Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4178 odpowiedzi w tym temacie

#2841 OFFLINE   Turnmills82

Turnmills82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:Paweł

Napisano 08 sierpień 2020 - 23:01

Cześć wszytskim. Mam nadzieję, że weekend jest owocny w rekordowe rybki.

 

Noszę się z zakupem pierwszej echosondy. Prośba o Wasze opinie o moim pomyśle. 

 

Metoda: spinning

 

Miejsca: zalew Siemianówka -1,5 - 4 m głęokości.

 

Narew - Narwiański Park i dalej uregulowany odciek.

 

Może dzięki echo  będę mógł rozszerzyć wachlarz miejsc o nowe, głębsze jeziora ect. 

 

Pytania: Czy na takie miejsca echo to gadżet, czy w dużej mierze poprawi wędkarskie wyniki?

 

Co byście polecili?  Budżet 600 ( na takie łowiska i tak da radę?)  - 1500 ( dołożyć i kupić raz a dobrze, czy przerost formy nad treśćią? ) ? Garmin, Lawrance, Deeper ( czas działania to rzeczywiście 6 h na wodzie?), czy może kupić coś jeszcze droższego raz a dobrze? 

 

Jak z czasem działania echo? Mam aku 115 ah. Czy da się oszacować, jak echo skróci jego pojemność ? Czy po prostu trzeba mieć zestaw z małym aku żelowym specjalnie pod echo?

 

Na dzień dzisiejszy wędkuję z ponotnu? Jak wygląda kwestia mocowania echo na takim środku pływającym? Ekran przykręca się do ławeczki? 

 

Będę wdzięczny za wszytskie podpowiedzi.

 

Z góry dzięki,

 

Połamania kija!



#2842 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:38

Modelu Tobie nie będę podpowiadał. Mogę tylko napisać , że łowienie z echosondami w ostatnich latach zrewolucjonizował skan boczny. Bo miejscówki , które dzięki nim są znajdowane nie są spalo e, nie pływa się po rybach itp itd. Jeśli budżet ogranicza Ciebie tylko do obrazowania 2D, to może chociaż uda Ci się kupić echo z obsługą map - gotowych bądź z możliwością robienia takich. To tak ogólnie. Jak sobie nakreślisz czego chcesz koledzy podpowiedzą konkretne modele. Określ też czy tylko nowy sprzęt chcesz kupić, czy rynek wtórny wchodzi w grę

#2843 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 sierpień 2020 - 08:10

Pod powiem , popatrz za echosądą która robi batymetrie to się bardzo przydaje , ostatnio robiłem Zalew Sulejowski Barkowice Mokre ,po kilku dniach Navionix opublikuje . Mapa w necie różni się bardzo od mojej .

#2844 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 sierpień 2020 - 09:06

Cześć wszytskim. Mam nadzieję, że weekend jest owocny w rekordowe rybki.

 

Noszę się z zakupem pierwszej echosondy. Prośba o Wasze opinie o moim pomyśle. 

 

Metoda: spinning

 

Miejsca: zalew Siemianówka -1,5 - 4 m głęokości.

 

Narew - Narwiański Park i dalej uregulowany odciek.

 

Może dzięki echo  będę mógł rozszerzyć wachlarz miejsc o nowe, głębsze jeziora ect. 

 

Pytania: Czy na takie miejsca echo to gadżet, czy w dużej mierze poprawi wędkarskie wyniki?

 

Co byście polecili?  Budżet 600 ( na takie łowiska i tak da radę?)  - 1500 ( dołożyć i kupić raz a dobrze, czy przerost formy nad treśćią? ) ? Garmin, Lawrance, Deeper ( czas działania to rzeczywiście 6 h na wodzie?), czy może kupić coś jeszcze droższego raz a dobrze? 

 

Jak z czasem działania echo? Mam aku 115 ah. Czy da się oszacować, jak echo skróci jego pojemność ? Czy po prostu trzeba mieć zestaw z małym aku żelowym specjalnie pod echo?

 

Na dzień dzisiejszy wędkuję z ponotnu? Jak wygląda kwestia mocowania echo na takim środku pływającym? Ekran przykręca się do ławeczki? 

 

Będę wdzięczny za wszytskie podpowiedzi.

 

Z góry dzięki,

 

Połamania kija!

Moim zdaniem mały striker plus CV, bo sonar boczny sensowny w planowanym budżecie ciężko znaleźć to raz, dwa, że na płytkiej Siemianówce to w ogóle trudny temat- chodzi o zasięg.  

Striker pozwoli ci wbić waypointa na karczowisku, bo będziesz widział je dość wyraźnie w CV i potem do niego wrócić. Przy tak płytkiej wodzie w toni szału nie zobaczysz- niezależnie od sonaru. Poza tym porysujesz sobie mapkę QD i można zassać społecznościówki. 



#2845 OFFLINE   Turnmills

Turnmills

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:PAweł

Napisano 10 sierpień 2020 - 08:53

Moim zdaniem mały striker plus CV, bo sonar boczny sensowny w planowanym budżecie ciężko znaleźć to raz, dwa, że na płytkiej Siemianówce to w ogóle trudny temat- chodzi o zasięg.  

Striker pozwoli ci wbić waypointa na karczowisku, bo będziesz widział je dość wyraźnie w CV i potem do niego wrócić. Przy tak płytkiej wodzie w toni szału nie zobaczysz- niezależnie od sonaru. Poza tym porysujesz sobie mapkę QD i można zassać społecznościówki. 

 

A który striker?Jakaa numeracja?



#2846 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 sierpień 2020 - 09:33

A który striker?Jakaa numeracja?

4 lub 5 koniecznie z plusem, CV



#2847 OFFLINE   Turnmills

Turnmills

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:PAweł

Napisano 11 sierpień 2020 - 07:48

4 lub 5 koniecznie z plusem, CV

 

Dzięki za porady:)



#2848 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 15 sierpień 2020 - 16:04

Witam. Potrzebuję kupić echosondę. Budżet 2000pln coś więcej mogę dołożyć. Łódź 4.30, 1.80. Konsola silnik 20km suzuki 2020r. Jeziorka, odra, Zalew Szczecinski. Montaż na stałe (gdzie, nie wiem?) fajnie jakby miała GPS, i dotykowy ekran

#2849 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:02

I ja proszę o poradę. Ssensowne echo z bocznym sonarem w okolicach 3000zł. Łódź 4,3m, lowienie na jeziorach, biała ryba i spinning. 

Dobrze jak będzie miała GPS, możliwość wgrania map jezior. Okazyjne łowienie. Pod akumulator.



#2850 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:12

I ja proszę o poradę. Ssensowne echo z bocznym sonarem w okolicach 3000zł. Łódź 4,3m, lowienie na jeziorach, biała ryba i spinning. 

Dobrze jak będzie miała GPS, możliwość wgrania map jezior. Okazyjne łowienie. Pod akumulator.

Striker /Hook Reveal, 7 lub 9 cali. Są materiały w tym wątku jak i hookowym- poszukaj. 


  • krajes lubi to

#2851 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:28

I ja proszę o poradę. Ssensowne echo z bocznym sonarem w okolicach 3000zł. Łódź 4,3m, lowienie na jeziorach, biała ryba i spinning. 
Dobrze jak będzie miała GPS, możliwość wgrania map jezior. Okazyjne łowienie. Pod akumulator.


Jesli Ci język nie straszny to brał bym lowrenca ti lub simirada z 3in1 z zagranicznej dystrybucji.
  • krajes lubi to

#2852 OFFLINE   SzalonyJony

SzalonyJony

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:26

Cześć,

Zastanawiam się nad zestawem deeper chirp + tablet, co myślicie? 

Ma ktoś chirpa? Jak się sprawuje? 

Jako pierwsze echo w porządku? 



#2853 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 17:19

Na kajak czy belly boat spoko,na łódkę lub ponton szukałbym jednak normalne echo, coś mniejszego np garmin striker 5, choćby używany

Użytkownik meps edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 17:21


#2854 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 07:53

 
właśnie się zastanawiam nad wymianą echosondy Lowrence ELITE 9 TI2 z przetwornikiem 3x1 i nie wiem na jaką:
  1. HUMMINBIRD HELIX 10 MSI+ G3N GPS CHIRP
  2. Lowrance Echosonda GPS HDS 9 LIVE 3w1 Active
  3. Raymarine AXIOM RV 9"
  4. Axiom 9PRO 3D
  5. Humminbird solix 10CHRIP mega si +g2             

    zależy mi na dokładnym widoku dna

czy macie jakieś inne ciekawe propozycje


Użytkownik nowy76 edytował ten post 11 wrzesień 2020 - 07:54


#2855 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 wrzesień 2020 - 08:31

Ja bym poszedł w strone Simrada.
Mam evo2 i jestem zadowolony kolega ma evo3 i też jest zadowolony.
Obecnie jest EVO S

#2856 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 11 wrzesień 2020 - 08:45


właśnie się zastanawiam nad wymianą echosondy Lowrence ELITE 9 TI2 z przetwornikiem 3x1 i nie wiem na jaką:

  • HUMMINBIRD HELIX 10 MSI+ G3N GPS CHIRP
  • Lowrance Echosonda GPS HDS 9 LIVE 3w1 Active
  • Raymarine AXIOM RV 9"
  • Axiom 9PRO 3D
  • Humminbird solix 10CHRIP mega si +g2

    zależy mi na dokładnym widoku dna

czy macie jakieś inne ciekawe propozycje

Co masz na myśli piszac dokładny widok dna? Dobre zobrazowanie bocznego sonaru? Na to w dużej mierze wpłynie rozdzielczość ekranu i jego rozmiar.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2857 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 11 wrzesień 2020 - 09:46

Mam nr 2 i 5 i każdy ma swoje plusy, jesli standardowy zestaw to lepszy hds, solixa mam ze względu na mega360 i to robi różnicę, no i spięcie tego z minnkota. Jak chcesz dziobowy silnik to wybieraj takie echo które z nim zepniesz. Helixa nie brałbym po uwagę bo nie ma dotykowego ekranu a w HB jest sporo klikania w menu i na dotykowym idzie to wygodniej

#2858 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 11 wrzesień 2020 - 10:00

Z 1. wziąłbym SI,     z 2. Fishreveal,       z 3 i 4  możliwość łatwego kliknięcia w punkt "HISTORII" na ekranie i zaznaczenie wayponta  ,     a z 5 SI i dotyk.......

 

Jest takie urządzenie ???? - nie ma.

 

To ja osobiście uważam, że na obecną chwilę urządzenie super to Helix 12" G3N + mega 360. 

 

Marcin ma rację, że dotyk Solixa jest wygodny, ale w Helixie masz klawisze szybkiego dostępu, pod którymi możesz zaprogramować dowolny widok z parametrami jakie chcesz. Osobiście wybrałem właśnie Helixa 12" G3N w cenie Solixa 10" G2N.

 

Rozmiar ekranu i rozdzielczość robią zasadniczą robotę.



#2859 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 wrzesień 2020 - 10:16

Axiom 9 to rozdzielczość 800x400 a to dyskwalifikuje w kategorii dobry obraz dna. Skoro miałeś ti2, to naturalnym następcą wydaje się być HDS live lub next gen, której można oczekiwać tej jesieni.
HB top sonaru bocznego , ale trochę praktyki wymaga na wodzie.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#2860 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:48

Z 1. wziąłbym SI,     z 2. Fishreveal,       z 3 i 4  możliwość łatwego kliknięcia w punkt "HISTORII" na ekranie i zaznaczenie wayponta  ,     a z 5 SI i dotyk.......
 
Jest takie urządzenie ???? - nie ma.
 
To ja osobiście uważam, że na obecną chwilę urządzenie super to Helix 12" G3N + mega 360. 
 
Marcin ma rację, że dotyk Solixa jest wygodny, ale w Helixie masz klawisze szybkiego dostępu, pod którymi możesz zaprogramować dowolny widok z parametrami jakie chcesz. Osobiście wybrałem właśnie Helixa 12" G3N w cenie Solixa 10" G2N.
 
Rozmiar ekranu i rozdzielczość robią zasadniczą robotę.

Możesz napisać coś więcej o klawiszach szybkiego dostępu w Helixie.