Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 07:48

Po rozmowach z dystrybutorem dałem się namówić i zamówiłem windę TRACK Deckboat 35 Auto Deploy.

Dziś powinna do mnie dotrzeć za czas jakiś dam znać jak ta wciągarka będzie się spisywać.


  • PiECIA lubi to

#62 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 26 wrzesień 2015 - 04:47

MIAÓŁEM MINIKOTE I PO PIERWSZYM ROKU WYSYPAŁA NSIE ELEKTRONIKA PRZEROBIŁEM TO NA PRZEKAŻNIK DZIAŁAŁO

DRUGIEGO ROKU PO ZIMIE PIERWSZE WYPŁYNIECIE  NIE DZIAŁA ZASNIEDZIAŁU PRZEWODY I PINY

WYJAZD DO CHORWACJI CAŁKOWICIE JĄ ZJADŁ PÓŻNIEJ ZACZEŁA KORODOWAĆ W OCZACH

TERAZ MAM RECZNĄ NA KORBE I DZIAŁA BEZ ZARZUTU INNEJ NIE CHCE.



#63 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 wrzesień 2015 - 14:07

Ta ręczna to samoróbka, czy jakiś gotowiec?


  • Dsf lubi to

#64 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:20

Jestem po pierwszych testach. Dwa dni pływania za szczupakiem, częste zmiany miejscówek a co za tym idzie winda chodziła góra/dół kilkadziesiąt razy dziennie. Jak narazie jestem zadowolony, winda chodzi dość cicho i wyrywa kotwice 15lbs (typu river) wraz z mólem i zielskiem bez "zająknięcia". Co bym poprawił to prędkość opadu. Zobaczymy jak ta winda będzie się spisywała po testach długo- terminowych. Napiszę coś więcej po jakimś czasie używania!
  • PiECIA lubi to

#65 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 wrzesień 2015 - 18:50

Plusem windy elektrycznej jest eliminacja dotykania mokrej liny, szczególnie w okresie jesienym. Na minus ten czas podnoszenia i opuszczania. Natomiast swobodny opad na moich łowiskach zmniejszyłby liczbę brań do 0. Wolę windę Scotty, przynajmniej nic dodatkowo nie zjada mi napięcia na aku szczególnie, że pływam na elektryku na łowiskach ze strefą fiszy.



#66 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 04 październik 2015 - 10:24

A mi się widzi ta na słona wodę może elektronika nie zaśniedzieje .

To  że na swobodny opad uznaje na plus  w minkocie  często opad mi się zacinał i musiałem szarpnąć ręką aby zjechała w dół.\

A czy ktoś ma już tego traca i może coś napisać?



#67 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 październik 2015 - 11:47

Z tego co słyszałem to winda z wolnym opadem jest dużo głosniejsza nie ma także opcji "auto deploy". Czas opadu będzie jednak zdecydowanie szybszy.

#68 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 04 październik 2015 - 16:41

A czy ręcznie opuszczony ciężarek też nie wydaje hałasu ? pewnie zależy od rolek itp. ale elektrycznie opuszczany też wydaje dużo dzwieków silnik buczy jak zły.



#69 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2015 - 22:37

Właśnie wróciłem ze Szwecji z sandaczowania.byłem gościem na łodzi znajomego który od lat używa windy elektrycznej.akurat mini kota ale chodzi ona dosyć głośno w jedna i druga stronę. Rozmawiałem z nim na temat płoszenia się ryb od tego hałasu,on nic takiego nie potwierdza.łapalismy duże sandały i okonie czasami kaczy duży ryjek się meldowal .w szczecinie i w niemczech cały czas pływa za sandałem i nie zanotował problemów z płoszenia ryb.sam się zastanawiam czy nie zamontować traca angler 25 tylko mam obawy czy moja 5 metrowa łódkę waga 500kg utrzyma na Odrze 11kg.kotwica.Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie ?pozdrawiam

#70 OFFLINE   grzegosław

grzegosław

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 październik 2015 - 23:15

Użytkuję od roku Trać Angler 25 na Odrze, w okolicach Szczecina. Łódź 5,30m. Utrzymasz sie nawet na kotwicy 9kg przy bezwietrznej pogodzie lub słabym wietrze. Jeśli dmucha konkretni, przy dużym uciągu wody, będzie zrywać i druga kotwica jest niezbędna. Co do samej w/w windy nie mam większych zastrzeżeń, prócz rolki prowadzącej! Przy skośnym ustawieniu się liny/Łodzi w stosunku do rolki, lina wpada miedzy rolkę, a uchwyt naprowadzający kotwicę. Można dostać szału przy lejącym deszczu i wichurze, gdy trzeba wyjsć na dziób łodzi i motać się z dziadostwem ;) Skręcenie rolki ciaśniej jest niemożliwe i w następnym sezonie po prostu poszerzę rolkę. Co do pracy silnika, jego głośności, opadu nie mam większych zastrzeżeń. Ogólna ocena to 8/10 ;) Pozdrawiam

#71 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 październik 2015 - 10:14

Użytkuję od roku Trać Angler 25 na Odrze, w okolicach Szczecina. Łódź 5,30m. Utrzymasz sie nawet na kotwicy 9kg przy bezwietrznej pogodzie lub słabym wietrze. Jeśli dmucha konkretni, przy dużym uciągu wody, będzie zrywać i druga kotwica jest niezbędna. Co do samej w/w windy nie mam większych zastrzeżeń, prócz rolki prowadzącej! Przy skośnym ustawieniu się liny/Łodzi w stosunku do rolki, lina wpada miedzy rolkę, a uchwyt naprowadzający kotwicę. Można dostać szału przy lejącym deszczu i wichurze, gdy trzeba wyjsć na dziób łodzi i motać się z dziadostwem ;) Skręcenie rolki ciaśniej jest niemożliwe i w następnym sezonie po prostu poszerzę rolkę. Co do pracy silnika, jego głośności, opadu nie mam większych zastrzeżeń. Ogólna ocena to 8/10 ;) Pozdrawiam

Dzięki kolego :-), rozumiem że tylko na 9 kgej kotwicy stajesz, nie używałeś 11kg?, 2 kg to duża róznica :-), Jeszcze raz dzięki za odp.ps.Jak zakupię windę (mój kolega ma zbędną w garażu), to się odezwę, może zrobimy - zlecimy od razu 2 rolki :-) Pozdro


Użytkownik lewyspec edytował ten post 09 październik 2015 - 10:14


#72 OFFLINE   grzegosław

grzegosław

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 październik 2015 - 20:01

Tak, używam wyłącznie 9kg i daję radę. Odra wsch. i zach., w okolicach Szczecina, Gryfina, potrafi mieć niezły uciąg, ale nie ma strachu ;)

Tak na prawdę, to dodatkową kotwicą posługuje się tylko i wyłącznie podczas bardzo silnego wiatru. Wtedy trzeba, bo łowi się jak na karuzeli. 

11kg kotwicy nie podpinałem, chociaż widziałem i znam takich co zapięli, i nic złego się nie dzieje przez lata użytkowania. Ja zdaję sobie z tego sprawę, że razem z kotwicą mogę wyciągnąć jakiegoś łyżwiarza z zimy ;), rower bądź poniemiecki czołg, a wtedy silnik dostanie strasznie w tyłek, a po co?

Z tymi rolkami jest poważny problem i aż się dziwię, że producent tego nie poprawił w kolejnych modelach! Kolega ma starszy model Track'a i ma dokładnie to samo - czerwone policzki w środku lata :)))

 

pzdr


Użytkownik grzegosław edytował ten post 09 październik 2015 - 20:02


#73 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 październik 2015 - 20:48

Tak, używam wyłącznie 9kg i daję radę. Odra wsch. i zach., w okolicach Szczecina, Gryfina, potrafi mieć niezły uciąg, ale nie ma strachu ;)

Tak na prawdę, to dodatkową kotwicą posługuje się tylko i wyłącznie podczas bardzo silnego wiatru. Wtedy trzeba, bo łowi się jak na karuzeli. 

11kg kotwicy nie podpinałem, chociaż widziałem i znam takich co zapięli, i nic złego się nie dzieje przez lata użytkowania. Ja zdaję sobie z tego sprawę, że razem z kotwicą mogę wyciągnąć jakiegoś łyżwiarza z zimy ;), rower bądź poniemiecki czołg, a wtedy silnik dostanie strasznie w tyłek, a po co?

Z tymi rolkami jest poważny problem i aż się dziwię, że producent tego nie poprawił w kolejnych modelach! Kolega ma starszy model Track'a i ma dokładnie to samo - czerwone policzki w środku lata :)))

 

pzdr

:-) pzdr. czym latasz, jutro będę pływał po odrze zachodniej, chętnie zobaczę jak wyciągarka twoja pracuje , ja pływam rybi 470 otwartopokładowy kolor biało bordowy z tohatsu50, machnij na wodzie jak mnie zobaczysz :-)



#74 OFFLINE   grzegosław

grzegosław

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 październik 2015 - 22:27

Ja dopiero w niedzielę. Biało niebieski "Time Bandit"  :) Jeśli się spotkamy to nie ma problemu z pomacaniem i zobaczeniem jak "toto" lata.

 

Pzdr



#75 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 13 październik 2015 - 21:02

Montowałem dwa rodzaje. Angler 25 i 35 autodeploy...sam używam tej 25. Obie tak samo sobie radzą z kotwicą 11 kg...większych kotwic nie próbowałem.

Bezpiecznik działa prawidłowo i wyłącza wciągarkę w zależności od temperatury otoczenia po 3 do 8 sekund od zablokowania i sam powraca do "pracy" po ok 15 sekundach...czyli nie trzeba wciskać bezpiecznika jak jest w minnkotach. Mają też w komplecie pilot bezprzewodowy a w minnkocie trzeba dokupić i to na kablu...który nie zawsze da się przeciągnąć do konsoli lub na tył łodzi.

Praktycznie w środku i na zewnątrz (na wygląd) to mechanizm w obu windach wygląda tak samo...pilot też taki sam.

Istotną różnica jest to, że 25 ma wysięgnik kotwicy osobno a 35 połączony razem z konstrukcją windy.

Obydwa wysięgniki mają taką wadę, że linka potrafi spadać z rolki zakleszczać się z boku rolki...szczególnie jak lina podczas wyciągania jest skośnie do osi łodzi. Przy odrobinie wprawy można tego uniknąć...pewnie wymiana liny na grubszą też by pomogła.

Angler 25, czyli ta z osobnym wysięgnikiem ma ten wysięgnik zdecydowanie za krótki albo trzeba coś dospawać albo jakąś inną przedłużkę bo kotwica będzie uderzać o burtę. Ja wymieniam wysięgnik na inny....dłuższy i taki gdzie lina się nie zakleszcza czyli taki: ten górny to oryginalny a ja montuję tan na dole.

Załączony plik  20151012_142836.jpg   50,07 KB   34 Ilość pobrańZałączony plik  20151012_092324.jpg   46,63 KB   30 Ilość pobrań

Te z osobnym wysięgnikiem montuje w bakiście dodając inny dłuższy wysięgnik:

Załączony plik  20151012_143249.jpg   40,44 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  20151012_143419.jpg   43,74 KB   28 Ilość pobrań

A te z wysięgnikiem połączonym na zewnątrz z wysięgnikiem oryginalnym:

Załączony plik  20150928_115114.jpg   41,17 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  20150928_115134.jpg   38,6 KB   31 Ilość pobrań

W pilocie i na pokrywie  są 4 przyciski ...wg mnie o dwa za dużo. A już na pewno nie jest potrzebny przycisk DOWN opuszczania kotwicy bez automatu który zatrzymuje obroty po dotknięciu dna...bawienie się nim to najlepsza droga do brody na lince jak w starym multiku przy złym używaniu.

Na pokrywie można go "wyłączyć" obcinając żółty kabel....na pilocie nie próbowałem w nim grzebać to go po prostu nie używam.

Teraz sobie założyłem kotwicę tylko 6,5kg bo po założeniu Motorgude Xi5 z GPSem mniej używam kotwicy ...a jak mała nie daje rady stoję na pozycji na silniku....na mojej łódce wygląda to tak ( wysięgnik też nie oryginalny)

Załączony plik  20150818_125617.jpg   50,1 KB   32 Ilość pobrań

 

 

 

 


  • thug i szczupak1 lubią to

#76 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 30 październik 2016 - 21:57

Ja zrobiłem sobie taką  windę z nierdzewki , trochę pracy i 100 pln tu opisana budowa http://www.sumowapas...p?thread_id=963. Żeby linka nie zakleszczała się w pierwszej rolce dałem dwie sztuki i linka nie opiera sie na obejmie z blachy tylko na rolce . Wydłużyłem cały kadłub żeby winda wystawała na tyle żeby w czasie podnoszenia kotwicy np 15 kg nie uderzała w dziób łódki . 

Teraz szukam motoreduktora 12 V 200 W od 50 do 100 n/min żeby zrobić wciągarkę do kotwicy . W innych urządzeniach linowych żeby nie robiła się broda w momencie  gdy kotwica upadnie na dno stosuje się rolkę napinającą linkę z wyłącznikiem krańcowym .

 

251a2efd47441b235ccb23003b8de4c6.jpg276ece3515e744ebaf39e68f423a9865.jpg


  • thug, AdamCh i szczupak1 lubią to

#77 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:10

Panowie jakieś opinie na temat trac, awaryjność itd? Zamówiłem z USA ale coś nie poszło i zastanawiam się czy brać big water 45 czy auto deploy 35???

Użytkownik womaly23 edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 20:10

  • mathew.stepnicki lubi to

#78 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 20:40

Właśnie spojrzałem na mój wpis z początku tej strony. Windę Auto deploy 35 używam od września 2015. Jak do tej pory wszystko działa.
  • szczupak1 lubi to

#79 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 07 luty 2018 - 06:02

Witam.

Chodzi mi po głowie zakup wciągarki do kotwicy. Rozważam dwa modele TRAC Deckboat 40 i Angler 30. Jeśli ktoś ten sprzęt użytkuje to proszę o opinie, wady, zalety.

Pozdrawiam.



#80 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 luty 2018 - 08:01

.


Użytkownik esox1972 edytował ten post 10 luty 2018 - 22:26

  • wilk325 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych