Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dłubanina od Andana czyli tzw "handmade".

jigi mikrojigi nimfy muchy chwosty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1367 odpowiedzi w tym temacie

#361 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 07 maj 2016 - 20:47

Cześć mam pytanko ,będziesz robił jakieś koguty sandaczowe przed końcem miesiąca.



#362 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 07 maj 2016 - 21:28

Cześć mam pytanko ,będziesz robił jakieś koguty sandaczowe przed końcem miesiąca.

Hej, przyznam się szczerze że mnie wyczułeś. Dzisiaj składałem stelaże. Jutro odezwę się do Ciebie na "priv" :)



#363 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 08 maj 2016 - 23:21

Secik dla DarkaM:

 

Załączony plik  Andan handmade 00.jpg   165,62 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade.jpg   165,48 KB   16 Ilość pobrań



#364 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 08 maj 2016 - 23:57

Cholera!

 

Żadne mądrzejsze słowo do głowy mi nie przychodzi :rolleyes: Boję się zaglądać do "dłubaniny...", zawsze się okazuje, że nie łowię, bo nie znam najnowszych andanowych hitów!

 

W jakiej gramaturze występują te gumowe robale na złotych główkach? To złoto ma jakieś uzasadnienie? Czy to tylko estetyka? I jak podajecie te maleńkie i leciutkie larwy?



#365 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 maj 2016 - 19:22

Hehe dzięki, bardzo ciesze się że zaglądasz i znajdujesz coś dla siebie. em

 

Na złotych główkach czyli w wersji "muchowej" na chwilę obecną do 1,5 grama. Pracuję nad pełnymi 2 - ma gramami. Natomiast na główce jigowej do 5 gram w skokach 2,5; 3,5; 5 gram. Kolory główek to dodatkowe uatrakcyjnienie przynęty. Złota i srebrna jest najbardziej powszechna, inne odgrywają znaczenie jeżeli chcesz się ukierunkować na dany gatunek ryby bądź być bardziej dopasowany do warunków panujących na wodzie. Np.: pomarańcz fajnie  gra w trąconej wodzie podobnie zielony, czerwień wabi okonie, róż i wrzos lipienie itp...

 

Jeśli chodzi o larwy jest to czysta zasada prezentacji przynęty w okolicy stanowiska ryb. Przypomina bardziej to formę łapania stacjonarnego niż klasyczne spinningowanie.  Trzeba w miarę umiejętności przeczytać wodę i w okolicę żerowania ryb podać wabik. Jeżeli ryby zajmują stanowisko bliżej tafli wody stosuje lżejsze, żerują przy dnie znów cięższe. Można łapać z prądem lub pod prąd. Podawać po łuku lub wzdłuż. Łapanie jest bardziej spokojne i finezyjne. Często pozwalam na opad (w przypadku jeziora) aż do dna i wolne unoszenie. Brania są charakterystyczne dla każdego gatunku ryb i wraz z praktyką jesteś wstanie zgadnąć po braniu co w danym momencie już Ci wzięło. Brania są wyczuwalne i agresywne podczas intensywnego żerowania białorybu. Oczywiście zdarzają się też markotne dni gdzie branie jest pokazane tylko na przesunięciu głównej linki lub wyprostowaniu balonu. 

 

Od strony technicznej wygląda to tak, że w moim przypadku, nie twierdze że jest to najlepsze rozwiązanie używam jako linki głównej cienkiej plecionki zakończonej fluoro. Fluoro daje mi szybki i prostopadły opad mikrusa i dodatkowo chroni główną linkę przed urazami mechanicznymi. Nie mam balonu podczas opadu takiego jak robi to żyłka i przez to osiągam bardziej czytelne brania. Mówiąc wprost wszystko zdublowałem z metody muchowej. Jeśli dobrze dobierzesz proporcję są momenty żę plecionka przez pewien czas utrzymuje się na spokojnej tafli jeziora  przy czym fluoro wraz z mikrusem już dawno jest zaprezentowany w toni wody.  Wędzisko mam finezyjne do 8 lb i cw do 8 gram. 

 

Białoryb jako przeciwnik jest chimeryczny jak każda ryba. Są dni w których łatwo się wstrzelić w brania. Bywają i takie w których trzeba trochę wypracować czasu nad wodą aby coś złapać. Najtrudniejsza jest płotka, bierze szybko i szybko wypluwa. Pobiera pokarm stacjonarnie, nie zawsze lubi gonić za mikrusem dlatego wskazane jest ślamazarne prowadzenie. Jest takim profesorem jeziora, przeciwieństwem krasnopiórki. Leszcze, krąpie, rozpióry i certy zazwyczaj łapie przy dnie i brania są mega czytelne bardzo charakterystyczne i czasami nawet agresywne. Bardzo fajnie sprawdza się położenie i lekkie uniesienie mikrusa. Jesli chodzi o skuteczność zacięć najlepiej robić to na wyprostowanej ręce. Nie dłoni ale całej ręcę. Przy tym sposobie fajnie sprawdzają się krótsze wędki.

 

Jeżeli masz ochotę doczytaj metodę krótkiej nimfy z metody muchowej, powinno dużo pomóc.

Pozdrawiam Adrian



#366 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2016 - 10:08

Przykładowy sandaczowy jig na 17 gramowej główce. 

Załączony plik  Andan handmade 01.jpg   161,71 KB   17 Ilość pobrań



#367 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 11 maj 2016 - 11:00

cos czuje że będzie łowny  :D  :P


  • Andan lubi to

#368 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2016 - 12:51

Podoba mi się Twoje przeczucie Kuba :).
  • KubaWoblerek lubi to

#369 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 11 maj 2016 - 18:51

Adrian, robisz sztukę nie tylko z piór, ale także, a może przede wszystkim, z techniki łowienia. Perfekcjonizm. Filozofia. Nie pozostawiasz za wiele przypadkowi, zazdroszczę cierpliwości :)



#370 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2016 - 21:58

Dziękuje bardzo za pochlebny komentarz. Bardzo miło się go czyta i motywuje do dalszego działania !!!



#371 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 12 maj 2016 - 22:01

Dzisiaj to był ten dzień, gdzie mogłem ubrać wędkarskie "gacie" i skoczyć na siurek :). Wypadzik udany, ryby pięknie współpracowały z mikro jigami o gramaturze 1 i 1,3 grama. Pogoda, a dokładnie deszcz zakończył moją sielankę... 

Załączony plik  Dłubanina od Andana (1).JPG   284,46 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  Dłubanina od Andana (2).JPG   223,87 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  Dłubanina od Andana (3).JPG   206,35 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  Dłubanina od Andana (4).JPG   251,95 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  Dłubanina od Andana (5).JPG   238,26 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik Andan edytował ten post 12 maj 2016 - 22:02


#372 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 13 maj 2016 - 16:37

Dzisiaj do mych drzwi zapukał listonosz z przesyłką od kolegi Andam.Powiem szczerze że jak otworzyłem paczkę i ujrzałem koguty to mnie zatkało .Wykonanie po prostu mistrzostwo .
Dziękuje bardzo za szybkie zrealizowanie zamówienia .
Darek.



#373 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 maj 2016 - 18:09

Przynęty robisz fantastyczne, ale foty... jeszcze lepsze :)
  • BOB lubi to

#374 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 maj 2016 - 06:37

Dzisiaj do mych drzwi zapukał listonosz z przesyłką od kolegi Andam.Powiem szczerze że jak otworzyłem paczkę i ujrzałem koguty to mnie zatkało .Wykonanie po prostu mistrzostwo .
Dziękuje bardzo za szybkie zrealizowanie zamówienia .
Darek.

Dzięki wielkie, ciesze się że przypadły do gustu i wszystko jest w należytym porządku :)

 

Przynęty robisz fantastyczne, ale foty... jeszcze lepsze :)

Dzięki peekol :).

 

 

Projekt dla Jersey ukończony:

 

Załączony plik  DSC07105.jpg   153,46 KB   14 Ilość pobrań


  • jersey, joker i Wesol lubią to

#375 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 18 maj 2016 - 13:50

Wczorajszy deszczowy wieczór spędziłem przy imadle robiąc plemnikowate dla Bartka. Na zdjęciach wataha na 2 gramowej i 3 gramowej główce.

Załączony plik  Andan handmade 00.jpg   218,29 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade 01.jpg   222,49 KB   15 Ilość pobrań

 


  • joker, lajcik i bartosz311287 lubią to

#376 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 19 maj 2016 - 21:11

Dzisiaj w wodzie grały mikro jig typu parkinson o ciężarze 1 gram:

Załączony plik  Andan handmade 03.jpg   165,05 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade 04.jpg   167,48 KB   16 Ilość pobrań

 

Mikro jig typu plemnikowaty oraz mini głowacz, niestety nie mam zdjęcia. Mini głowacz prowokował klenie.

 

Załączony plik  Andan handmade 05.jpg   145,28 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade 06.jpg   163,88 KB   16 Ilość pobrań



#377 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2016 - 15:28

Dzisiaj plemniki robiły robotę Adrian pewnie zdjęcia wstawi. Adi musisz sobie uzupełnić pudełka 😆 coś dla siebie ukręć.

#378 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 22 maj 2016 - 17:39

Dzisiaj plemniki robiły robotę Adrian pewnie zdjęcia wstawi. Adi musisz sobie uzupełnić pudełka coś dla siebie ukręć.

Święta słowa, szewc bez butów chodzi ;), będę musiał nadrobić zaległości yhyh :). Dzisiaj gorącą gramaturą była 1 i 1,5 grama :). Wypad świetny, dzięki i do zobaczyska :)

 

Załączony plik  DSC07264.JPG   98,42 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC07266.JPG   147,11 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC07269.JPG   99,34 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC07279.JPG   106,61 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  DSC07285.JPG   114,28 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  DSC07299.JPG   96,37 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC07286.JPG   126,96 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  DSC07295.JPG   97,9 KB   17 Ilość pobrań


Użytkownik Andan edytował ten post 22 maj 2016 - 17:39


#379 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 22 maj 2016 - 17:57

Ale ci się złote ślicznotki trafiły.Ładnie Adrian  :clappinghands:  



#380 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 22 maj 2016 - 20:10

Ale ci się złote ślicznotki trafiły.Ładnie Adrian  :clappinghands:  

Dzięki Maciej :)
PS. Zapomniałem zapytać o 3 życzenia ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jigi, mikrojigi, nimfy, muchy, chwosty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych