zbiornika jak płyniesz od cofki w kierunku wyspy. Szczególnie dużo widziałem, że łowią koło letniej bazy krakowskiego AWFu.
[/quote]
No to bomba :angry: następny zbiornik szlag trafił.
[/quote]

Nie jest tak źle z tym zbiornikiem... Zeszłej jesieni właśnie w okolicy małpiej wyspy złapałem ok 70 -80 sandaczy i sporej wielkości okonie.. Ten sezon przyniósł do 15 czerwca kilka szczupłych powyżej 90cm dwa sandacze ponad 80 i dużo niewymiarków i wymiarków sanadzowych. Mała presja i ładny zbiornik tylko trza uważać na wariatów na motorówkach, chyba że elektryk i od małpiej wyspy do zapory pyr pyr...


#32 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 05:18

dzięk wielkie za info.

pozdrawiam
Danek

#33 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:52

Panowie odświeżam temat, jak wyniki na Rożnowie w tym sezonie?



#34 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:06

Panowie odświeżam temat, jak wyniki na Rożnowie w tym sezonie?

W zeszły weekend opłynąłem ze spinningiem praktycznie cały zbiornik (trening przed zbliżającymi się zawodami).Z drapieżnikiem jest jeszcze bardzo słabo.Do celowo szukałem okoni.Jednak ze względu na paskudną wodę (mocno trącona) łowienie było mega utrudnione - wynik : parę krótkich okoniastych i dwie obcinki.



#35 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:43

No to dokładnie to samo miałem w ostatni weekend , pływałem w okolicy Tabaszowej (w niedziele były zawody z plaży w tabaszowej), wszystko co łowili oni i ja to krótkie okonie do 25 cm



#36 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:46

dodam jeszcze , że na wysokości tabaszowej woda była nadspodziewanie ładna w porównaniu do czchowa 



#37 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:39

A jak jest z bolkami, pokazują się coś? czy jednak najlepszy zbiornik boleniowy został doszczętnie spuszczony z tej ryby



#38 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 21 czerwiec 2013 - 21:08

Od wiosny byłem na rożnowie 5-6 razy, były dni że pokazywały się daleko na środku wody (jeden nawet wyszedł niedaleko pontonu), mniejsze sztuki biły i pod samym brzegiem, ja nigdy się na nie nie nastawiałem więc o wynikach nie powiem nic. Na pewno jest jeszcze co połowić 



#39 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 maj 2017 - 16:54

Jutro wybieram sie na rożnów gdzie mozna oplacic dniowke nad jeziorem ?



#40 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 02 maj 2017 - 22:49

zapytaj w gródku, jak chcesz to nazwisko osoby ktora się tym zajmuje dam Ci na priv


Użytkownik Piotr Boruch edytował ten post 02 maj 2017 - 23:04

  • wujek1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych