Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4160 odpowiedzi w tym temacie

#2881 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:55

Geofacing będzie mrygal informacja na ekranie o blokadzie gps. Jednostki zmienisz na metryczne. Tylko nie wiem czy seria TI tez jest objęta geofacing , czy też tylko HDS-y. Sama ang. Nakladka nipowinnac byc problemem przy użytkowaniu, gorzej z gps

 

Tylko HDS na stan mojej wiedzy. 

 

Miałem dwa echa z USA ,przy prostym echu nie było problemu z obsługą   w języku angielskim , HB Heliksa 7 CIRP GPS G2 ,jako trzecie kupiłem w kraju, gwarancja i menu po polsku .

 

Napiszcie o co chodzi z tym GPS i jego blokadą. Z relacji kolegi, ekonomiczniej jest zakupić ewentualne mapy na telefon i nawigować z telefonu, na GPS co najwyżej ślad rysować, żeby wracać na interesujące miejscówki, na których widać zagęszczenie śladu ("kręcenie się"). Więc GPS'a nie będę w całości korzystał.

Nie jestem mistrzem angielskiego, ale jestem gotów przyswoić kilkanaście słówek, w razie potrzeby jako inżynier z systemem miar sobie poradzę. Skłaniam się jednak w stronę Lowranse Elite 7Ti2. Czy ktoś użytkuje ten model zakupiony w USA i jest pewien, że z tym GPS nie ma problemu i dotyczy to tylko HDS?

Z mojego rekonesansu na chwilę obecną 719% + 50$ podatku w USA to najatrakcyjniejsza obecnie cena, w przypadku udanego transportu jako bagażu podręcznego (brak cła). Czy kiedykolwiek kupowaliście/widzieliście taniej?

Z góry dzięki za info.



#2882 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:00

Czyli wyjdzie Tobie okolo 2900zl jesli uda sie bez cla itp, w szwecji okolo 3400zl, w anglii okolo 3700zl, w danii okolo 3700zl.

#2883 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:02

Czyli wyjdzie Tobie okolo 2900zl jesli uda sie bez cla itp, w szwecji okolo 3400zl, w anglii okolo 3700zl, w danii okolo 3700zl.

ti2 7 u Szwedów najtaniej widziałem po 780E



#2884 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:08

To podobnie bo ja przeliczam z koron 7800kr, ale bardziej sie oplaca dolozyć 400zł i brac 9ti2..

#2885 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:09

Takie pytanko...

Czy w  Simraddzie GO XSE bedą takie palety kolorów w obrazie 2D?

 

Załączone pliki



#2886 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:09

       Moje przypływały Z USA na mienie przesiedleńcze, bez kartonu jako używane ,echo to elektronika i nie wiem czy można teraz zabrać elektronikę na pokład samolotu  w bagażu podręcznym lub rejestrowym niech kolega się upewni ,przed zakupem w USA.

    Ja postawiłem na HB Helikx 7 SI CHIRP G2,jadę na HB od 18-stu lat ,GPS, zaznaczam miejscówki ,dodatkowo robiąc mapę batymetryczną dna i to mi wystarcza.Kolega pierwszej  DX 200 używa do dziś.


Użytkownik perch22 edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 13:24


#2887 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:10

Takie pytanko...
Czy w  Simraddzie GO XSE bedą takie palety kolorów w obrazie 2D?


Tak będą.

#2888 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2020 - 22:37

Panowie,

 

jeszcze jedno pytanie przed telefonem do znajomego w USA. Wczoraj tego nie wychwyciłem, ale jeśli przy konfigurowaniu sprzętu w opcjach mapy wybiorę 4000 jezior USA zamiast US/CAN Nav+ to cena zmienia się się z 719 na 649$. Czy dobrze rozumiem, że w Polsce żadna z tych map i tak mi się nie przyda a fabrycznie jakąś załadować muszą, więc lepiej wybrać najtańszą opcję?

Opcja 649$: https://www.lowrance...land-ai-3-in-1/

opcja 719$: https://www.lowrance...n-nav-ai-3-in-1

 

tutaj walmart: https://www.walmart....960?nd_en=false


Użytkownik roberto_s edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 22:49


#2889 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 16 wrzesień 2020 - 02:30

Panowie,
 
jeszcze jedno pytanie przed telefonem do znajomego w USA. Wczoraj tego nie wychwyciłem, ale jeśli przy konfigurowaniu sprzętu w opcjach mapy wybiorę 4000 jezior USA zamiast US/CAN Nav+ to cena zmienia się się z 719 na 649$. Czy dobrze rozumiem, że w Polsce żadna z tych map i tak mi się nie przyda a fabrycznie jakąś załadować muszą, więc lepiej wybrać najtańszą opcję?
Opcja 649$: https://www.lowrance...land-ai-3-in-1/
opcja 719$: https://www.lowrance...n-nav-ai-3-in-1
 
tutaj walmart: https://www.walmart....960?nd_en=false

To co wymieniles mozna kupic taniej bez oplaty za przesylke i bez placenia podatku . Powiedz znajomemu zeby sie do mnie odezwal .

#2890 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2020 - 05:27

Raymarine Element 7 czy jest sprzet godny polecenia w cenie 3500zl? Czas kupić wcho pierwsze w życiu ale ze względu na koszt i mnogość informacji nie potrafię sie zdecydować. A w sklepach wedkarskich niestety sprzedawcy nie mają za wiele pojęcia o tym... czy może polecacie jakiś sklep w okolicach stolicy w ktorym ktos moglby profesjonalnie doradzic i pokazac dokladnie wady i zalety konkretnego modelu echa.


Czy po prostu wpdlem w pulapke myslac ze za ok3000zl kupie idealne echo w ktorym nie bedzie mi niczego brakowalo a tak na prawde to kazde z nich ma cos lepszego/gorszego od konkurenta?

#2891 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 wrzesień 2020 - 08:42

Mam Elementa 7 od roku , jak dla mnie jest b. dobre co jest super robienie własnej batymetrji na nie znanym łowisku dla tego kupiłem Elementa , nic mi się nie zawiesza , ale to wszystko można zobaczyć na stronie Marcin Kotowski Youtube , tam jest dział o echosondach super kolega pokazuje jak na wodzie to wszystko działa pomocne informacje

#2892 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2020 - 08:43

Jako echo - bez szaleństw, ot1,2 Mhz na sonarze bocznym - wedle słów importera na PL - w przedziale4-10m jest efektywne. Mapowanie- realnie tylko płatny Sonarchart, poziom regulacji nastaw- taki sam jak w Garminie. 

Za 3500 możesz mieć Helix7 msi, elitę ti2 ze Szwecji/Finlandi- które overall będą lepsze. 

Jak piewsze echo z sonarem bocznym - generalnie polecam sprzęty od Navico- Lowrance/Simrad. 

Równie dobrze możesz kupić Stirkera 9 cali i będziesz miał większy ekran co jest fajne ,dostęp do map socjalnych na społecznośći Activ Captain i też będziesz zadowolony. 

A tak btw ,to Święty Graal nie istnieje- czy to  w sonarach czy to w multikach UL czy wędkach. Liczy się kasa jaką możesz wrzucić w sprzęt, zadania jakie ma do  wykonania- a w przypadku sonarów- warunki na wodzie- płytko, głęboko, preferencje- SI, DI, tradycyjny sonar, mapowanie, łatwość nastaw- doświadczenia z sonarami- to wszystko powinno mieć wpływ na decyzję i być przemyślane przed zakupem. Nie ufać doradcom, bo to nie oni będą używać.....Oglądać materiały na YT, przemyśleć i decydować. 


  • malinabar lubi to

#2893 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2020 - 08:45

Mam Elementa 7 od roku , jak dla mnie jest b. dobre co jest super robienie własnej batymetrji na nie znanym łowisku dla tego kupiłem Elementa , nic mi się nie zawiesza , ale to wszystko można zobaczyć na stronie Marcin Kotowski Youtube , tam jest dział o echosondach super kolega pokazuje jak na wodzie to wszystko działa pomocne informacje

Masz Sonarchart czy Realbathy? Bo ponoć cały czas jest minimalna gęstość izobat na poziomie 1m w tej nakładce własnej Raymarine, a to realnie mało i mapa nie będzie pokazywała mniejszych zmian głębokości. 



#2894 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 wrzesień 2020 - 13:21

Mam Sonarchart z mapą aktywną , zrobiłem całą zatokę Barkowice Mokre aż do największej wyspy , to jest Zalew Sulejowski i ładnie głębokości pokazuje ,postaram się wrzucić fotki jak na moim Elemencie 7 to widać , głębokości co 0,5 m fotki za duże jak na kompie dopasuje to wyślę

Użytkownik pawlo29 edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 14:06


#2895 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2020 - 14:04

Mam Sonarchart z mapą aktywną , zrobiłem całą zatokę Barkowice Mokre aż do największej wyspy , to jest Zalew Sulejowski i ładnie głębokości pokazuje ,postaram się wrzucić fotki jak na moim Elemencie 7 to widać

Ja wiem jak wygląda SonarChart, a zmierzam do tego, że mało kto  z  np. przedstawicieli Raymarine  mówi wprost - że normalne mapy i robienie ich kosztują co rok kilka setek pln na tym urządzeniu. 


  • nurek28 lubi to

#2896 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 wrzesień 2020 - 16:01

To się zgadza niecałe 500 zł na rok , bez tego nie można aktualizować na bieżąco map

#2897 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2020 - 16:10

To się zgadza niecałe 500 zł na rok , bez tego nie można aktualizować na bieżąco map

To najdroższa oferta na rynku, bo Quickdraw garminowski,  Genesis Live od Lowrance są za free, karta Zerolines dla Hb kosztuje mniej a daje całkiem spore możliwości w mapowaniu na wodzie. 

Jak czasami widzę na FB wrzuty- Element w tej klasie nie do pobicia- to nie ma ani słowa o tym, co napisałeś. 3 letnie używanie SonarCharta to  połowa kosztu echa 7 cali kupionego spoza polskiej dystrybucji...


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 16:10

  • bassy lubi to

#2898 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 wrzesień 2020 - 18:05

Mapę zrobisz , ale nie pobierasz nowych jak nie ma opłaconej licencji . Fakt jest b.drogo ale mam taką nadzieję że obtanieją te mapy

#2899 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2020 - 18:29

Mapę zrobisz , ale nie pobierasz nowych jak nie ma opłaconej licencji . Fakt jest b.drogo ale mam taką nadzieję że obtanieją te mapy

Ok, nie wiedziałem że to tak działa. Wiem tyle, że SonarChart może rysować w Simradach po upłynięciu licencji, Czyli tak jak w Raymarine.  Niemniej to sporo kasy. A potem standardowo- te mapy są sprzedawane na płatnych chipsach Navionicsa...



#2900 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2020 - 15:13

No ale bez żadnych dodatkowych opłat moge rysować swoje mapy i je przechowywać na karcie pamięci? Czy wymaga to jakiegoś dodatkowego płatnego oprogramowania?