Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#2821 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 czerwiec 2020 - 14:50

Które echa mają w standardzie menu w języku Polskim? Chcę kupić echo na ebay i zależy mi na języku Polskim, nie wiem które marki mają już język PŁ żeby nie kombinować później z wgrywaniem itd.

Humminbird kupiony w Europie też będzie miał polski język do wyboru. 


  • Biesan lubi to

#2822 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 01 lipiec 2020 - 11:43

Witajcie wodomaniacy , będę zmieniał w przyszłym czasie echo z lowrenc elite 4 hdi na coś większego, mam zagwozdkę , stoję nad dylematem , moje typy to Garmin Striker Plus 7 SV GPS i przetwornikiem GT52HW-TM i druga GPS Ploter Lowrance Hook Reveal 7 TripleShot , jaka jest mocniejsza strona jednej z nich która będzie przemawiać na + ,  sondy będę używał głównie do łowienia verticalnego z belly bota.

 

#2823 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 01 lipiec 2020 - 15:39

Ja mam gt52hw-tm sparowany z strikerem plus 9sv, łowię gównie w pionie.

Przetwornik bardzo daje sobie radę, pięknie idzie odróżnić grubą rybę od tej mniejszej.

Ja osobiście łapię na chirpie w tradycyjnym sonarze plus boczny podkręcony na 800 khz.


Użytkownik UncleZin edytował ten post 01 lipiec 2020 - 15:39

  • manonegra13 lubi to

#2824 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 lipiec 2020 - 16:37

 

W języku Puszkina, z interesującym motywem muzycznym na początku i co najważniejsze w realnych warunkach na wodzie -Striker  SV vs Hook Reveal TS


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 16 lipiec 2020 - 16:39

  • manonegra13, Rebel64 i Maciek. lubią to

#2825 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 07:41

Lowrance wygrywa, przynajmniej na tym filmie

#2826 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2020 - 11:22

Lowrance wygrywa, przynajmniej na tym filmie

Zwróć uwagę, że nie są używane zbliżone palety kolorystyczne- Garmin ma też niebieską, która lepiej świeci ryby. Poza tym w kilku sytuacjach to Garmin lepiej obrazował na bocznym ryby w toni. Tutaj akurat można to tłumaczyć dwojako- inna lokalizacja przetwornika oraz ewentualnie kąty wiązki sonaru bocznego. 

Sonary o zbliżonych możliwościach, cenie. Navico pomyślało tym razem i tanim kosztem, w starym pudle dali coś zbliżonego do królującego w tańszych echach Garmina, a miejscami przewyższając go.



#2827 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 lipiec 2020 - 15:24

Dla mnie to funkcja FishReveal wymiata najbardziej w porównaniach z echami innych producentów.

 

​To "wzmocnienie" widoczności, prezentacji, zwłaszcza obiektów tuż przy dnie jest rewelacyjne. 



#2828 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2020 - 15:28

Dla mnie to funkcja FishReveal wymiata najbardziej w porównaniach z echami innych producentów.

 

​To "wzmocnienie" widoczności, prezentacji, zwłaszcza obiektów tuż przy dnie jest rewelacyjne. 

Tak, to jeden z nielicznych ficzerów Lowrance, który nie zestarzał się, w określonych sytuacjach jest przydatny. No i pozwala zaoszczędzić jedne okienko na ekranie, nie trzeba odpalać sonaru 2D, wystarczy DI+FR, mapa i na dole SI. 



#2829 OFFLINE   leeso

leeso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 06 sierpień 2020 - 13:35

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem echosondy. Budżet pozwala mi albo na Lowrance Elite7 Ti-2  albo Lowrance Hook Reveal 9" Tripleshot. Zależy mi na dobrym bocznym sonarze oraz robieniu map (lub korzystaniu z darmowych C-map Genesis). 

Co bardziej byście polecali? Podział na 3 ekrany na 7 calowej Elitce budzi moje wątpliwości ale z drugiej strony lepszy przetwornik i zapewne GPS.....

Pływanie to jeziora max. 20m głębokości. 

 

Pozdrawiam



#2830 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2020 - 13:54

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem echosondy. Budżet pozwala mi albo na Lowrance Elite7 Ti-2  albo Lowrance Hook Reveal 9" Tripleshot. Zależy mi na dobrym bocznym sonarze oraz robieniu map (lub korzystaniu z darmowych C-map Genesis). 

Co bardziej byście polecali? Podział na 3 ekrany na 7 calowej Elitce budzi moje wątpliwości ale z drugiej strony lepszy przetwornik i zapewne GPS.....

Pływanie to jeziora max. 20m głębokości. 

 

Możesz poczytać https://teamcolibri....rance-hook.html

 

jest tez tam trochę odniesień do Ti2 i Active Imaging. Piszą że z bocznego na Hook reveal wrażenia niewiele odbiegają od tego co oferuje Active Imaging w Ti2. Jeśli nie interesuje cię dotykowy ekran, obraz na telefonie po wifi czy funkcje sieciowe, to chyba skusiłym się na wiekszy ekran w Hook reveal.  

 

Ewentualnie Elite 9 Ti2, ale spoza polskiej dystrybucji. Jestem jej użytkownikiem i moge polecić choć pierwotnie trafiłem wadliwy egzemplarz, który został wymieniony na gwarancji. Tu polska dystrybucja się przydała. Nie trzeba było wysyłać, cholera wie gdzie.  


Użytkownik rower26 edytował ten post 06 sierpień 2020 - 13:57


#2831 OFFLINE   leeso

leeso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 06 sierpień 2020 - 14:09

 

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem echosondy. Budżet pozwala mi albo na Lowrance Elite7 Ti-2  albo Lowrance Hook Reveal 9" Tripleshot. Zależy mi na dobrym bocznym sonarze oraz robieniu map (lub korzystaniu z darmowych C-map Genesis). 

Co bardziej byście polecali? Podział na 3 ekrany na 7 calowej Elitce budzi moje wątpliwości ale z drugiej strony lepszy przetwornik i zapewne GPS.....

Pływanie to jeziora max. 20m głębokości. 

 

Możesz poczytać https://teamcolibri....rance-hook.html

 

jest tez tam trochę odniesień do Ti2 i Active Imaging. Piszą że z bocznego na Hook reveal wrażenia niewiele odbiegają od tego co oferuje Active Imaging w Ti2. Jeśli nie interesuje cię dotykowy ekran, obraz na telefonie po wifi czy funkcje sieciowe, to chyba skusiłym się na wiekszy ekran w Hook reveal.  

 

Ewentualnie Elite 9 Ti2, ale spoza polskiej dystrybucji. Jestem jej użytkownikiem i moge polecić choć pierwotnie trafiłem wadliwy egzemplarz, który został wymieniony na gwarancji. Tu polska dystrybucja się przydała. Nie trzeba było wysyłać, cholera wie gdzie.  

 

 

Dzięki za informację. W tej chwili wchodzi tylko zakup za granicą jak mam być szczery. Ceny u nas są lekko przesadzone. W cenie Hooka 9 można mieć Elitkę 7 i jeszcze na przynętę zostanie ;)

9 Ti2 to już poza zakresem- nawet za granicą. Mam o czym myśleć... ;) Pozdrawiam



#2832 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 07 sierpień 2020 - 06:15

Dzięki za informację. W tej chwili wchodzi tylko zakup za granicą jak mam być szczery. Ceny u nas są lekko przesadzone. W cenie Hooka 9 można mieć Elitkę 7 i jeszcze na przynętę zostanie ;)
9 Ti2 to już poza zakresem- nawet za granicą. Mam o czym myśleć... ;) Pozdrawiam

Na 7" spokojnie można na 3 okna. Zależy z czego się przesiadleś. Uważam że ekran dotykowy ułatwia operowanie i dużo przyspiesza np przełączanie okien i wybór funkcji. Dodanie waypointa i opisanie na dotyku to chwila. Za Elite Ti2 przemawia szybszy procesor i płynność działania. Nawet na filmach widać że Hook Reveal czasami klatkuje lub nie reaguje tak szybko jakby się chciało. Po zakupie 7" tak sobie pomyślałem że trzeba było poczekać nawet te pół roku i dołożyć do 9", ale i tak cieszy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Peesx edytował ten post 07 sierpień 2020 - 06:21


#2833 OFFLINE   leeso

leeso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2020 - 07:32

Na 7" spokojnie można na 3 okna. Zależy z czego się przesiadleś. Uważam że ekran dotykowy ułatwia operowanie i dużo przyspiesza np przełączanie okien i wybór funkcji. Dodanie waypointa i opisanie na dotyku to chwila. Za Elite Ti2 przemawia szybszy procesor i płynność działania. Nawet na filmach widać że Hook Reveal czasami klatkuje lub nie reaguje tak szybko jakby się chciało. Po zakupie 7" tak sobie pomyślałem że trzeba było poczekać nawet te pół roku i dołożyć do 9", ale i tak cieszy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki wielkie. Przesiadam się z Humminbird 383c Combo więc 7 cali to już ogromny przeskok.... Zgadzam się odnośnie dotyku i sprawniejszego operowania. Wybór padnie na Elite. 

Może rzeczywiście dorzucić trochę i ściągnąć z zagranicy 9 cali... W chwili obecnej można mieć ją za około 4700 PLN

Swoją drogą ile taki Humminbird 383c może być wart? Zawsze to coś dołożę do nowej maszyny :)



#2834 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 07 sierpień 2020 - 08:25

Dzięki za informację. W tej chwili wchodzi tylko zakup za granicą jak mam być szczery. Ceny u nas są lekko przesadzone. W cenie Hooka 9 można mieć Elitkę 7 i jeszcze na przynętę zostanie ;)

9 Ti2 to już poza zakresem- nawet za granicą. Mam o czym myśleć... ;) Pozdrawiam

Za Elite TI2 9cali dałem 4600 na happyangler (miesiąc szła paczka). Na waveinn po 4900. Fajny sprzęt.



#2835 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 07 sierpień 2020 - 08:39

Za Elite TI2 9cali dałem 4600 na happyangler (miesiąc szła paczka). Na waveinn po 4900. Fajny sprzęt.

Trochę długo. Z sportfiskeprylar 4 dni.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2836 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 13:31

uważam że lepiej wziąść coś minimum 9 cali ale starszy sprawdzony model niż podniecać się nową wypasioną 7 calową bo jak podzielisz ekran na 3 to zamontuj sobie uchwyt na wprost siebie w odległości ok 50cm żeby coś dobrze zobaczyć o pełnym słońcu nie wspomnę.


  • Biesan lubi to

#2837 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 08 sierpień 2020 - 09:10

Carbon 12' za nie całe 9tys PLN

https://mailchi.mp/f...s-carbon_bundle



#2838 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 08 sierpień 2020 - 18:38

Przesiadlem się że starej Elitki 7 na Hooka 9 i lekko żaluzje, że nie na 12cali

#2839 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 sierpień 2020 - 19:28

Tak można bez końca , mam nową 7 nie ważne jaka firma , ale jak podzielimy na 2 okna jeszcze można przeżyć , ale na 3 lub 4 okna i jeszcze w słoneczny dzień to moim zdaniem 9 to minimum dzisiaj tego doświadczyłem dobitnie . Taka refleksja dla bogatych co skąpią ,a potem będą żałować swojego wyboru
  • suhhar i piter v lubią to

#2840 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:43

najlepiej 16" :) , tylko od 10" to juz zaczyna sie robic malo mobilnie,trzeba wiekszy aku. Gdy dojda jeszcze boxy typu gls 10 czy ss3d itp. sie robi 80ah na dzien :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych