Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 luty 2018 - 08:03

.


Użytkownik esox1972 edytował ten post 10 luty 2018 - 22:26


#82 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 07 luty 2018 - 08:14

esox1972, dzięki za namiar. Chodziło mi właśnie o coś z wolnym opadem. Jaką kotwicę dobrałeś ?

#83 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 luty 2018 - 08:27

Mam łódkę,a w sumie to już nie mam ,bo zaraz będę sprzedawał(zamówiony następny model) 430x175 Pegazus fischer-pro,kategorii "C",waży koło 200kg sama plus 50kg suza 20km i bambetle plus 2-óch ludzi,generalnie mam dwie kotwice : 1.http://www.trac.net....ybek-11kg_4.png oraz 2.http://www.trac.net.pl/wp-content/uploads/2014/06/Kotwica-River-15-kg.png na różne warunki,podpinam zależnie od warunków.

Bardzo ważne,nie kupuj do tej windy innych zwykłych kotwic,tylko te od producenta,dlatego,że po wyciągnięciu kotwica leży zblokowana na tym trzonku i rolce,żeby się nie opuszczała pod wpływem drgań łódki jak szybko pływasz,jest tam jeszcze dodatkowe zabezpieczenie z linki salowej do podpięcia na czas jak się przemieszczasz.



#84 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 luty 2018 - 08:30

W tych tematach mowa jest o modelach już niedostępnych. 

 

A może ktoś chce kupić używany i sprawdzony model za rozsądną cenę ... ? Windy to nie urządzenia dramatycznie zużywające się ... A może ktoś inny chce przeczytać o starszych modelach i tych nowszych również i porównać ... ?



#85 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 07 luty 2018 - 20:36

Szkoda że nie ma modelu z wolnym opadem i czujnikiem krańcowym. Nie wiem czy bardziej przydatny jest szybki opad kotwicy czy samoczynne odpuszczanie liny przy wykryciu braku kontaktu z dnem ?



#86 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 luty 2018 - 22:31

Sorry za wprowadzenie w błąd,ale nie wiedziałem,że windy z linku to podróbki. Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy TRAC,że winda z tego linku oraz tej firmy to są podrabiane stare modele TRAC-a. Problem niedługo zniknie,ale warto uważać i nie kupować z takich źródeł.

@ramzes102, dowiedziałem się przy okazji,że niedługo będą dostępne nowe modele łączące wolny opad i opad na silniku ;)



#87 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 11 luty 2018 - 17:02

Dzięki za info. Pewnie cena nowych modeli będzie zbliżona do 2k.



#88 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 11 luty 2018 - 21:26

Dolar idzie w dół ... więc cena nie powinna urosnąć ...Ale zycie zweryfikuje

#89 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 luty 2018 - 19:44

Z którego linku Panowie ? Na targach ziomek kupił Trac z wolnym odpadam za 750zl.ja za swoją 2 lata.temu z autodeploy dałem 1450. Teraz patrzę na stronie trac cena jest jak byla... czyżby nabył podrobe ?
  • Mosqito lubi to

#90 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:08

Witam własnie dotarła do mnie winda deckboat40  koniec :)  :)  :)  :)  :) z targaniem liny  Trzy miesiące czekałem  :(



#91 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:43

Brawo Ty:)

#92 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:56

Nie mieli dostepnej ?

#93 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 02 październik 2018 - 20:04

super sprawa polecam 



#94 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 październik 2018 - 20:17

rece suche i nie bola od wciagania , co ? :)



#95 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 03 październik 2018 - 15:50

naprawde włascza teraz na jesień  :D



#96 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 październik 2018 - 15:54

Witam własnie dotarła do mnie winda deckboat40 koniec :) :) :) :) :) z targaniem liny Trzy miesiące czekałem :(


Z jak cieżką kotwicą kupiłeś?

#97 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 08 październik 2018 - 00:33

Chciałbym zapytać czy windy TRAC 3 generacji, które są obecnie w sprzedaży to już są te nowsze od tych, o których pisaliście powyżej czy te nowe modele jeszcze nie weszły...a jeżeli to już nowe to...
Czy w 3 generacji wind kotwicznych TRAC Deckboat 40 i Angler 30 wyeliminowane jakieś nie dogodności, o których pisane było powyżej, np. głośna praca (bo doczytałem na stronie dystrybutora, że są bardziej ciche), kolejna sprawa czy linka potrafi nadal spaść z rolki i wejść pomiędzy nią a szeklę i czy coś zmieniono z tymi opadami kotwicy, o których pisano powyżej...no i czy jeszcze coś na "+" w 3 generacji...?

Użytkownik pio76 edytował ten post 08 październik 2018 - 00:41

  • radmac5 lubi to

#98 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 październik 2018 - 10:07

Witam, poproszono nas o napisanie kilku zdań odnośnie kwestii poruszonych przez @pio76 oraz innych forumowiczów. Mam nadzieje że odpowie to na większość pytań:

 

Poziom dźwięku - Opisywana głośna winda to był model Big Water 45 - ze względu na dużą ilość zębatek oraz opad grawitacyjny (wolny opad) była dość głośna. Model ten jest zastąpiony Big Water 2, powinna być dostępna w sprzedaży na 2019 r w wersji Autodeploy oraz wolny opad.

 

Warto tutaj zaznaczyć jeszcze jedną kwestię:

 

UWAGA NA PODRÓBKI !!!!! Firma polandboats z Krakowa (z Ukrainy tak na prawdę), sprzedaje podrabiane windy. Skopiowali nasze teksty i informacje ale to oszustwo. TRAC Big Water 45 nie istnieje już od kilku lat. A to co sprzedają w Krakowie to jakiś żart, winda rozpada się po kilku wciągnięciach kotwicy a na dodatek, każda podróbka która pojawi się na wodzie, może zostać skonfiskowana, razem z łodzią na czas rozprawy. Problem niebawem przestanie być problemem ale do tego czasu lepiej nie dać się nabrać...

 

Wracając do poziomu dźwięku, tutaj jest filmik nagrany na łodzi stojącej przy pomoście. Film nie jest w żaden sposób edytowany. Filmik dotyczy modelu TRAC Strike ZONE 25 A/D. To jest najcichszy model w ofercie TRAC i najcichsza winda jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku (wliczając wszystkich producentów). A i tak posiada metalowe zębatki przekładni.

 

 

Trzecia Generacja modeli Angler 30 i Deckboat 40 jest trochę głośniejsza od Strike 25 ale cichsza od Gen 2. Tak naprawdę to Gen 3 i Gen 2 mają wspólną tylko nazwę bo to zupełnie inne konstrukcje. Niebawem pokażemy filmiki Gen 3.

 

Mimo wszystko, nawet Gen 2 to windy które nie są uważane za głośne urządzenia, jeżeli jakiś egzemplarz jest za głośny to na pewno jest tego jakaś przyczyna, wystarczy się do nas zgłosić i na pewno coś zaradzimy.

 

Co do wciskania się liny pomiędzy rolkę a ucho od rolki, to też był problem starych modeli gdzie ucho było za wąskie i lina spadała z rolki w sytuacji kiedy lina kotwiczna nie wychodziła idealnie w osi łodzi. 

 

Jeżeli takie coś ma miejsce w nowszych windach to można temu zaradzić - Rolka kotwiczna jest na dziobie, bardzo często ulega uszkodzeniu lub wygięciu. Nawet w bardzo małej łodzi, delikatne dotknięcie dziobem w pomost to kilkaset kilko napierające na niewielki kawałek blachy... W takiej sytuacji, wystarczy ją złapać i ścisnąć szczypcami regulowanymi i po kłopocie.

 

Mam nadzieje że odpowiedziałem na wszystkie kwestie.

 

Do zobaczenia na wodzie :)



#99 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 08 październik 2018 - 10:30

Mam pytanie .
Striker wazy 3 kg ... a angler 30 juz 6.5 kg ... czy roznica w wadze wynika z zastosowanych w srodku "bebechow" (mocniejszy silnik i zebatki )
Czy striker jest bozbawiony bolaczek wyciagarek gen 2

Użytkownik radmac5 edytował ten post 08 październik 2018 - 10:33


#100 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 październik 2018 - 14:13

Odnośnie podróbek trac... to są to chyba modele stare ale dostępne w sprzedaży za wielką wodą a nawet gdzieś w Europie widziałem. Fakt że są.mega głośne
... Ale konstrukcyjnie wyglądają bardzo podobnie do tych gen2.
Sam użytkuje gen2 od kilku lat. I sobie chwalę. Nie jest napewno super cicha. Bo np strongera ze wschodu prawie nie słychać... bublem konstrukcyjnym w trac jest system.autodeploy. działa on na zasadzie przesuwu szpuli. Którą.naciska.krancowke . Wszystko było by ok. Ale szpula na osce się przesuwa prawo-lewo około ~1cm co czasem powoduje wyjście sprezynki z gniazda. Oraz zaprzestania działania autodeploy i może niezłego bajzlu z liną narobić, jak się nie zauważy... druga sprawa jaką powinni wprowadzić/ulepszyć to ,automatyczne wciągane liny bez konieczności trzymania przycisku.skoro można zrobić "wyczuwanie dna" to można i zrobić wyczuwanie kotwicy na pokładzie:)
  • szczupak1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych