Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
694 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 marzec 2017 - 18:41

takie małe podsumowanie >>>>

 

za tydzień powtarzamy . tym razem okoń i śledż ,a jak pogoda pozwoli to na dorsza :)

Tadziu, zabierzesz mnie kiedyś? :huh:  :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 05 marzec 2017 - 18:42


#122 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 05 marzec 2017 - 18:51

takie małe podsumowanie >>>>

za tydzień powtarzamy . tym razem okoń i śledż ,a jak pogoda pozwoli to na dorsza :)

https://www.youtube....h?v=U58N5jCppn4

Podbierak obowiązkowo do wymiany na większy ;)

#123 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 10:18

Mam pytanie , czy ktoś mógłby mi polecić ciekawe miejsca szczupakowe do łowienia z brzegu na Rugii. Chiałbym w maju wybrać się z synem na kilka dni i próbuję powoli się do tego przygotować. Widziałem jakieś filmiki na YT gdzie rodacy łowili w porcie w Stralsund.
Jeśli ktoś ma takie doświadczenia i chciałby się podzielić będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

#124 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 marzec 2017 - 08:04

Jeśli syn jest na tyle duży że może brodzić to polecam wybrać się do Schaprode na okonie i belony. W maju można nieźle połowić na wodzie do 1-1.5m



#125 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 11:51

Chłopak ma 16 lat i jak najbardziej poradzi sobie z brodzeniem.
Nastawiliśmy się na szczupaki , jednak pobawić się okoniami nigdy nie odmówię .
Możesz coś więcej napisać o tym łowisku
Pozdrawiam

#126 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 11:57

Łowią jeszcze jak jest przeprawa promowa na Wittow. 



#127 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 16 marzec 2017 - 12:35

Hej, ktoś był ostatnio???



#128 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 17 marzec 2017 - 08:31

Własnie w maju jest dobrze bardzo dużo ludzi brodzi . Od miejsca podanego przez kolegę Radek_u Czyli od Wittow  przeprawa promowa w lewą stronę  cały brzeg jest dobry . Tam jest Ośrodek kaitsurfingowy dla tego że jest fajnie płytko i twardo .Można dojść do samego toru wodnego  i dłubać okonie . Na płyciznach w maju jak najbardziej szczupak , dużo belony .Też zabawa ale ciężko się przebić do szczupaków jak grasują stada belon. Szczupaki na muchę jak najbardziej polecam to miejsce . 

Oby pogoda była i z synem coś pięknego pozdrawiam .



#129 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 19 marzec 2017 - 22:40

z powodów technicznych wrzucam jeszcze raz filmik z lutego

 

 


  • padmix i Viking lubią to

#130 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 19 marzec 2017 - 22:41

a to już marzec :

 



#131 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 19 marzec 2017 - 22:46

Tadziu, zabierzesz mnie kiedyś? :huh:  :D

Robert zawsze jesteś mile widziany , zdzwonimy sie , na razie poznajemy to całe ustrojstwo ,a nie jest łatwo . ale powiedzieć moge że napewno kilka razy jeszcze tam w tym roku zawitamy ....



#132 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 15 kwiecień 2017 - 19:42

i znowu śledzie --- beczek brakuje :)

 



#133 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 22:07

To jakaś lipa!
  • sajdol1 lubi to

#134 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2017 - 22:22

Pozyskiwanie białka. Wiadra pełne. Koty też się pożywią :ph34r:



#135 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 06:15

Prawdopodobnie na Rugii Niemcy za czasów III Rzeszy przeprowadzali próby jądrowe. Tekst poniżej:

https://pl.m.wikiped...ki/Broń_jądrowa

Użytkownik francisco scaramanga edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 06:15


#136 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 12:35

Dlatego rosną tam tak duże szczupaki, okonie i śledzie.....Wesołych Świat :)



#137 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 21:27

Pozyskiwanie białka. Wiadra pełne. Koty też się pożywią :ph34r:

co ty pierniczysz  -- jak uważasz że wyjazd 4 dniowy w 2 osoby za 3 tys ,i 10 -20 kilo śledzia (20 kg x 8 zł w polsce ) jest dla ciebie pozyskiwaniem białka , to jest coś z tobą nie halo ,,,    :D

 nie będe cie przekonywał do moich wędzonych śledzi (koszt kilo za 200 zł ) , ale mylisz sie strasznie , koty ??  kpina , 15 minut po uwędzeniu , wędzarnia zostaje pusta ( zawsze znajomi wyczyszczą ),,   oczywiście free

 

poza tym oglądnij filmy i zobaczysz wypuszczane rybki , szczupaka nie za bardzo lubie ,a w swoim stawie przy domu mam zatrzęsienie sandacza i pstrąga(opisywałem to już na forum), oprócz tego mam też swoje jezioro - jakby ci było mało

 

co do wielkości szczupaków -- fajne są ,,  ale to wina warunków i ekosystemu na rugi , żadne próby jądrowe (średnia głebokość 2m i trawy ) oraz mnóstwo pożywienia -- ot i cała tajemnica

 

wędkarstwo na rugi jest bardzo ciężkie i kosztowne , jestem tam żółtodziobem i wiele lat mnie czeka aby poznać tą wode , a niestety nikt ci w tym nie pomoże , i tylko na siebie możesz liczyć

 

myślałem że jest to forum towarzyskie promujące zasady normalnego wędkarstwa i dzielenia się wiedzą i doświadczeniami , ale mam już wątpliwości

 

a najbardziej irytuje mnie chęć zysku , na wszystkim i od wszystkich za pomoc ( nie będe wymieniał sytuacji ) , ale co poniektórzy "doświadczeni koledzy" powinni sie zastanowić nad swoim postępowaniem i popukać sie po swoich główkach

 

 

następna wyprawa 05/05    do 14 /05

 

belona i łosoś ---   filmy zostaną na twardym dysku , nie będe zaśmiecał tematu :D   piszcie tu o niczym i jak jest fajnie na rugi , a czytający niech i tak nic nie wie

 

no chyba że o próbach nuklearnych :P i o kotach(fajne są z was chłopaki --- ale jak pozna sie bliżej i w realu (kilka osób już znam ) , lecz teksty na forum co poniektórych są poniżej mojego poziomu ), i niestety psuja mi wieczór

 

pozdrowionka dla wszystkich


Użytkownik inter edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 21:36


#138 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2017 - 00:23

co ty pierniczysz  -- jak uważasz że wyjazd 4 dniowy w 2 osoby za 3 tys ,i 10 -20 kilo śledzia (20 kg x 8 zł w polsce ) jest dla ciebie pozyskiwaniem białka , to jest coś z tobą nie halo ,,,    :D

 nie będe cie przekonywał do moich wędzonych śledzi (koszt kilo za 200 zł ) , ale mylisz sie strasznie , koty ??  kpina , 15 minut po uwędzeniu , wędzarnia zostaje pusta ( zawsze znajomi wyczyszczą ),,   oczywiście free

 

poza tym oglądnij filmy i zobaczysz wypuszczane rybki , szczupaka nie za bardzo lubie ,a w swoim stawie przy domu mam zatrzęsienie sandacza i pstrąga(opisywałem to już na forum), oprócz tego mam też swoje jezioro - jakby ci było mało

 

co do wielkości szczupaków -- fajne są ,,  ale to wina warunków i ekosystemu na rugi , żadne próby jądrowe (średnia głebokość 2m i trawy ) oraz mnóstwo pożywienia -- ot i cała tajemnica

 

wędkarstwo na rugi jest bardzo ciężkie i kosztowne , jestem tam żółtodziobem i wiele lat mnie czeka aby poznać tą wode , a niestety nikt ci w tym nie pomoże , i tylko na siebie możesz liczyć

 

myślałem że jest to forum towarzyskie promujące zasady normalnego wędkarstwa i dzielenia się wiedzą i doświadczeniami , ale mam już wątpliwości

 

a najbardziej irytuje mnie chęć zysku , na wszystkim i od wszystkich za pomoc ( nie będe wymieniał sytuacji ) , ale co poniektórzy "doświadczeni koledzy" powinni sie zastanowić nad swoim postępowaniem i popukać sie po swoich główkach

 

 

następna wyprawa 05/05    do 14 /05

 

belona i łosoś ---   filmy zostaną na twardym dysku , nie będe zaśmiecał tematu :D   piszcie tu o niczym i jak jest fajnie na rugi , a czytający niech i tak nic nie wie

 

no chyba że o próbach nuklearnych :P i o kotach(fajne są z was chłopaki --- ale jak pozna sie bliżej i w realu (kilka osób już znam ) , lecz teksty na forum co poniektórych są poniżej mojego poziomu ), i niestety psuja mi wieczór

 

pozdrowionka dla wszystkich

Faktycznie, to tylko śledzie. Może za ostro zareagowałem.


  • kefaspirit lubi to

#139 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 13:21

Cenię sobie to forum za wiele ciekawych i merytorycznych tematów jakie tu są poruszane . Nadgorliwość , jednakże jaka nieraz tutaj tryska ( również , uważam że powinniśmy dbać o nasze wody i ograniczać zabieranie ryb !!!) poprostu mnie rozwala. Jedna , nic albo nie wiele znaczącą fotografia i ...na stos !!!
Nie trzeba być aź takim cenzorem i krzykaczem żeby być cenionym za aktywność w danej społeczności .
C&R jest stosunkowo nowym u nas nurtem , podejścia do propagowania tej ideii też trzeba się uczyć.
Sorry , ale dajmy się zwariować!!!
  • wsw1515 i Byniek lubią to

#140 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 02 maj 2017 - 19:49

no to jedziemy ;)

 

tym razem belona nr 1 , okoń sandacz i szczupak - przyłowy , oczywiście śledż też pewnie wpadnie

 

9KcoUtC.jpg


  • Darek P, hm62 i BOB lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych