Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#2401 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 11 czerwiec 2022 - 19:35

A dlaczego odwołane, komuś coś nie pasowało ?

#2402 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 12 czerwiec 2022 - 11:30

Ironicznie mówiąc ,, Pewnie sandacza brak, nawet widełki 70-90 cm nie pomagają ,,.

Przepis dobry, tylko wprowadzony jakieś 15 lat Za późno, gdy pogłowie sandacza dotarło do stanu zaoranego gatunku na tym zbiorniku. Także trzeba dłubać i liczyć, że pozostałe sandacze zażerują wtedy jest szansa na kontakt . 



#2403 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 12 czerwiec 2022 - 20:29

Trzeba kontrolować. Widełki mogą sobie być, ale jeśli nie ma kontroli i dotkliwych mandatów to nic na lepsze się nie zmieni.

#2404 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 19 czerwiec 2022 - 12:38

Smaży się ktoś jeszcze na wodzie w ten weekend, jak frekwencja na akwenie, jakieś kontakty z rybami były?

Użytkownik Spider1987 edytował ten post 19 czerwiec 2022 - 12:40


#2405 OFFLINE   FoH ! Krzysiek

FoH ! Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów

Napisano 19 czerwiec 2022 - 20:19

A wiecie panowie czy jakaś inna data tych zawodów została ustalona ?

#2406 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 czerwiec 2022 - 22:36

ostatnio byłem ale rekreacyjnie - pływałem na windsurfingu - dawno tego nie widziałem ale obstawiam że koleś na północnym brzegu / okolice tzw. śmietników (najbardziej na boku na zachód stanowisko) miał w okolicy wędek rzucone 2-4 tzw pupy - rzutki/samołówki ze zwinietą linką. Byłem blisko widziałem dość dobrze - żałuje bo warunki wiatrowe były trudne i nie mogłem tam swobodnie całkiem blisko wpłynać i podniesc ich / a jak zszedłem z wody to już obóz był zwijany

- ale lekki szok dla mnie pozostał.



#2407 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1958 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 19:38

A może zaznaczył łowisko tak jak znaczą na Odrze gdy siedzą za sumem?



#2408 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 26 czerwiec 2022 - 08:03

Witam .Kormorany z kabinówek juz na legalu wypływają i rzucają na zywca jeszcze za dnia, chodz jest zakaz połowu na zywca ze środków pływających ,w środę siedmiu staneło na srodku i wyjeb.......ne mają. Kolezke mam straznika pytam go wczoraj czemu nie jezdzą  a on okręg nie płaci to nie jezdzimy , no super ale na co innego to mają  pieniądze dziady stare  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  POZDRO



#2409 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 26 czerwiec 2022 - 12:07

Witam .Kormorany z kabinówek juz na legalu wypływają i rzucają na zywca jeszcze za dnia, chodz jest zakaz połowu na zywca ze środków pływających ,w środę siedmiu staneło na srodku i wyjeb.......ne mają. Kolezke mam straznika pytam go wczoraj czemu nie jezdzą a on okręg nie płaci to nie jezdzimy , no super ale na co innego to mają pieniądze dziady stare :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: POZDRO


Jakim strażnikom okręg płaci?

#2410 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 26 czerwiec 2022 - 14:06

Pewnie chodziło koledze o PSR . Swoją drogą każdy ma dzisiaj telefon, aby nagrać taki proceder!!! 



#2411 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 26 czerwiec 2022 - 15:15

PSR też nie jest opłacane z okręgu.

#2412 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 26 czerwiec 2022 - 20:50

Nagrać? I co dalej, podpowiedz co zrobić dalej i ile będzie mnie to kosztować? (Zabiorą telefon? i dostanę wezwanie na przesłuchanie w trakcie pracy gdzieś poza miejscem mojego zamieszkania, a w dobrym przypadku wycieczka do sądu we Wrocku) Powiem tak, to te same łodzie od lat, wypływają codziennie. Dodam,że są także trolujący w łodziach za grubą kasę. Ale głodnych nie brakuje. Na szczęście nie widać by mieli na łodziach co robić, więc najczęściej śpią.
A jak ma być kontrola to dziwnym trafem ich nie będzie, a normalni dostaną po 100 za brak czegoś na łodzi.
  • oland lubi to

#2413 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 28 czerwiec 2022 - 15:21

Tak jak kolega pisze ,dobrze wiedzą kiedy bedą pływac i kontrolowac ,ktoś pewnie dostał pare rybek i teraz strzela z ucha .



#2414 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 30 czerwiec 2022 - 07:40

Słyszałem, że w sobotę była kontrola na zbiorniku czy to możliwe żeby kontrolujący byli z "Opola"???

Wczoraj napotkani wędkarze na slipie informowali, że kontrola była w środku dnia gdzie na wodzie nie ma ani trollujących ani żywiczarzy. Ja byłem na wodzie do 10 więc widziałem, że kabinówki spłynęły grzecznie przed 8. Oczywiści kontrola skrupulatna wszystkich łodzi dotycząca wyposażenia, każdy z rozmówców dostał mandat w kwocie od 100zł do 500zł. Powodem kontroli było sprawdzenie wyposażenia tj. posiadania 2 kg gaśnicy + gaśnicy do kolejnego silnika + kolejnej gaśnicy do akumulatora powyżej 100aph, bosaka, oraz wielkość silnika (dozwolone 5km) oraz sprzętu ratunkowego. Z rozmowy wynikało, że kontrolujący informowali, że koszt "wyjazdu" musi się zwrócić a szef musi być zadowolony.   

Zapytam czy takie kontrole uratują populację sandaczy w zbiorniku???? wczoraj od 18 znowu te same trollujące kabinówki pływały po zbiorniku...

Uważam, takie działania na szkodę zbiornika, oczywiście wyposażenie ratunkowe łodzi i bezpieczeństwo musi być spełnione ale...  wędkarze z miasteczek nadbrzeżnych szybko spłynęli spod wysp, Ci którzy łapali uczciwie dostali mandaty więc rozważą kolejny przyjazd czy warto tu przyjeżdżać, dając jeszcze większe przyzwolenie stałym bywalcom łamiącym wszystkie zasady bo na wodzie będzie pusto więc będzie wolna amerykanka. Znam wody gdzie zamykanie ich na kilka miesięcy dla wędkarzy był rajem dla kłusowników gdyż nikt ich nie niepokoił podczas czyszczenia wody.

Waldek



#2415 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2022 - 08:16

To jest masakra, a ten przepis o silniku max 5KM to już przechodzi wszelkie granice głupoty.
Czy policja na drodze wlepia mandaty za przekroczenie 300 koni pod maską czy może za przekroczenie prędkości 🤔😐
Zwykła maszynka do golenia wędkarzy z kasy nic więcej.

#2416 OFFLINE   szpila

szpila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPolkowice
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 czerwiec 2022 - 15:15

Witam

Szacun dla tych co przyjmowali mandaty za gaśnice do aku. Gaśnica wystarczy 1 do jednostki do 10m.



#2417 OFFLINE   szpila

szpila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPolkowice
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 czerwiec 2022 - 15:19

Rozporządzenie

https://osprzetzegla...-polskim-prawem



#2418 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 430 postów

Napisano 30 czerwiec 2022 - 15:52

 

No niezły cyrk z tymi przepisami. Jak żyję to nie znam żadnego wędkarza, który by takie przepisy znał a co dopiero się do nich stosował.



#2419 OFFLINE   szpila

szpila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPolkowice
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 czerwiec 2022 - 16:17

TO NIE CYRK TO PRZEPISY. Pamiajcie kamizelka Ratunkowa NIE Asekuracyjna ( ratunkowa posiada normę ISO-12402 ) i to musi być na niej napisane. A łódka powyżej 3.5m to już jest statek i podlega pod przepisy żeglugi śród lądowowej.



#2420 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 430 postów

Napisano 30 czerwiec 2022 - 16:23

TO NIE CYRK TO PRZEPISY. Pamiajcie kamizelka Ratunkowa NIE Asekuracyjna ( ratunkowa posiada normę ISO-12402 ) i to musi być na niej napisane. A łódka powyżej 3.5m to już jest statek i podlega pod przepisy żeglugi śród lądowowej.

 

Skoro są takie przepisy to nic nie zrobimy, cóż debilny kraj to i debilne przepisy - i to jest cyrk niestety. Jak ja mam na łodce 3,6m zmieścić bosak, koło odbojniki i niewiadomo co jeszcze?. U mnie na jeziorach królują metalowe łodzie robione przez lokalnych rzemieślników a kamizelki to nikogo nidy nie widział. Słuzby też chyba normalne bo wiem, że o brak kamizelki sie czepiają ale z bosakami i gaśnicami przy silnikach elektrycznych nie wymyslają, byc może dlatego, ze przepisów nie znają.


  • RobsonAL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych